1.3. Способи підключення до мережі Інтернет
Підключення до телефонної лінії, через модем.
На сьогоднішній день самим доступним способом підключення до Інтернету залишається доступ по аналогових й аналогово-цифрових лініях телефонних мереж.
При кожному сеансі зв'язку сигнал від комп'ютера користувача передається через модем по телефонних лініях на найближчий комп'ютер провайдера, що відкриває доступ до ресурсів Інтернету. На швидкість установки зв'язку й швидкість роботи впливають кілька факторів: якість модему, стан телефонних ліній і ступінь завантаженості встаткування провайдера. Верхня межа швидкості передачі даних 56 Kb/s. (У тій або іншій ділянці мережі, одночасним обігом великої кількості користувачів до якого-небудь популярного сервера, можуть бути викликані "пробки", що теж вплине на швидкість роботи в Інтернет). Чим гарний такий, сеансний (англ.: dial-up), спосіб підключення до Інтернету? Він досить простий у реалізації - необхідний модем, телефонне проведення й карта оплати. Однак він характеризується низькою якістю послуг доступу й може бути вигідний тільки при дуже невеликому трафіку, наприклад, коли користувач рідко знімає електронну пошту.
Підключення через ISDN.
Позбутися від цих недоліків, у певній мірі, дозволяє підключення до Інтернету через так звані мережі ISDN (Integrated Services Digital Network), у яких лінія доступу до провайдерів може бути повністю цифрова. Сучасні цифрові телефонні лінії дозволяють передавати цифровий сигнал з одного комп'ютера на іншій без яких-небудь перетворень. Такий сигнал не тільки не перетерплює перекручувань, але й економічніше аналогового сигналу, що несе еквівалентну порцію інформації. До того ж передача інформації ведеться на більш високій швидкості (до 384 Kb/s). Крім того, замовивши ISDN лінію, ви одержуєте дві розмежувальні лінії: для комп'ютера і для телефону. Правда ще необхідно придбати сучасний цифровий телефонний апарат
Підключення через ADSL .
Ця технологія для тих, кому категорично необхідні живий звук і відео в Інтернеті. Технологія ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) дозволяє передавати інформацію до абонента зі швидкістю до 6 Мбит/с. У зворотному напрямку використовується швидкість до 640 Кбит/с. Передача відбувається по звичайних телефонних лініях. Саме можливість використання звичного мідного телефонного кабелю є основним достоїнством цієї досить дорогої, але перспективної технології.
Послуга ADSL організується за допомогою модему ADSL . Частотні роздільники виділяють телефонний потік, і направляють його до звичайного телефонного апарата. Така схема дозволяє розмовляти по телефону одночасно з передачею інформації й користуватися телефонним зв'язком у випадку несправності встаткування ADSL. Конструктивно телефонний роздільник являє собою частотний фільтр, що може бути інтегрований у модем ADSL, або бути самостійним пристроєм.
Підключення по виділених лініях.
Якщо фінансові можливості дозволяють містити окрему лінію, постійно підключену до комп'ютера провайдера, безумовно, такий спосіб підключення є самим кращим. Переважна більшість серйозних установ і корпорацій, що використовують локальні мережі для внутрішніх потреб, віддає перевагу доступу до Інтернету по виділених каналах. Таким чином, Ви одержуєте можливість використати Інтернет 24 години на добу без оплати послуг телефонної компанії по тимчасовому тарифу. У цьому випадку використовуються дві телефонні пари або до приміщення користувача прокладається волоконно-оптичний кабель. Виділений цифровий канал є повністю прозорим і забезпечує можливість передачі інформації в будь-який момент часу з використанням всієї ширини його смуги пропущення. Швидкість та якість передачі по каналу в цьому випадку гарантується.
Підключення по frame relay.
При нерівномірному інформаційному завантаженні ліній найчастіше вигідніше використати підключення по мережах frame relay (дослівно - "змінна структура"). Принцип дії таких мереж досить простий: визначається мінімальна гарантована пропускна здатність каналу (CIR), а якщо буде потреба смуга пропущення розширюється до можливих меж (до 2Mbit/s). Така "форсована" передача інформації допускається тільки в тому випадку, якщо лінія не завантажена іншими користувачами. Як користувач, людина виявляєтеся підключеною до мережі 24 години на добу. Очевидна доцільність використання таких мереж у невеликому офісі, де ймовірність одночасного звертання до мережі декількох служб невелика.
Однак застосування frame relay, скажімо, для багатоквартирного будинку або житлового району недоцільно, оскільки у вечірній або святковий час лінія майже завжди буде перевантажена. З фінансової точки зору мережа frame relay досить вигідна при помірній абонентській платі телефонної компанії і провайдеру. Проте, її вартість значно вище звичайного комутируваного підключення.
Підключення по мережах кабельного телебачення.
У випадку реалізації даної технології ми одержуємо телевізор, телефон та Інтернет в одному флаконі. Теоретична межа, якого дозволяють досягти існуючі "домашні" кабельні модеми 30Mбит/с на одержання (download) і 2.5Mбит/с на передачу (upload) інформації через Мережу.
Підключення через радіомодем.
Цей спосіб рекомендується у випадку, якщо на ринку телефонних послуг працює монополіст (або домовленість декількох телефонних компаній), що завжди приводить до яскраво вираженої невідповідності цін та якості передачі даних. Використання радіомодема найчастіше обумовлене історією розвитку засобів телекомунікацій у регіоні.
Дана технологія гарна при використанні на невеликих ділянках рівнинної місцевості. Швидкість передачі даних визначається характеристиками конкретного модему, що передає пристрою, погодних умов й оперативності обслуговування. Вартість устаткування може бути досить висока.
GPRS – (General Packet Radio Service) – технологія, що дозволяє здійснювати швидкісну й економічну передачу даних за допомогою мобільного телефону, залишаючи можливість при цьому одночасно приймати і робити дзвінки, а також відправляти SMS-повідомлення. GPRS – це принципово новий спосіб передачі даних в GSM-мережах, що базується на комутації пакетів.
При використанні системи GPRS інформація збирається в пакети й передається в ефір, вони заповнюють ті «порожнечі» (не використовуваний у цей момент канал трафіку), які завжди є при передачі голосової інформації. У випадку, якщо при звичайній передачі даних спочатку встановлюється з'єднання і тільки після цього починається передача даних, то при пакетній передачі етап установлення з'єднання практично відсутній. У цьому і полягає принципова відмінність режиму пакетної передачі даних. У результаті більш ефективно використаються ресурси мережі і з'являється можливість більше вигідної для абонента тарифікації, заснованої не на тривалості з'єднання, а на обсязі прийнятої і переданої інформації. У мережах, що підтримують GPRS, передбачений поетапний шлях нарощування швидкості передачі даних; в межах GPRS може забезпечувати швидкість до 115 Кбит/с. На сьогоднішній день основні обмеження пов'язані з можливостями абонентських терміналів.
EDGE (англ. Enhanced Data rates for GSM Evolution (EGPRS)) - цифрова технологія для мобільного зв'язку, що функціонує як надбудова над 2G і 2.5G (GPRS) мережами. Забезпечує ненабагато більш швидку передачу даних.
Плюси: мобільність, незалежність від телефонної станції.
Мінуси: поки ще низька швидкість передачі даних, висока ціна.
Підключення через супутник.
Основні достоїнства супутникового Інтернету:
- доступність у будь-якому місці;
- низька вартість трафика;
- висока швидкість доступу;
- незалежність від місцевого провайдера - монополіста.
Супутниковий Інтернет буває двох видів: симетричний (його ще називають синхронним або дуплексним) і асиметричний (асинхронний або напівдуплексний).
Комплекти для симетричного супутникового Інтернету - це приймально-передавальні пристрої, здатні працювати в будь-якому місці й забезпечувати Інтернетом і ip-телефонією офіси різного масштабу. Вартість таких комплектів з підключенням - 4-5 тис. у.о.
Вартість же комплектів для асиметричного супутникового Інтернету разом з підключенням і настроюванням - 300-500 у.о. Така економія пояснюється просто: ці системи працюють тільки на прийом. Але оскільки переважна більшість користувачів тільки одержують інформацію з інтернету (переглядаючи сайти, скачуючи програми, музику і фільми), а відправляють в інтернет тільки короткі запити на одержання цієї інформації - як передавальний пристрій (або вихідного каналу) можна використати будь-який інший спосіб доступу в Інтернет. Будь він навіть дуже повільним і дорогим - користувач цього не помітить, тому що відправляючи дані (запити, листи по e-mail, спілкування у форумах і через ICQ) дуже невеликі по своєму обсязі.
Принцип роботи асиметричного супутникового Інтернету.
1. Запит клієнта йде по наземним лініями зв'язку через комутируємоє з’єднання або через виділену лінію в Інтернет.
2. По каналах Інтернет через наземне з'єднання запит приходить до ресурсу Інтернет.
3. Відповідь, яка прийшла відправляється на наземну станцію супутникового зв'язку (Uplink).
4. Станція супутникового зв'язку перетворить відповідь клієнтові у формат DVB (Digital Video Broadcast) і відправляє його на супутник.
5. Супутник транслює відповідь клієнтові в ефір. Відповідь приходить разом із загальним DVB-потоком на прийомну антену клієнта.
6. Супутниковий сигнал приймається DVB-приймачем і з потоку витягаються IP-пакети, призначені клієнтові.
7. Клієнт одержує відповідь від потрібного ресурсу.
У стандартне підключення входить спеціальне програмне забезпечення, що одночасно запускає супутникове і стільникове з'єднання.
Локальне підключення до Інтернет по бездротовому протоколі Wi-Fi.
Wi-Fi (вимовляється як [вай-фай], сокр. від англ. Wireless Fidelity) - протокол і стандарт на встаткування для широкосмугового радіозв'язку, призначеного для організації локальних бездротових мереж Wireless LAN.
Розділ 2.
... значних результатів. За підсумками роботи за рік показники якості значно краще, ніж встановлені для них нормативні рівні, як українські, так і міжнародні. Розділ 3. Шляхи вдосконалення управління якістю послуг Інтернет зв’язку в компанії «People.net» 3.1 Вдосконалення системи стандартів якості послуг Інтернет зв’язку Сьогодні в Україні відмічено масовий рух із впровадження на підприє ...
... Республіка (ПАР), найбільш економічно розвинена держава Африки. Основними галузями господарства регіону є сільське господарство та обробна промисловість. Розділ 3 МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ КРАЇН АФРИКИ 3.1. Поурочне планування підрозділу У відповідності до Програми з країнознавства для профільного навчання тема «Африка» вивчається у Розділі І − «Регіони і країни світу», який складає ...
... самим відступаючи від стандарту. Таким чином з'являються специфічні для кожної конкретної СУБД діалекти мови SQL. 2. Розробка програми (компоненту) 2.1 Загальний опис програми (компоненту) Програмний продукт повинен забезпечувати основні функції інтернет- магазину. Продукт дозволяє зробити покупку, використовуючи стандартні форми: •назва товару •вартість Також повинна існувати можлив ...
... і; – досягнення цілей на сайті. Сполучення висококваліфікованої ручної праці й високих технологій дозволяє домагатися найкращих результатів від контекстної реклами. 3.3 Сутність диверсифікації та розробка стратегії диверсифікації послуги «Контекстна Інтернет-реклама» для РА AdLabs Сутність диверсифікації полягає в одночасному розвитку багатьох технологічно не зв'язаних між собою видів ...
0 комментариев