1.  у базисному (постійному) рівні, що визначається на основі діючих кошторисних норм і цін.

2.  у поточному або прогнозованому рівні, що визначається на основі цін, які склались на час складання кошторисів або здійснення будівництва.

Кошторисна документація складається з урахуванням інформації про поточну зміну цін на різні ресурси (трудові та матеріальні). Ця інформація може отримуватись за даними територіальних статистичних управлінь про зміни цін.

Система ціноутворення в будівництві

Система ціноутворення в будівництві базується на нормативно-розрахункових показниках і поточних цінах трудових та матеріально-технічних ресурсів.

Нормативними показниками є ресурсні елементні кошторисні нормативи РЕКН. До елементарних кошторисних нормативів належить: ДБН Д2.2-[1-47]-99 – РЕКН на ремонтні роботи, РЕКН на монтаж устаткування – РЕКНМУ або ДБН Д.2.3.-99, РЕКН на ремонтно-будівельні роботи – РЕКНР або ДБН Д.2.4.-2000, РЕКН на реставраційно-відновлювальні роботи – РЕКНРВ або ДБН Д.2.5.-2001, РЕКН на пусконалагоджувальні роботи – РЕКНПН або ДБН Д.2.6.-2000, РЕКН експлуатації будівельних машин та механізмів – РЕКНЕМ або ДБН Д.2.7-2000.

УРЕКН – укрупнені.

На підставі цих норм і поточних цін на трудові та матеріально-технічні ресурси визначаються прямі витрати вартості будівництва.

Решта витрат, які враховують вартість будівництва визначають не за нормами, а розрахунково. До таких витрат належать:

1.  загальні виробничі витрати (ЗВВ)

2.  кошти на зведення тимчасових будівель і споруд

3.  додаткові витрати при виконанні будівельно-монтажних робіт у зимовий період

4.  додаткові витрати при виконанні будівельно-монтажних робіт у літній період при температурі більше +270С і під відкритим небом

5.  інші витрати замовника і підрядника, пов’язані із здійсненням будівництва

6.  витрати на утримання служб замовника і авторський нагляд

7.  підготовка експлуатаційних кадрів

8.  проектні та вишукувальні роботи

9.  кошторисний прибуток

10.  кошти на покриття адміністративних витрат

11.  кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва

12.  кошти на покриття інших витрат, пов’язаних із інформаційними процесами.

Кошторисна вартість будівництва будівель і споруд складається із наступних елементів:

Вббрмпру+Він

Вб – вартість будівельної продукції,

Вбр – вартість будівельних робіт,

Вмр – вартість монтажних робіт,

Ву – вартість технологічного устаткування,

Він – інші витрати.

Кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт розраховується як сума прямих і загально виробничих витрат:

ВБМР=ПВ+ЗВВ

ПВ – прямі витрати,

ЗВВ – загально виробничі витрати.

Прямі витрати враховують:

·  заробітну плату робітників

·  вартість експлуатації машин та механізмів

·  вартість матеріалів, виробів та конструкцій.

ЗВВ включають:

·  витрати на управління та обслуговування будівельного виробництва

·  витрати на організацію будівельного майданчика та вдосконалення технології

·  Інші ЗВВ.

Визначення ПВ і ЗВВ здійснюється при складанні локальних кошторисів.


Елементи будівництва

Форми кошторисної документації дозволяють складати їх в певній послідовності, поступово переходячи від дрібних до більш великих елементів будівництва.

Об’єкт → пусковий комплекс → черга будівництва →будова вцілому.

Об’єкт будівництва – це кожна відокремлена будівля чи споруда з усіма влаштуваннями, устаткуванням, меблями, інвентарем, підсобними та допоміжними надбудовами, що належить їй, а також за необхідності з прилягаючими до неї інженерними мережами.

На будівництво має складаитсь окремий проект і кошторис.

При будівництві підприємств, виробничих або житлово-цивільних комплексів, окремими об’єктами, що входять до складу будови є інженерні мережі. Якщо на будівельному майданчику за проектом зводиться лише один об’єкт основного призначення, то поняття об’єкта будівництва збігається з поняттям будови.

Пусковий комплекс – це сукупність об’єктів основного виробничого, допоміжного та обслуговуючого призначення, енергетичного, транспортного, складського господарства, зв’язку, інженерних комунікацій, благоустрою і т.д., що є частиною будови або її черги, введення яких в експлуатацію забезпечує: випуск продукції або надання послуг в повному обсязі, передбаченому проектом для даного пускового комплексу.

Черга будівництва – це визначена проектною документацією сукупність об’єктів виробничого призначення, введення в дію яких забезпечує випуск продукції або надання послуг та безпечну експлуатацію цих об’єктів. Черга може складатись з олного або кількох пускових комплексів.

Будова – сукупність будівель і споруд різного призначення, будівництво яких здійснюється, як правило, за єдиною проектно-кошторисною документацією із зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва.

Види інвесторської кошторисної документації

 

1.  Локальні кошториси – є первинним кошторисним документом і складається на окремі види робіт та витрат на підставі обсягів, визначених при розробленні робочих креслень.

2.  Локальні кошторисні розрахунки – складаються з окремих видів робіт та витрат, замість локальних кошторисів у тих випадках, коли обсяги робіт і розміри витрат остаточно не визначені і вони підлягають уточненню.

3.  Об’єктні кошториси – поєднують дані локального кошторису на об’єкт вцілому.

4.  Об’єктні кошторисні розрахунки – поєднують дані на об’єкт вцілому з локальних кошторисів та локальних кошторисних розрахунків, які підлягають уточненню.

5.  Кошторисні розрахунки на окремі види витрат - складається в тих випадках, коли необхідно визначити кошти, необхідні для відшкодування тих чи інших витрат, що не враховані кошторисним нормативом.

6.  Зведені кошторисні розрахунки вартості будівництва – складається на основі об’єктних кошторисів та кошторисних розрахунків на окремі види витрат.

7.  Зведення витрат – кошторисний документ, що поєднує зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. Зведення витрат складається в тих випадках, коли одночасно з будівництвом виробничих об’єктів передбачається будівництво об’єктів житлово-цивільного призначення або бази будівельної індустрії. Зведення витрат може поєднувати два або більше кошторисних розрахунки вартості будівництва невиробничого призначення.


Склад інвесторської коштолрисної документації

 

Склад визначається в залежності від стадійності розрядної проектно-кошторисної документації та технологічної складності проекту.

В складі проекту розробляється:

1.  зведення витрат

2.  зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва

3.  об’єктні та локальні кошториси

4.  кошторисні розрахунки на окремі види витрат

5.  кошториси на проектні і вишукувальні роботи.

У складі робочого проекту розробляють:

1.  зведення витрат (якщо необхідно)

2.  зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва

3.  об’єктні та локальні кошториси

4.  відомість ресурсів до локального кошторису

5.  кошторисні розрахунки на окремі види витрат

6.  кошториси на проектні і вишукувальні роботи.

У складі робочої документації розробляють:

1.  об’єктні та локальні кошториси

2.  відомість ресурсів до локального кошторису

До інвесторської кошторисної документації в складі проекту (робочого проекту), що затверджується додається пояснювальна записка, в якій зазначається:

·  посилання на територіальний район, де розташоване будівництво

·  відомості про те, з якого року введено норми та ціни, за якими складено інвесторсько-кошторисну документацію

·  обгрунтування для складання розрахунків інших витрат

·  розміри кошторисного прибутку

·  посилання на документи, відповідно до яких розроблено інвесторсько-кошторисну документацію.


Информация о работе «Будівельна організація»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 65756
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
24320
0
0

... вид будівельних робіт протягом позначеного періоду часу із зазначенням об'єктів, де ці роботи виконувалися.   Концептуальна модель бази даних База даних будівельної організації складається з таблиць: tblOrder – таблиця що містить інформацію про закази поля: Order_id – ідентифікатор Object – рід об’єкту Organisetion – замовники BuildManagement – будівельне управління tblChaBuild – ...

Скачать
51766
3
0

... кредитах для населення та корпоративних клієнтів -      скорочення фінансуваня державних програм з будівництва -      зростання вартості будівельних матеріалів 4          Формулювання мети і завдань маркетингової програми Основою виробничої діяльності фірми є маркетингова програма, що включає в себе основні напрямки та позиції, які могли б дозволити успішно працювати на ринку. ...

Скачать
177119
10
34

... України з питань митної справи у контексті приєднання до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур забезпечить проведення єдиної державної політики, спрямованої на розвиток зовнішньоекономічної діяльності, розширення зовнішньоторговельних зв'язків та інтеграції української економіки у світову, модернізацію, поліпшить митне адміністрування, а також впровадить в діяльність ...

Скачать
187211
19
26

... є трудовий колектив за соціальними показниками (стать, вік, професія й кваліфікація, національність, утворення й ін.). Ланка керування - самостійна частина організаційної структури на певному рівні, що складається з апарата керування й виробничих підрозділів. Структурний підрозділ - самостійна частина ланки керування (відділ, служба, ділянка), що виконує певні завдання керування на основі ...

0 комментариев


Наверх