3.3 Створення логістичної системи
Завершальною фазою є створення логістичної системи на ТОВ "Промсервіс". Вона складається з трьох послідовних етапів: вибір відповідного моменту введення системи на підприємстві, вибір способу і сфери введення системи, тривале вкомпонування логістики в організаційну структуру підприємства.
Для введення системи був обраний початок нового фінансового року, тобто 1 січня. У подальшому це спростить фінансовий аналіз підприємницької діяльності ТОВ "Промсервіс".
Введення системи відбуватиметься поступово. Першочерговим завданням є початок реорганізації структури підприємства, що триватиме значний час, приблизно половину проекту. Паралельно з цим частково будуть вводитися нова система автоматизації замовлень та розробки нових маршрутів.
Дана логістична стратегія розроблена на 1 рік, саме за цей час на даному підприємстві є можливість її реалізувати. Життєво важливо встановити ієрархію повноважень, упорядкувати інформаційні потоки усередині організації і процес ухвалення рішень. Повинні бути чітко визначені політика, процедури і правила роботи, досягнута інтеграція між взаємозалежними підрозділами компанії - зусилля всіх співробітників повинні бути направлені на досягнення загальної мети. Саме впровадження логістичної системи – це лише перший етап, перший рік нової роботи підприємства. Для ефективної підприємницької діяльності слід і далі підтримувати функціонування логістичної системи, постійно удосконалювати її і дотримуватися обраної логістичної стратегії.
Висновки
У даній курсовій роботі був проведений огляд теоретичних аспектів організації і проектування логістичних систем у сучасних умовах; базою дослідження було обрано торгівельне підприємство ТОВ "Промсервіс", де була проаналізована наявність логістичних проблем, ситуацій і завдань, був проведен аналіз витрат логістичних процесів на підприємстві. Крім того, була розроблена логістична система, впровадження якої надасть синергічний ефект у мінімізації витрат. Спираючись на логістичну стратегію, визначені етапи впровадження логістичної системи на ТОВ "Промсервіс".
Таким чином мета курсової роботи досягнута. Розроблені і надані практичні рекомендації щодо впровадження логістичної системи, функціонуючої в ринкових умовах торгівельного підприємства на основі використання логістичного підходу.
Дослідження показало, що вдосконалення вантажних перевезень є однією з актуальних проблем торгівельної діяльності, оскільки від якості транспортного обслуговування багато в чому залежить оперативність доставки товарів, їх збереження, а найголовніше витрати по перевезенню, що є частиною логістичних витрат.
Вирішуючи транспортні проблеми, необхідно використовувати теоретичні і методологічні досягнення в цій області. Проте важливо застосовувати не тільки наявні досягнення, але і виробити свою транспортну стратегію і визначити головні її принципи. У основі логістичної моделі повинні лежати проблеми транспортного процесу, які б включали в цю модель реалістичні припущення. Важливою областю досліджень є розробка аналітичних результатів для розподілу евристики маршрутизації транспортних засобів, вивчення компромісів між запасами ресурсів, їх транспортуванням і розміщенням.
До пропозицій потрібно так само віднести комп'ютеризацію різних ланок логістичної системи, підключення їх до єдиної інформаційної мережі. Узгодження всіх підсистем на підприємстві є найважливішим компонентом успішного функціонування всієї компанії. Підсистема організації транспортної логістики на торгівельному підприємстві надзвичайно важлива, оскільки область обслуговування клієнтів заснована на успішному функціонуванні саме цієї підсистеми. Слід здійснювати дії підприємства так, щоб всі підрозділи гармонійно взаємодіяли, один з одним для отримання прибутку для всього підприємства.
Література
1. Альбеков А.У. Логистика коммерции / А.У. Альбеков, В.П. Федько, О.А. Митько. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2001. – 512 с.
2. Амітан В.Н. Логістизація процесів в організаційно-економічних системах / В.Н. Амітан, Р.Р. Ларіна, В.Л. Пілюшенко. – Донецьк: ТОВ "Юго-Восток, Лтд", 2003. – 73 с.
3. Бауэрсокс Доналд Дж., Клосс Дейвид Дж. Логистика: Интегрированная цепь поставок: Пер. с англ. – М.: ЗАО "Олимп-Бизнес", 2001. – 640 с.
4. Васелевський М. Формування та оптимізація логістичних систем //Вісник Національного університету "Львівська політехніка" . Логістика
5. Гаджинский А.М. Логистика: Учебник для высших и средних специальных учебных заведений. 2-изд. – М.: ИВЦ "Маркетинг", 2003
6. Гурч Л.М. Логістика – один з факторів підвищення конкурентоспроможності //Науково-практичний журнал "Регіональні перспективи".- 2000.- №2-3(9-10).- с.232-237
7. Дзьобко І.П. Логістико-орієнтований підхід до управління розвитком підприємства // Управління розвитком. – Харків: ХНЕУ, 2006. – №7. – С.67-68.
8. Дороніна М.С. Управління економічними та соціальними процесами підприємства: Монографія. – Х.: ХДЕУ, 2002. – 432 с.
9. Колодізєва Т. О. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи з навчальної дисципліни "Організація і проектування логістичних систем" для студентів спеціальності "Логістика" денної форми навчання / Укл. Т. О. Колодізєва. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2008. – 24 с.
10. Ларіна Р.Р. Теоретико-методологічні основи формування регіональних логістичних систем Дисертація: [Электронная версия].
11. Ревенко Н.Г. Управління ресурсами промислових підприємств в умовах перехідного періоду: [Монографія]. – К: Ред. „Бюл. Вищ. атестац. коміс. Укр.", 2000. – 256 с.
... до 10000 кв. м., а загальна площа будівлі - до 16000 кв. м. Кожний торгівельний центр пропонує безкоштовне паркування до 920 місць. На початковому етапі проектування логістичних систем визначимо та проаналізуємо проблеми ТОВ “METRO Cash & Carry Україна”. Для цього проведемо внутрішній, зовнішній і технологічний логістичний аналіз. Результати аналізу оформимо у вигляді таблиць 2.1 - 2.3. ...
... , що в свою чергу призводить до збільшення прибутку. Об’єктом дослідження в курсовій роботі виступає логістична система розподілу продукції на ЖКУВП “Біатрон-3”. Предметом дослідження є сукупність методичних та практичних проблем управління логістичною системою розподілу продукції. Метою написання курсової роботи є вивчення теоретичних аспектів управління логістичною системою розподілу та дослі ...
... сталеві канати, троси; - теплообмінне обладнання; - запорну арматуру; - кабельно-провідникова продукція; - торцеві ущільнення, пластинчасті муфти. На початковому етапі проектування логістичних систем визначимо та проаналізуємо проблеми підприємства АТЗТ «Харківмаш». Для цього проведемо внутрішній, зовнішній і технологічний логістичний аналіз. Результати аналізу оформимо у вигляді таблиць ...
... і збуту. Це означає розгляд логістики як функціональної сфери діяльності підприємства, для якої теж є характерним і необхідним формування: • логістичних цілей підприємства; • логістичної стратегії підприємства; • концепції логістичних рішень; • прийняття та організації виконання управлінських рішень з логістичного управління; • оцінки та контролю результатів логістичної діяльності. ...
0 комментариев