1. Характеристики проекту

Основні характеристики проекту представлені в таблиці 1.

 

Таблиця 1.

Характеристики проекту

Характеристика Опис
Спрямованість на досягнення цілей

Цілий комплекс взаємозалежних цілей.

Точне визначення і формулювання цілей, починаючи з вищого рівня, а потім поступово опускаючи до найбільш деталізованих цілей і задач.

Просування проекту вперед зв'язано з досягненням цілей усе більш високого рівня, поки нарешті не досягнута кінцева мета.

Координоване виконання взаємозалежних дій

Виконання численних взаємозалежних дій.

Деякі проміжні завдання не можуть бути реалізовані, поки не довершені інші завдання.

Деякі завдання можуть здійснюватися тільки паралельно, і так далі.

При порушенні синхронізації виконання різних завдань, весь проект може бути поставлений під погрозу.

Обмежена довжина в часі

Проект існує рівно стільки часу, скільки його потрібно для одержання кінцевого результату:

виконується протягом кінцевого періоду часу;

тимчасовий;

має чітко виражені початок і кінець.

закінчується, коли досягнуті його основні цілі.

Значна частина зусиль спрямована саме на забезпечення того, щоб проект був довершений у намічений час.

Підготовка графіків, що показують час початку і закінчення завдань, що входять у проект.

Унікальність

Проекти - заходи певною мірою неповторні й однократні.

Ступінь унікальності може сильно відрізнятися від одного проекту до іншого.

Відмінність проекту від виробничої системи

Відмінність проекту від виробничої системи полягає в тім, що проект є однократної, не циклічною діяльністю. Серійний же випуск продукції не має заздалегідь визначеного кінця в часі і залежить лише від наявності і величини попиту. Коли зникає попит, виробничий цикл кінчається. Виробничі цикли в чистому виді не є проектами. Однак, останнім часом проектний підхід усі частіше застосовується і до процесів, орієнтованим на безперервне виробництво. Наприклад, проекти збільшення виробництва до зазначеного рівня в плині визначеного періоду, виходячи з заданого бюджету, або виконання визначених замовлень, що мають договірні терміни постачання.

Концепція проекту, однак, не суперечить концепції фірми або підприємства і цілком сумісна з нею. Навпроти, проект часто стає основною формою діяльності фірми.

2. Керування проектом

Керування проектом - діяльність, спрямована на реалізацію проекту з максимально можливою ефективністю при заданих обмеженнях за часом, коштам (і ресурсам), а також якості кінцевих результатів проекту (документованих, наприклад, у технічному завданні).

Методика керування діяльністю на основі проекту була розроблена на основі наслідку Лермана:

·          Закон Лермана: "Будь-яку технічну проблему можна перебороти, маючи досить часу і грошей",

·          Наслідок Лермана: "Вам ніколи не буде вистачати або часи, або грошей". Основні поняття, зв'язані з керуванням проектом представлені в таблиці 2.

 

Таблиця 2.

Керування проектом

Компонент Опис Характеристика
Головна задача менеджера проекту Звичайний керівник "Забезпечити виконання робіт".
Досвідчений керівник "Забезпечити виконання робіт у термін, у рамках виділених засобів, відповідно до технічного завдання".
Основні проектні обмеження Час.

Наиболее критичны.

Там, де терміни виконання проекту серйозно затягуються, досить ймовірними наслідками є перевитрата коштів і недостатньо висока якість робіт.

Бюджет.
Якість робіт.

Сутужніше всего контролювати.

Завдання часто важко і формулювати, і контролювати.

Методики керування проектами Час Методи побудови і контролю календарних графіків робіт.
Бюджет Методи формування фінансового плану (бюджету) проекту і, у міру виконання робіт, дотримання бюджету відслідковується, для того, щоб не дати витратам вийти з під контролю.
Якість робіт Методи керування людськими і матеріальними ресурсами (наприклад, матриця відповідальності, діаграми завантаження ресурсів), методи керування якістю робіт.
Принцип керування проектами Ефективне керування термінами робіт - ключ до успіху по всім трьох проектного обмеженням: часу, бюджетові, якості робіт. У методах керування проектами основний акцент робиться на календарному плануванні робіт і контролі за дотриманням календарного графіка.
 
Информация о работе «Інформаційні системи в економіці»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 143644
Количество таблиц: 51
Количество изображений: 28

Похожие работы

Скачать
21298
2
0

... обміну ідеями та інформацією між спеціалістами по фінансових системах. www.mcsa.ru Проектування, розробка та впровадження корпоративних інформаційних систем. Додаток 1 Карта самостійної роботи студента з дисципліни „Інформаційні системи в економіці та підприємництві” для студентів базового напряму підготовки 0501 „Економіка і підприємництво” форма навчання – денна семестр – шостий ...

Скачать
59383
3
0

... слід враховувати при організації обробки даних, побудові комп'ютерних інформаційних систем, виборі варіантів технології розв'язування тих чи інших економічних задач. 2 Інформаційно-правова система Організаційно впорядкована сукупність нормативно-правових документів (масивів док-тів), за допомогою яких суб'єкт управління (орган, посадова особа), застосовуючи інформаційні технології, у т. ч. ...

Скачать
58419
1
7

... , США, Канада, Австралія та Японія. У той же час найбільші темпи росту сфери ІТ спостерігаються у країн, що розвиваються. 4 Сучасний стан та розвиток ринку інформаційних послуг в Україні   4.1 Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в Україні Інформаційний сектор (ІС) економіки України включає в себе: сферу виробництва знань – науку та НДДКР і сферу інформаційно-комунікаційних ...

Скачать
159558
15
6

... »; 5)         підсистема «Розрахунок чистого дисконтованого доходу»; 6)         підсистема «Розрахунок індексу доходності проекту». Рис. 3.2. Структура інформаційної системи «Аналіз діяльності підприємства для фінансового забезпечення інвестиційних проектів» Далі приймається рішення щодо впровадження чи відхилення інвестиційного проекту. Усі ...

0 комментариев


Наверх