Контрольна робота

З дисципліни: Легка атлетика з методикою викладання

тема: Методика навчання техніці бар'єрного бігу.

2010


1. Методика навчання техніці бар'єрного бігу

Бар’єрний біг є одним з найбільш складних у координаційному відношенні видів легкої атлетики. Складність цього бігу полягає в тому,що бігунові, крім відповідних вимог до швидкісного бігу на дистанції гладкою, необхідно чітко дотримуватися певний ритм і довжину кроків від старту до останнього бар'єру, не допускати зайвих вертикальних коливань ЗЦМ, володіти гарною координацією рухів, мати силу і спритність, гнучкість і рухливість в тазостегнових суглобах .

Приступати до оволодіння технікою бар'єрного бігу можливо лише після того, як займаються оволоділи основами гладкого бігу і освоїли техніку високої та низької стартів.

Завдання 1. Ознайомити з технікою бар'єрного бігу. Ознайомлення слід починати з демонстрації техніки бігу по дистанції, яка включає біг зі старту з подоланням 3 - 4 бар'єрів і фінішування. Бажано продемонструвати техніку бігу ще 2 -3 рази, а потім запропонувати займаються самим кілька разів пробігти в три кроки через 2 - 3 бар'єру , висотою 40-50 см і відстанню 7 -8 м. У процесі показу техніки бар'єрного бігу звернути увагу займаються на сміливе підбігання до бар'єра, кидок на бар'єр і зв'язок ритму подолання бар'єру з бігом між ними.

Завдання 2. Навчити техніці подолання бар’єра. Бар’єрний біг вимагає від спортсмена гарної гнучкості задньої і передньої поверхні стегна, рухливості в кульшових суглобах. Тому, перш ніж приступити до вирішення цього завдання, необхідно ознайомити займаються з вправами, спрямованими на розвиток гнучкості й еластичності м'язів і зв'язкового апарата.

1. Стоячи на одній нозі біля опори, робляться махи іншою ногою вперед-назад.

2. Стоячи обличчям до опори, робляться махи прямою ногою в праву і ліву сторони.

3.Ходьба із нахилами вперед і діставання статі руками.

4. Ходьба з випадами вперед і пружинистим погойдуванням тулуба, а потім з нахилом вперед і діставання ліктями пола.

5. Стоячи спиною до гімнастичній стінці, зігнути в коліні ногу і занести носок стопи на поперечину. Прогнутися в попереку, виводячи таз вперед.

6. Широко розставивши ноги, здійснюють поперемінне присідання то на правій, то на лівій нозі, пружно покачуваючись.

7. Сісти в положення «бар'єрного кроку» (Махова нога витягнута вперед, товчкова, зігнута у стопі, відведена в сторону під прямим кутом).

8. Початкове положення те ж, що і в попередній вправі. Спираючись руками об підлогу, піднятися вгору, прийнявши положення «широкого кроку». Не відриваючи п'ять від підлоги, переміститися в положення «бар'єрного кроку», при якому товчкова нога витягнута вперед, а Махова відведена в сторону.

9. Поставить ногу п'ятою на гімнастичного «коня», бар'єр або іншу опору, нахилитися вперед і в бік відведеної ноги.

10.Стоячи боком у бар'єру, гімнастичній стінки або «коня», покласти зігнуту в коліні ногу на опору. Нахили тулуба вбік відведеної ноги, а потім вперед-вниз, одночасно опускаючи плече і руку, протилежні стоїть нозі.

Тут і далі вправи проводяться з поступовим ускладненням. Займаються повинні поступово освоїти всі перераховані вправи. У процесі подальших занять, коли бігуни вже придбають бар'єрну достатню гнучкість, число вправ і кількість їх повторень зменшується. У міру розвитку гнучкості, еластичності м'язів і зв'язкового апарату та знайомства з технікою бар'єрного бігу займаються приступають до оволодіння технікою подолання перешкод і ритмікою бігу між німі. Підводячі вправи доцільно виконувати в тій послідовності, в якій виробляються руху в бар'єрному бігу. В першу чергу слід освоїти вправи, спрямовані на оволодіння правильним виконанням відштовхування і входом на перешкоду.

1.Стоячи спиною до гімнастичній стінці або перешкоди і спираючись на нього, робиться підйом і випрямлення маховою ноги над бар'єром, потім нога повертається у вихідне положення. Опорну ногу в коліні не згинати. Бар'єр має стояти на відстані 1 -1,20 м від бігуна.

2.Стоячи між бар'єрами і спираючись на них руками, робиться підйом маховою ноги з просуванням тазу вперед.

3. Робити підскоки на поштовхової нозі, утримуючи махову ногу під прямим кутом, розгинаючи і згинаючи її в колінному суглобі при кожному підскоку. Товчкова нога при цьому не згинається.

4. Імітація атаки бар'єра, поставленого у гімнастичній стінки або гімнастичного коня, стопки матів. При виконанні вправи треба стежити за тим, щоб стегно маховою ноги піднімаються трохи вище рівня «коня», після чого проводити швидке її розгинання в колінному суглобі до повного випрямлення. Одночасно «викидається» рука, різнойменних маховою нозі, і збільшується нахил тулуба. Поступово вправу ускладнюється тим, що виконується з підходом і атака на перешкоду доповнюється кидком руки і активним просуванням вперед тулуба.

Потім у навчанні застосовуються підводять вправи для оволодіння технікою роботи поштовхової ноги.

1. Ковзання стопою поштовхової ноги уздовж похилій поверхні бар'єру з подальшим винесенням її вперед.

2. Перенесення поштовхової ноги через бар'єр, стоячи в положенні невеликого нахилу вперед з упором рук про гімнастичну стінку, бар’єр. При виконанні цих вправ необхідно стежити за тим, щоб опорна нога не згиналася в колене.

3.Перенесення поштовхової ноги збоку через два бар'єру різної висоти, що стоять один від одного на відстані 50 - 60 см.

Далі слідують вправи для навчання поєднанню рухів маховою і поштовхової ніг і сходу з перешкоди.


Информация о работе «Методика навчання техніці бар'єрного бігу»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 14616
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
192521
7
3

... навчання на уроках географії, таких як моделюючий малюнок, картографічні засоби навчання, підручник з географії та електронний атлас. На основі аналізу класифікації функцій та методики застосування наочних засобів навчання географії нами були розроблені плани конспектів-уроків для 6, 7 та 8 класів із безпосереднім використанням, які б могли покращити рівень навчального процесу та успішності учн ...

Скачать
75041
0
8

... вномірної м'язової діяльності і т.д. Поділ витривалості на згадані вище види дає можливість у кожному конкретному випадку аналізувати фактори, що визначають прояв цієї якості, і підбирати найбільш ефективну методику розвитку витривалості, але не забезпечує належною мірою відповідності витривалості специфічним вимогам тренувальної і змагальної діяльності в конкретному виді спорту. Тому специфіка ...

Скачать
98592
4
6

... шкільному віці), а також із задачами розвитку силових здібностей, швидкісної, силової і координаційної витривалості (у старшому шкільному віці). 2.1.3 Засоби і методики розвитку швидкісних здібностей Засобами розвитку швидкості як рухової якості є швидкісні вправи. Їх можна розділити на три основні групи. Першу, найбільше широко застосовувану учителями фізичної культури, складають вправи ...

Скачать
42684
0
0

... та чинників, які впливають на їх виникнення, а також розробити відповідні тренінгові програми з метою підготовки менеджерів та персоналу організацій до профілактики та подолання таких бар’єрів. Про засоби профілактики та подолання комунікативних бар’єрів в організації йтиметься в наступному підрозділі.   2.3 Засоби профілактики та подолання комунікативних бар’єрів в організації Як вже було ...

0 комментариев


Наверх