3. ВНУТРІШНЯ СЛУЖБА В ПАРКУ
Внутрішній порядок і розпорядок роботи в парку організується у відповідності із Статутом внутрішньої служби із врахуванням конкретних умов діяльності частини.
Час роботи особового складу в парку, тривалість роботи елементів парку повинні бути узгоджені із розпорядком дня частини.
Внутрішній порядок і розпорядок роботи в парку встановлюється наказом командира частини, в якому визначається: порядок зберігання і утримання машин у парку, порядок виводу машин по тривозі, порядок допуску особового складу в парк, порядок випуску і повернення машин, розпорядок роботи парку, його елементів, порядок занять особового складу на матеріальній частині, організація охорони парку і склад внутрішнього наряду, час і порядок здачі парку під охорону варти, вимоги по забезпеченню пожежної безпеки, посадові особи частини, відповідальні за виконання наказу.
За дотриманням встановлених правил роботи у парку, утримання машин і приміщень і закріпленої території парку відповідають командири підрозділів.
Для підтримання внутрішнього порядку в парку і несення внутрішньої служби призначається добовий наряд: черговий парку, днювальні і водії чергових машин (тягачів). Відповідальність за організацію внутрішнього порядку в парку, правильне утримання і зберігання техніки і озброєння, утримання спеціальних споруд, підтримання чистоти, виконання заходів безпеки і протипожежних заходів покладена Статутом внутрішньої служби на заступника командира частини з озброєння (начальника автомобільної служби).
Черговий парку в полку призначається із офіцерів або прапорщиків, а в окремому батальйоні може призначатись із прапорщиків або сержантів. Він відповідає за внутрішній порядок в парку. Черговий парку підпорядковується черговому полку, а в порядку внутрішньої служби в парку - заступнику командира полку з озброєння.
Йому підпорядковуються днювальні парку і механік-водій (водій) чергового тягача.
Новий черговий парку в призначений час прибуває до заступника командира полку з озброєння на інструктаж.
Після розводу новий черговий парку разом із старим черговим обходить територію парку і всі паркові приміщення і приймає по опису опечатані сховища, а також машини, іншу техніку і обладнання, які знаходяться на відкритих майданчиках.
В книгу прийому і здачі чергування він записує ті недоліки, які не можуть бути усунені негайно при прийомі чергування. Про здачу і прийом чергування старий і новий черговий доповідають заступнику командира полку з озброєння, а потім черговому полку.
Машини із парку черговий парку випускає лише з оформленими шляховими листами, підписаними заступником командира полку з озброєння, і які мають відмітку начальника КТП про справний стан машин, при наявності у водія документів, які підтверджують їх особу, посвідчення водія, а у водіїв транспортних машин, крім того, талону на право експлуатації машин.
Після прибуття машини в парк і після огляду її начальником КТП черговий парку відмічає в шляховому листі і в журналі виходу і повернення машин час повернення і коли машина буде повністю обслугована і заправлена, приймає її на місці стоянки, після чого дозволяє екіпажу (водію) відбути із парку.
При отриманні відомостей про поломки і аварії машин, а також про несвоєчасне прибуття машин черговий парку доповідає заступнику командира полку з озброєння і черговому полку.
При виникненні пожежі в парку черговий парку негайно викликає пожежну команду, приймає міри до гасіння пожежі, виводу машин і рятуванню техніки і майна і доповідає про те, що трапилось, черговому полку, командиру полку і його заступнику з озброєння.
Після закінчення робіт в парку черговий парку слідкує, щоб всі приміщення і територія парку були приведені в порядок; приймає від командирів підрозділів опечатані паркові приміщення, техніку і озброєння, які зберігаються на відкритих майданчиках і під навісами. Після перевірки і опечатування приміщень він здає їх під охорону варті.
Порядок допуску особового складу в парк визнаний Статутом внутрішньої служби і інструкцією чергового парку. Особовий склад допускається у встановлений для роботи і занять час лише в строю
під командою офіцерів або сержантів. Водії машин, включених в наряд, проходять в парк по шляховим листам, офіцери і прапорщики частини по посвідченням особи. Сержанти і солдати, які прибувають в парк по службовим потребам в одиночному порядку, пропускаються по разовим перепусткам, підписаними заступником командира з озброєння (начальником автомобільної служби).
Особи, які не належать до частини, допускаються в парк лише з дозволу командира частини і в супроводі представника частини.
Особовий склад, який прибуває для виводу машин із парку по тривозі, пропускається в парк в строю по підрозділам і під командою офіцерів, прапорщиків або сержантів.
Ключі від паркових приміщень черговому парку дозволяється видавати відповідальним особам із підрозділів у відповідності із затвердженим списком. Видача і повернення ключів враховується по книзі видачі ключів.
Ключі від замків запалювання і люків машин черговий парку видає водіям по пред¢явленню шляхових листів, а при проведенні робіт на машинах або занять у парку - командирам підрозділів.
Порядок зберігання і видачі ключів від замків запалення, люків машин, паркових приміщень і воріт парку визначений Статутом внутрішньої служби.
Ключі від замків запалювання і люків машин зберігаються: один комплект у чергового парку, другий - у чергового роти (батальйону) в опечатаному ящику разом з шляховими листами на випадок тривоги або збору.
Ключі від паркових приміщень і вхідних воріт зберігаються: один комплект у чергового парку, другий - у чергового частини в опечатаному ящику.
Машини випускаються із парку згідно наряду на їх використання. Наряд затверджується командиром частини напередодні. Випуск машин, не передбачених нарядом, проводиться у виключних випадках з дозволу командира частини.
Шляхові листи вручаються водіям безпосередньо перед підготовкою машин до виходу із парку.
Інструктаж старших машин і водіїв проводиться командирами підрозділів напередодні або в день виходу.
Машини перед виходом із парку готуються водіями з виконанням всього обсягу робіт контрольного огляду. Готовність машин до виходу контролюють командири підрозділів або їх заступники з озброєння (авто-техніки). Після перевірки кожної машини заступник командира підрозділу (авто-техніки), а там, де він штатом не передбачений, начальник автомобільної служби частини звіряє показ спідометра з записом в шляховому листі, розписується в ньому і дозволяє водію виїхати на майданчик огляду машин і пред"ставляє машину начальнику КТП для перевірки.
Начальник КТП перевіряє технічний стан машини: зовнішній вигляд, заправку охолоджуючою рідиною і маслом, показ контрольних приладів, справність механізмів і вузлів, які забезпечують безпеку руху, справність обладнання для перевезення людей, стан, а також зовнішній вигляд водія і наявність необхідних шляхових документів.
Черговий парку при наявності в шляховому листі усіх підписів посадових осіб звіряє шляховий лист із нарядом на використання машин, робить запис в журналі виходу і повернення машин, відмічає в шляховому листі час відбуття машини з парку і дає дозвіл днювальному на її випуск.
Порядок допуску до машин і іншої техніки на випадок тривоги або збору визначається відповідними інструкціями.
Машини при виході із парку на КТП в цих випадках звичайно не перевіряються.
Після повернення із рейсу водій доповідає черговому парку про виконання щоденного технічного обслуговування в повному обсязі і черговий парку приймає машину на місці її стоянки, після чого дозволяє водію піти з парку.
Заняття 3
Організація експлуатації автомобільної техніки в парках
Навчальна та виховна мета:
1. Вивчити правила техніки безпеки під час технічного обслуговування автомобільної техніки.
2. Вивчити порядок організації технічного обслуговування машин та порядок організації роботи в парково-господарчі дні.
3. Формувати у курсантів практичні навички щодо організації технічного обслуговування автомобільної техніки.
Час : 4 години.
Місце: парк.
Навчально-матеріальне забезпечення:
- література:
1. Статут внутрішньої служби.
2. Настанова з автомобільної служби.
- наочні посібники:
1. Паркове обладнання.
2. Інструменти водія.
3. Технологічні картки.
- технічні засоби навчання:
1 .Кінопроектор “Україна”.
2. Кінофільм “Паркова служба”.
3. Діапроектор ЛЕТІ.
4. Діафільм “Парки і внутрішня служба в них”.
Навчальні питання, їх зміст, порядок вивчення та відпрацюваня.
( Хід заняття ).
№ п/п | Частини заняття. Навчальні питання | Час (хв.) | Дії керівника та короткий зміст навчальних питань. Методичні вказівки. | Дії тих, хто навчається і методика відпрацювання навчальних питань. | |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
І | Вступна частина | 10 | Прийняти доповідь чергового. Перевірити наявність особового складу, форму одягу, готовність до заняття, зробити зауваження, усунути недоліки. Нагадати що вивчалося на попе-редньому занятті. Назвати тему і мету заняття, відведений час. | Проконтролювати усунення недоліків. | |
Довести порядок проведення та питання заняття. Назвати учбові місця, керівника на кожному робочому місці. Оголосити порядок зміни на учбових місцях. Нагадати заходи безпеки. Дати відповіді на запитання. Розвести групи по учбових місцях і приступити до вико-нання роботи. | |||||
ІІ | Основна частина | 150 | Питання заняття відпра-цьовуються на робочих місцях. Викладачі і інструктори контро-люють роботу курсантів, надають допомогу у виконанні робіт, оцінюють теоретичні знання і практичні навички, попереджують порушення техні-ки безпеки. По команді керівника занять кожні 35 хвилин проводиться зміна робочих місць. | ||
1.Правила тех-ніки безпеки під час технічного обслуговування автомобільної техніки | 35 | Завдання на робоче місце №1 1. Вивчення правил техніки безпеки під час технічного обслуговування автомобільної техніки. | Питання відпрацьовує-ться під керівництвом інструктора | ||
2.Організація технічного об-слуговування в постійних і по-льових парках. | 35 | Завдання на робоче місце № 2 1. Організація технічного обслу-говування в постійних і польових парках. 2. Порядок технічного обслугову-вання автомобільної техніки. 3. Обладнання приміщення чергового парку. | Питання відпрацьовує-ться під ке-рівництвом викладача | ||
3. Призначення і правила корис-тування комплектом інструмента водія. | 35 | Завдання на робоче місце № 3 1. Вивчення призначення і правил користування комплектом інструмента водія. 2. Ознайомлення з вимірювальними приладами і парковим | Питання відпрацьовує-ться під керівництвом інструкторів | ||
ІІІ | Ознайомлення з вимірювальними приладами і пар-ковим облад-нання. 4.Організація робіт в парку в парково-госпо-дарчі дні. Заключна частина | 35 10 | обладнанням
Завдання на робоче місце № 4 1.Організація робіт в парку в парково-господарчі дні. 2.Складання плану парково-господарського дня. Складання плану-завдання на одиницю техніки. Після відпрацювання всіх питань заняття групи проводять прибирання робочих місць. Підвести підсумок заняття: - Відмітити навички, які отримали курсанти; - Дисципліна, організованість на занятті; - Оголосити оцінки, вказати на недоліки, відмітити кращих. Відповісти на запитання. Дати завдання на самопідготовку: вивчити організацію експлуатації автомобільної техніки в парках. Назвати літературу: 1. Статут внутрішньої служби. 2. Настанова з автомобільної служби. | Питання відпрацьовується під керівництвом викладача | |
... України, постанов, керівництв та інструкцій з питань практичної діяльності автомобільної служби, а також для надання допомоги командирам і начальникам АС військових частин в організації та здійсненні автотехнічного забезпечення підрозділів і частин. Основним змістом документальної ревізії АС є перевірка: законності утримання та використання АТ, її стан та облік; організації обліку, зберігання, ...
... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...
... 255 1 8 800-1700 Зварювальна 255 1 8 800-1700 Малярна 255 1 8 800-1700 Загальне проектне рішення У зв’язку з тим, що технічні характеристики автомобілів впливають на цілий ряд рішень під час організації технічного обслуговування і поточного ремонту, необхідно скласти коротку експлуатаційно-технічну характеристику автомобіля, яка наведена в таблиці 3 Коротка експлуатац ...
... , зі змінами характеру економічної діяльності в цілому. Варто очікувати, що формування цієї бази зажадає ще досить великих зусиль і тривалого часу. Розділ 3. Договір перевезень вантажів автомобільним транспортом: проблеми та тенденції правового регулювання 3.1 Поняття договору перевезень вантажів автомобільним транспортом У господарському праві категорія договір використовується у ...
0 комментариев