2. Особливості оподаткування осіб ПДФО

Податковий кредит – це витрати понесені платником податку у зв’язку з придбанням ТРП у резидентів на суму, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподаткований дохід одержаний за звітній рік.

Це такі витрати:

- майно передане як пожертвування або благодійні внески неоподаткована організація у розмірі, що перевищує 2%, але не є більшим 5% від суми оподаткованого доходу звітного року;

- кошти сплачені платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення в межах визначених законом;

- кошти сплачені закладом охорони здоров’я для компенсації лікування цього платника податку (члена його сім’ї першого ступеня споріднення).

Він може бути нарахований тільки резидентам, що мають ІІН, нарахування податкового кредиту не може перевищувати загального оподаткованого доходу одержаного в звітному році як зарплата.


Тема 7. Податок на прибуток

1. Об’єкти і суб’єкти оподаткування

Податок на прибуток є прямим загальнодержавним податком, порядок оподаткування прибутку встановлений законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997р. №283/97-ВР.

Платниками є:

·  З числа резидентів: суб’єкти господарської діяльності,бюджетні, громадські та інші види підприємства, які здійснюють діяльність для отримання прибутку по Україні за її межами.

·  З числа нерезидентів: особи, створені в будь-якій організаційно-правовій формі, які отримують доходи з джерелом їх походження з України, за винятком установ з дипломатичним статусом або імунітетом згідно з міжнародними договорами.

Філії, відділення, інші підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої ..... такий платник податку, територіальної громади.

Об’єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зниження суми скоригованого валового доходу на суму валових витрат та суму амортизаційних відрахувань.

ОП = ВД – ВВ – А

Ставка податку складає 25%.

Податковими періодами є квартал, півріччя, три квартали і рік.


2. Процес оподаткування прибутку підприємства

У процесі обліку та розрахунку на прибуток слід пам’ятати, що поняття ВД і ВО суттєво відрізняються від фактичних доходів та витрат.

ВД – це дохід від усіх видів діяльності отриманий (нарахований протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, як на території України, так і за її межами).

До складу валового доходу включають: До складу валового доходу не включають:

1) Дохід від продажу ТРП, ЦП, крім операцій з їх первинного випуску і остаточного погашення.

2) Дохід від здійснення банківських, страхових і фінансових послуг.

3) Дохід від торгівлі валютними цінностями, борговими зобов’язаннями і вимогами.

4) Сума безнадійної кредитоспроможності.

5) Суть штрафів і пені отриманих за рішенням сторін.

6) Доходи не враховані в складі валового доходу минулих періодів.

7) Дохід у вигляді отриманої безоплатно фінансової допомоги.

8) Вартість безкоштовно наданих ТРП, крім неприбуткових організацій.

9) Сума приросту балансової вартості ВЗ.

1) ПДВ нарахований, отриманий.

2) Сума зайво сплачених податків, що відшкодовують підприємству з бюджету.

3) Емісійний дохід.

4) Дохід у вигляді міжнародної технічної допомоги.

Датою збільшення ВД вважається дата, яка сталася раніше:

1) Дата зарахування коштів;

2) Дата відвантаження.

ВВ – це сума будь-яких витрат у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах здійснюваних як компенсація вартості ТРП, які закуповуються для їх подальшого використання у своїй діяльності.

До ВВ відносять:

- витрати на придбання ТРП для забезпечення господарської діяльності;

- витрати на придбання літератури для інформаційного забезпечення господарської діяльності, періодичні видання;

- зарплата;

- нарахування на ФОП;

- витрати на відрядження;

- відсотки за борговими зобов’язаннями;

- сума безнадійної дебіторської заборгованості;

- витрати на придбання ліцензії;

- сума збитку балансової вартості товарів.

До ВВ не включають витрати:

- витрати на придбання ОЗ;

- амортизаційні відрахування;

- вартість торгівельних патентів;

- сума сплачених штрафів, пені;

- сума нарахованих (сплачених) дивідендів.


Тема 8. Плата за землю


Информация о работе «Податкова система»
Раздел: Финансовые науки
Количество знаков с пробелами: 26813
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
59293
0
0

... терміну «податковий обов’язок» як категорії, що узагальнює всю систему обов’язків платника податків, пов’язаних зі сплатою податків і зборів. Зміст податкового обов’язку визначається насамперед імперативними методами фінансово-правового регулювання, особливостями відносин, що складаються між суб’єктами з приводу сплати податків і зборів. Державне керування у сфері фінансів вимагає підпорядкування ...

Скачать
23833
0
0

... шляхом запровадження інвестиційних пільг 3.Реалізації соціальної спрямованості податкової системи 4.Удосконалення механізмів обчислення і стягнення податків 5.Удосконалення для виконання вищезазначеного правової бази оподаткування, закріплення податкової системи України в Подат- ковому кодексі. Для того щоб стимулююча податкова політика сприяла суттєвому зростанню попиту підприємств на ...

Скачать
82500
4
8

... ів, зборів та інших обов`язкових платежів до бюджетів і державних цільових фондів, а також принципи і методи їх стягнення. Принципи побудови податкової системи визначені у ст. 3 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями.: 1. Стимулювання науково-технічного прогресу, технологічного оновлення виробництва, виходу вітчизняного товаровиробника на ...

Скачать
113234
1
6

... зазнає змін. Проект його вдосконалення й переробки почав розглядатися іще у 2000 році та продовжується до тепер. Сьогодні держава не лише задекларувала, але й упритул наблизилася до реформування податкової системи в Україні. Кабмін своїм розпорядженням від 19 лютого 2007 року схвалив Концепцію реформування податкової системи. І хоча документ розрахований на довготривалий період – аж до 2015 року, ...

0 комментариев


Наверх