9. Ризики.
- неможливість творення робочої групи, що буде виконувати план розвитку;
- зміна в законодавстві кредитних спілок;
- неконтрольована інфляція.
10.Ключові питання:
Термінові (на 4 квартали):
- впровадження кредитування товарів і послуг;
- впровадження комплексного програмного забезпечення.
Не термінові:
- питання офісу;
- питання інших технологій кредитування (заощадження);
- творення ротаційної бази органів управління;
- співпраця з Лігою кредитних спілок.
Більш детально та змістовно говориться про основні напрямки інвестиційно-фінансового розвитку в статтях бізнес-плану.
Перша з них називається “Загальний опис кредитної спілки “Мрія””.
У ній говориться про те, що метою діяльності спілки є задоволення потреб членів спілки у фінансових послугах. Це членство створено з громадян, що підтримують ідею просвітництва, взаємодопомоги, суспільної відповідальності. Ці ідеї закладені в програмних цілях товариства “Просвіта”.
Форма організації спілки планується наступною:
Від 1999 року – спілка з одним головним офісом.
Від 2006 року – покращення головного офісу.
Від 2007 року – взаємне кредитування з іншими спілками.
Від 2005 року – переїзд в новий більший офіс.
З урахуванням усіх факторів внутрішнього і зовнішнього середовища розроблені такі етапи становлення кредитної спілки (див. додатки).
Друга стаття бізнес-плану називається “Проект та заходи”. Вона складається з двох розділів. Перший з них має назву “Ідея проекту та його обгрунтування”.
Ідея проекту полягає в мобілізації ресурсів кредитної спілки для здійснення якісного зростання. В цьому розділі не торкаються перспективи,що виходить за рамки 2006 року.
В цей проект закладено декілька основних пунктів, які повинні з різних боків покращити роботу кредитної спілки:
1 Робота з кадрами.
Необхідно формувати резерв кадрів. Він має складатись з 10 осіб на посаді членів Правління, з 5-ти осіб – Кредитний комітет, з 5-ти осіб – Наглядовий комітет
2 Впровадження комп’ютерної облікової програми.
3 Кредитування сільської місцевості.
Цей напрямок потребує реклами серед організацій та установ, що працюють в сільській місцевості. Спілка планує розпочати цю діяльність в ближчих районах (Слов’янському, Красноармійському, Олександріївському та ін.).
Умови пропонованої позички будуть складнішими (процент, термін) порівняно з Фондом малого кредитування, проте при використанні сучасних технологій сільгоспвиробник буде зацікавлений в цьому кредиті.
4 Кредитування покупок тривалого використання.
Необхідно довести пропозиції кредитної спілки до торгівельних точок міста. Заключити з ними договори та надати рекламну інформацію.
5 Кредитування навчання студентів.
Цю послугу необхідно рекламувати в навчальних закладах міста, засобах інформації та через членів спілки.
6 Кредитування на лікування.
Ця послуга не повинна застосовуватися на складні хвороби. Зараз можна виділити такі напрямки: стоматологія, пологи. Реклама в засобах масової інформації, через членів спілки та співпраця зі стоматологіями, пологовим будинком.
7 Кредитування на авто.
Ця послуга ще потребує вивчення, вона необхідна вже зараз, але потребує практичної розробки, практики роботи.
8 Кредитування на житло.
Послуга ще потребує вивчення.
9 Заощадження на неповнолітніх дітей батьками.
Ця послуга направлена на зацікавленість батьків заощадити для дітей кошти “на повноліття ”, “на весілля ” тощо.
10 Заощадження на придбання дорогих речей.
Необхідна розробка договору та реклама.
Далі в цьому розділі говориться про внутрішні перетворення в фірмі: рекламна діяльність, відкриття поштової скриньки (електронна пошта), творення дитячого куточка, творення друкованого органу, співпраця з громадськими організаціями, облаштування офісу, навчання персоналу та активу тощо.
У другому розділі - “Кроки впровадження плану ” говориться про етапне втілення плану у життя з чітким виділенням періодів виконання певних робіт, очікуваними наслідками, переліком виконавців.
У статті III “Припущення та розрахунки” приводяться розрахунки показників, що прогнозуються, витрати на їх досягнення, очікуваний бюджет на запланований період.
Зробимо аналіз первинних і кінцевих даних економічного розвитку спілки.
Як сказано вище, збільшення продуктивних активів на 2005 рік планувалося у 100 тис. грн.
Такий прогноз було створено на підставі об’єктивних реалій, які існували на той час як у зовнішньому середовищі організації: новизна послуг, недовіра населення із-за банкрутстві “фінансових пірамід” в станах СНД, недовіра міських виконавчих органів, скрутний економічний стан в країні (серпнева криза 1998 року в Росії); так і у внутрішньому: високі витрати на початку створення спілки (витрати на організаційні заходи, приміщення), недостатня кваліфікація виконавчої дирекції, відсутність ефективної маркетингової політики.
Якщо звернутися до факту, то за даними річного звіту за 2005 рік (див. додатки) залишок на кінець 2004 року всього активів складав 40872,28 грн., і в тому числі продуктивних активів 24712,65 грн. Тобто, за даними бізнес-плану, планувалося збільшити продуктивні активи в 4 рази за рік. Однак данні на 31.12.01 свідчать про те, що загальна сума позичок за рік збільшилася майже в 6 разів і сума продуктивних активів склала 167259,18 грн. А це більш ніж у 1,5 рази більше ніж прогнозувалося. Це свідчить про розгортання ефективної маркетингової політики, компетентності працівників.
У звіті також приведені данні по доходах, отриманих за 2005 рік, та понесених витратах.
До складу доходів відносяться доходи від процентів за позички, від коштів на депозитних банківських рахунках.
До витрат відносять:
1 Операційні витрати:
- заробітна плата;
- матеріали;
- адміністративні витрати;
- амортизація;
- податок.
2 Фінансові витрати (членські внески).
Прибуток за 2005 рік КС “Мрія” склав 4637,6 грн. Це свідчить про беззбиткову діяльність підприємства.
За даними звіту про Резервний фонд, величина останнього на початок року складала 434 грн.,а на кінець 7622 грн. Це свідчить про обережне ставлення Правління до зовнішньоекономічних умов і бажання захистити спілку від небажаних скрутних становищ.
В звіті про рух готівки спостерігається тенденція щодо збільшення активів.
По фінансовій діяльності таке збільшення становить:
- членських депозитів – на 70058 грн.;
- в частині капіталу – на 6042 грн.
По інвестиційній діяльності збільшення позик відбулося на 86243 грн.
Таким чином, якщо така тенденція буде зберігатися і в наступних планових періодах, при сприятливих економічних і політичних умовах, то намічених цілей на 2005 рік можна буде досягти значно раніше.
Для цього потрібно вдосконалювати маркетингову політику фірми та раціонально розподіляти отримані кошти.
... що роблять наголос на ті чи інші аспекти й особливості стратегічного управління чи ж на його відмінності від “звичайного” управління. Стратегічне управління сьогодні — це реалізація концепції, в якій поєднуються цільовий та інтегральний підходи до діяльності організації, що дає можливість встановлювати цілі розвитку, порівнювати їх з наявними можливостями (потенціалом) організації та приводити їх ...
... структурного підрозділу може бути до 10 підлеглих; число робітників у бригадах – від 5 до 15 осіб. Контрольні питання 1. Які елементи входять до складу системи виробничого менеджменту, розкрийте їхній зміст. 2. Що відноситься до матеріально-грошових елементів підприємства. 3. Дайте характеристику нематеріальним елементам підприємства. 4. Назвіть сучасні ...
... дприємства, напрямків підвищення кваліфікації окремих категорій співробітників. 1.2 Показники і критерії оцінювання ефективності менеджменту персоналу підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Основу концепції управління персоналом підприємства складають [19]: розробка принципів, напрямків та методів управління персоналом; урахування роботи з персоналом на всіх рівнях ...
... 2005 році. Відповідно до цього частка відпрацьованих годин на протязі року від загального фонду робочого часу була найвищою у 2006 році (88%), що на 1% більше, ніж у 2005 і 2007 році. 2.2 Аналіз господарсько–фінансової діяльності ЗАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» Якісний аналіз господарсько-фінансової діяльності є передумовою та запорукою розробки ефективних шляхів поліпшення соц ...
0 комментариев