8. Визначення коефіцієнта потужності ТП
Коефіцієнт потужності ТП необхідно розраховувати для номінального режиму двигуна. У загальному випадку значення коефіцієнту потужності визначається відношенням активної потужності P, що витрачається випрямлячем, до повної потужності S:
, (8.1)
де
- номінальна активна потужність ТП:
P = U1*I1*cosj1 , (8.2)
- номінальна повна потужність ТП:
, (8.3)
Кут зсуву j1 першої гармоніки струму по відношенню до напруги можна прийняти рівним:
j1 , (8.4)
де g- кут комутації.
g = arccos(cosa+cosg0-1)- a , (8.5)
де g0- кут комутації при a = 0.
Значення кута може бути знайдено за рівнянням:
. (8.6)
Знаходимо кут :
(1-)=20,6°.
За регулювальною характеристикою (рисунок 7.1) визначаємо кут a, що відповідає номінальній напрузі:
a =37,5 °.(8.7)
Знаходимо кут комутації g :
g = arccos(cos37,5°+ cos20,6°-1)- 37,5° =5,6°.
Знаходимо кут зсуву j1 першої гармоніки струму по відношенню до напруги :
j1 =37,5°+ = 40,3°.
Знаходимо коефіцієнт потужності ТП :
cos(40,3°)=0,76 .
9. Розрахунок та побудова зовнішньої характеристики тиристорного перетворювача
Зовнішня характеристика ТП – це залежність напруги на перетворювачі від струму навантаження .Зовнішні характеристики будуються для чотирьох значень кута регулювання:
, , , .
Рівняння зовнішньої характеристики для трифазної нульової схеми:
, (9.1)
де – еквівалентний активний опір фази силового трансформатора, віднесений до вторинної обмотки, dU2 = 2,4 В – пряме падіння напруги на тиристорі.
Знаходимо приведений до вторинної обмотки активний опір первинної обмотки :
, (9.2)
де K=1 – для нульової схеми; m = 3 – число фаз трансформатора.
Знаходимо активний опір дроселя :
Ом . (9.3)
Знаходимо еквівалентний активний опір фази силового трансформатора, віднесений до вторинної обмотки :
, (9.4)
Ом.
Будуємо зовнішні характеристики перетворювача для кутів регулювання: , , ,
Таблиця 9.1 – Дані для побудови зовнішньої характеристики
=0 | =30 | =45 | =60 | |||||
Id,A | 0 | 29,91 | 0 | 29,91 | 0 | 29,91 | 0 | 29,91 |
Ud,В | 132,7 | 112,7 | 114,8 | 95,3 | 92,83 | 73,32 | 63,95 | 44,45 |
Рисунок 9.1 – Зовнішні характеристики ТП
Середнє значення напруги Ud у ТП знижується за рахунок комутаційних процесів, що відбуваються в ньому. В результаті впливу анодної індуктивності струм з вентиля на вентиль переходить не миттєво, а на інтервалі, обумовленому кутом комутації. Струм проводять одночасно два тиристори однієї групи (анодної чи катодний) і в цьому інтервалі потенціал анода чи катода знижується.
10. Розрахунок апаратури захисту
Для захисту тиристорів від струмів короткого замикання широко використовують швидкодіючі плавкі запобігачі, підключені послідовно з тиристорами. Можно приняти :
Іпр ³ Іvср Іпр ³ 29,91 А ,
де Іпр – номінальний струм плавкої вставки;
Іvср – діючий струм тиристора при номінальному навантаженні.
Запобігачі вибираю на напругу Uпр , яка не нижче за номінальну напругу ТП:
Uпр ³ Ud0 , Uпр ³137,5 В.
З довідника [4] обираю запобігачі типу ПР-2 (Uпр~220-440 В, Іном=30 А): Захист від перенапруження та зовнішних коротких замикань здіснюється швидкодіючими автоматичними вимикачами, які можна встановити:
- в якірне коло двигуна;
- в анодних колах спрямовувача;
- на виході змінної напруги ТП.
Автоматичні вимикачі обираються таким чином:
На боці змінного струму розцеплювача автомату струм повинен бути не нижче діючого струму кола:
(10.1)
де КН – коефіцієнт розбігання характеристик розцеплювачів (КН = 1,2);
КСХ – коефіцієнт схеми, визначений у [1] (КСХ = 0,577);
КФ – коефіцієнт форми струму (= 1,051,1), приймаємо = 1,1.
Інрасц ³ 1,2*0,577*1,1*29,91 = 22,78 А .
При встановленні автоматичного вимикача в коло постійного струму, струм розцеплювача автомату визначається за співвідношенням:
Інрасц ³ КН × Іd , Інрасц ³ 1,2*29,91 = 35,892 А.
Струм спрацьовування електромагнітного розцеплювача повинен бути нижче за струм, що проходить через перетворювач при КЗ, але вище за максимальний робочій струм:
Іустем ³ КН × Іdтах , (10.2)
де Іdтах – максимальне значення струму ТП в робочому режимі (2,5× Іd).
Іустем ³ 1,2×2,5×29,91 = 89,73 А.
За даними розрахунків з довідника [4] обираю автоматичні вимикачі серії AE 1031, які мають наступні параметри:
Інрасц=40 А;
Іустем=90 А.
Висновки
Результатом виконання даного курсового проекту є розроблення тиристорного перетворювача змінного струму у постійний. Тиристорний перетворювач використовується для живлення двигуна постійного струму 2ПН112МУХЛ4, обраного згідно з початковими даними.
Під час розрахунку я закріпив та розширив свої знання у галузі перетворювачів. Для розрахунку була взята, згідно з завданням, трифазна нульова схема, яка є найбільш розповсюдженою.
З двох існуючих засобів керування тиристорними групами – спільного та роздільного – у курсовому проекті наданий роздільний. При роздільному керуванні імпульси, що відмикають, подаються на тиристори тільки тієї групи, що у даний момент бере участь у роботі. При такому керуванні зрівняльних струмів не виникає, але система виходить з невисокою швидкодією. Незважаючи на це, системи з роздільним керуванням застосовуються частіше, ніж системи зі спільним керуванням.
Перелік використаної літератури
1. Методичні вказівки до курсової роботи "Розрахунок параметрів і вибір елементів тиристорних електроприводів постійного струму" / Шумяцький В.М., Светличний А.В., Кузьмін О.В. - Донецьк, ДонНТУ, 2002.
2. Справочник по електрическим машинам: в 2 т. / под общ. ред. И.И. Копылова и В.К. Клокова, т.1 - М.: Энергоатомиздат, 1988. - 456 с.
3. Стандарт ДонГТУ "Структура и правила оформления документов по всем видам учебной работы" / Сафьянц С.М., Иванов А.И., Кравцов В.В., Кондрацкий В.Л. – ДонГТУ. – 1999.
4. Справочник по проектированию электропривода, силовых и осветительных устроиств: под ред. Я.М.Большама, - М.: Энергия, 1974. – 728 с.
5. Силовые полупроводниковые приборы: Справочник / О.Г. Чебовский, Л.К. Моисеев, Р.П. Недошивен. - М.: Энергоатомиздат, 1985. - 400 с.
6. Гуревич Б.М., Иваненко М.С. – Справочник по электроники для молодого рабочего. – М.: Вышая школа, 1983. – 272 с.
7. Терехов В.М. Элементы автоматизированного электропривода. - М.: Энергоатомиздат, 1978. - 224 с.
го призначення починають застосовуватися електроприводи на основі короткозамкнених двигунів, значна частина кранів виготовляється з керуванням з підлоги , а швидкохідні крани для важких робіт комплектуються різними тиристорними системами, що забезпечують глибоке регулювання швидкості , плавність пуску й гальмування при постійно підвищуються вимогам до економії ресурсів. 1. Умови в які ...
... 4. Розрахунок параметрів системи регулювання положення електроприводів подачі Розрахунок параметрів системи регулювання положення електропривода верстата з підпорядкованими контурами швидкості, струму і положення проводяться на основі методу послідовної корекції. Розрахунок починаємо з визначення параметрів структурної схеми ДПС. 4.1 Визначення параметрів структурної схеми двигуна пості ...
... іщується ; середній діаметр ходового гвинта ; довжина ходового гвинта ; стала часу фільтра датчика струму ; стала часу фільтра датчика швидкості . 2.2 Вибір двигуна Початковим етапом розрахунку приводу є вибір виконавчого двигуна. Від правильного вибору двигуна залежить забезпечення всіх технологічних режимів обробки і необхідних динамічних характеристик, а також конструкція механічної ...
... -контакторна апаратура, що працює дуже інтенсивно (до 600 включень в годину) вимагає постійного догляду, і має низьку надійність, що наводить до простоїв устаткування. 1.3 Система керування електроприводом стрічкового конвеєра З аналізу попередніх розділів виходить, що основними засобами регулювання швидкості магістральних конвеєрів при пуску (за умови вживання асинхронних двигунів з фазним ...
0 комментариев