7.   Порядок видачі довідок і документів за поточними та депозитними (вкладними) рахунками; накладення стягнення на рахунок

Банк зберігає у таємниці відомості про власників поточних та депозитних (вкладних) рахунків і здійснюванні ними операції за рахунками.

Довідки за поточними та депозитними (вкладними) рахунками фізичних осіб видаються, крім самих власників рахунків та їх законних представників, також судам, органам прокуратури, служби безпеки, внутрішніх справ, податкової міліції у справах, що знаходяться в їх провадженні.

Підставою для видачі довідки можуть бути лише письмові запити судів, слідчих прокуратури та служби безпеки України.

У разі смерті фізичної особи – власника рахунку, довідки видаються особам, зазначеним власниками рахунку в заповідальному розпорядженні, державним нотаріальним конторам по справах спадщини, що знаходяться на розгляді, а також іноземним консульським установам.

Надана Банком довідка підписується керівником і головним бухгалтером Банку або їх заступниками.

На кошти фізичних осіб, що знаходяться в банку, може бути накладено арешт тільки за рішенням суду, постановою слідчих органів або органів арбітражу.

На кошти фізичних осіб може бути звернено стягнення лише за виконавчими листами, виданими судами, за наказами арбітражних судів та іншим виконавчими документами, а у випадках, передбачених законодавством, на вимогу державних податкових інспекцій.

У таких випадках операції за рахунком фізичної особи – власника рахунку призупиняються. На договорі про відкриття поточного чи депозитного рахунку робиться позначка: “На рахунок накладено арешт” і зазначається назва документу, його дата та номер.

При знятті арешту з рахунку фізичної особи, керівник і головний бухгалтер філії Банку перевіряють документи, згідно з якими здійснюється зняття арешту, після чого на договорі про відкриття поточного чи депозитного (вкладного) рахунку робиться позначка “арешт знято”, дозвільні підписи та дата.

Конфіскацію коштів , що знаходяться на рахунку фізичної особи, може бути здійснено на підстав вироку суду, що набрав законної сили, або винесеної відповідно до закону постанови про конфіскацію майна.

Вилучення документів щодо поточного чи депозитного (вкладного) рахунку фізичної особи можливе на письмову вимогу судових і слідчих органів у зв’язку зі справами, що знаходяться в їх провадженні.

Про вилучення діючого документу складається протокол (опис) його заступника, головного бухгалтера, представника установи, на вимогу якої вилучається документ та запрошених осіб, що були присутні. Другий екземпляр протоколу (опису) залишається в Банку.

На місце вилученого діючого документа поміщається завірена головним бухгалтером його копія, другий екземпляр протоколу (опису) і вимога про вилучення документа з розпискою особи, яка одержала цей документ.

Якщо вилучений документ відправляється поштою, опис складається без підпису представника установи, яка надіслала вимогу про вилучення і до нього додається поштова квитанція на відправку документа цінним пакетом за відповідною адресою.

8.   Довіреність за поточними та депозитними (вкладними) рахунками фізичних осіб

Фізична особа – власник рахунку може видати іншій особі довіреність, засвідчену нотаріально, або довіреність, прирівняну до нотаріальної посвідчених згідно статті 65 Цивільного Кодексу України.

Видача готівкової національної або іноземної валюти фізичній особі по довіреності здійснюється після пред’явлення довіреною особою паспорта та вкладної книжки, якщо вона була оформлена.

З того моменту, коли Банку стає відомо про скасування довіреності, смерть власника рахунку, який видав довіреність, визнання громадянина недієздатним, обмежено дієздатним або безвісно відсутнім від самої довіреної особи, чи з інших достовірних джерел, Банк припиняє виконання розпоряджень за рахунком від довіреної особи.

Банк не несе відповідальності за видачу коштів з рахунку фізичної особи по довіреності в тих випадках, коли не було повідомлено про скасування довіреності, смерті власника рахунку і т.п., що повинно бути передбачено в договорі.

Довіреність також може бути видана вкладником шляхом оформлення ним запису на картці особового рахунку в Банку наступного змісту: “Довіряю розпоряджатися вкладом на протязі (строк) (прізвище, ім’я та по батькові довіреної особи), підпис якої (______________) посвідчую (підпис вкладника, дата). Такий підпис після звірення підпису вкладника на довіреності із зразком його підпису на картці особового рахунку завіряється підписами бухгалтера, який виконує вкладні операції, головного бухгалтера або його заступника, чи іншою, спеціально призначеною для цього особою.

Видача вкладу за довіреністю без пред’явлення ощадної книжки не здійснюється, за виключенням випадків, коли рахунок за вкладом відкрито безготівковим шляхом і ощадна книжка не видавалась.

Довіреність може бути видана як одноразова, так і на кілька разове отримання коштів, на строк не більше трьох років, з обов’язковим зазначенням дати видачі.


Информация о работе «Дипозитные счета»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 59522
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
40201
3
3

... кредитных институтах; законодательные мероприятия исполнительной и законодательной власти, регулирующие деятельность различных институтов кредитной системы. В промышленно развитых странах политика центрального банка распространяется главным образом на коммерческие и сберегательные банки и осуществляется в следующих формах: учетная политика; регулирование нормы обязательных резервов; операции на ...

Скачать
55411
9
0

арте 1971 года Совет министров экономики и финансов ЕЭС (Экофин) высказал свое принципиальное согласие с идеей движения к экономическому валютному союзу. Вместе с тем решение было половинчатым: министры договорились лишь об осуществлении первого этапа (сокращение лимитов колебаний валютных курсов). Что касалось последующих этапов – усиления координации их экономической, в частности установления ...

Скачать
29924
0
0

... . Государство увеличивает нормы амортизации в обязательном порядке – это наз-ся политикой амортизации. 3.   Земля 1)   естественная 2)   искусственно созданная   4.   Предпринимательство Важный элемент в экономике. Предпринимательство не является в своей основе функцией только собстенников. В ней не могут участвовать лица , не являющиеся субъектами права собстенности. Характеристика ...

0 комментариев


Наверх