2. Мистецтво
Іспанія - країна з багатовіковою історією. Найбільш стародавні пам'ятники культури на території Іспанії відносяться до епохи палеоліту. Це наскальні малюнки на стінах печери Альтаміра. Від архітектури іберів (стародавні племена, що населяли Піренейський півострів в I тисячолітті до нашої ери) залишилися руїни велетенських кам'яних стін в Таррагоні. Про римлян в Іспанії нагадують головним чином цивільні споруди - водопроводи, мости, акведуки, амфітеатри, арки. Чудово зберігся один з римських мостів - Алькантара на річці Тахо. Міст має шість арок і посередині тріумфальна арка. Величні руїни римських амфітеатрів в Меріде і Сагунто на 6000 глядачів і арки в Медісанелі і Барі, побудовані в 107-102 роках до нашої ери.
Великий вплив на розвиток середньовічного іспанського мистецтва і архітектури зробили араби. Світову популярність здобули палац-фортеця Альгамбра в Гранаде, мечеть в Кордове, мінарет Ла Хиральда в Севілье.
Ла-хиральда - колишній мінарет мечеті, побудований арабами в XII столітті. Мечеть не збереглася, а мінарет був перетворений на дзвіницю собору. Це найвідоміший в Севілье пам'ятник. Його силует відрізняється дивовижною витонченістю. Якщо піднятися на дзвіницю, на висоту 97 м, то звідти відкривається прекрасний вид на місто.
Альгамбра (арабський "червоний"), палац-фортеця XIII століття, - диво мусульманської архітектури. Залежно від освітлення його стіни і башти протягом дня змінюють колір. Особливо красивий дворик Левів, оточений колонами з білого мармуру. Посередині дворика - фонтан. Його величезна мармурова чаша спирається на 12 левів. У палаці декілька прекрасних залів: зал Послів з величезним куполом з кедрового дерева, Королівський зал із золотими мереживними арками у вигляді сталактитів, зал Секретів з дивовижними акустичними ефектами.
Мечеть-собор в Кордове (VIII-X століття) - найбільша після знаменитої Кааби в Мецці мечеть світу. Її 19 нефів з 32 арками займають значну площу (175x140 м). Подвійний пам'ятник - мечеть і собор - свідчить про спробу християнської держави позбавитися навіть від натяку на мусульманський вплив. У 1236 році, після узяття міста християнами і втечі мусульман до Північної Африки, король Фердинанд III наказав перетворити її на християнський храм. Було закрито 19 дверей, що виходять в двір, уздовж внутрішніх стін будівлі побудували капели, мінарет перетворили на дзвіницю.
У Іспанії збереглися численні середньовічні замки - парадори. Зазвичай вони розташовуються в живописних, тихих і затишних куточках і надають прекрасні можливості як для відпочинку, так і для роботи. Зараз це цілий комплекс будівель і споруд, що поєднують строгі архітектурні лінії з сучасним інтер'єром номерів. Номери з телевізором, телефоном і міні-баром оснащені системою опалювання і кондиціонером. Для любителів активного відпочинку в таких будівлях обов'язково передбачені басейн, тенісні корти, тренажерні зали.
Мадрид - Національний музей живопису і скульптури Прадо, Музеї сучасного мистецтва і природних наук, археологічний і етнографічний, іспанського народу. Королівський палац 18 ст. і сади Сабатіні, церква Сан-Франциско-эль-грандові 18ст., парк Буено-петіро із зоопарком і Ботанічним садом, резиденція монарха Зарзуела, монастирі Ель-еспріаль, Долина Полеглих - меморіал жертвам цивільної війни.
Барселона - Морський і Археологічний музеї, Музеї каталонського мистецтва і Пабло Пікассо, фортеця Монжуїк, собор Святого Сімейства, церква Сан-пабло-дель-кампо - 914 р., готичний собор Санта-юнанія.
Толедо - архітектура мавританського періоду, замок Алькасар 13-18 ст, готична церква Сан-хуан-делос-рєєс, синагога 14 ст., місце спалювання єретиків - площа Плаза-дель-зоко.
Сарагоса - собор Ла-сео 12-16ст, собор Ель-пілар 17 ст., резиденція арагонських королів Кастільо-де-ла-альяферіс.
Севілья - королівський палац 1181р., башта Хиральда 12 ст. - колишній мінарет, мавританська архітектура, собор 13 ст., мавританський замок Алькасар 12-16 ст., церква Санта-каталіна.
Гранада - розвалини фортеці Альгамбра, кафедральний собор 16-18 ст, каплиця, де поховані Фердинанд V і Ізабелла I, сади Генераліфе. Кордова - мавританська мечеть, руїни палацу-фортеці, 16-арочний міст римського періоду, найбільша мечеть Європи, перебудована в 1236 в християнський храм.
Пальма-де-Майорка (на Балеарських островах) - готичний собор 1230 р., каплиця із зведеннями роботи Антоніо Гауді, церква св. Франциска 13 ст., палац Альмудайна, замок Бельведер 14 ст.
Іспанію вважають найбільшою "мисливською" країною в Європі. Найкрупніший мисливський заповідник - Саха (177 тис. га) займає майже всю східну половину провінції Сантандер в Кантабрійськіх горах (північ країни). У лісах цього заповідника полюють на ведмедя, кабана, косулю, вовка, сарну, а з птахів - на куріпку і бекаса.
Один з красивих і багатющих по флорі і фауні мисливських заповідників Іспанії - Сомьедо (88 тис. га) - розташований в горах північної провінції Овьедо. Його ліси складаються з найрізноманітніших широколистяних порід. Тут водяться ведмідь, вовк, лисиця, кабан, косуля, сарна, тхір, куниця, заєць, з птахів - глухар, куріпка, бекас, дикий голуб, перепелиця.
... Философия культуры. – М.: NOTA BENE, 2001. – 349 с. 5. Додельцев Р.Ф. Концепция культуры З. Фрейда. – М.: Знание, 1989. – 60 с. 6. Киссель М.А. Джамбаттиста Вико. – М.: Мысль, 1980. – 197 с. 7. Культурологія. Українська та зарубіжна культура: Навч. посібник (М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін.). – з вид. – К.: Знання, 2007. – 567 с. 8. Фрейд Зігмунд. Вступ до психоаналізу: Лекції ...
... творили і духовні), культура бароко мусить мати обидві — релігійну та світську сфери; але можлива — і реально зустрічається нерідко — барокова культура з великою перевагою або й виключним пануванням релігійної сфери. Таку перевагу зустрінемо, до речі, й на Україні. Літературне бароко на Україні І. Літературне бароко на Україні є явищем 17 — 18 ст. Бароко в сфері пластичних мистецтв інод ...
... ійського держстату близько 35 тис. іноземних студентів навчаються у ВНЗ апенінського півострова і найбільша частка з них (46%) - громадяни європейських держав, що не входять до складу Європейського Союзу. Система вищої освіти в Італії не відрізняється різноманітністю: абсолютна більшість студентів навчається в університетах. З монополії університетської системи змогли вирватися тільки академії ...
... ітру пастельних кольорів. На хвилі суспільного піднесення та формування нації у Франції XVII ст. виник новий художній стиль - класицизм (від лат. classicus - зразковий). Класицизм - це художній стиль та естетичний напрям у європейській літературі та мистецтві XVII - XVIII ст., однією з рис якого було звернення до образів і форм античного мистецтва і літератури як ідеального художньо-естетичного ...
0 комментариев