Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим

Кримський гуманітарний університет

Євпаторійський педагогічний факультет

Плани-конспекти уроків

Студентки

III курсу 31-ЄУ групи

Крайнік Г.В.

Євпаторія - 2006


В. о. декана Євпаторійського

педагогічного факультету

Кримського гуманітарного

університету

Прокоф'євій М. Ю.

студентки 3 курсу

Крайнік Ганни

Самозвіт

Я, Крайнік Ганна Володимирівна, проходила практику "Пробні уроки" в ЗОШ №14 міста Євпаторія.

Керівником практики була назначена Тимошенко О.О.

За час проходження практики було проведено 9 уроків з української мови і 1 урок з української літератури у 5 та 7 класах. Відвідувала уроки з української мови та літератури у 5, 7, 9 класах. Брала участь у зборі матеріалів для узагальнюючого уроку з української мови у 7 класі.

Користувалася наступною літературою: журналами: "Дивослово", "Українська мова та література в школі", "Урок української", підручниками з мови та літератури; збірками творів.

На уроках використовувала методику викладання з мови та літератури: Морозова Л.Г., Фурсової Л., Волошиної А., Олійника Б., Антащук С.О., Одинцової С.В., Татарінової Т.Б.

До проведення уроків готувала поурочні плани - конспекти, дидактичні матеріали, наочність, тестові завдання, індивідуальні картки.

Одержувала допомогу і рекомендації таких викладачів української мови та літератури: Антащук С.О., Кияненко М.М., Одинцової С.В., Татаринової Т.Б.

Під час проходження практики знайшла спільну мову з учнями, підтримувала дисципліну на уроці, намагалася у певній мірі реалізувати мету уроку. Але слід продовжувати працювати над собою, бути більш вимогливою до себе, вчитися раціонально розподіляти час. Працювати над дикцією.

18.05. 2006 Крайнік Г.В.


14.02.06. 7-Г клас

Тема: Андріан Кащенко. "Над Кодацьким порогом". Історичні події на Запорізькій січі за кошового отамана Івана Сулими. Зруйнування Кодацької фортеці. Поглиблення понять: Компоненти художнього твору та композиція художнього твору.

Мета: вчити учнів аналізувати прозовий твір, знаходити його компоненти; співвідносити літературний твір з історичними подіями та відомостями про рідний край; знати, які історичні події лягли в основу оповідання; вивчити й усвідомити, що таке компоненти та композиція художнього твору; розвивати вміння логічно мислити, висловлювати свої думки з приводу прочитаного; виховувати патріотизм, повагу до героїчного минулого свого народу.

Обладнання: тексти оповідання, портрет А. Кащенка.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Словник:

Байдаки - великий човен, яким плавали по річках і морю

Галера - старовинне вітрильне багатовеслове військове судно

Жовнір - солдат польської армії

Тороки - ремені ззаду сідла для прив'язування речей або прив'язаний до сідла дорожній мішок; те саме торочки - вишивка або смужка тканини, хутра по краях одягу для оздоблення; те, що смугою оточує що-небудь

Чайка - легкий козацький човен

Шанці - окопи

Проблемне питання: Чи потрібно нам вивчати літературні твори на історичну тематику?

Хід уроку:

I Вступне слово вчителя. В історії нашого українського народу було чимало трагічних, сумних і багато героїчних, звитяжних сторінок. Особливо цікава є така сторінка нашої історії, як славне запорозьке козацтво. Віра і воля - ось два слова, які лежали в основі козацького товариства. Про славних козаків написано історичні розвідки, реліквії, що нагадують про устрій запорожців, про їх боротьбу, їхнє братство, прикрашають вітчизняні історичні музеї.

II Актуалізація опорних знань

1. Бесіда.

- Хто з українських істориків, наших земляків, займався дослідженнями історії козацтва? (Дмитро Яворницький, директор історичного музею в Катеринославі)

- З яким твором ви ознайомились минулого уроку? (Оповідання "Над козацьким порогом" А.Кащенка)

- Чому твори А. Кащенка були заборонені за часів тоталітарного режиму? (Прихильники тоталітарного режиму були проти того, щоб українці знали правду про історію козацтва, його славні подвиги, тому, що такі знання пробуджували національну самосвідомість.

- Яка історична подія лягла в основу оповідання "Над Кодацьким порогом"? (Військо під проводом Івана Сулими зруйнувало "незбориму" фортецю козак, метою якої - було не пускати людей з України на Січ, і не дозволяти козакам вільно пересуватися Україною, щоб вони не могли іншим сказати проте, що існує козацьке волошине)

- Чим вас вразив прочитаний твір?

2. Скласти план тексту.

1) Втеча Сулими з неволі

2) Будівництво Козацької фортеці

3) Обіцянка Сулими зруйнувати козак

4) Заклик до походу на Азова

5) Проблеми під час походу і шляхи їх вирішення

6) Взяття Азова

7) Підготовка до виступу проти Козака

8) Зруйнування козацької фортеці

9) Зрада реєстрових козаків

10) Смерть Сулими

III Вивчення нового матеріалу.

- Прочитайте опис зовнішності Івана Сулими. Які риси героя відображені в його портреті? (Велич, гідність, досвідченість, авторитет серед товаришів)

- Яку обіцянку дав він Бурлієві, коли дізнався про будівництво Кодацької фортеці? ("Нехай вражі яки будують, поки їхня сила, а тільки не буду я козаком, коли не зруйную оту паскудну їхню будівлю")

- Чому Кодак став образою для козаків?

(Утискав їхню волю і права).

VI Домашнє завдання

1 група. Написати твір-роздум "Зрад - найтяжчий людський гріх".

2 група. Скласти кросворди, ребуси, крутиголовки за вивченим твором.

Для всіх. Прочитати уривок з повісті "Зруйноване гніздо", уміщений у підручнику.


15.02.06. 7-Б клас

Тема: Не і ні з прислівниками

Мета: Ознайомити учнів з написанням не і ні з прислівниками, формувати в них уміння знаходити орфограму "не і ні з прислівниками", пояснювати їх написання на підставі вивчення правил;

виховувати в учнів мовленнєву культуру.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: підручник, таблиці

Хід уроку:

I. Мотивація навчання школярів

1. Організаційний момент

2. Оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Виписати з поданого тексту прислівники.

З давніх-давен через село Медвин пролягає лебединий шлях. Коли запахне відталою землею і березовим соком, птиці, розколихуючи м'яку сонячну основу, приносять на святкових крилах вологе, ще з волохатим туманцем, тепло. Іноді лебеді падали недалеко від села на прибутну воду, близько підпускали до себе дітвору і дорослих. Потім птиця, струшуючи живі краплини, розгонисто підіймалася вгору, а людина, роняючи піт, жемелася в роботі до землі. Проте і її ще довго - довго ввижалися оті сонцем перемиті віщуни тепла, що на крилах приносять весну і з нею відгомін неясних надій.

У таку пору дівчата - підлітки виводили веснянки. А в небі тягнулись на північ журавлі і лебеді, зрідка гублячи на землю своє притерте в дорозі пір'я.

III. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.


Информация о работе «Пробні уроки»
Раздел: Иностранный язык
Количество знаков с пробелами: 35076
Количество таблиц: 8
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
53934
17
9

... интеллектуальных переживаний, являющихся также сильными побудителями познавательного интереса. Здесь возникают коллективные сопереживания, радость за успех товарища, стремление оказать ему помощь. Повышение интереса на уроках математики может достигаться следующим образом: 1) Обогащение содержания материалом по истории науки. 2) Решение задач повышенной трудности и нестандартных задач. 3) ...

Скачать
67648
8
0

... формируется эффект узнавания шаблона, отвлекающий от содержания и навевающий скуку от многократно видимого образа [8]. 1.2 Возможности использования компьютерных слайд – фильмов при изучении темы «Конструирование и моделирование швейных изделий» Компьютерные технологии открыли новые возможности для создания самими преподавателями иллюстративного материала: видеофильмов, слайдов, слайд - ...

Скачать
66205
4
0

... разброс учебного материала; полугодовой; четвертной; тематический (план серии уроков по данному параграфу или теме); поурочный. Глава II. Планирование урока иностранного языка - важное условие эффективного проведения занятия. Планирование урока включает три основных этапа: 1. Определение задач урока и подготовка материала. 2. Планирование начала урока. 3. Планирование основной ...

Скачать
71353
14
13

... и практическое использование различных форм уроков математики Для того чтобы доказать или опровергнуть, что использование различных форм уроков способствует улучшению качества знаний школьников по теме "Квадратные уравнения", были разработаны и проведены разнообразные формы уроков в 8 классе МОУ “Иштеряковская средняя общеобразовательная школа". При изучении темы были выбраны такие формы ...

0 комментариев


Наверх