5. КОНСТРУКТОРСЬКА РОЗРОБКА

 

5.1 Властивості твердих добрив

Фізико-механічні властивості добрив визначають ступінь механізації робіт по їх зберіганню, переробці, завантажуванні, транспортуванні і внесенню. Важливим показником якості добрив є вміст діючої речовини. По його значенню визначають дози внесення добрив під різноманітні сільськогосподарські культури.

Тверді туки поставляють у вигляді гранул, кристалів чешуєк і порошків. Фізичний стан добрив визначає типи технологічних і транспортних машин, їх робочих органів, а також види сховищ. Для пиловидних добрив використовують закриті ємкості машин і пневматичні робочі органи, для гранульованих відкриті кузова і відцентрові розкидаючи диски. Зберігають гранульовані і кристалічні туки під навісами, пиловидні - в закритих спорудах. Гігроскопічність добрив оказує вплив на їх злежуваність, кут відкосу, розсіюванність, скленоутворення. Гігроскопічність і злежуваність визначають період накопичення туків, тривалість і спосіб їх зберігання, вид упаковки, форму і конструктивне виконання ємкостей і робочих органів машин. Високогігроскопічні і злежуючі добрива випускають в тарі, зберігають короткий проміжок часу тільки під навісами або у закритих складах. Для роботи з таким продуктом в кузовах машин монтують різноманітні ворошилки і склепоруйнівники. Кут природного відкосу і об'ємна маса регламентують форму і параметри ковшів і кузовів машин, а також ступінь заповнення складських ємкостей.

Вологість добрив визначає вибір типу робочих органів машин і форму їх кузовів. Чим вище цей показник, тим трудніше вносити добрива в ґрунт. Такий продукт забиває транспортні системи, налипає на робочі органи, порушує чи припиняє технологічні процеси.


5.2 Будова та робота валкувача

Розкидач органічних добрив приводимо на рисунку 5.1.

Описание: валкувач

Рисунок 5.1 - Валкувач органічних добрив

При такій конструкції валкувача перед дозуючим пристроєм 1 не з'являється переущільнена зона добрив. Відсутність переущільнених зон сприяє рівномірному та постійному протіканню процесу валкування та підвищує експлуатаційну технологічність операцій.

Для більш рівномірного протікання добрив у зоні дозуючого вікна 4 встановлюється крильчатка 5 з приводом від опірного колеса 6, як показано на рисунку.

Зміщення формуючих щитів 2, 3 відповідно вісі трактора дає змогу виключити склепоутворення та переущільнення зон, які виникають перед активним дозуючим пристроєм 1.

Проведені польові випробування валкувача зі зміщеними формуючими щитами показали, що при ширині дозуючого вікна, рівній 0,5 м, формування валка на напівперепрілому навозі проходить стійко та рівномірно, а склепоутворення відсутнє.

5.3 Розрахунок деталі на міцність

Одним з найбільш навантажених елементів конструкції, показаної на рисунку 5.2, являється палець поворотний 2, за допомогою якого валкувач з’єднується з навіскою трактора. Палець поворотний, що випробує деформацію зрізу у чотирьох перетинах знаходиться між провушинами рами. Причому, зусилля, що виникають у лівій і правій парі провушин будуть різними.

Розглянемо, у результаті дії яких зовнішніх зусиль виникають руйнування навантаження і зробимо розрахунок пальця поворотного на міцність.

Кріплення рами валкувача до навіски трактора приводимо на рисунку 5.2.

Описание: валкувач копия

Рисунок 5.2 - Кріплення рами валкувача до навіски трактора

Розрахункову схему площини зрізу приводимо на рисунку 5.3.

Описание: Безимени-2

Рисунок 5.3 Розрахункова схема площини зрізу

Схему опори приводимо на рисунку 5.4.

 

Описание: 0032

Рисунок 5.4 Схема опори

При русі агрегату, переміщувана щитом маса чинить на нього тиск Рисунок 5.2. Це зусилля може бути розкладено на дві складові, одна з яких спрямована з вектором швидкості руху агрегату (Рт), а друга направлена у поперечному навпрямці (Рс). Аналіз природи цих двох зусиль дає можливість визначити їх величину.

При русі агрегату в процесі роботи трактор переборює зусилля Рт. Зневажаючи тертям переміщуваною маси о робочу поверхню, будемо вважати, що величина Рт не перевищує 10% від величини крюкового зусилля трактора Ркр, яке на першій передачі складає 41,1 кН (Пропускна здатність барабана не дозволяє працювати при швидкості Vр>7,75 км/год.)

Величина опору переміщення щита у продольному напрямі складає:


, кН, (5.1)

кН.

Тоді зусилля робочої маси на щит буде дорівнювати:

, кН, (5.2)

кН.

Зусилля, що зрушує щит у напрямку поперечному вектору швидкості руху агрегату буде дорівнювати:

, кН,(5.3)

кН.

Таким чином, на палець поворотний зі сторони щита діє два вида зусилля: сила  і згинаючий момент , зображені на розрахунковій схемі рис. 5.3. їх дія призводить до виникнення реакцій  й , дія яких фактично і може призвести до руйнування пальця. Припускаючи, що рама щита представляє собою абсолютно жорстку конструкцію і враховуючи відстань від центра тиску маси до осі пальця  мм, визначаємо розмір згинаючого моменту.

, кН·м,(5.4)

кН·м.

Для визначення величини реакцій  і  складемо рівняння статики. Сума моментів зовнішніх сил відносно лівої опори повинна дорівнювати нулю.

, (5.5)

звідси:

, кН,

кН.

Таким чином, реакція правої опори спрямована з силоюі дорівнює по величині 16 кН Записав суму моментів відносно правої опори і прирівняв її рівною 0 визначимо величину реакції лівої опори:

 ,(5.6)

, кН,

кН.

Таким чином, враховуючи конструктивну еквівалентність лівої і правої опор, можна стверджувати, що з точки зору міцності найбільш небезпечною являється ліва опора, зусилля на якої складає 20,24 кН Виконаємо розрахунок мінімального діаметру пальця поворотного, який витримає таке навантаження.

Руйнування пальця поворотного в опорі може статися у результаті зрізу по площинам, що лежать між провушинами і стойками рами щита

(Рисунок 5.3). Як відомо, умова міцності при розрахунку на зріз має вигляд:

.

де  - сила зрізу, кН;

 - площа зрізу, м2;

 - допустиме граничне напруження у розглянутому випадку у якості руйнівного навантаження приймається величина =20,24 кН,

=120мПа. (для конструкційних сталей). Враховуючи наявність двох площин зрізу в кожної з опор, мінімально допустима площа поперечного перетину пальцю буде визначатися залежністю:

, м2,(5.7)

мм2.

Таким чином допустимий діаметр пальця дорівнює:

, мм, (5.8)

мм.

Із конструктивних розумінь і з ціллю забезпечення необхідного запасу міцності, при розробці конструкції було прийнято значення діаметра пальця =40 мм.



Информация о работе «Обґрунтування процесу внесення твердих органічних добрив»
Раздел: Ботаника и сельское хозяйство
Количество знаков с пробелами: 64635
Количество таблиц: 20
Количество изображений: 9

Похожие работы

Скачать
65317
14
0

... : Основної продукції Побічної продукції 50 50 800 800 Собівартість 1т основної продукції, грн./т 231,7 Таблиця 1.2 Економічні показники вирощування та збирання пшениці № п/п Найменування операції Обсяг роботи Витрати пального Затрати праці Амортизаційні відрахування, грн. Оплата за працю Експлуатаційні витрати Трактор С.-г. ...

Скачать
47244
10
2

... 0,153 0,065 0,83 Т-25А+1ПТС-2Н 0,194 0,116 1,25 При виконанні транспортних робіт трактором К-701 на 1 т/км витрачається 0,284 кг палива, а трактором Т-25А лише 0,153 кг. Ефективним джерелом економії палива є більш повне використання потужності трактора, а також раціональна експлуатація машинно-тракторних агрегатів. Машинні агрегати слід комплектувати таким чином, щоб потужність трактора ...

Скачать
626537
17
17

... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...

Скачать
245206
27
12

... екоконтролінгу повинен стати екологічний аудит, як ефективний засіб регулювання відносин виробництва з навколишнім природним середовищем. РОЗДІЛ 2 ОЦІНКА СТАНУ ЕКОЛОГІЧНОГО ОБЛІКУ ТА ЕКОКОНТРОЛІНГУ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ   2.1 Вплив рівня забруднення навколишнього середовища регіону на сільськогосподарське виробництво Навколишнє середовище є необхі ...

0 комментариев


Наверх