2. Аналіз стану облікової політики ВАТ «Луганськмлин»
Історія розвитку ВАТ «Луганськмлин» почалася з 2000 року. В м. Луганську був збудований млин-комбінат, в склад якого увійшли: млин-завод з виробничою міцністю 200 тон за добу по виробництву 3х сортного пшеничного борошна, елеватор ємкістю 48 тис. тон. Почато будівництво крупо - завода з виробничою міцністю 125 тон за добу по виробництву перлової крупи, який введений в експлуатацію в 2001 році.
Після вдосконалення технологічного процесу в 2007 році виробнича міцність млин-заводу склала 280 тон за добу, крупо - заводу – 170 тон за добу.
В період війни цеха комбінату були частково зруйновані. В 2007 – 2009 роках проводилися відновлювальні роботи і з 2008 року комбінат почав працювати на повну міць.
З кожним роком комбінат напрацьовував виробничі можливості. В 2009 році введено в експлуатацію кукурудзо - калібровочний завод виробничою можливістю 1500 тон за добу по переробці гібридного насіння кукурудзи.
В 2009 році введено в експлуатацію склад базтарного зберігання і відпуску борошна ємкістю 1100 тон.
В 2009 році введено в експлуатацію комбікормовий завод з виробничими можливостями 300 тон за добу розсипних комбікормів та елеватор ємкістю 8 тисяч тон.
В 2009 року проведено технічне переозброєння млин - завода із заміною застарілого обладнання на сучасне, багатокомпонентне, що дозволило збільшити виробничі можливості цеха до 500 тон за добу переробки пшениці.
З метою розширення ассортимента на крупо - заводі введена універсальна технологічна схема переробки зерна.
В 2009 році підприємство приватизовано і організоване відкрите акціонерне товариство «Луганськмлин». Підприємство не зупиняється на отриманому, постійно вдосконалює технологічні процеси і розширює виробництво продукції.
На сьогоднішній день ВАТ «Луганськмлин» багатоцільовий виробничий комплекс із високою технологією та широким асортиментом випускаємої продукції. В склад підприємства входить:
- млин-завод з виробничими можливостями 500 тон за добу по виробництву 3х сортового пшеничного борошна вищого, першого та другого сортів, борошна для макаронних виробів, крупи манної, пшеничного зародку та відрубів;
- крупо - завод з виробничими можливостями 200 тон за добу по виробництву круп в асортименті кукурузна дрібна для виробництва рогаликів, пшенична, перлова, горох, пшоно, борошна ржаного сіяного, обдирного, обойного;
- комбікормовий завод по виробництву 500 тон за добу розсипних та гранульованих комбікормів для птиці, свиней, великої рогатої худоби, риби, собак;
- цех по виробництву кукурузник рогаликів 300 кг за добу;
- кукурудзо - калібровочний завод, що перероблює 1500 тон за сез. гібридного насіння кукурудзи;
- два елеватора загальною ємкістю 65 тис. тон;
- цех по виробництву хлібобулочних і макаронних виробів.
ВАТ «Луганськмлин» постачає свою продукцію хлібозаводам, кондитерським та макаронним фабрикам і птахофабрикам та іншим підприємствам міста Луганська і Луганської області, різним регіонам України. Будучи надійним діловим партнером, проводе постачання своєї продукції на ринки Росії, Білорусі, Туркменістану та країни Балтії.
Зусилля трудового колективу, а він складає 550 чоловік, направлені на вдосконалення виробництва, розширення асортименту та покращення якості випускаємої продукції, були оцінені Міжнародним призом «За якість» у 2009 році з врученням його в Парижі, Призом облміськадміністрації «Луганська марка» у 2010 році, Міжнародною нагородою «Єртсмейкер-2010» за динаміку і прогрес економічного розвитку в умовах після кризової економіки у 2010 році з врученням його у Женеві.
Виходячи з того, що ВАТ «Луганськмлин» має досить великі об’єми виробництва, його бухгалтерія також має бути добре укомплектована кваліфікованими спеціалістами та необхідною базою для досконалого ведення бухгалтерського обліку.
Робітники бухгалтерії ВАТ «Луганськмлин» у своїй роботі користуються нормативно-правовою базою по бухгалтерському обліку: Законом України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», прийнятому 16.07.2009 році; Планом рахунків активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємства і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України № 291 від 30.11.2009 року; Інструкцією по використанню Плану рахунків активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємства і організацій; Методичними рекомендаціями по використанню регістрів бухгалтерського обліку, затверджений наказом Міністерства фінансів України № 356 від 29.12.2009 року; Положеннями (Стандартами) Бухгалтерського Обліку та іншими необхідними документами для успішної роботи.
Бухгалтерський відділ підприємства має окремі підрозділи, які ведуть облік певних сторін діяльності ВАТ «Луганськмлин», про що обумовлено у наказі про облікову політику на підприємстві. Так, наприклад, бухгалтерія ВАТ «Луганськмлин» розподіляється на відділ по основним засобам, відділ по розрахункам із працівниками підприємства, відділ по обліку розрахунків із постачальниками та підрядчиками, відділ по обліку розрахунків із кредиторами, відділ по обліку готової продукції, каса, а також інші відділи, на чолі яких, згідно із наказом про облікову політику підприємства, стоїть головний бухгалтер.
Облік фондів резервів і фінансових результатів у ВАТ «Луганськмлин» ведеться фінансово-розрахунковим сектором бухгалтерії. Облік статутного капіталу проводиться заступником головного бухгалтера. Перелік робіт із фінансово - розрахункового сектора визначається в нормативному документі «Положення про відділ по обліку фінансово-розрахункових операцій». Цей документ розроблений й затверджений керівником. Кожен робітник, що займається обліком власного капіталу, має свої обов’язки, що утримуються в посадовій інструкції.
Планування і контроль термінів виконання облікових робіт проводиться за допомогою системи графіків, які відображають облікові процеси. Сутність організації облікової роботи з графіка складається в тому, що збір первинної облікової інформації, передача в органи обліку, опрацювання даних, упорядкування звітності і видача інформації споживачам виконується в заздалегідь установлені терміни і строки.
Облік власного капіталу, як і облік у загалі, починається з первинних документів. Організація первинної облікової інформації починається з виявлення складу господарських операцій і об’єктів, що повинні знайти відображення в системі обліку на підприємстві. Для цього по кожному з розділів облікової роботи складається перелік інформації. Такий перелік називається обліковою номенклатурою.
Кожне робоче місце бухгалтерії забезпечено нормативно-довідковими джерелами, зразками чинних форм звітності і документів, зразками підписів осіб, що мають право підписувати документи. За роботою бухгалтерів фінансово-розрахункового сектора стежить керівник сектора, що береже звітні дані по власному капіталу і дає їх на перевірку головному бухгалтеру або його заступнику.
Згідно розглянутого переліку облікових норм здійснюється організація обліку власного капіталу на ВАТ «Луганськмлин», що відповідає законодавчій базі України, а також Статуту підприємства.
Окрім того, на ВАТ «Луганськмлин» сформована економічно-планова служба, яка займається розрахунком показників економічної ефективності роботи підприємства.
Для спрощення обліку в бухгалтерії підприємства використовується програмний комплекс SVOD. Програмний комплекс забезпечує повну прозорість обліку та управлінського процесу для керівництва підприємства.
За допомогою програмного забезпечення SVOD виконуються такі завдання, як складський і бухгалтерський облік закупок зерна,домішок та іншої сировини, облік реалізації борошна різних сортів, отрубів, манної та пшеничної круп та інших видів продукції, облік виробництва продукції млином, цехом комбінатів, іншими цехами, автоматичний розрахунок виходу борошна по кількості та якісним характеристикам давальної сировини, ведення каси та облік коштів в підзвіті. Повністю автоматизований розрахунок заробітної плати, кадровий облік, підтримка видачі заробітної плати і дивідендів працівникам через банкомат.
Крім того, програмний комплекс SVOD передбачає підключення електронних вагів на безтарній відгрузці, передачу результатів вимірів та автоматичне формування відгрузочних документів, виключаючи «людський фактор».
Інформація вноситься виконувачами шляхом формування первинних документів на автоматизованих робочих місцях. Кожен виконує звичну роботу, використовуючи комп’ютер і SVOD, як інструмент для підготовки накладних, рахунків, заявок,заказів та інші.
Система автоматизації управління підприємством SVOD розроблена для підприємств різних форм власності і масштабів діяльності.
0 комментариев