7. Реалізація проекту у візуальному середовищі

 

Для реалізації даного проекту, мною було використано середовище візуального програмування Borland Delphi 7.0, яке на сьогоднішній день є одним із найпотужніших сучасних програмних засобів для розробки прикладного програмного забезпечення.

У Delphi програмні модулі позначаються словом «Unit», кожен з цих програмних модулів містить текст програми. Усі процедури та функції головної форми описуються у модулі Unit1. Компоненти вікна форми тестової програми описуються у Unit2. Вікно форми про програму належить до Unit3. Також на формі міститься кнопка «Вихід», тобто виходу з програми.

Для вдосконалення роботи даного проекту можна внести свої змінні у функції чи процедури програми, за допомогою добавлення нових чи вдосконалення існуючих команд. У головній формі «Form» відображено інтерфейс користувача, тобто набір кнопок, полів, картинок. Кожен об’єкт має свій програмний код, який відображено в Unit. Тому можна зробити висновок, що у Unit здійснюється реалізація програми, а у Form здійснюється візуальне її оформлення.

Реалізація проекту у візуальному середовищі передбачає наступні стани:

1.  Запуск на виконання Delphi 7 для створення нового проекту (Пуск – Програми – Borland Delphi 7 – Delphi 7)

2.  Створення 3-ох форм: Form1, Form2, Form3 (Form1 створюється автоматично при завантаженні Delphi, для створення іншої форми потрібно на панелі інструментів обрати New Form, або в меню Form – New – Form).

3.  Встановлення властивостей для Form1, Form2 Form3 згідно до розділу 5 Розробка інтерфейсу роботи з користувачем.

4.  Встановлення компонентів та їх властивості для Form1, Form2, Form3.

5.  Введення програмного коду, який наведений у Додатку А.

6.  Зберегти проект (File – Save All, або за допомогою комбінації клавіш Shift+Ctrl+S), вказавши ім’я файлу проекту, для решти файлів імена при збереженні змінювати не потрібно.

7.  Після виконання усіх попередніх пунктів дану програму потрібно відкомпілювати (F9, або за допомогою меню Run – Run).

8.  Після виконання усіх попередніх пунктів дану програму потрібно відкомпілювати (F9, або за допомогою меню Run – Run).

У проекті присутні велика кількість компонентів, для їх функціонування необхідно змінити певні властивості:

Таблиця 3 – Властивості компонентів Форми SerPak

Назва копонентів Властивості назва
Button1 Caption ‘Працювати’ Працювати
Height 30
Width 110
name work
Button2 Caption Про програму
Height 30
name about
Width 130
Button3 Caption Вийти
Width 120
name exit
Height 30
Lable1 Caption Привіт
transparent true
Lable2 Caption Вас вітає програма
Aligment taCenter
transparent true

Параметри шрифту для візуальних комронентів форми SerPak, таких як:

Lable1, Button потрібно встановити наступним чином, назва шрифту =MS Sane Serif, розмір = 14. для решти компонентів цю властивість змінювати не потрібно.

Таблиця 4. Властивості компонентів форми SerPok

Назва копонентів

Властивості що

необхідно змінити

Значення
Button1 Height 30
Width 110
name OK
Lable1… Lable6 transparent true
Image1 Width 561
Height 513

 

Параметри шрифту для візуальних комронентів форми SerPak, таких як:

Lable, Button, RadioButton, GroupBox потрібно встановити наступним чином, назва шрифту =MS Sane Serif, розмір = 14. для решти компонентів цю властивість змінювати не потрібно. Також для компонентів SpinEdit, Button, в властивості Hint коротко описати функціональне призначення даного елемента, виходячи з його назви


Таблиця 5. Властивості компонентів форми SerPok (початок)

Назва компонента Властивості Значення
Label1 Caption – відповідно до рис. 13
Transparent true
Label2 Caption – відповідно до рис. 13
Transparent true
GroupBox1 Caption заповнення
RadioButton1 Caption авто
RadioButton2 Caption ручне
GroupBox2 Caption цифри / текст
RadioButton3 Caption текст
RadioButton4 Caption цифри
SpinEdit Name KR
Button1 Caption Шукати
Width 121
Height 22
Button2 Caption Зберегти
Width 121
Height 21
Button3 Caption Загрузити
Width 121
Height 22
OpenDialog Властивостей змінювати не потрібно
SeveDialog Властивостей змінювати не потрібно
Edit1 Властивостей змінювати не потрібно
SpinEdit Name

 


Информация о работе «Програма візуальної демонстрації пошуку елементів у масиві»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 21414
Количество таблиц: 5
Количество изображений: 11

Похожие работы

Скачать
234102
1
0

... учнів вміння ставити запитання та відповідати на них, шукати невідоме у навколишньому світі, розвивати в учнів пізнавальні інтереси. Усе це можливе лише за організації активного дидактичного спілкування на рівні «вчитель – учень». Тому ця проблема залишається актуальною й сьогодні. 1.2 Характеристика основних понять досліджуваної проблеми «Для визначення характеру навчання треба виділити в ...

Скачать
111254
0
31

... враховуючи їх невелику кількість у підручниках, посібниках та майже повну відсутність серед добірок завдань контролюючого характеру.   2.2 Загальні методичні рекомендації вивчення елементів стереометрії у курсі геометрії 9 класу   2.2.1 Формування уявлень і понять про стереометричні фігури та деякі їх властивості Формування понять – складний психологічний процес, який починається з утворення ...

Скачать
140869
2
9

... . Від цього залежатиме, яким чином у подальшому слід будувати процес навчання в початкових класах загальноосвітньої школи. Розділ 2. Формування у молодших школярів навичок виконання зображень птахів і тварин   2.1 Методика виконання зображень птахів і тварин у початкових класах Тваринний світ дуже цікавий і різноманітний за формою і кольором. У початкових класах ці форми малюють найчастіше ...

Скачать
60449
0
0

... націлена не на розуміння, а на навіювання стійких символів за допомогою різних технічних ефектів.   1.3 Основні маніпулятивні технології в системі масових комунікацій. Одним з найчастіших прийомів маніпуляції, що зустрічаються, в ЗМІ є спотворення інформації. Тоді як Е. Доценко досліджує такі конкретні прийоми як підтасовування фактів або зсув по семантичному полю поняття, С. Кара-Мурза ...

0 комментариев


Наверх