2. Підсумкова бесіда.
Що треба робити кожному, щоб стати гідним продовжувачем свого роду і народу?
– Любити рідний край.
– Ніколи не забувати рідної мови, дбати про її чистоту.
– Любити і шанувати батька й матір своїх, всю свою родину, український народ.
– Пам’ятати звичаї і традиції свого народу.
– Шанувати свої обереги (свій дім і все, що в ньому є, мамину пісню і калину в лузі, маленьке джерельце і велику річку – все, що дороге і близьке серцю).
VI. Підсумок уроку.
"Бути хорошою людиною, принести щастя матері й батькові, не допускати, щоб старість їх стала горем, – нехай все це стане бажанням всього твого життя" (В. О. Сухомлинський).
2.2 УРОК 2 (1 клас)
Тема. Професії наших батьків. Важливість праці батьків для інших. Трудові династії вашої сім’ї.
Мета. Поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, про важливість і значення кожної з них, виховувати сумлінне ставлення до праці, повагу до людини праці, прищеплювати трудові навички, працьовитість, викликати бажання брати посильну участь у праці.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Фенологічні спостереження.
III. Повторення вивченого матеріалу.
– З кого складається ваша сім’я? У кого з вас є братик чи сестричка? Як їх звати? Опишіть свого брата (сестру). Як ви ставитесь до тата, мами, бабусі, дідуся? Які ваші обов’язки в сім’ї?
IV. Актуалізація опорних знань.
– Де і ким працює ваша мама? тато? Чи знаєте ви, хто вони за професією? Хто з вас був на роботі у своїх батьків? У чому важливість їхньої праці для нашої держави? А ким ви мрієте стати, коли виростите? Чому? Хто б хотів обрати професію своїх батьків? Чому? Що для цього треба?
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Дидактична гра "Чия це праця?"
Учитель показує дітям малюнки, на яких зображено різноманітні предмети, і запитує:
– Розкажіть, хто працював, щоб зробити зображений предмет.
– Як називається професія людини, яка це виготовила.
– Чий це інструмент?
2. Розгляд презентації з даної теми.
Основні напрямки створення презентації:
– Будь-яка річ – це результат праці людей різних професій. Бережіть речі, необхідні для навчання, праці чи відпочинку. Шануйте працю людей.
3. Гра "Впізнай професію".
Учитель читає уривки з віршів. З’ясовує, про які професії йдеться, чим вони корисні (показує малюнки професій та робітників).
У пору літню, в час осінній,
Навесні – в гарячий час
Косять, жнуть вони і сіють,
Орють лан у котрий раз! (Хлібороби)
Першим стрічає він сонце у місті.
Двір наш і вулиця – глянь, які чисті!
Будеш на вулиці, біля будинку –
Знаю: не кинеш ти навіть смітинку! (Двірник)
Твій одяг вийде мов картинка:
Все по тобі – рукав і спинка.
Тож на примірці – так годиться –
Стій рівно і не смій крутиться! (Кравець)
Хто розносить нам листи,
Телеграми і газети?
Ой, важка у нього ноша!
Діти, хто він? (Листоноша)
Він нам, як мама, дорогий,
Він хоче нас навчити
Любити край чудовий свій –
Це мудрий наш .... (учитель).
Учитель підсумовує, що кожна професія – це вміння добре виконувати певну роботу, створювати різні речі, надавати послуги тощо.
Про людей, які працюють старанно, вміють все робити, кажуть, що у них золоті руки. Поясніть значення вислову "золоті руки".
4. Робота з ілюстративним матеріалом.
– Розгляньте ілюстрації "Професії твоїх батьків" і скажіть, людей яких професій зображено на малюнках.
5. Робота з підручником (с. 30-31).
Учні розглядають малюнки, називають професії, зображені на них. Яку користь приносить кожна з них?
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошиті (с. 30-31).
Завдання 1. Люди яких професій зображені на малюнках?
Завдання 2. Поміркуйте і з’єднайте малюнки за зразком.
Завдання 3. Розкажіть про працю садівника.
Завдання 4. Прочитайте і запам’ятайте прислів’я. Як ви їх розумієте?
2. Закінчіть прислів’я.
Що посієш, ... (те й пожнеш). Землю красить сонце, а людину ... (праця). Маленька бджілка, а й та ... (працює). Праця людину годує, а лінь ... (марнує).
VII. Підсумок уроку.
Список книг для виставки до уроку. Серія "Твоя майбутня професія".
1. Михайло Ковба "Господар колгоспних ланів". (Книжка оповідань українського журналіста про професію агронома.)
2. Микола Махінчук "Народження веселки". (Книжка українського журналіста про одну з найдавніших професій – професію ткача.)
3. Анатолій Ландо "Хто збудував твій дім". (Книжка розповідає про сучасне будівництво та про деякі професії будівельників).
4. Елла Давиденко "Катрусина мрія". (Книжка розповідає про те, як дівчинка Катруся вирішила стати оператором машинного доїння).
5. Ліана Дахненко "Сестра-жалібниця". (Нарис української журналістки про професію медсестри).
6. Леонід Сапожников "Нащадки Гефеста". (Художній нарис про ковалів).
7. Тарас Кінько "Про тих, хто шиє взуття". (Науково-художня розповідь про взуттєвиків).
8. Андрій Блінов "Слюсарик". (Оповідання про залучення хлопчика Славка до праці, про його знайомство з професією слюсаря).
9. Леонід Сапожников "Про тих, хто складає машини". (Нарис про слюсарів - складальників).
10. Елла Давиденко "Сонячна ніч". (Розповідь української журналістки про шахтарські професії).
11. Олександр Клубков "Хто лікує тепловози". (Повість про робітників-залізничників).
12. "Твої шляхи ".Вірші. (До збірки входять вірші відомих українських поетів про сучасні професії).
Серія "Світ навколо тебе". Василь Шкляр "Шовкова нитка".
2.3 УРОК 3 (1 клас)
Тема. Що можна навчитися робити самому.
Обов’язки дітей і батьків. Хто яку роботу виконує вдома. Як можна приємно здивувати батьків. Відпочинок – це не безділля, а цікаво і корисно проведений час.
Мета. Уточнити і розширити уявлення учнів про обов’язки дорослих і дітей в сім’ї, прищеплювати учням трудові навички; розвивати бажання самому трудитися; привчати учнів до охайності; виховувати сумлінне ставлення до праці, повагу до членів сім’ї.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Фенологічні спостереження.
III. Повторення вивченого матеріалу.
... і використання вже розроблених форм застосування НІТ, що пройшли певну апробацію на практиці. Розділ 2. Методичні рекомендації щодо використання НІТ в роботі вчителя початкових класів В цьому розділі ми запропонували розробку Першого уроку та виховного заходу із використанням комп’ютера, в яких якнайповніше намагались розкрити і використати всі форми застосування НІТ в роботі вчителя, а саме ...
... як природознавча і суспільствознавча в інтегрованому предметі „Я і Україна”: „Природознавство” - (авт. Т.М. Байбара), „Громадянська освіта” - (авт. Н.М. Бібік). 2.2 Аналіз чинних підручників Окрему групу у підручниковому забезпеченні початкової школи складають підручники, що відображають інтегровані навчальні курси. Так, наприклад, „Я і Україна: Віконечко" для 1 класу та „Я і Україна" для 2 ...
... і. 3. Інноваційні козацько-лицарські технології шкільної освіти. 4. Система психомистецьких технік козацького духовного єднання особистостей. ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ПРОГРАМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ Адамівська школа козацько-лицарського виховання як саморозвивальний духовно збагачений освітньо-виховний заклад інноваційного типу має стати наочним зразком нової національної школи, що вказуватиме один з ві ...
... результаты отчета. Они являются кульминационным пунктом отчета и должны быть разумными, хорошо определенными, перечисленными и обоснованными [11].Практика дистанционного образования с использованием Internet Шутилов Ф.В. Особенности заочного образования - в необходимости обеспечить высокий уровень знаний при значительно меньшем времени непосредственного личного общения студентов с преподавателем. ...
0 комментариев