Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ПВНЗ «Європейський університет»

Черкаська філія

Реферат

З всесвітньої історії

На тему: Франклін Делано Рузвельт

Черкаси 2010


План

Вступ

1) Дитинство Рузвельта

2) Навчання Рузвельта

3) Зустріч Рузвельта з Елеонор

4) Політичний початок Рузвельта

5) Перше президентство Рузвельта

6) Вступ Рузвельта на посаду президента в третє

Висновок


Вступ

Франклін Делано Рузвельт або ФДР, як за прийнятою в Америці манері скорочували його ім'я і прізвище - хто ж він, людина чотири рази брав присягу президента Сполучених Штатів Америки?

30 січня 1882 в житті Джеймса і Сари Рузвельтів здійснилася велика подія - народився хлопчик, названий Франкліном. Це був той час, коли господарям Америки прогрес представлявся синонімом капіталізму і йому не передбачалося кінця.


Дитинство Рузвельта

Дитинство Франкліна пройшло в маєтку родини Рузвельтів, що носив назву Гайд-парк, розташованому на кращих землях у живописній долині річки Гудзон. Господарі цього, як і тридцяти інших маєтків, вели розмірене життя, що нагадувала побут англійських поміщиків середньої руки. Займалися сільським господарством, і не заради забави - з полів знімався рясний урожай, а худоба була відмінною породи. Але інтереси чоловічої половини поглинали не ці, в кінцевому рахунку, дрібниці - в ста з гаком кілометрів кипів величезний Нью-Йорк, а на Уолл-стріті вершилися долі Америки.

Батько Франкліна, Джеймс Рузвельт, був відомий в місцевому колі як спокійний джентльмен, заклопотаний головним чином підтриманням затишного і теплого домашнього вогнища. Від своєї матері він успадкував міцні доходи в ряді вугільних і транспортних компаній, де він був президентом чи віце-президентом. Ці пости годували сім'ю, але не займали Джеймса, оскільки він був людиною ексцентричним, і його цікавили не кінцеві результати ділової діяльності - гроші, а процес їх накопичення.

Мати, Сара Делано, була дочкою ділового партнера Джеймса, Уоррена Делано. У 1880 році в будинку Теодора Рузвельта в Нью-Йорку вона зустріла Джеймса. Їй було 26, йому 52. Вона добре знала світське життя людей свого кола, він повністю відповідав її уявленням про джентльмена. І в жовтні того ж року відбулося одруження Джеймса і Сари, принесла у посаг близько мільйона доларів.

З перших кроків у великому світі мати й батько не втомлювалися повторювати синові, що він належить до обраному колу, еліті американського суспільства. Особливих настанов не було потрібно: речі і оточували люди самим своїм існуванням щодня нагадували маленькому Франкліну про це: Добре обжитий просторий будинок в Гайд-парку, навколо величезні. відмінно сформовані дерева - в'язи, клени, каштани, буки. Батько дуже рано пояснив синові, що краса - не дикі зарості, а виправлений руками людини пейзаж. Людина живе плодами землі, але й має обов'язки перед нею.

У дитинстві Франклін мало бував з однолітками, його життя в основному проходила серед дорослих. Брат, син від першого шлюбу батька з Ревекою Хоуленд, був старший на 28 років і мав до нього батьківські почуття, старий батько не сподівався душі сина і з хворобливою ревнощами стежив, щоб Франклін не ділив свої уподобання з ким-небудь ще. У багатьох відносинах Джеймс Рузвельт міг служити зразком джентльмена в розумінні свого класу. Він зі значним повагою до особистості маленького співрозмовника пояснив йому, що личить джентльменові: тактовну поведінку у своєму суспільстві і обов'язково спорт.

Мати обожнювала хлопчика. Вона завела щоденник і протягом двадцяти років записувала найдрібніші подробиці про його вчинок, чи не про кожен крок і жесті.

Коли Франкліну було близько семи років, мати енергійно взялася за його навчання. До чотирнадцяти років він отримував домашню освіту. У його житті панував суворий режим, встановлений батьками: Підйом о сьомій, сніданок у вісім, потім до полудня дві-три години уроків. Відпочинок з дванадцяти до другого сніданку на годину і знову заняття до чотирьох годин дня. Мати була в курсі найдрібніших подробиць життя сина, але керівним принципом її виховання була не дріб'язкова опіка, а культивування почуття відповідальності і впевненості в собі. Маленький Франклін шалено любив тварин і отримав від батьків у подарунок шотландського поні і породистого сетера. Радість хлопчика була безмежною, але йому ласкаво повідомили, що обидва тварин відтепер повністю довірені його піклуванню, на ньому лежить і догляд за поні. «Шалено важка робота», - зізнався дорослий Франклін Д. Рузвельт.

Джеймс і Сара ретельно охороняли маленький маленький світ сина від хвилювань великого світу і про життя і побут простого люду він знав лише з чуток.

Вихованням маленького Франкліна займалися гувернантки. Спочатку Рейнхардт, що дала йому початкові шкільні знання і успішно навчився його німецькій мові. Пізніше її змінила мадемуазель Сандоц, що мала смутні уявлення про соціальну справедливість і тверде знання рідної французької мови.

Незважаючи на всі зусилля матері, Франклін, однак, надав успішний опір її спробам ідеального виховання в стилі маленького лорда Фаунтелроя.

Навчання Рузвельта

Коли чотирнадцятирічний Франклін переступив поріг приватної школи, розташованої в невеликому містечку Гротон, то був прийнятий відразу в третій клас. Він швидко схопив основне в шкільному житті - не виділятися і вважав розумним у всіх випадках бути на боці більшості. У Гротона він придбав якийсь вміння вести полеміку.

У червні 1899 сімнадцятирічний Франклін закінчив Гротон. Розсудливий юнак вступав у життя. Незадовго перед випуском він став носити пенсне, знайшовши, що воно йде до нього краще, ніж окуляри, а мужність підкреслювала сигарета. Його успіхи в науках були відзначені премією - сорокатомним зібранням творів Шекспіра. У його атестаті було записано: «Він був чесним учнем і дуже задовільним членом колективу протягом всього навчання».

Восени 1900 року він вступив до Гарвардського університету, який перебував у Кембриджі, недалеко від Бостона. Університет вирував вируючим життям, але в ній не розчинявся гурток тих, хто прийшов із закритих, приватних шкіл. Вони були пов'язані більше з найбільш респектабельними сім'ями Бостона, ніж з строкатим за соціальним походженням студентством.

Франклін оселився разом з приятелем-гротонцем Л. Брауном у трикімнатній квартирі, розташованій в Уестморлі-корт, районі дорогих пансіонів і фешенебельних клубів, що прозвав «золотим берегом». З штучної простий побуту в Гротона було покінчено, мати подбала про те, щоб вишукано обставити квартиру.


Информация о работе «Франклін Делано Рузвельт»
Раздел: История
Количество знаков с пробелами: 66518
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
28784
0
0

... зайнявся банківським і промисловим бізнесом, навіть став президентом компанії. Але підприємництво не дуже відповідало розуму і покликанню цієї людини: у 1924 році він повернувся в громадське життя. Рузвельт пішов з політичного обрію в 1920 році в дуже високому ранзі кандидата у віце-президенти від демократичної партії, це не залишилося забутим. Його ліберальні погляди були відомі, а доопвіді про ...

Скачать
27804
0
0

... ів та послуг, що дозволить уникнути інфляції. Будуть приведені у відповідність доходи і видатки бюджету. Висновки Отже, після дослідження теми: «Кейнсіанський варіант виходу з кризи. «Новий курс» Ф.Д.Рузвельта та можливості його застосування в Україні», можна зробити наступні висновки: 1.  Розвиток сучасної макроекономічної теорії часто пов’язують з одного боку з іменем Джона Мейнарда Кейнса, ...

Скачать
33536
0
0

... було зроблено ще багато спроб врегулювати економіку , але усі вони були не зовсім правильними . Одже , адміністрації Гувера не вдалося подолати кризу . Вступ у повноваження президента Ф.Д.Рузвельта  Враховуючи ситуацію , губернатор Ф.Д.Рузвельт в листі законодавцям штата від 07 січня 1931 року , обіцяв що його адміністрація – “стане на путь невідкладної допомоги” , не дивлячись на те що ...

Скачать
67004
5
0

... 17% - м'яса [9, 8, 2]. США володіють самим великим у світі науково-технічним потенціалом, що є в сучасних умовах вирішальним фактором розвитку економіки і конкурентноздатності у світовому господарстві. Щорічні асигнування на НІОКР у США перевищують подібні витрати Британії, Німеччини, Франції і Японії разом узятих. По їхньому обсязі американські корпорації домінують у багатьох галузях (див табл. ...

0 комментариев


Наверх