3. Процедура банкрутства
Чинне законодавство України детально регламентує порядок та послідовність виконання заходів, пов'язаних з банкрутством.
Судочинство щодо справ про банкрутство здійснюється в Україні арбітражними судами за місцем знаходження підприємства-банкрута. Справи про банкрутство у судовій практиці вважаються досить складними, і часто їх розгляд триває багато місяців. Тому наведена нижче схема може дати лише загальне уявлення про послідовність заходів, які проводяться у таких випадках. Загалом ці заходи зводяться до таких кроків:
· подання заяви до арбітражного суду;
· прийняття рішення щодо порушення справи про банкрутство;
· публікація повідомлення в пресі щодо порушення справи;
· подання претензій кредиторами;
· подання та розгляд пропозицій щодо санації;
· визнання боржника банкрутом (за відсутності пропозицій щодо санації або в разі їх відхилення);
· робота ліквідаційної комісії, спрямована на погашення претензій кредиторів;
· відновлення роботи звільненого від боргів підприємства;
· прийняття рішення арбітражного суду про ліквідацію юридичної особи-банкрута — у тому разі, якщо після задоволення всіх претензій майна банкрута не залишилося або майно, що залишилося, є недостатнім для продовження роботи;
· ліквідація Товариства-банкрута.
4. Ініціювання процедури банкрутства
Ініціювати процедуру банкрутства можуть як кредитори Товариства, так і саме Товариство. Загальновідомо, що ініціаторами процедури банкрутства здебільшого виступають кредитори. У процесі банкрутства вони мають проводити свою, детально продуману політику. Для кредитора важливо оцінити, що є більш вигідним: зберегти підприємство-боржника як цілісний майновий комплекс (сподіваючись на погашення боргів у майбутньому) чи отримати борг (частку боргу) через ліквідацію боржника. У багатьох випадках, наприклад, доцільно здійснювати санацію Товариства. Цей захід вважають успішним, якщо кредитори зазнають менших збитків порівняно з тими, що можуть виникнути в разі ліквідації Товариства.
У світовій практиці справи про банкрутство часто порушуються за ініціативою боржників. Така можливість передбачається і законодавством України. Боржнику ця процедура часто дозволяє за досить короткий проміжок часу позбутися боргів і відновити нормальну роботу підприємства. Ініціюючи банкрутство, підприємство боржник може уникнути ситуації, коли борги починають рости «немов на дріжджах», а також отримати право вибору умов проведення санації.
5.2 Ліквідація Товариства
1. Поняття ліквідації Товариства
Ліквідація Товариства — це комплекс економіко-правових заходів, спрямованих на припинення існування юридичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності без переходу прав та обов'язків у порядку правонаступництва.
Банкрутство може бути окремим випадком ліквідації, однак причиною ліквідації Товариства не завжди є його неплатоспроможність. Товариство може припинити свою діяльність також за таких обставин:
· після закінчення терміну, на який воно створювалося, після досягнення мети, що ставилася під час його створення, або за інших обставин, передбачених установчими документами;
· за рішенням Загальних зборів акціонерів;
· на підставі рішення суду або арбітражного суду за поданням органів, що контролюють діяльність Товариства в разі систематичного або грубого порушення ним законодавства, а саме:
— провадження діяльності, що суперечить установчим документам та законодавству;
— визнання установчих документів недійсними або такими, що суперечать законодавству;
— несвоєчасного повідомлення про зміну його назви, організаційної форми, форми власності та місцезнаходження;
— неподання протягом року до органів державної податкової служби звітності, передбаченої чинним законодавством.
2. Порядок ліквідації Товариства
Ліквідацію проводить ліквідаційна комісія, призначена самим Товариством, а в разі припинення діяльності Товариства за рішенням суду чи арбітражного суду — ліквідаційна комісія, призначена цими органами. Робота ліквідаційної комісії складається з таких головних етапів:
· публікація в місцевому та одному з офіційних центральних друкованих органів повідомлення про ліквідацію Товариства із зазначенням терміну пред'явлення претензій кредиторами;
· оцінка майна Товариства;
· комплекс заходів щодо розрахунків з дебіторами та кредиторами Товариства;
· розподіл грошових коштів, включаючи кошти від розпродажу майна Товариства, що залишилися після розрахунків з кредиторами, між акціонерами пропорційно частці у статутному фонді Товариства, що належить кожному з них;
· складання та надання ліквідаційного балансу на затвердження органу, що створив ліквідаційну комісію;
· подання до органу, що здійснює державну реєстрацію, документів, необхідних для скасування державної реєстрації Товариства.
Ліквідація Товариства вважається завершеною, а Товариство — таким, що припинило свою діяльність (у даному випадку — ліквідованим) з моменту внесення запису про це до державного реєстру.
ВИСНОВОК
Так як масова приватизація, що здійснюється в Україні, трансформувала тисячі великих та середніх підприємств у відкриті акціонерні товариства, то це дало змогу мільйонам громадян стати власниками та створило необхідну мотивацію та зацікавленість в ефективному функціонуванні приватизованих підприємств. Ефективне управління відкритим акціонерним товариством потребує тісної співпраці між акціонерами, їх представниками у Спостережній раді та Правлінням.
В цій курсовій викладено основні принципи корпоративного управління, що є загальноприйнятими у країнах світової співдружності. Оскільки більшість великих та середніх приватизованих підприємств України набули форми відкритих акціонерних товариств, основну увагу в ній зосереджено на правових нормах та практичних механізмах, що застосовуються саме до акціонерних товариств такого виду. Ця курсова розроблена на базі чинного законодавства України. Проте, варто брати до уваги, що зараз в цій сфері триває активний законотворчий процес. Тому ця курсова може бути використаний як загальний довідник.
ДОДАТОК А
Установчий договір про створення відкритого акціонерного товариства
м.(с.)__________ «____»_________200__р.
Засновниками відкритого акціонерного товариства виступають:
1) орган приватизації — ______________________________________
(назва органу приватизації)
в особі______________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
2) юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі____________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі____________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі_______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі_______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
3) фізична особа — ____________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— фізична особа — ____________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— фізична особа — ____________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— фізична особа — ___________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
Сторони уклали договір про перетворення_________________________
__________________________________________________________
(повна назва підприємства)
у відкрите акціонерне товариство «______________________________»
(найменування товариства)
(надалі — Товариство), що знаходиться за адресою:______________
_____________________________________________________________
1. Товариство з моменту державної реєстрації є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в банківських установах, печатку, штампи, товарний знак та інші реквізити.
2. Товариство може створювати та території України і за її межами дочірні підприємства, філії та представництва відповідно до чинного законодавства України та держави за місцем реєстрації.
3. Товариство може бути учасником спільних підприємств, акціонерних та інших товариств, концернів, консорціумів, асоціацій, інших добровільних об'єднань.
4. Предметом діяльності Товариства є___________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________
З.Товариство має право без обмежень приймати рішення щодо напрямів своєї діяльності.
6. Товариство може від свого імені укладати угоди, набувати майнових та особистих немайнових прав і нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем у суді, Арбітражному суді та третейському суді.
7. Товариство у своїй діяльності керується чинним законодавством, цим Договором, статутом, а також внутрішніми правилами процедур, регламентами та іншими локальними нормативними актами.
8. Права та обов'язки учасників Товариства визначаються його статутом.
9. Товариство є власником:
— майна, переданого йому засновниками;
— майна, одержаного в результаті його фінансово-господарської діяльності, а також іншого, набутого на підставах, не заборонених чинним законодавством.
10. Для забезпечення діяльності Товариства створюється статутний фонд у розмірі__________________________________________________
(писати літерами)
_______________________________________________________________________________________(______________________________) Грн.,
(цифрами)
поділений на_________________________простих акцій номінальною
вартістю_______________________грн. кожна.
Статутний фонд створюється за рахунок внесків акціонерів в обмін на акції Товариства.
Акціонери відповідають за зобов'язаннями Товариства тільки в межах належних їм акцій.
Усі акції розподіляються між засновниками Товариства таким чином:
____________________________________________________________________________________________________________________________
Юридичні та фізичні особи, Номінальна Загальна
яким передаються акції ВАТ Кількість вартість вартість
_________________________ ________________________________ акцій, шт. акції, грн. акції, грн..
(назва акціонерного товариства)_________________________________
__________________________________________________________
1.___________________________________________________________________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________
11. Акції безоплатно передаються засновникам органом приватизації відповідно до їх внесків до статутного фонду Товариства протягом ______днів з моменту реєстрації фінансовим органом акцій Товариства та інформації про їх випуск.
У Товаристві створюється резервний фонд у розмірі 25 відсотків статутного фонду за рахунок щорічних відрахувань у розмірі 5 відсотків від чистого прибутку Товариства.
Кошти фонду знаходяться в повному розпорядженні Товариства. Можливі збитки Товариства покриваються за рахунок резервного фонду.
Кошти фонду зараховуються на спеціальний рахунок в установі банку і на інші цілі не витрачаються.
12. Органи управління Товариства, його організаційна структура визначаються статутом Товариства.
13. Контроль за фінансовою і господарською діяльністю правління Товариства здійснюється ревізійною комісією. Створення, кількісний склад та порядок діяльності ревізійної комісії визначаються статутом Товариства.
У разі ліквідації Товариства належні йому кошти розподіляються ліквідаційною комісією між акціонерами пропорційно сумарній номінальній вартості належних їм акцій.
15. Договір набирає чинності з моменту його підписання учасниками.
16. Цей Договір складено в__________________________примірниках, один з яких знаходиться у справах__________________________________
____________нотаріальної контори, а інші _____________в учасників.
17. Учасники:
1) орган приватизації — ________________________________________
(повна назва та юридична адреса)
в особі_______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
2) юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі____________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі_______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
— юридична особа_____________________________________________
(повна назва юридичної особи)
в особі_______________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові; посада)
3) фізична особа — ____________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Паспорт: серія______№_______, виданий «__»____________199__р.
___________________________________________________________________________________________________________________________
(назва органу, що видала паспорт)
— фізична особа — ____________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Паспорт: серія____№______________, виданий «___»_________199__р.
____________________________________________________________________________________________________________________________
(назва органу, що видав паспорт)
— фізична особа — _________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Паспорт: серія___№____________, виданий «__»_____________199__р.
____________________________________________________________________________________________________________________________
(назва органу, що видав паспорт)
Підписи учасників.
ДОДАТОК Б
ЗАТВЕРДЖУЮ
(назва державного органу)
(посада)
ї, (прізвище, ім'я та по батькові)
"_____"_______________ 200 _ р.
ТИПОВИЙ СТАТУТ
відкритого акціонерного Товариства, створеного в процесі корпоратизації або приватизації
(ПРОЕКТ)
Відкрите акціонерне товариство "____________________________" (далі — Товариство)
засновано відповідно до рішення _____________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
(назва державного органу — засновника)
від "_____"___________________200__р. №_______________ шляхом перетворення державного підприємства______________________________
(назва)
у відкрите акціонерне товариство відповідно до ,___________________
Стаття 1
НАЗВА ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТОВАРИСТВА
1.1. Повна офіційна назва Товариства — "_____________________________________________________________
____________________________________________________________.”
Скорочена назва Товариства — "______________________________".
1.2 Місцезнаходження Товариства: ______________________________.
Стаття 2
МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА
2.1. Метою діяльності Товариства є:
___________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
2.2. Предметом діяльності Товариства є:
____________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________
2.3. Товариство, відповідно до мети своєї діяльності, здійснює будь-які види господарської діяльності, за винятком заборонених законодавством України.
2.4. Види діяльності, що підлягають ліцензуванню, здійснюються Товариством після одержання відповідної ліцензії.
2:5. Окремі роботи, що потребують від виконавця спеціальних знань і допуску до роботи, пов'язаної з державною таємницею, виконуються особами, підготовленими у визначеному для таких робіт порядку і за наявності у них допуску до державної таємниці відповідної форми.
2.6. Захист державної таємниці Товариства здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю"та інших законодавчих актів з цього питання.
Стаття З
ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ТОВАРИСТВА
3.1. Товариство є юридичною особою. Права та обов'язки юридичної особи Товариство набуває з дня його державної реєстрації. Товариство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своєю повною назвою, фірмовий знак (символіку), а також інші необхідні реквізити.
3.2..Товариство несе відповідальність по своїх зобов'язаннях тільки в межах свого майна. Акціонери ризикують зазнати збитків від діяльності Товариства тільки в межах свого внеску (пакета належних їм акцій) до Статутного фонду.
3.3. Товариство не відповідає за майновими зобов'язаннями акціонерів.
3.4. Товариство є правонаступником прав і обов'язків
___________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________
(назва державного підприємства)
____________________________________________________________________________________________________________________________
(межі правонаступництва)
... банківському ринку намагається досягнути банк, а також з загальним рівнем характеристик усередненого банку банківської системи України; В якості банка - лідера для зовнішньоекономічної орієнтації діяльності ВАТ “Міжнародний комерційний банк” виберемо ВАТ “Державний акціонерний експортно-імпортний банк України" (810 рейтингове місце в банківській системі України - дивись Додаток А [98]), в якості ...
... успішного довгострокового розвитку акціонерних товариств. компетенція персонал організаційна культура 2. Підвищення ролі організаційної культури Одним із вагомих напрямків формування кадрового потенціалу акціонерних товариств, його розвитку, ефективного використання є втілення в організацію функціонування підприємств сучасних форм організаційної культури. Питання організаційної ...
... В) полив прилеглої території - - 0,3 2. Госп-побутова та виробнича каналізація (К1; К3) 5,04 1,26 2,86 1.3 Розрахунок виробничої програми по централізованому обслуговуванню маршрутних транспортних засобів 1.3.1 Коригування нормативів технічного обслуговування та ремонту рухомого складу Відповідно до завдання нам необхідно провести коригування нормативів технічного ...
... в системах. Обов'язки вповноваженого органа в сфері захисту інформації в системах виконує центральний орган виконавчої влади в сфері криптографічного й технічного захисту інформації. Уповноважений орган у сфері захисту інформації в системах: - Розробляє пропозиції по державної політики у сфері захисту інформації забезпечує її реалізацію в рамках своєї компетенції; - Визначає вимоги й порядок ...
0 комментариев