1.5 Проробка базисних умов контракту
В табл.1.9 наведені основні терміни ІНКОТЕРС -2000 [ 13], які застосовуються при розробці базисних умов контрактів по експорту насіння соняшнику та соняшникової олії з України у Францію:
EXW – при поставці експортного товару з території підприємства покупцю, який завантажує товар на транспортні засоби франко-перевізника, що доставляє товар у Францію на склади покупця;
FOB – при направленні покупцем в один із портів України вантажного судна (фрахт судна), на яке продавець проводить завантаження товару, що буде доставлений через порти Франції на склади покупця;
CPT – при направленні покупцем завантаженого за його рахунок транспорту з товаром в указаний покупцем пункт на території Франції (через франко-перевізника) без імпортного очищення грузу в Франції.
Таблиця 1.9
Основні терміни ІНКОТЕРМС-2000 для визначення базисних умов контракту при експорті із України у Францію [13]
Група E | Відправлення | |
EXW | Франко-завод (... назва місця) | |
Група F | Основне перевезення не оплачено | |
FOB | Франко-борт (... назва порту відвантаження) | |
Група C | Основне перевезення оплачено | |
CPT | Фрахт/перевезення оплачені до (... назва місця призначення) |
EXW - ФРАНКО-ЗАВОД (... назва місця)
Термін "франко-завод" означає, що продавець вважається таким, що виконав свої зобов'язання щодо поставки, в момент, коли він надав товар у розпорядження покупця на площах свого підприємства чи в іншому названому місці (наприклад, на заводі, фабриці, складі і т. ін.), без здійснення митного очищення товару для експорту та завантаження його на будь-який приймаючий транспортний засіб.
Таким чином, цей термін покладає мінімальні обов'язки на продавця, а покупець несе всі витрати і ризики у зв'язку з перевезенням товару з площ продавця до місця призначення.
Продавець зобов'язаний надати товар із комерційним рахунком-фактурою або еквівалентним йому електронним повідомленням, у відповідності з умовами договору купівлі-продажу, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть вимагатися за договором.
Продавець зобов'язаний, на прохання, за рахунок і на ризик покупця, надати йому всіляке сприяння в одержанні, де це належить, будь-якої експортної ліцензії або іншого офіційного дозвільного документа, необхідного для здійснення експорту товару.
Продавець зобов'язаний надати товар у розпорядження покупця в названому місці поставки, без завантаження на будь-який приймаючий транспортний засіб, в узгоджений день чи в межах погодженого періоду або, якщо такого часу не обумовлено, у строк, звичайний для поставки аналогічних товарів. Якщо сторони не узгодили конкретної точки в межах названого місця поставки, і наявні декілька придатних для цього точок, продавець може вибрати таку точку в межах місця поставки, яка найбільш відповідає його цілям.
Продавець зобов'язаний нести витрати, пов'язані з діями щодо перевірки товару (такими як перевірка якості, розмірів, ваги, кількості), необхідними для надання товару в розпорядження покупця.
2) . FOB - ФРАНКО-БОРТ (... назва порту відвантаження)
Термін "франко-борт" означає, що поставка є здійсненою продавцем, коли товар перейшов через поручні судна в названому порту відвантаження. Це означає, що з цього моменту усі витрати й ризики втрати чи пошкодження товару повинен нести покупець. Термін FOB зобов'язує продавця здійснити митне очищення товару для експорту. Цей термін може застосовуватися тільки у випадках перевезення товару морським або внутрішнім водним транспортом. Якщо сторони не мають намірів щодо здійснення поставки товару через поручні судна, слід застосовувати термін FCA.
Продавець зобов'язаний надати товар із комерційним рахунком-фактурою або еквівалентним йому електронним повідомленням, у відповідності з умовами договору купівлі-продажу, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть вимагатися за договором.
Продавець зобов'язаний одержати на власний ризик і за власний рахунок будь-яку експортну ліцензію або інший офіційний дозвільний документ і виконати, де це належить, усі митні формальності, необхідні для експорту товару.
Продавець зобов'язаний здійснити завантаження товару на борт судна, призначеного продавцем, у день чи в межах періоду, що узгоджені сторонами, в названому порту відвантаження, у спосіб, що відповідає звичаям порту.
Продавець зобов'язаний, з урахуванням положень статті Б.5, нести всі ризики втрати чи пошкодження товару до моменту переходу товару через поручні судна в названому порту відвантаження.
Продавець зобов'язаний:
- нести всі витрати, пов'язані з товаром, до моменту переходу товару через поручні судна в названому порту відвантаження;
- сплатити, коли це належить, витрати експортних митних процедур, а також усі мита, податки та інші збори, що підлягають сплаті при експорті товару.
Продавець зобов'язаний за власний рахунок надати покупцю звичайні докази поставки товару. Якщо документ, згаданий вище як доказ поставки, не є транспортним документом, продавець зобов'язаний надати покупцю на прохання, за рахунок і на ризик останнього, всіляке сприяння в одержанні транспортного документа у зв'язку з укладенням договору перевезення (наприклад, оборотного коносамента, необоротної морської накладної, транспортних документів внутрішнього водного транспорту або змішаного перевезення).
У випадку, якщо продавець і покупець домовилися про використання засобів електронного обміну даними, згаданий вище документ може бути замінено еквівалентним електронним повідомленням (EDІ-повідомленням).
Продавець зобов'язаний нести витрати, пов'язані з діями щодо перевірки товару (такими як перевірка якості, розмірів, ваги, кількості), необхідними для здійснення поставки товару у відповідності зі статтею А.4.
Продавець зобов'язаний за власний рахунок забезпечити пакування товару, необхідне для перевезення товару (за винятком випадків, коли в даній галузі торгівлі прийнято звичайно відвантажувати товари з такими ж характеристиками, що обумовлені договором, без упаковки),
3) CPT - ФРАХТ/ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОПЛАЧЕНО ДО (... назва місця призначення)
Термін "фрахт/перевезення оплачено до ..." означає, що продавець здійснює поставку товару шляхом його передання перевізнику, призначеному ним самим. Додатково до цього, продавець зобов'язаний оплатити витрати перевезення товару до названого місця призначення. Це означає, що покупець приймає на себе всі ризики та будь-які інші витрати, що можуть виникнути після здійснення поставки товару у вищезазначений спосіб.
Під словом "перевізник" розуміється будь-яка особа, що на підставі договору перевезення зобов'язується здійснити або забезпечити здійснення перевезення товару залізницею, автомобільним, повітряним, морським, внутрішнім водним транспортом або комбінацією цих видів транспорту.
У випадку здійснення перевезення в узгоджений пункт призначення декількома перевізниками, перехід ризику відбувається в момент передачі товару першому з них.
Термін CPT зобов'язує продавця здійснити митне очищення товару для експорту. Цей термін може застосовуватися незалежно від виду транспорту, включаючи мультимодальні (змішані) перевезення.
Продавець зобов'язаний надати товар із комерційним рахунком-фактурою або еквівалентним йому електронним повідомленням, у відповідності з умовами договору купівлі-продажу, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть вимагатися за договором.
Продавець зобов'язаний одержати на власний ризик і за власний рахунок будь-яку експортну ліцензію або інший офіційний дозвільний документ і виконати, де це належить, усі митні формальності, необхідні для експорту товару.
а) Договір перевезення.
Продавець зобов'язаний за власний рахунок укласти на звичайних умовах договір перевезення товару до узгодженого пункту в названому місці призначення звичайним маршрутом і в звичайно прийнятий спосіб. Якщо такого пункту не узгоджено або не визначено практикою поставок, продавець може вибрати пункт у межах названого місця призначення, який найбільш задовольняє його цілям.
б) Договір страхування. Немає зобов'язань.
Розподіл витрат
Продавець зобов'язаний:
- нести усі витрати, пов'язані з товаром, до моменту здійснення його поставки , а також сплатити ціну фрахту та всі інші витрати, включаючи витрати щодо завантаження товару та будь-які платежі за розвантаження його в місці призначення, покладені на продавця відповідно до договору перевезення;
- сплатити, коли це належить, витрати експортних митних процедур, а також усі мита, податки та інші збори, що підлягають сплаті при експорті товару та які потребуються для його транзитного перевезення через будь-яку країну у випадках, коли вони відповідно до договору перевезення покладаються на продавця.
Продавець зобов'язаний за власний рахунок надати покупцю, якщо так прийнято, звичайний(-і) транспортний(-і) документ(-и) відповідного транспорту, щодо якого укладено договір перевезення (наприклад, оборотний коносамент, необоротну морську накладну, документ внутрішнього водного транспорту, повітряну, залізничну чи автотранспортну накладну, або транспортні документи змішаного перевезення).
У випадку, якщо продавець і покупець домовилися про використання засобів електронного обміну даними, згаданий вище документ може бути замінено еквівалентним електронним повідомленням (EDІ-повідомленням).
Продавець зобов'язаний нести витрати, пов'язані з діями щодо перевірки товару (такими як перевірка якості, розмірів, ваги, кількості), необхідними для здійснення поставки товару.
Перелік інструментів нетарифного регулювання ЗЕД відносно насіння соняшника при здійсненні експорту з України у Францію наведений у табл.1.10.
Таблиця 1.10
Довідка по інструментам нетарифного регулювання при експорті із України по товару УКТЗЕД 1206 00 99 00 (Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене) станом на 25.03.2010 р. [41]
Експорт Вивізне мито Ставка 12% Діє з 01.01.2010 по 31.12.2010 Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково преференції по миту 1.Закон України ВР № 2773-ІV від 07.07.2005 2.Лист ДМСУ № 11/2-21/5067-ЕП від 08.05.2008 Коментарі : Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене. Гарантування тимчасового ввезення[вивезення] Діє з 01.01.2008 Митне оформлення вказаного у коментарі товарів у режимі тимчасового ввезення [вивезення] здійснюється митними органами за умови гарантування відповідно до закону додержання режиму тимчасового ввезення [вивезення] 1.Постанова КМУ № 1855 від 12.12.2002 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 1201 Вільна торгівля(експорт) Преференція по миту '065' В рамках діючих міждержавних угод про вільну торгівлю [з країнами СНД та Республікою Македонія] можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов, що встановлені кожною окремою угодою. Це наявність сертификата про походження товару [сертифікату переміщення], виконання правил прямого відвантаження [прямого транспортування] та безпосередньої закупівлі. Звільнення від сплати мита [за винятком окремих товарів, визначених Протоколами до відповідної двосторонньої угоди] здійснюється за умови виконання всіх умов, що перелічені у відповідній Угоді про вільну торгівлю Казахстан , Вірменія , Азербайджан , Грузія , Киргизстан , Туркменістан , Узбекистан , Молдова , Таджикистан Виключення: Росія Фітоконтроль [підкарантинні][обов'язковий] Діє з 01.01.2008 ЕКСПОРТ Об’єкти регулювання вивозяться за межі митної території України, у тому числі шляхом реекспорту, за наявності фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифікат та на реекспорт [код документа '5301'], який видається органом Державної служби з карантину рослин на кожну партію, що вивозиться у транспортному засобі. ТРАНЗИТ Транзит об’єктів регулювання через територію України здійснюється за наявності карантинного дозволу на транзит [код документа '5045'], що видається Головдержінспекцією з карантину рослин України. 1.Постанова КМУ № 705 від 12.05.2007 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 120600 Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене Радіологічний контроль у пункті пропуску Діє з 25.04.2009 Радіологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України зазначених у коментарі товарів здійснюється інспекторами служби екологічного контролю. Підтвердженням факту проведення радіологічного контролю є наявність в товаросупровідних документах відмітки 'Радіологічний контроль' або відмітки 'Екологічний контроль' [див. лист Держмитслужби від 16.01.2003 №11/4-09-609-ЕП] 1.Спільний наказ № 265/211/191/210/14/147/326 від 27.03.2009 2.Лист Мінприроди № 10-8-349 від 01.06.2009 Коментарі : Радіологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється у разі ввезення на митну територію України, переміщення митною територією України транзитом, вивезення за межі митної території України товарів, зазначених у Переліку та таких, що не включено до Переліку. Дозвіл Мінекономіки[реекспорт з іншої країни] Діє з 18.03.2009 Дозвіл на реекспорт вказаного у коментарі товара [походженням з України, що здійснюється з території інших країн відповідно до міжнародних договорів України] видається Міністерством економіки України всім іноземним суб'єктам господарської діяльності, незалежно від їх форми власності, місцезнаходження та місця реєстрації, які здійснюють реекспорт зазначеного товару. Однією з умов надання письмового дозволу на реекспорт, є обов'язкове відшкодування іноземним суб'єктом Україні, як країні походження товару, суми вивізного [експортного] мита, яка належить до сплати до Держбюджету України відповідно до законодавства України, за умови наявності у чинному міжнародному договорі зазначеної правової норми щодо відшкодування 1.Наказ Мінекономіки № 222 від 18.03.2009 Коментарі : Насіння соняшнику, подрібнене або не подрібнене Сертифікат Держхлібінспекції Мінагропрому Діє з 01.01.2008 Видається Мінагрополітики та може вимагатися як одна з підстав для митного оформлення експорту зерна та продуктів його переробки 1.Лист ДМСУ № 10/1-1374-ЕП від 26.06.1998 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 1205 зерно, продукти його переробки,со- няшник та ріпак Реєстрація контрактів [експорт] Діє з 01.01.2008 Код документу - 5049Відповідно до положень Указу Президента України від 29.06.2000 № 832/2000 'Про невідкладні заходи щодо стимулювання виробництва та розвитку ринку зерна' підлягають реєстрації контракти на експорт вказаного у коментарі товару на акредитованих Мінагрополітики біржах.Порядок реєстрації контрактів затверджено наказом Мінагрополітики від 01.08.2003 № 259. 1.Указ ПУ № 832/2000 від 29.06.2000 2.Наказ Мінагрополітики № 259 від 01.08.2003 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 1201001000 Сертифікат якості зерна та продуктів його перероб. Діє з 03.04.2009 , , , , ,Код документу – 5309 , , , , ,Експортно-імпортні операцій із зерном та продуктами його переробки, крім хлібобулочних і макаронних виробів, проводяться за наявності сертифіката якості зерна та продуктів його переробки, який видається на платній основі територіальними органами Держконтрольсільгосппроду у порядку, що встановленоПКМУ від 23.07.2009 № 848. 1.Закон України ВР № 37-ІV від 04.07.2002 2.Закон України ВР № 925-VІ від 05.02.2009 3.Постанова КМУ № 848 від 23.07.2009 Заборона експорту давальницької сировини Діє з 01.01.2008 Вивезення вказаного у коментарі товару за межі митної території України як давальницької сировини з метою переробки в готову продукцію забороняється [див. п. 5 статті 18 Закону України від 24.06.2004 № 1877-ІV] 1.Закон України ВР № 1877-ІV від 24.06.2004 2.Закон України ВР № 2555-ІІІ від 21.06.2001 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 1206009100 Заборона експорту за бартерними операціями Діє з 01.01.2008 Експорт за бартерними операціями вказаного у коментарі товару заборонено. Вимога не розповсюджується на бартерні операції, сторонами яких є суб'єкти ЗЕД та іноземні суб'єкти господарської діяльності, що зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності в країнах СНД, за умови, що у процесі проведення відповідних бартерних операцій між цими суб'єктами додержуватиметься правило прямого відвантаження при експорті товарів з України. Вимога також не розповсюджується на бартерні операції, що здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до контрактів [договорів], укладених для реалізації міжнародних договорів України, та предметом імпортної частини яких є електроенергія, нафта сира, газ та ядерне паливо 1.Постанова КМУ № 1493 від 11.10.2002 Коментарі : По перехідним таблицям : код ГС 1996 120600 Насіння соняшнику подрібнене або неподрібнене Деталізація опису товару [експорт] Діє з 15.04.2009 , , , , ,Для декларирования товара, указанного в комментарии, введены дополнительные условия по заполнению графы 31 ГТД. 1.Наказ ДМСУ № 309 від 07.04.2009 Коментарі : Продовольчі товари та продукція сільського господарства [для товарів, щодо яких не встановлено додаткову одиницю виміру] -вага нетто товарів з урахуванням ваги розсолів, соусів тощо, без урахування первинної упаковки та інших видів тари [упаковки] Нормативи відбору проб і зразків Діє з 01.01.2008 У разі, якщо відповідним нормативно-правовим актом установлено потребу проводити лабораторну перевірку, відбір проб й зразків товарів для проведення лабораторних досліджень [аналізу, експертизи] здійснюється у межах, установлених нормативами відбору проб та зразків 1.Наказ ДМСУ № 760 від 14.09.2007 Моніторинг експортних операцій Діє з 13.06.2008 Індикаторами ризику, що використовуються при проведенні моніторингу експортних операцій є: - експортуються за договорами комісії товари, вказані у коментарі, - фактурна вартість одного кілограму товару дорівнює або перевищує 3000 грн. при переміщенні автомобільним, залізничним або морським транспортом, - фактурна вартість одного кілограму товару дорівнює або перевищує 4000 грн. при переміщенні повітряним транспортом, У такому разі митницею оформлення застосовуються: - здійснення огляду товарів, - відбір зразків товарів для подальшого проведення експертних досліджень, - проведення митного оформлення партії товарів із залученням підрозділів контролю митної вартості та номенклатури, - додаткова ідентифікація товарів із застосуванням цифрової фотозйомки товарів. |
... РОЗДІЛ 4 ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗЕД ПІДПРИЄМСТВА АТЗТ КОМПАНІЯ "БАСТІОН" 4.1 Заходи щодо удосконалення ЗЕД та їх вплив на ефективність діяльності підприємства АТЗТ компанія "Бастіон" На підставі аналізу діяльності АТЗТ компанія «Бастіон», представленому в розділі 3 дипломної роботи, виявлено, що основними проблемами розвитку ЗЕД підприємства є зниження ефективності його діяльност ...
... підприємства - це покупка фірмою ТОВ «Граніт» у ВАТ “Запорізьке кар’єроуправління” в 2007 році гранітного кар'єру «Дніпропетровський-1» та початок ведення відбудовних робіт на його території. . Основне фінансування здійснюється за рахунок Статутного капіталу підприємства. Другорядним джерелом фінансування - є кредитування під заставу кар'єрної техніки. У перспективі, планується збувати продукц ...
... висока продуктивність праці низький імідж підприємства РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ВАТ "ЮНІСТЬ" 3.1 Формування механізмів управління конкурентоспроможністю підприємства при виході на зовнішній ринок Кожне підприємство функціонує в певному зовнішньому середовищі, з елементами якого воно взаємодіє. Це середовище постійно змінюється, а тому і підприємству ...
... , що направляється цільової аудиторії і службовцям для просування продукції фірми до споживача. Чим же обумовлена необхідність інтеграції комунікацій? Одночасно з ростом загальносвітової конкуренції, розвитком технічного процесу і появою більш обізнаних покупців підприємства стали мати потреби в більш стійкій прихильності споживачів до своєї продукції й в іміджі, що міг би поширяться по усьому ...
0 комментариев