Контроль за справлянням прямих податків, податку на прибуток підприємств

95075
знаков
2
таблицы
0
изображений

4. Контроль за справлянням прямих податків, податку на прибуток підприємств

Даний відділ є структурним підрозділом управління оподаткуванням юридичних осіб ДПІ в м. Болград. Підрозділ складається з 7-ми чоловік, за кожним закріплені певні обов'язки та права. Відділ очолює начальник, який призначається і звільняється начальником ДПІ за поданням начальника Управління оподаткування юридичних осіб. Начальник відділу керує всією роботою відділу і несе відповідальність за виконання у встановлені терміни завдань, що поставлені перед відділом і визначених Положенням про відділ справляння прямих податків з юридичних осіб ДПІ в м. Болград, яким у своїй роботі керується даний відділ. Також у своїй діяльності відділ справляння прямих податків керується Конституцією України, Законами України, Постановами ВРУ, Указами, розпорядженнями Президента України, декретами, постановами КМУ, нормативними актами ДПА України.

Робота відділу у своєму складі має наступні напрямки діяльності: здійснення контролю за поданням звітності, прийоми та обробки податкової звітності та проведення камеральних перевірок поданих звітностей.

Завдання відділу:

Адміністрування за дотриманням платниками чинного законодавства про податки, інші платежі до бюджетів, внески до державних цільових фондів, встановлених законодавством.

Систематичне удосконалення стилю і методів роботи, постійне підвищення професійного рівня і кваліфікації спеціалістів відділу, зміцнення службової дисципліни.

Надання практичної допомоги працівникам інших відділів ДПА з питань, що відносяться до компетенції відділу.

Функції відділу:

Здійснення на підприємствах, установах і організаціях, незалежно від форм власності перевірки грошових документів, бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, розрахунків та інших документів, незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших платежів до бюджету, внесків до державних цільових фондів.

Оформлення відповідним чином актів перевірок, протоколів та інших офіційних документів за наслідками проведених перевірок і готує пропозиції щодо реалізації цих матеріалів.

Здійснення контролю за виконанням прийнятих рішень за наслідками проведених перевірок та усунення платниками виявлених порушень.

Розглядає листи та звернення платників податків з питань проведення документальних перевірок.

Подає відділу податкових розслідувань матеріали перевірок суб'єктів підприємницької діяльності, де порушення податкового законодавства мають ознаки злочину.

Забезпечує ведення журналу обліку перевірок та узагальнює результати перевірок.

Забезпечує у встановленому порядку кодифікацію законодавчих та нормативних матеріалів.

Порядок проведення попередньої (арифметичної) перевірки подання декларації по податку на прибуток підприємств проводиться відповідно до статті 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" [5].

Порядок розгляду податкових декларацій по податку на прибуток та механізм реалізації виявлених порушень:

Не пізніше 1 числа місяця відділ отримує податкові декларації по податку на прибуток по реєстру від відділу обліку. В місячний термін працівники відділу, які відповідають відповідно до своїх функціональних обов'язків за справлянням податку на прибуток, зобов'язані розглянути та перевірити декларації та звіти з метою підтвердження сум нарахованих до сплати. Перевіряється: арифметична правильність складання платниками податкової декларації; правильність визначення об'єкту оподаткування; співставленість даних додатків декларації з основними рядками (Додаток 9).

Після проведення перевірки відділ формує реєстр платників за формою № 6, по яких необхідно провести тематичні перевірки та які підлягають документальним перевіркам. Готується доповідна записка керівництву про наслідки розгляду декларацій.

Аналіз звітності проводиться щоквартально, складаються списки по групах суб'єктів, які зупинили свою діяльність або працюють збитково. Такі списки постійно передаються до відділу податкових розслідувань та відділу документальних перевірок для включення їх до планів перевірок.

Працівниками відділу оподаткування доходів підприємств розсилаються нагадування підприємствам, які не подали звіту до ДПІ, припиняються операції на розрахунковому рахунку.

Кількість платників, що сплачували податок на прибуток у 2008 році становить 104 підприємств. У звітному податковому році не сплачувало податків 102 підприємства, з них: мають пільги 1 підприємство (Додаток 9).

Протягом 2008 року працівниками відділу було проведено 32 перевірки. За наслідками контрольної роботи додатково донараховано 344 тис. грн., застосовано адміністративних штрафів по 29 підприємствах на суму 173 тис. грн.

Хочеться відмітити позитивні зрушення у забезпеченні надходжень до бюджету податку на прибуток. Так, до Зведеного бюджету за 2008 рік мобілізовано 11,8 млн. грн., або на 1,7 млн. грн. більше прогнозних показників, що дало змогу перевиконати їх на 17,2 відсотки.



Информация о работе «Система управління податками в Україні»
Раздел: Финансовые науки
Количество знаков с пробелами: 95075
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
38770
0
0

... перспективи; економічно-математичні методи та автоматизовані системи управління фінансами; раціональне поєднання економічних та адміністративних методів управління. 3 Органи управління фінансами та їх функції Загальне управління фінансами України здійснюють Міністерство економіки, Міністерство фінансів, державне казначейство. Оперативне управління здійснює аппарат. За його допомогою держава керує ...

Скачать
51816
0
0

... , головний бухгалтер має вищий статус (а відповідно і пріоритетне право підпису в фінансових документах) ніж фінансовий директор. Поряд з традиційною інтеграцією системи фінансового управління з загальною системою управління підприємством в рамках єдиної інтегрованої організаційної структури в останні роки на практиці використовуються й інші, більш прогресивні форми такої інтеграції. Одною з ...

Скачать
163190
13
3

... інтегрального показника на 0,33 свідчить про неефективне використання оборотного капіталу тепловозоремонтного заводу у 2008 році. РОЗДІЛ 3 НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ   3.1 Напрямки підвищення ефективності використання оборотного капіталу підприємства Для досягнення максимально ефективного рівня використання оборотним капіталом ВАТ “Полтавський ТРЗ” ...

Скачать
103955
11
5

... знесу, документообігу, ведення архіву, обліку цінних паперів. 2. Аналіз функціонування існуючої інформаційно-керуючої системи управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дніпропетровській області 2.1 Загальна характеристика фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професі ...

0 комментариев


Наверх