1.3 Вихідна інформація ТОВ «Насоселектромаш»
Вихідною інформацією підприємства ТОВ «Насоселектромаш» є результати роботи усіх його відділів:
- підписані контракти з контрагентами у результаті роботи з отриманими запитами;
- журнали реєстрації договорів;
- нормативно-технічна документація;
- бухгалтерські документи (звітність) підприємства: Баланс підприємства (форма №1), Звіт про фінансові результати (форма №2), Звіт про рух грошових коштів (форма №3), Звіт про власний капітал (форма №4), Примітки до річної фінансової звітності (форма №5), дані статистичної звітності та оперативні дані.
Крім того, до вихідної інформації належать:
- Статут підприємства;
- Свідоцтво про державну реєстрацію;
- довідка про включення підприємства до єдиного державного реєстру;
- свідоцтво про реєстрацію платника НДС.
Також вихідною інформацією підприємства є різноманітні документи, які поділяються на:
- організаційні – положення, інструкції, правила;
- розпорядчі – постанови, розпорядження, накази, вказівки, рішення;
- довідково-інформаційні – листи, пояснювальні записки, протоколи, акти та ін.
Підписані контракти безпосередньо впливають на діяльність фірми адже вони є результатами основної її діяльності.
Нормативно-технічна документація використовується всередині фірми під час прийняття рішень про роботу з конкретним клієнтом. Організаційні, розпорядчі та довідково-інформаційні документи також використовуються в межах фірми для організації її діяльності та управління.
2. Використання інформаційних технологій у роботі ТОВ «Насоселектромаш»
Як вже зазначалось, на підприємстві ТОВ «Насоселектромаш» використовується локальна обчислювальна мережа на основі сервера, яка має топологію типу зірка.
Програмне забезпечення інформаційних технологій неоднорідне, частина програмних засобів належить до базового програмного забезпечення, без якого неможлива робота технічних засобів, друга частина – до прикладного програмного забезпечення, яке включає програми загального призначення, методо-орієнтовані та проблемно-орієнтовані програми.
Інформаційні технології використовують програмне забезпечення, яке не залежить від типу інформаційних систем і змісту оброблюваної інформації. Насамперед це офісні програми, в склад яких входить процесор електронних таблиць для виконання розрахунків. Найпопулярнішим на сьогодні є табличний процесор Microsof Excel [10].
Табличний процесор MS Excel – прикладна комп’ютерна програма, створена для обробки даних.
MS Excel має можливість розв’язувати задачі, дані для яких подані в табличному вигляді, з використанням потужного апарату функцій і формул, оптимізаційного підходу, обробляти тексти, створювати бази даних і управляти ними, представляти дані в графічному вигляді, оперативно редагувати інформацію з перерахунком баз даних, графіків, формул, проводити статистичний аналіз, аналіз даних за допомогою зведених таблиць, використовувати різні фінансово-економічні розрахунки.
Текстовий процесор MS Word – програма призначена для створення і обробки документів довільного рівня складності. Потужність та унікальні можливості MS Word забезпечують такі її центральні можливості як стилі, шаблони, поля, таблиці, майстри та макроси. [9]
Браузер MS Internet Explorer – прикладна програма, створена для забезпечення зручної роботи в Інтернеті.
MS Internet Explorer має можливість:
– відкривати за вказаною адресою web-сторінки.
– впорядковувати переглянуті сторінки, вести історію їх відвідування;
– здійснювати зручний і швидкий пошук необхідної інформації в Інтернеті;
– працювати з різними службами Інтернету;
– прослуховувати мультимедійні файли та інтернет-радіостанції при роботі з мережею. [9]
Комплекс програм 1С:Підприємство – універсальний засіб для автоматизації оперативного, бухгалтерського і податкового обліку, обліку кадрів та нарахування заробітної плати на підприємствах і організаціях, які займаються виробництвом, торгівлею та наданням послуг, усіх форм власності.
Програма базується на національних стандартах бухгалтерського обліку України, схвалена Мінфіном України і складається з чотирьох компонентів:
1. 1C: Бухгалтерія 7.7;
2. 1C: Зарплата і кадри 7.7;
3. 1C: Торгівля і склад 7.7;
4. 1C: Фінансове планування 7.7.
Кожна з цих компонентів забезпечує автоматизацію певних ділянок обліку на підприємстві [16].
На підприємстві ТОВ «Насоселектромаш» використовуються такі компоненти як 1C: Бухгалтерія 7.7; 1C: Торгівля і склад 7.7; 1C: Фінансове планування 7.7.
Вибір того чи іншого компоненту залежить від структури управління підприємством, розподілу функціональних обов'язків працівників, обсягів інформації, кількості працівників, територіального розташування підрозділів і служб підприємства, організації. Вибір компоненти також залежить від кількості користувачів та інтенсивності роботи їх в системі.
Серед однокористувацьких програм найпоширенішою є 1С: Бухгалтерія 7.7 для України, за допомогою якої можна вести всі види обліку в єдиній інформаційній базі.
Для ретельного ведення обліку товарно-матеріальних цінностей використовується компонента 1С: Торгівля і склад 7.7.
В організаціях з великою кількістю працівників, при застосуванні різних видів нарахувань і стягнень в розрахунковому періоді з співробітника використовується компонента 1С: Зарплата і кадри 7.7. Дана компонента надає також можливість реєструвати прийом, пересування, звільнення співробітників, ведення штатного розкладу організації з автоматичним розрахунком ступеня заповнення вакансій, а також формування різних звітів по кадрових даних співробітників. Проведення по нарахуванню заробітної плати необхідно переносити в 1С: Бухгалтерія 7.7. окремою операцією.
Конфігурація «Фінансове планування» – це зручний інструмент для роботи керівників, фінансових директорів, менеджерів невеликих підприємств, який дозволяє:
– планувати діяльність підприємства на місяць, квартал, рік наперед;
– здійснювати господарську діяльність у відповідності з планом;
– контролювати виконання плану;
– оцінювати досягнуті результати, робити висновки на майбутнє.
Для комплексної автоматизації обліку і роботи в єдиній інформаційній базі використовується 1С: Підприємство 7.7. Комплексна конфігурація, яка об'єднує в собі функціональні можливості всіх чотирьох конфігурацій.
Комплекс програм 1С: Підприємство 7.7. (всі компоненти) забезпечує роботу, як в однокористувальному так і в мережевому режимі (до 5-ти користувачів).
Універсальність комплексу програм 1С: Підприємство 7.7. полягає в можливості внесення змін в конфігурацію самим користувачем. Ця можливість дозволяє забезпечити максимальну відповідність автоматизованої системи особливостям обліку в конкретній організації [16].
Отже, виходячи з інформації, розглянутої вище, та розміру ТОВ «Насоселектромаш» можна зробити висновок про те, що інформаційна система підприємства є досить ефективною на даний момент. Застосування мережі на основі сервера полегшує роботу усіх працівників фірми, підвищує продуктивність їхньої праці, а також дає можливість здійснювати повний контроль над всіма робочими місцями. Крім того, топологія локальної обчислювальної мережі у вигляді зірки також підвищує продуктивність праці завдяки тому, що вона є найбільш швидкодіючою зі всіх топологій.
Застосування на підприємстві комплексу програм 1С:Підприємство дозволяє автоматизувати оперативний, бухгалтерський та податковий облік, облік товарно-матеріальних цінностей.
0 комментариев