3.2 Порядок розгляду претензій

Начальник митниці або особа, яка виконує його обов'язки, у разі надходження претензій, розглядає їх та передає на перевірку відповідному структурному підрозділу та юридичному відділу для виконання.

При перевірці матеріалів претензії слід з'ясувати такі обставини:

-  наявність всіх документів, що підтверджують обґрунтованість претензії;

-  правильність складання розрахунку;

-  наявність правових підстав для задоволення чи відхилення претензії.

Якщо до претензії не додані всі документи, необхідні для її розгляду, вони витребуються у заявника із зазначенням строку їх подання, який не може бути менше п'яти днів, не враховуючи часу поштового обігу.

Витребувані додаткові документи повинні бути такими, що дійсно необхідні для розгляду претензії і відсутні в митниці. Якщо в установлений строк документи не одержані, претензія розглядається за наявними документами.

Структурний підрозділ, який отримав претензійні матеріали,повинен у п'ятиденний строк перевірити їх та надати письмовий висновок до юридичного відділу щодо обґрунтованості претензійних вимог.

У разі необхідності, структурний підрозділ проводить звірку розрахунків, службову перевірку та інші дії, що забезпечують врегулювання спору в досудовому порядку. Висновок повинен бути підтверджений відповідними документами, після чого передається до юридичного відділу, разом з претензійними матеріалами. Юридичний відділ з урахуванням висновку готує проект відповіді про відхилення або визнання претензії.

У відповіді про відмову (повну або часткову) в задоволенні претензії повинні бути вказані мотиви, з яких претензія відхиляється, з посиланням на відповідні нормативні акти. У необхідних випадках, до відповіді додаються документи, що спростовують претензійні вимоги.

При відмові в задоволенні претензії, заявнику повертаються додані до неї оригінали документів.

У відповіді про визнання (повне або часткове) претензії визначається строк і спосіб її задоволення (перерахування суми заборгованості та ін.). Керівнику митниці надається письмовий висновок структурного підрозділу, який перевіряв претензію та необхідні документи, що підтверджують підстави задоволення претензійних вимог.

Відповідь на претензію повинна містити: найменування та адресу митниці, найменування та адресу підприємства, якому надається відповідь, дата і номер претензії, на яку надається відповідь. Відповідь на претензію візується начальником структурного підрозділу, головним бухгалтером та начальником юридичного відділу і підписується начальником митниці або особою, яка виконує його обов'язки.

Відповідь на претензію надсилається рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.

Відділ бухобліку та звітності у триденний термін надає юридичному відділу копію платіжного доручення про перерахування заборгованості, а відповідний структурний підрозділ - копію документа про відправлення матеріальних цінностей в залежності від способу задоволення претензійних вимог.

Претензія з копією відповіді та доказами її відправлення (квитанція про рекомендований або цінний лист чи розписка про вручення) залишаються в юридичному відділі.

Результати розгляду вносяться в журнал обліку претензій, пред'явлених до митниці.

Не допускається залишення претензії без відповіді .

 

3.3 Порядок пред'явлення претензій

господарський договір претензія позов митниця

Митниця, у разі порушення її прав, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником прав та інтересів звертається до відповідача з письмовою претензією.

При наявності підстав та обґрунтованості вимог для пред'явлення претензії матеріали готує структурний підрозділ митниці, відповідно до його функції та передає до юридичного відділу для підготовки претензії.

Відповідно до ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, у претензії зазначаються:

-  повне найменування і поштові реквізити заявника претензії - митного органу, а також підприємства, організації, яким претензія пред'являється; дата пред'явлення і номер претензії;

-  обставини, на підставі яких пред'явлено претензію; докази, що підтверджують ці обставини; посилання на відповідні нормативні акти;

-  вимоги митниці;

-  сума претензії та її розрахунок, якщо претензія підлягає грошовій оцінці;

-  платіжні реквізити митного органу;

-  перелік документів, що додаються до претензії, а також інших доказів.

Документи, що підтверджують вимоги митниці, додаються в оригіналах чи належним чином засвідчених копіях. Документи, які є у другої сторони, можуть не додаватись до претензії із зазначенням про це у претензії.

Після правової оцінки, здійсненої юридичним відділом, претензія підписується керівником митниці або особою, яка його заміщує та надсилається адресатові рекомендованим або цінним листом, чи вручається під розписку.

Юридичний відділ реєструє претензію в журналі реєстрації претензій, пред'явлених митницею та здійснює контроль за своєчасним надходженням відповіді на неї.

У разі необхідності, може бути надіслано нагадування про прискорення надання відповіді на претензію, яке підписується в тому ж порядку, що і сама претензія. Претензія митниці має бути розглянута відповідачем у місячний строк, який обчислюється з дня одержання претензії, якщо інше не визначено законодавством. Якщо митницею до претензії не додано всі документи, необхідні для її розгляду, вони витребуються у неї із зазначенням строку їх подання, який не може бути менше п'яти днів, не враховуючи часу поштового обігу. При цьому перебіг строку розгляду претензії зупиняється до одержання витребуваних документів чи закінчення строку їх подання.

Про фактичне виконання претензії митниці юридичний відділ здійснює відповідний запис в журналі реєстрації претензій, пред'явлених митницею. Якщо претензія відповідачем відхилена повністю або частково без належних підстав, залишена без відповіді, претензійні матеріали з висновком та документами, що обґрунтовують безпідставність цього відхилення, передаються відповідними структурними підрозділами до юридичного відділу для підготовки позову до суду. Необхідна кількість примірників документів визначається в кожному окремому випадку залежно від кількості відповідачів та ведення позовного провадження.

 



Информация о работе «Організація діяльності юридичної служби по захисту інтересів митних органів у випадку порушення договірних зобов’язань»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 44492
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
106194
0
0

... і державою, хто готовий зробити все для того, щоб бути на рівні цієї відповідальності.[2;55] Розділ ІІІ. Діяльність юридичної служби в процесі здійснення кадрової роботи митних органів:   3.1 Правове забезпечення дотримання законодавства в процесі трудової та службової діяльності   Правову базу забезпечення дотримання законодавства в процесі трудової та службової діяльності в митних органах ...

Скачать
92218
1
0

... . [6] Юридична служба митного органу, спеціалізованого митного управління, організаціїї, відповідно до положення «Про юридичну службу митного органу, спеціалізованого митного управління, організації» Перевіряти стан законності в діяльності підрозділів митного органу (управління, організації), а також підпорядкованих митних органів (управлінь, організацій). Одержувати від посадових осіб митного ...

Скачать
51716
0
0

... майна (ч.4 ст.39 ЦПК України). Законні представники можуть доручити вести справу у суді іншій особі, яку вони обрали як представника (ч.5 ст.39 ЦПК України). РОЗДІЛ 3. ОСОБЛИВОСТІ ПРЕДСТАВНИЦТВА ТА ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ МИТНИХ ОРГАНІВ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЦИВІЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА   Згідно з Наказом Державної митної служби від 07.12.2007р. №1031 «Про затвердження Примірного положення про порядок ...

Скачать
58042
0
0

... сть за порушення умов договору підряду (контракту) про виконання робіт на будівництві об'єктів» потрібно скасувати. Розділ ІІІ. Використання адміністративних договорів у діяльності митних органів, участь юридичної служби у їх розробці 3.1 Особливість адміністративного договору серед інших видів договорів На думку Приймаченка Д. В. [16, 116] в умовах розширення міжнародних торговельних зв' ...

0 комментариев


Наверх