ДОДАТОК
До вих. № 09-23/615
АКБ “Укрсоцбанк”
Від 22.11.99 року
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення Правління АКБ “Укрсоцбанк”
від 18.11.99р. протокол № 54
При відкритті і веденні поточних та строкових депозитних (вкладних) рахунків фізичних осіб в національній та іноземній валютах банки України керуються Законом України “Про банки і банківську діяльність”, іншим чинним законодавством України, “Інструкцією про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті”, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 18.12.98 р. № 527, “Інструкцією з бухгалтерського обліку депозитних операцій установ комерційних банків України”, затвердженою постановою Правління НБУ від 20.08.99 № 418, “Інструкцією з організації емісійно-касової роботи в установах банків України”, затвердженою постановою Правління НБУ від 07.07.94 №129. Положенням про організацію бухгалтерського обліку та звітності в банківських установах України, затвердженим постановою Правління НБУ від 30.12.98 № 566, рішеннями Ради і Правління банку та цим Положенням. Операції здійснюються на підставі розрахункових документів установлених форм.
1. Загальні положення щодо депозитних договорів, депозитних рахунків та систем аналітичного обліку депозитних операцій
Банківські рахунки в національній та іноземній валюті, фізичним особам, поділяються на:
поточні рахунки (рахунки до запитання);
строкові депозитні (вкладні рахунки);
кодовані рахунки, які поділяються на кодовані поточні та кодовані депозитні (вкладні) рахунки.
Відносини між Банком та фізичною особою – власником депозитного рахунку регулюються укладеним між ним обов’язково в письмовій формі договором, основними реквізитами якого є:
- номер, дата, коли та ким видано документ, що засвідчує особу адреса постійного місця проживання, а також ідентифікаційний номер фізичної особи платника податку (резидента, що вноситься в договір на підставі документу, виданого податковим органом); (у разі відсутності ідентифікаційного номеру фізичної особи на момент відкриття рахунку у зв’язку з тимчасовою затримкою його отримання в податкових органах, Банк може відкрити поточний рахунок фізичній особі на підставі довідки податкового органу про отримання документів від фізичної особи із зазначенням орієнтовного терміну присвоєння такого номеру);
- назва та адреса Банку;
- дата внесення депозиту;
- розмір депозиту;
- дата вимоги вкладником своїх коштів;
- процентна ставка за користування депозитом (Банк залишає за собою право ініціювати зміну процентної ставки відповідно до зміни облікової ставки НБУ та стану фінансового ринку з відповідним повідомленням про це вкладника. У разі незгоди вкладника договір може бути розірваний згідно з чинним законодавством України);
- метод нарахування відсотків (факт/факт);
- форма зарахування коштів на депозитний рахунок (готівкова та / або безготівкова);
- форма повернення депозиту і процентів (номер рахунку чи шляхом виплати готівкою);
- підписи керівника Банку і вкладника.
Депозитний договір засвідчує право Банку управляти залученими від фізичних осіб коштами та право вкладників отримати в чітко визначений строк суму депозитного вкладу і процентів за користування ним.
Кожна фізична особа може відкрити в установі Банку декілька поточних та декілька строкових депозитних рахунків на різний строк та у різних валютах – національний та вільно конвертований: доларах США, німецьких марках, євро, та російських рублях.
Вкладник може розпоряджатися депозитом як особисто, так і через свого представника, який діє на підставі довіреності, оформленій та завіреній нотаріально.
Система аналітичного обліку та документального оформлення депозитних операцій за рахунками фізичних осіб має відмінності в залежності від технічного оснащення, яке використовується в установі Банку, в цілому, та зокрема, на даній ділянці роботи Банку.
Найбільш універсальною та прогресивною технічно являється запроваджуваний на даному етапі в АКБ “Укрсоцбанк” програмно – технологічний комплекс “СБОН”, експлуатація якого регулюється окремими положеннями.
Система обов’язкових та додаткових параметрів контрагентів Банку та їх особових рахунків за МСБО виключає необхідність ручного ведення картки особового рахунку, який вміщує дані про вкладника (П., І., Б., рік народження, адреса, зразок підпису, розпорядження та умови по вкладу).
Якщо ж така картка ведеться (додаток № 9), то в ній реєструється кожна операція за рахунком фізичної особи та завіряється підписами відповідального та контролюючого працівника.
У випадку відкриття рахунку особою, яка не є його власником, на картці особового рахунку робиться відмітка “Вклад вніс” і вказуються прізвище та ініціали особи, що його зробила. У цьому випадку власник рахунку надає зразок свого підпису на картці особового рахунку при першій явці до Банку.
За вимогою депоненту може бути видана (ощадна) книжка АКБ “Укрсоцбанк”, бланками якої установи Банку забезпечується централізовано через Центральний апарат АКБ “Укрсоцбанк”.
На титульній сторінці вкладної (ощадної) книжки заповнюються всі передбачені ним реквізити, на кожному її листку проставляється номер рахунку вкладника, після чого вона засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера Банку чи їх заступників та відтиском печатки Банку.
Помилково зроблені в цій книжці записи перекреслюються, вірний здійснюється в наступному вільному рядку, завіряється підписами відповідального та контролюючого працівника та відтиском печатки Банку.
Якщо депозитний рахунок відкрито без оформлення вкладної книжки, документом, що засвідчує здійснення Банком операцій за депозитним рахунком, є виписка з особового рахунку вкладника, яка засвідчується уповноваженого працівника Банку та відбитком його штампу.
Фізичній особі – нерезиденту надається імена ощадна книжка.
... кредитных институтах; законодательные мероприятия исполнительной и законодательной власти, регулирующие деятельность различных институтов кредитной системы. В промышленно развитых странах политика центрального банка распространяется главным образом на коммерческие и сберегательные банки и осуществляется в следующих формах: учетная политика; регулирование нормы обязательных резервов; операции на ...
арте 1971 года Совет министров экономики и финансов ЕЭС (Экофин) высказал свое принципиальное согласие с идеей движения к экономическому валютному союзу. Вместе с тем решение было половинчатым: министры договорились лишь об осуществлении первого этапа (сокращение лимитов колебаний валютных курсов). Что касалось последующих этапов – усиления координации их экономической, в частности установления ...
... . Государство увеличивает нормы амортизации в обязательном порядке – это наз-ся политикой амортизации. 3. Земля 1) естественная 2) искусственно созданная 4. Предпринимательство Важный элемент в экономике. Предпринимательство не является в своей основе функцией только собстенников. В ней не могут участвовать лица , не являющиеся субъектами права собстенности. Характеристика ...
0 комментариев