4.4 Технологія улаштування асфальбетонних шарів

Технологічний поцес улаштування асфальтобетонних шарів складається із таких основних операцій: приготування суміши на асфальтобетонних заводах; підготовки основи; укладання асфальтобетонної суміши; ущільнення шару.

Асфальтобетонну суміш до місця роботи доставляють автомобілями-самосвалами. Дальність транспортування повинна бути такою, щоб температура гарячого і теплого асфальтобетонної суміши на місці укладки була не меньше допустимої.

Асфальтобетонне покриття необхідно улаштовувати на ровній, сухій, чистій і непромерзшій основі. Основу потрібно ретельно очистити від пилу та бруду металевими щітками поливо-мийними машинами, або продувкою стисненим повітрям від пересувного компресора через спеціальні сопла.

В разі необхідності основу попередньо вирівнюють. При товщині вирівнювання до 5 см використовують пористий асфальтобетон, при більшій товщині – чорний щебінь.

Перед початком робіт роблять попередню розбивку, яка повинна забезпечити потребуєму товщину и ширину покриття, прямолінійність кромок. До підготовчих робіт відноситься також установка опірних брусків або укладки канатів,якщо це передбачено проектом організації робіт, встановлення маяків при ручній кладці та підсипка узбіччь.

Для кращого зчеплення покриття з основою за 1-2 години до укладки шару із гарячого та теплого асфальтобетону проводять розлив рідкого бітуму.Замість бітуму може використовуватись бітумна емульсія.Укладку асфальтобетонної суміші виконують самохідними укладчиками типу Д-150Б.При малих об’ємах робіт, на закругленнях з малими радіусами, на з’їздах і при малій ширині полоси укладка може виконуватись вручну.Укладчики забезпечують товщину укладки суміші від 5-15 см з заданим поперечним ухилом та попередньо ущльнюють шар.Ущільнююча дія укладчиків незначна і равноцінна 3-5 проходам легких катків.

Таблиця 3.4.1 Технологічна карта на улаштування покриття з мілкозерністого асфальтобетону h=8см

Обґрунтування продуктивності Найменування технологічних процесів із указівкою застосовуваних машин

Одиниці

виміру

Змінний обсяг робіт Продук-тивність Потріб-на кількість маш.-змін
1 2 3 4 5 6 7
1 Розрахунок Транспортування мілкозерністого асфальтобетону автосамоскидами КрАЗ-256Б на середню відстань 8 км т 194,8 47,08 4,13
2 27-53-4 Укладка мілкозерністого асфальтобетону шаром 9см асфальтоукладочем ДС-126. м2 803,6 2263 0,35
3 27-53-4 Транспортування грунту для відсипки обочіни скрепером ДЗ-32. м3 77,5 262,3 0,29
4 27-53-4 Подкатка мілкозерністого асфальтобетону котком ДУ-63 за 5 прходів по одному сліду. м2 803,6 1827 0,44
5 27-53-4 Укатка мілкозерністого асфальтобетону котком ДУ-29А за 20 прходів по одному сліду. м2 803,6 627,7 1,28

5. Контроль якості

Контроль якості є важливою частиною технології будівництва, він спрямований на забезпечення високої якості робіт, виконання технологічних норм і правил, забезпечення мінімальних витрат ресурсів. Контроль супроводжує кожну технологічну операцію.

 У дорожнім будівництві виділяють три види контролю: вхідний, операційний, приймальний.

Вхідний контроль проектно-кошторисної документації передбачає перевірку її комплексності і якості. Якість проектних рішень перевіряють відповідно інструкцій про послідовність проведення експертизи проектів і кошторисів на будівництво (СН 213-73).

Вхідний контроль матеріалів підрозділяють на якісний і кількісний. Якісний контроль проводять шляхом лабораторних досліджень відповідно до діючого державними стандартами не пізніше 36 годин з моменту одержання матеріалів, з реєстрацією результатів у журналах вхідного контролю. Кількісний контроль передбачає контроль якості і кількості отриманих матеріалів при їхньому одержанні з реєстрацією в тих же журналах.

Операційний контроль – контроль технологічного процесу виконання будівельних робіт, що виконують паралельно з виконанням технологічних операцій. Основними задачами операційного контролю якості виконання робіт є і забезпечення необхідного рівня якості будівництва доріг; своєчасні прояви причин виникнення дефектів при виконанні робіт і прийняття методів по їхньому усуненню; підвищення особистої і колективної відповідальності виконавців і інженерно-технічного відділу за якість виконання дорожньо-будівельних робіт. Операційний контроль якості виконують у відповідності зі схемами операційного контролю якості на виробництво дорожньо-будівельних робіт.

Схеми операційного контролю якості повинні містити: ескізи конструкцій із указівкою припустимих відхилень по Снип; перелік операцій, виконання котрых повинне перевіряти виконавець робіт чи майстер; відомості про склад контролю, установлений на підставі вимог норм і робочих креслень (як і чим повинна проводитися перевірка, найменування измеритеьных приладів, інструментів); терміни проведення контролю (коли і як часто перевіряється); перелік операцій, контрольованих при участі будівельної лабораторії, геодезичної служби і фахівців, що займаються контролем окремих видів робіт; перелік схованих робіт, що підлягають здачі представникам технічного нагляду замовника. Схеми операційного контролю є основним робочим документом при виконанні операційного контролю. Журнал операційного контролю ведеться у відповідності зі схемами операційного контролю.

Лабораторний контроль існує для визначення відповідності будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, будівельно-монтажних робіт вимогам нормативно-технічної і проектної документації, а також контролю виконання технологічних режимів. Лабораторний контроль виконують при вхідному контролі будівельних матеріалів, що надходять, виробів і конструкцій, операційному контролі будівельно-монтажних робіт, приймальному контролі, а також інспекційних перевірках якості. Результатом лабораторного контролю є висновок про якість матеріалів, виробів, конструкцій і будівельних робіт.

Геодезичний контроль передбачає інструментальну перевірку правильності виконання будівельних робіт відповідно до геометричних параметрів проекту і вимог норм, відбракування виконуваних робіт при порушенні відхилень геометричних розмірів, що допускаються.

Оцінка якості і приймання закінчених робіт і об'єктів виконується відповідно до вимоги проектів, Снип, ТУ по встановленій номенклатурі показників якості. Серед них: обсяг виробництва продукції вищої, першої і другої категорії якості у відсотках від загального обсягу продукції; відсоток об'єктів, сданых в експлуатацію з оцінками «відмінно» і «добре»; середній бал якості по конструктивних елементах.

Таблиця 4.1. Контроль якості пристрою піщаних і піщано-гравійних шарів основ і покрить (операційний)

Операция Состав контроля Кто контролирует Средство контроля Время контроля
Подготови-тельные работы Отметки продольного и поперечного профиля земляного полотна, уклон, ровность основания Прораб Теодолитом, нивелиром, мерной лентой В процессе подготови-тельных работ
Качество уплотнения земляного полотна Лаборатория Лабораторный До вывозки материалов
Вывоз и распределе-ние матери-алов Порядок разгрузки и перемещения материалов, качество планировки, толщину слоя до уплотнения, шири-ну слоя Мастер мерной лентой В процессе вывоза и распределения матери-алов
Прикатка слоя Схему укатки и количество проходов катка Мастер визуально В процессе укатки
Вывоз и распределе-ние клинца Качество клинца лаборатория лабораторный До вывоза клинца
Количество и размерное распределение клинца Мастер Расчетом потребности В процессе работ
Уплотне-ние и увлажне-ние слоя Качество увлажнения материалов, схему укатки, поперечный профиль, уклон, ровность, толщину слоя после укатки Мастер Нивелиром, трехметровой рейкой, щупом В процессе выполнения работ
Качество уплотнения лаборатория лабораторный После укатки

Таблица 4.2. Контроль качества асфальтобетонных смесей (операционный)

Операция Состав контроля Кто контролирует Средство контроля Время контроля
Устройство боковых упоров Положение боковых упоров Мастер нивелиром, мерной лентой В процессе выполнения работ
Подготовка нижележа-щего слоя Плотность, ровность, поперечные уклоны, чистота поверхности Мастер Трехметровая рейка, нивелир В процессе выполнения работ
Устройство подгрунто-вочного основания Температура вяжущего Мастер термометр В процессе выполнения работ
Равномерность распределения вяжущего Визуально
Прием и укладка асфальтобе-тонной смеси Наличие паспорта смеси Мастер Термометр В процессе выполнения работ
Температура смеси
Толщина слоя до укатки Щуп
Ровность поверхности, уклоны, качество стыков Трехметровая рейка, ниве-лир После 2-3 проходов катка
Уход за основанием Обеспечение движения транспорта по всей ширине покрытия Мастер визуально Не менее 10 суток


Информация о работе «Будівництво дорожнього одягу автомобільної дороги»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 52427
Количество таблиц: 12
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
30553
21
1

... 14,1 7 154 1,5 16 14,1 7 201+50 1,5 18 14,25 7 310 1,5 15 13,8 7 94+00 1,5х2 17 23,12 12 118+50 1,5х2 18 23,72 12 220+00 1,5х5 19 24,32 12 278+40 1,5х2 18 23,72 12 346+00 1,5х2 18 23,72 12 2.2 Організація будівництва залізобетонних мостів В проекті є малі залізобетонні мости, які будуть будуватися послідовно таким загоном: - копрова установка з дизель ...

Скачать
49434
5
2

... води не повинне приводити до заболочування місцевості. Не можна допускати, щоб відведена вода розмивала ґрунт, псувала сільськогосподарські угіддя, а також підтоплювала існуючі будівлі, споруди і інші об'єкти. Ґрунти для спорудження земляного полотна Конструкція, ґрунти і методи влаштування земляного полотна повинні забезпечувати збереження його проектної геометричної форми, міцність і ...

Скачать
92012
8
1

... , які забезпечують працездатність особового складу. 3. Планування, облік та контроль за технічним станом і експлуатацією машин   Планування експлуатації автомобільної техніки здійснюється у всіх військових частинах і включає розробку комплексу заходів по організації і забезпеченню правильного використання машин для виконання задач бойової підготовки , бойової готовності і господарчої ді ...

Скачать
52560
8
9

... Магістральні   Регіональні   Територіальні   Районні   2.2 Принципи розрахунку нормативів на проектування автомобільних доріг Найменування показника норматива Принцип проектування Інтенсивність руху Вибір категорії дороги Розрахунок швидкості руху Принципи максималізації довгочасової ефективності, ієрархії. ...

0 комментариев


Наверх