ДМСУ ЯК СТРУКТУРА ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЩОДО ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН ТОВАРІВ ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ

133765
знаков
11
таблиц
1
изображение

1.2. ДМСУ ЯК СТРУКТУРА ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЩОДО ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН ТОВАРІВ ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ

Україна як суверенна держава самостійно створює власну митну систему і здійснює митну справу.

 Митна справа є складовою частиною зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України.

З цією метою Постановою Верховної Ради України від 12.12.1991року було створено Державний митний комітет України, який повинен був у найкоротший термін створити міцну розгалужену дієздатну структуру, якою на сьогодні стала Державна митна служба України (далі – ДМСУ).

При здійсненні митної справи Україна дотримує визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших загальноприйнятих міжнародною практикою норм та стандартів[4].

Порядок переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів, митне регулювання, пов'язане з встановленням мита та митних зборів, процедури митного контролю та інші засоби проведення в життя митної політики становлять митну справу, якою керується ДМСУ. Митна справа в Україні розвивається у напрямі гармонізації та уніфікації з загальноприйнятими в міжнародній практиці нормами та стандартами [6].

 Митна справа в Україні включає в себе встановлення порядку та організацію переміщення через митний кордон України товарів і предметів, обкладення митом, оформлення, здійснення контролю та інших заходів щодо реалізації митної політики в Україні.

Україна бере участь у міжнародному співробітництві з питань митної справи.

Засади ДМСУ визначаються виключно Указом Президента “Про державну митну службу України”. Кабінет Міністрів України організовує і забезпечує здійснення митної політики. Безпосереднє керівництво митною справою покладається на Державну митну службу України, яка є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Положення про Державну митну службу України затверджується Президентом України.  Митні органи України безпосередньо здійснюють митну справу[5].

Збільшення кількості суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, підвищення їхньої активності на зовнішньому ринку в умовах стабілізації ринкової економіки призвело до необхідності удосконалення структури митної системи. Це стало можливим з виходом Указу Президента від 29 листопада 1996 року за №1145/96 “Про державну митну службу”, на виконання якого у митній системі України проведено ряд організаційних заходів щодо реформування митних органів. У процесі перебудови митної системи було принципово змінено схему управління митними органами, зменшено кількість митниць, ліквідовано територіальні митні управління. Натомість було створено регіональні митниці, що поєднали в собі функції оперативних і координуючих органів у регіоні[2].

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації та громадяни не мають права втручатися в службову діяльність митних органів України, крім випадків, передбачених законами України.

Систему митних органів України складають:

î  Державна митна служба України;

î  регіональні митниці;

î  митниці;

î  спеціалізовані митні управління та організації;

î  установи і навчальні заклади.

Створення, реорганізація та ліквідація митниць, спеціалізованих митних управлінь та організацій, установ і навчальних закладів здійснюється Державною митною службою України за погодженням з Міністерством фінансів України[5].

Митні органи України у своїй діяльності взаємодіють з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами.

Законодавством України встановлюється компетенція митних органів України щодо виконання таких функцій:

1.          захисту економічних інтересів України;

2.          контролю за додержанням законодавства України про митну справу;

3.          забезпечення виконання зобов'язань, які випливають з міжнародних договорів України стосовно митної справи;

4.          використання засобів митно-тарифного та позатарифного регулювання при переміщенні через митний кордон України товарів та інших предметів;

5.          митне оформлення та оподаткування товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України;

6.          комплексного контролю разом з Національним банком України за валютними операціями;

7.          здійснення заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків державних інтересів на зовнішньому ринку з участю Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків України;

8.          створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та товаро- і пасажиропотоку через митний кордон України;

9.          боротьби з контрабандою та іншими порушеннями митних правил;

10.       співробітництва з митними та іншими органами зарубіжних країн, а також з міжнародними організаціями з питань митної справи;

11.       ведення митної статистики[8].

Деражавна митна служба України сприяє зміцненню системи митних органів, удосконаленню процедур митного контролю, посиленню боротьби з контрабандою, незаконним переміщенням наркотиків та іншими правопорушеннями.

Під час здійснення своїх функцій митні органи України можуть співпрацювати з митними та іншими органами іноземних держав та з міжнародними організаціями.

Товари, в тому числі і шоколадні вироби, майно, транспортні засоби та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України, підлягають митному контролю. Крім митного контролю, вони можуть підлягати санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному та екологічному контролю відповідно до встановленого законодавством порядку. Митне оформлення може бути завершено тільки після закінчення зазначених видів контролю[7].


Информация о работе «Товарознавча експертиза шоколаду, що підлягає митному оформленню з метою випуску у вільний обіг»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 133765
Количество таблиц: 11
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
216023
22
4

... ій - 21-30, кальцій - 5-10. У складі какеовели цих еле­ментів в середньому в 3,2 разе більше. [2] 1.3. Законодавча база, що регламентує порядок митного оформлення какао-бобів та продуктів їх переробки при переміщенні через митний кордон України Україна не має власних ресурсів для покриття потреби в какао-бобах та продуктів їх переробки, тому змушена імпортувати їх. Дєяка частина імпорту ...

Скачать
227199
29
6

... України. До товарів, що імпортуються на територію України, застосовується національний режим сертифікації. Шоколад підлягає обов’язковій сертифікації, тому при переміщенні через митний кордон України шоколад повинен мати обов’язково сертифікат відповідності (додаток ). До засобів нетарифного регулювання відноситься також контроль державних органів: ·           експортний контроль ·           ...

Скачать
156289
16
12

... ) всі досліджувані зразки відповідають вимогам ДСТУ 4391:2005. Смак та запах зразків є властивим какао-порошку, без стороннього присмаку та запаху. Колір зразків №1, №2, №3 і №5 – коричневий, а зразок №4 має світло-коричневий колір (таблиця 2.2). Таблиця 2.2 – Результати дослідження органолептичних показників якості відповідно до ГОСТ 5897-90. Органолептичні показники Зовнішній вигляд Смак ...

0 комментариев


Наверх