4.8 Спеціальна економічна зона "Славутич"
Територія розташування, площа: м. Славутич, Київська область, площа - 2 тис. га.
Термін дії: до 01.01.2020 р.
Початок роботи: 30.06.1998 р.
Правова база: Закони України від 03.06.99 № 721 "Про спеціальну економічну зону "Славутич" та від 03.06.99 № 722 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування у зв'язку із створенням спеціальної економічної зони "Славутич"
Пріоритетні види економічної діяльності: впровадження нових технологій, ринкових методів господарювання та розвиток інфраструктури СЕЗ "Славутич", поліпшення використання природних та трудових ресурсів тощо.
Пільги, що надаються інвесторам:
- перші 3 роки ставка податку на прибуток - 0%, з четвертого по шостий рік - 50% від діючої;
- звільняється від оподаткування сума інвестиції, одержана згідно з інвестиційним проектом;
- податок на додану вартість не справляється у разі ввезення з-за меж митної території України устаткування, обладнання, комплектуючих деталей до них, транспортних засобів (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційних проектів, але не більше 5 років;
- мито не справляється у разі ввезення з-за меж митної території України сировини, матеріалів, устаткування, обладнання, комплектуючих деталей до них, транспортних засобів (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційних проектів, але не більше 5 років;
- не справляються збори до Державного інноваційного фонду та збору на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття;
- надходження в іноземній валюті звільняються від обов'язкового продажу;
- перші 3 роки від початку освоєння земельної ділянки не справляється земельний податок, з четвертого по шостий рік справляється за ставкою 50% від діючої.
Особливі умови, за яких інвестори отримують пільги: реалізація суб'єктами підприємницької діяльності, що розташовані на території зони, затверджених виконавчим комітетом Славутицької міської ради інвестиційних проектів кошторисною вартістю, еквівалентною не менше ніж 200 тис. доларів США.
Очікувані результати діяльності:
передбачається залучити - 118 млн. дол. США;
збереження старих та створення нових робочих місць - 2,4 тис.;
4.9 Спеціальна економічна зона "Курортополіс Трускавець"
Територія розташування, площа: м. Трускавець, Львівська область, площа -774 га.
Термін дії: 20 років.
Початок роботи: 01.01.2000 р.
Правова база: Закони України від 18.03.99 № 514 "Про спеціальну економічну зону туристсько-рекреаційного типу "Курортополіс Трускавець" та від 18.03.99 № 515 "Про внесення змін до законів України з питань оподаткування у зв'язку із створенням спеціальної економічної зони туристсько-рекреаційного типу "Курортополіс Трускавець"
Пріоритетні види економічної діяльності: лікувально-оздоровчі комплекси; виробництво мінеральних вод; рекреаційний туризм, асенізація, наукові дослідження у галузі охорони здоров'я.
Пільги, що надаються інвесторам:
- перші 3 роки ставка податку на прибуток - 0%, з четвертого по шостий рік - 50% від діючої;
- звільняється від оподаткування сума інвестиції, одержана згідно з інвестиційним проектом;
- мито та податок на додану вартість не справляються у разі ввезення з-за меж митної території України лікарських засобів, устаткування, обладнання, комплектуючих деталей до них, програмного забезпечення (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційних проектів;
- надходження в іноземній валюті звільняються від обов'язкового продажу;
- земельний податок не справляється на період освоєння земельної ділянки, в наступні 10 років рік він справляється за ставкою 50% від діючої.
Особливі умови, за яких інвестори отримують пільги: реалізація суб'єктами підприємницької діяльності, що розташовані на території зони, затверджених виконавчим комітетом Трускавецької міської ради інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності кошторисною вартістю, еквівалентною не менше ніж 500 тисяч доларів США, на підставі договору з органом управління СЕЗ "Курортополіс Трускавець".
Очікувані результати діяльності СЕЗ:
передбачається залучити - 100 млн.дол.США;
збереження старих та створення нових робочих місць - 14,5 тис.;
4.10 Спеціальна економічна зона "Яворів"
Територія розташування, площа: Яворівський район, Львівської області, площа - 116 тис. га
Термін дії: до 01.01.2020 року.
Початок роботи: 17.02.1999 р.
Правова база: Закон України від 15.01.99 № 402 "Про спеціальну економічну зону "Яворів", від 15.01.1999р. № 403 "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у зв'язку з створенням спеціальної економічної зони "Яворів"
Пріоритетні види економічної діяльності: впровадження інноваційних проектів, видобування вуглеводів, харчова промисловість, легка промисловість, деревообробна та паперова промисловість, виробництво машин та устаткування, будівництво, транспорт.
Пільги, що надаються інвесторам:
- перші 3 роки ставка податку на прибуток - 0%, у наступні роки - 50% від діючої;
- перші 3 роки земельний податок не справляється, у наступні роки справляється за ставкою 50% від діючої;
- не справляються збори до Державного інноваційного фонду та на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття;
- мито та податок на додану вартість не справляються у разі ввезення з-за меж митної території України устаткування, обладнання, комплектуючих до них (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційних проектів, але не більше ніж 5 років.
Особливі умови, за яких інвестори отримують пільги: реалізація суб'єктами підприємницької діяльності, що розташовані на території, затверджених Яворівською районною державною адміністрацією інвестиційних проектів у пріоритетних видах економічної діяльності мінімальною вартістю не менше 500 тис. дол. США.
Очікувані результати діяльності:
передбачається залучити - 277 млн.дол. ША;
збереження старих та створення нових робочих місць - 7 тис.;
4.11 Спеціальна економічна зона "Рені"
Територія розташування, площа: м. Рені, Одеської області, площа - 94 га
Термін дії: 30 років
Початок роботи: 17.05.2000 р.
Правова база: Закони України від 23.03.2000 № 1605 "Про спеціальну економічну зону "Рені" та від 23.03.2000 № 1606 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування у зв'язку із створенням спеціальної економічної зони "Рені".
Пріоритетні види економічної діяльності: обслуговування транзитних вантажів, їх зберігання, сортування, пакування, доробка, надання транспортно-експедиторських та агентських послуг.
Пільги, що надаються інвесторам:
- спеціальний митний режим;
- ставка податку на прибуток, отриманого від реалізації інвестиційного проекту - 20%;
- не справляється збір до Державного інноваційного фонду;
- звільняється від оподаткування сума інвестиції, одержана згідно з інвестиційним проектом;
- надходження в іноземній валюті звільняються від обов'язкового продажу;
Особливі умови, за яких інвестори отримують пільги: реалізація створеними на території СЕЗ "Рені" юридичними особами інвестиційних проектів кошторисною вартістю не менш 200 тис. доларів США на підставі договору (контракту) з виконкомом Ренійської міської ради.
Очікувані результати діяльності:
передбачається залучити - 58 млн. дол. США;
збереження старих та створення нових робочих місць - 2,6 тис.;
... сприяє прискоренню впровадження новітніх досягнень науки і техніки у виробництво. Однак, Україна зовсім не обов’язково повинна повторювати весь шлях розвитку венчурного підприємництва впродовж 20-25 років, який пройшла Західна Європа. Використовуючи накопичений міжнародний досвід, приклади розвитку венчурного бізнесу в Західній Європі і США, та ефективно впроваджуючи необхідні реформи Україна ці ...
... систем мотивації праці, необхідно приділити увагу модернізації виробничих процесів. Та застосуванню новітніх технологій. Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності застосування сучасних систем мотивації персоналу 3.1 Удосконалення систем мотивації в підприємстві та шляхи застосування найефективніших систем мотивації Основна категорія працівників ресторанного господарства – кухарі, офіціанти, ...
... і праці, упевнений замгендиректора дослідницько-консультаційної компанії ''Альт'' Дмитро Сироткин. Але керування поведінкою об’єктів стимулювання ми розглянемо детальніше. Зарубіжний досвід матеріального стимулювання персоналу. Складові зарубіжного досвіду стимулювання персоналу. Розгляньмо найсуттєвіші складові зарубіжного досвіду, не обов’язково посилаючись на практику конкретних країн, адже ...
... функції держави виступають першопричиною щодо функціонування окремих елементів, вибору методів державного регулювання економіки (зокрема, бюджетно-податкових), їх ефективності. У такому розумінні сутність та закономірності трансформації ролі держави в економіці здійснюють Перетворюючий вплив на політику витрат, податкову політику, які як частини системи підпорядковані цілому. Тому важливо в першу ...
0 комментариев