АНОТАЦІЯ
В курсовому проекті розглянуто особливості теоретичних засад та методики проведення аудиту нарахування заробітної плати та її використання на матеріалах відкритого акціонерного товариства "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" (надалі ВАТ "ЖЦПК"). Аудит проводиться для того, щоб встановити дотримання підприємством чинного законодавства розрахунків із оплати праці та правильність відображення господарських операцій в обліку.
Курсовий проект складається з трьох розділів.
У першій частині курсового проекту розкриваються теоретичні основи, етапи та стадії проведення аудиторської перевірки. Обсяг першої частини становить 15 сторінок, складається з п’яти параграфів, а також містить чотири рисунки і чотири таблиці.
У другій частині курсового проекту розкривається методика проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК". Друга частина складається з семи параграфів, містить дві таблиці, а її обсяг – 15 сторінок.
У третій частині курсового проекту висвітлені особливості проведення аудиту за умови використання товариством обчислювальної техніки для ведення обліку. Обсяг третьої частини становить 5 сторінок і мітить один рисунок.
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи організації аудиторської перевірки нарахування заробітної плати та її використання
1.1 Заробітна плата як економічна категорія
1.2 Особливості нормативної бази нарахування заробітної плати і її використання
1.3 Загальна характеристика фінансово-господарської діяльності ВАТ "ЖЦПК"
1.4 Оцінка аудиторського ризику
1.5 Планування проведення аудиту нарахування заробітної плати та її використання у ВАТ "ЖЦПК"
РОЗДІЛ 2. Методика аудиторської перевірки нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"
2.1 Опис альтернативних облікових рішень при здійсненні нарахування заробітної плати та її використання у ВАТ "ЖЦПК"
2.2 Перевірка наявної системи документообігу щодо розрахунків із заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"
2.3 Реєстри синтетичного та аналітичного обліку щодо розрахунків із заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"
2.4 Класифікатор можливих порушень при обліку нарахування та виплати заробітної плати
2.5 Методи збору аудиторських доказів
2.6 Опис контрольних процедур для виявлення можливих порушень при нарахуванні та використанні заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"
2.7 Проведення аудиту фінансового стану ВАТ "ЖЦПК"
2.8 Оформлення результатів аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК"
РОЗДІЛ 3. Особливості проведення аудиту в умовах використання клієнтом обчислювальної техніки для ведення обліку
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
В умовах переходу нашої економіки на ринковий механізм функціонування найважливішими задачами є прискорення науково-технічного прогресу, зниження витрат живої праці, механізація трудомістких робіт, поліпшення використання трудових ресурсів, зменшення витрат робочого часу. Тому досить важливим питанням на будь-якому великому підприємстві є правильне ведення бухгалтерського обліку витрат на оплату праці та його автоматизація.
Облік праці і заробітної плати займає одне з центральних місць у всій системі бухгалтерського обліку на підприємстві. Заробітна плата є основним джерелом прибутків робітників підприємства.
Законом визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Заробітна плата є найважливішим засобом підвищення зацікавленості працюючих у результатах своєї праці, її продуктивності, збільшення обсягів
виробленої продукції, поліпшення її якості та асортименту.
Облік заробітної плати в системі рахунків — це синтетичний облік нарахування і розподілу заробітної плати, визначення належної суми працюючим і віднесення нарахованої оплати праці на відповідні рахунки витрат за статтями і об'єктами калькулювання.
В даному курсовому проекті повністю розкрито особливості проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати у ВАТ "ЖЦПК" згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами аудиту. Отже, об’єктом дослідження є процес організації та методики проведення аудиту розрахунків із заробітної плати. Відповідно предметом дослідження є теоретичні засади та існуюча практика обліку і аудиту заробітної плати на підприємстві, її вдосконалення в умовах ринкових відносин.
Аудит проводиться з метою встановити дотримання підприємством чинного законодавства розрахунків із оплати праці та правильність відображення господарських операцій в обліку.
Завдання аудиту полягає в тому, щоб встановити ефективність внутрішнього контролю витрат на оплату праці; обґрунтованість техніко-економічних показників целюлозно-паперового комбінату; правильність розрахунків виробітку за виконані роботи, надані послуги та їх відображення в обліку; обґрунтованість виплат заробітної плати за трудовими угодами та достовірність відображення в обліку; обґрунтованість розмірів додаткової оплати та премій; дотримання встановленого порядку віднесення витрат на оплату праці на собівартість продукції; правильність визначення розміру сукупного доходу, що підлягає оподаткуванню; повноту й правильність проведених в кінці року перерахунків прибуткового податку, відповідних нарахувань чи утримань; своєчасність перерахувань до бюджету утриманих сум податків та обов’язкових платежів; резервування коштів для оплати відпусток; дотримання вказівок щодо організації бухгалтерського обліку заробітної плати в Україні тощо.
Курсовий проект складається з трьох розділів, а також містить підшиті додатки, в яких наведені основні документи, що засвідчують проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати, робочі документи аудитора та додатки, що містять додаткову інформацію.
У першому розділі розглянуто теоретичні основи організації аудиторської перевірки, охарактеризовано об’єкт аудиту та проведено аналіз основних техніко-економічних показників досліджуваного підприємства. У другому розділі розкрито методику аудиторської перевірки, за результатами якої складено звіт та аудиторський висновок, в яких викладено пропозиції, спрямовані на удосконалення системи бухгалтерського обліку розрахунків із оплати праці, обґрунтовано доцільність та ефективність використання на практиці кожної з поданих у розділі пропозицій. У третьому розділі проаналізовано особливості проведення аудиту в умовах використання клієнтом обчислювальної техніки для ведення обліку, а також подано характеристику системи “Асистент Аудитора” фірми “Сервіс-Аудит”, яка використовується аудитором в ході перевірки.
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ АУДИТОРСЬКОЇ ПЕРЕВІРКИ НАРАХУВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ
... сть Співставлення У ТзОВ «Інтер-Синтез» дані з регістрів дорівнюють даним звітності Після складання плану аудиторської перевірки складається програма аудиту дебіторської заборгованості ТзОВ «Інтер-Синтез» Аудиторська програма розробляється з моменту конкретизації загального плану аудиту відповідно до додатка до національного нормативу аудиту «Договір на проведення аудиту» № 4 ( ...
... і інспекторами фондів. У такому разі аудитор у відповідності з МСА 600 "Використання роботи іншого аудитора" може використати результати його перевірки, зробивши відповідне посилання в аудиторському звіті. 1.3 Методика аудиту розрахунків з оплати праці Аудит дотримання трудового законодавства і розрахунків з оплати праці може проводитися суцільним способом, вибірковим або комбінованим. Як ...
... аудиту по його напрямкам, а також час, який необхідно витратити на кожен напрямок аудиту або аудиторських процедур. Для ТзОВ «Цегельний завод «Промінь» розроблена програма аудиту грошових коштів та оцінки платоспроможності підприємства (Додаток Д). 2. Методика аудиторської перевірки грошових коштів та платоспроможності ТЗОВ Цегельний завод «Промінь» 2.1 Опис альтернативних облікових рі ...
... Виробництво товарної продукції на 1 грн, зарплати, грн. 5,64 5,40 -0,24 95,7 Наведені дані також свідчать про зниження ефективності використання фонду оплати праці. 2.4 Ефективність організації праці в Управлінні житлового господарства Специфіка праці державних службовців полягає в тому, що вони: – виконують праця, що виражається в обґрунтуванні цілей і напрямків суспільного ...
0 комментариев