ЗАХИСТ СИЛОВИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ

Проектування електричної частини КЕС-1500
Вибір структурної схеми КЕС Вибір числа і потужності автотрансформаторів зв'язку Техніко-економічний розрахунок Вибір джерел живлення власних потреб Вибір схем розподільних пристроїв Розрахунок струмів короткого замикання Вибір вимикачів Вибір роз’єднувачів Вибір трансформаторів напруги Вибір ошиновки поля Вибір ошиновки ЛЕП і Блоку Вибір трансформаторів струму Вибір трансформаторів напруги Вибір струмопровода Вибір устаткування на напрузі 6,3 кВ Вибір вимикачів в ланцюзі двигунів і в ланцюзі трансформаторів другого ступеня трансформації Вибір крП Вибір трансформаторів напруги Вибір збірних шин ЗАХИСТ СИЛОВИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ Азотний і плівковий захист трансформаторів ОХОРОНА ПРАЦІ І НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА Аналіз умов праці і виявлення небезпечних і шкідливих чинників у машзалі КЕС Протипожежні заходи у машзалі КЕС
74059
знаков
42
таблицы
6
изображений

6 ЗАХИСТ СИЛОВИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ

При експлуатації силових трансформаторів можуть виникати не нормальні режими роботи й ушкодження.

Види ушкоджень:

1)  Замикання між фазами в обмотках і на виводах трансформатора;

2)  Виткові замикання в обмотках однієї фази;

3)  Замикання на землю в обмотках або на виводах однієї фази;

4)  Пожежа заліза трансформатора.

Міжфазні замикання найчастіше відбуваються на виводах трифазних трансформаторів. Струми у вторинній і первинній обмотках розподіляються. Міжфазні ушкодження в обмотках відбуваються значно рідше.

Виткові замикання є найбільш імовірними. Замикання однієї фази на землю становлять серйозну небезпеку тільки в тому випадку, якщо нейтраль трансформатора глухо заземлена.

Пожежа заліза відбувається у випадку порушення між залізної ізоляції й викликається тим, що в місці її ушкодження збільшуються втрати на гістерезис і вихрові струми. Ці втрати викликають місцеве нагрівання заліза, ведучий до подальшого руйнування ізоляції, але трапляється рідко.

К.З. обмоток й ушкодження заліза ставиться до внутрішніх ушкоджень трансформатора, замикання й ушкодження висновків - до зовнішнього.

До не нормальних режимів відноситься:

·  перевантаження трансформаторів;

·  зниження масла;

·  коротке замикання в нутрі трансформаторів.

Силові трансформатори, відповідно до «Правил пристрою електроустаткування», повинні бути обладнані релейним захистом, що реагують на всі види ушкоджень і ненормальних режимів, для швидкого автоматичного відключення й попереджувальних сигналів.

Релейний захист повинен мати наступні властивості:

1)  Селективність, для відключення ушкодженої ділянки.

2)  Чутливість, для реагування на самі незначні порушення нормальних режимів.

3)  Швидкодія, необхідне для запобігання або зменшення розмірів ушкоджень.

4)  Резервування, при не спрацьовуванні одного захисту, та інша повинна відключити.

5)  Надійність, безвідмовна дія захисту.

На станціях для захистів силових трансформаторів релейний захист поділяється на:

1)  Електричний захист, до неї ставиться: газове, струмове відсічення, диференціальний, максимальний струмовий захисти. Всі ці захисти всі зв'язані електрична.

2)  Технологічний захист, до неї ставиться: газовий, азотний і плівковий захисти.

Надалі будемо розглядати принцип дії технологічних захистів.

6.1 Газовий захист трансформаторів

Однієї з найбільш чутливих захистів, що реагують на ушкодження усередині кожуха трансформатора, а також на зниження рівня масла.

Усякі ушкодження усередині трансформатора супроводжується більш-менш інтенсивним газоутворенням і рухом масла. Це явище лягло в основу створення газових захистів. Основною частиною є газове реле.

На трансформаторів між розширником і баком установлене газове реле, це реле реагує на:

·  Виділення газу при внутрішніх ушкодженнях;

·  Виділення повітря, що потрапило в масло при виконанні ремонтних робіт;

·  Відхід масла з розширника.

Газове реле має герметично закритий корпус, установлюваний у розрізі мастилопроводу між баком трансформатора й розширника. У верхній частині корпуса реле, розташованої вище мастилопроводу й призначеної для вловлювання газів, що піднімаються із трансформатора в розширник, врізане оглядове скло з розподілом, що дозволяють визначити об'єм масла, витиснутого з реле газом, що скопилися в ньому. Для випуску газів з реле на його кришці є краник. У корпусі реле є два поплавці: нижній що відключає й верхній сигнальний. При незначних газо- і воздуховідіління у верхній частині реле скапичуеться газ або повітря, витиснення з нього масло, при цьому верхній поплавець опускається й замикає свій контакт. Нижній поплавець, що відключає, розташований у корпусі реле проти вхідного отвору й реагує на бурхливе виділення газу з бака трансформатора й на випуск масла. При замиканні нижніх контактів відключаються вимикачі й із трансформаторів знімається напруга.

На автотрансформаторі крім газового реле, що перебуває між баком й основним відсіком розширника, установлені три струминних реле між камерою перемикача й додатковим відсіком розширника, які спрацьовують на відключення трансформатора. Автотрансформатори пристроєм контролю працездатності контактів реле.

Дії нижніх контактів, що відключають, газового реле потрібно переводити на сигнал у наступних випадках:

·  При несправності газового захисту;

·  При проведенні робіт у цепах газового захисту;

·  При регенерації масла, що перебуває в роботі трансформатора;

·  При долівки масла в бак трансформатора.

Після долівки масла, після уведення в роботу елементів системи охолодження трансформатора, протягом двох - трьох годин переконатися, що повітря більше не поступає.

Перед уведенням трансформатора в роботу й при черговому огляді газового реле необхідно:

·  Через оглядове скло й через спускний краник перевіряти відсутність газу в корпусі газового реле;

·  Стежити, щоб впускний краник був закритий і через нього не було пропуску масла;

·  Стежити за цілісністю й чищенням оглядового скла;

·  Стежити за станом проводів, що підходять до газового реле.

При спрацьовуванні газового захисту на сигнал забороняється підходити до включеному трансформатору на відстані 10м. При цьому для трансформаторів 35 ÷ 330 кВ необхідно:

·  Негайно розвантажити й відключити трансформатор;

·  Викликати персонал для проведення хромотографічного аналізу;

·  Відібрати проби масла й газу на хромотографічний аналіз;

·  Оглянути стан масло насосів охолодження трансформатора;

·  Усунути причину появи газу.

·  Увести трансформатор у роботу.

За результатами хромотографічного аналізу масла й газу, при виділенні негорючого газу трансформатори 35 ÷ 220 кВ можуть бути уведені в роботу, а трансформатори й автотрансформатор 330 кВ - тільки після повного лабораторного обстеження й висновку комісії про справність трансформатора.

Якщо причиною спрацьовування газового захисту на сигнал з'явилася течі масла з бака, то необхідно, не виводячи газового захисту, у можливо короткий час розвантажити й відключити.


Информация о работе «Проектування електричної частини КЕС-1500»
Раздел: Физика
Количество знаков с пробелами: 74059
Количество таблиц: 42
Количество изображений: 6

Похожие работы

Скачать
199387
21
11

... , звитих в плоскі спіралі. Кінці спіралей приварені до трьох роздаючих і до трьох колекторних труб. 2. Призначення, склад, технічні характеристики системи автоматичного регулювання 2.1 Призначення системи автоматичного регулювання Система автоматичного регулювання (САР) турбіни виконується електрогідравлічною і структурно складається з електричної і гідравлічної частин, робота яких взає ...

Скачать
174100
29
15

... конденсаторів багато в чому визначається строками й способами чищення. Пропонується методика визначення оптимальних строків чищення з урахуванням температури охолодної води, її забруднення, режиму роботи енергоблоку й вибору оптимального способу для умов конкретних ТЕС і АЕС. Оскільки найближчим часом проблеми реабілітації ТЕС не можуть бути вирішені шляхом глобальних реконструкцій устаткування, ...

Скачать
97263
4
4

... ККП-3. Очищають качани на очиснику ОП-15, обмолочують молотарками МКП-3, МКП-У або на універсальному механізованому пункті ПМУ-15. Для збирання кукурудзи у вигляді зерна застосовують зернозбиральні комбайни СК-5 і СК-Ю «Дон-1500» з приставками відповідно ППК-4 і КМД-6. Для досушування і очищення зерна застосовують зерноочисно-сушильний комплекс КЗС-255. На рис. 1.6.1 показана схема комплектуючих ...

0 комментариев


Наверх