36 Су-25К та 4 Су-25УБК закупила Болгарія. Літаки базуються в Безмірі. На цей час один з них розбився.
За період 1986 - 1990 років 60 Су-25 передані на озброєння Афганістану.
Ірак закупив наприкінці 80-х років 45 Су-25К. Вони активно застосовувалися у ірано-іракському конфлікті та обмежено у районі Персидського зливу. Відомо, що 5 Су-25 перелетіли до Ірану. 6 лютого два Су-25 були збиті американськими винищувачами F-15. На літаку Су-25 під час виконання польоту у Афганістані та відхилення у бік Пакистанського кордону був збитий літаком F-16 полковник Руцький О.І., який був командиром полку у м.Арциз.
Треба відмітити, що літак Су-25 на теренах Радянського Союзу став самим трагічним символом військових конфліктів, особливо тих, які розгорілися на територіях південних республік.
Су-25 у полум`ї громадянської війни.
8 квітня з аеродрому Ситал-Чай (Азербайджан) злетів Су-25 60-го окремого штурмового авіаполку ВПС СНД. Літак, захоплений льотчиком полку ст.лейтенантом В.Курбановим за допомогою авіатехніка, приземлився у аеропорту м.Євлах. Так, у авіації Азербайджану з`явився єдиний Су-25. Незабаром 60-й ОШАП був передислокований у Росію.
Літак, який був захоплений Курбановим, наносив удари по позиціям вірменських формувань у Нагірному Карабаху. В середині червня цей літак збито вірменами при застосуванні ПЗРК, льотчик загинув.
Дуже активно штурмовики використовувалися у Грузино-Абхазькому конфлікті. Грузія зібрала біля семи штурмовиків на своєму заводі. На російських штурмовиках воювали абхазькі льотчики. Під час Грузино-Абхазького конфлікту втрачено дев’ять Су-25, у тому числі сім ВПС Грузії.
Застосовувались штурмовики в Узбекистані, підтримуючи урядові війська. Після розгрому опозицією та моджахедами 12 погранзастави Росія підсилила свій контингент у регіоні. 24 липня на аеродром Какайди був перебазований та розпочав свої бойові дії 186 інструкторсько-штурмовий полк, що застосовувся у Абхазії. Літаки бомбили війська опозиції у районі р.Пяндж та у перший день скинули 80 тон бомб. Штурмовики літали з двома ракетами Р-60, так як могло бути протиборство зі сторони афганських ВПС. Даних про втрати немає, тому що опозиція не мала ефективних засобів ППО проти Су-25.
Останнім відомим епізодом застосування Су-25 стало використання у збройному конфлікті в Чечні. Штурмовики з зафарбованими розпізнавальними знаками наносили удари по позиціям військ генерала Дудаєва Д. Декілька літаків було збито.
КОМПЛЕКС БОЙОВОЇ ЖИВУЧОСТІ ЛІТАКА
1.Застосування титанової цільнометалічної бронекабіни. Кабіна льотчика витримує не менше 50 попадань без відколів. Захищає льотчика від куль крупнокаліберних кулеметів та снарядів, осколків ракет.
2. Використання паливних баків підвищеної міцності. Конструкція бака виключає його руйнування при попаданні снаряду від гідроудару, лише можливі локальні пошкодження.
3. Встановлення на стінках паливного бака щвидконабухаючого протектора, здібного перекривати втечу палива з локальних пробоїн.
4. Заповнення паливних баків пінополіуретаном, що гарантує вибухонебезпечність при багатьох попаданнях засобів ураження. Крім того, це підвищує стійкість бака до гідроудару та фугасній дії снарядів.
5. Заповнення відсіків, що суміжні з паливними баками, пористим еластичним матеріалом, що є перешкодою для виплеску палива та відводить тепло від джерел спалахування (запалювальні кулі, розпечені осколки).
6.Компоновка силової установки (два двигуна рознесені на 1.5 м впродовж бортів, на яких встановлено стальні захисні екрани) при високій тягоозброєності дозволяє повернутися на одному двигуні.
7.Застосування двигунів підвищеної газодинамічної рівноваги та живучості. Двигуни Р-195 продовжують надійно працювати при бойових ушкодженнях осколками ракет, дії ударних хвиль та гарячих продуктів взриву, виплеску палива.
8.Обладнання двигунів у хвостовій частині системою пожежогасіння.
9.Використання механічної, частково дубльованої, проводки підвищеної міцності та вогнестійкості.
10. Бронювання відсіку обладнання, витратного баку, магістралей паливної системи та маслобаку.
Впровадження цих заходів змусило понести значні затрати ваги біля 1100 кг. Комплекс бойової живучості Су-25 забезпечує ефективний захист від снарядів калібру 30 (по окремим агрегатам - до 40 міліметрів), густиних потоків високошвидкісних осколків бойових частин ракет та ракет типу “Стінгер”.
Су-25 одномістний броньований дозвуковий штурмовик, призначений для безпосередньої підтримки Сухопутних Військ на полі битви вдень та вночі у простих та складних метеоумовах при візуальній видимості цілі.
Максимальна злітна вага літака 17350 (18000) кг
Максимальне бомбове навантаження 4000 кг
Максимальне число Маха 0.82
Максимальна швидкість у землі 1000 км/г
Максимальна Vу після зльоту з 4хАБ-250
та 2хР-60 при залишку палива 3000 кг 65 м/с
Максимальна висота бойового застосування 7000 м
Відстань розбігу 550-900 м
пробігу 560-800 м
Швидкість відриву 230-265 км/г
Швидкість посадки 220-245 км/г
Максимальна відстань польоту
на Н=200м V=750-800км/г з 4хАБ-250 та 2хР-60
при залишку палива 3000 кг 430-460 км
Перегоночна відстань на Н=7000 м при М=0.5-0.6
з 4хПТБ по 800 літрів кожний та 2хР-60 1850 км
При цьому тривалість польоту становить 190 хвилин
Довжина літака 15.49 м
Висота 4.8 м
Розмах крил 14.36 м
Точок підвіски 10
Колія шасі 2.488 м
На літаку використовуються наступні види озброєння:
1. Артилерійське озброєння призначено для ураження малорозмірних протяжних цілей на землі (на воді) та для боротьби з літаками у повітрі в умовах візуальної видимості.
На Су-25 застосовується встроєна гарматна установка ВГУ -2-30 та чотири рухомі гарматні установки СППУ 22-01 з двоствольними гарматами ГШ-23.
Тактико-технічні дані артилерійського озброєння літака Су-25 ВГУ СППУ-22-01
Тип пушки Гш-30 ГШ-23
Калібр 30 23
Боєзапас 250 260
Темп стрільби 3000 3400
Вага установки, кг 250 400
Кут наклону стволів , гр. - 30
Кількість перезарядок 4 3
Відстань стрільби, м 1600-200 вперед 1200-1600
назад 600
... 2. Нормативно-правова база ЦО Основу нормативно-правової бази в сфері цивільної оборони, захисту населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій складають: Закони України «Про цивільну оборону України», «Про війська цивільної оборони», «Про аварійно- рятувальні служби»; укази Президента України «Про Концепції захисту населення і територій у випадку загрози і виникнення НС» і Положення ...
... особливостей правового статусу інших, крім співробітників міліції, суб’єктів суспільних правовідносин що нами досліджуються. § 3. Соціальна обумовленість вдосконалення адміністративно-правового регулювання застосування спеціальних засобів адміністративного припинення. Справедливість має двосторонній характер. Під час виконання своїх службових обов’язків працівники міліції не звільняються від ...
... та інших посадових осіб з питань оборони; 8)визначає військові звання, свято - День Збройних Сил України, присвоює найменування кораблям першого і другого рангу. Повноваження КМУ у сфері військового будівництва Висвитлюючи це питання необхідно керуватись Конституцією України та Законом Про Оборону України . Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет ...
... їни.Органи управління у справах цивільної оборони, які входять до складу місцевих державних адміністрацій, є підрозділами подвійного підпорядкування.Розділ III: Сили цивільної оборониСтаття 9. Силами цивільної оборони є її війська, спеціалізовані та невоєнізовані формування.Війська цивільної оборони підпорядковуються керівникові спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до ...
0 комментариев