7.3 Освітлення робочого місця користувача ЕОМ

Роботи, які виконуються відносять до II групи (lmin=0,15.,3), необхідна норма згідно ДБН В.2.5-28-2006 («Природне та штучне освiтлення») КПО-1,5 %, світловий коефіцієнт i - 0,143. 0,166, E=300 лк [11].

Природне освітлення. В нашому приміщенні маємо бічне освітлення. Характеристика вікна:

L=1.0 м;

W=1.5 м;

S=Lx=1,5 м2.

Розрахуємо відношення h/s і зрівняємо його зі світловим коефіцієнтом який приймемо 1/7.

1,5/18 = 0.083 < 0,143

Освітленість не достатня. Потрібно використовувати штучне освітлення.

Штучне освітлення. У приміщенні встановлено 6 світильників Philips Pentura TMS122 +GMS122R1xTL5-14W/830

За паспортним даними потужність якого 108(54х2) Вт.

Розрахунок зроблений у програмі DiaLux 3.1.5.2 (рисунок7.2).

Рисунок 7.2 – Розрахунок в DiaLux 3.1.5.2

Відповідно до нормативу ДНАОП 0.00-1.31-99 освітленість повинна перебувати в межах 300-500 Лк. З вище наведеної схеми розподілу освітленості в приміщенні бачимо, що все в нормі.

Світильники змонтовані на висоті 2,5 м.

7.4 Виробничий шум

Приміщення перебуває в будинку, розмещенному на достатній відстані від гучної вулиці й поблизу немає гучних об'єктів.

Згідно ДСанПіН 3.3. 2-007-98, ДСН 3.3. 6-037-99 рівень шуму не повинен переважати 50 дБА.

Основним джерелом шуму в досліджуваному приміщенні є:

– робота принтеру HP 2600n=52 дБА, n=1, t=2хв;

– жорсткий диск, DVD-RW L=40 дБА n=1, n=2хв;

– кондиціонери Fudjitsu L=28 дБА, n=1, t=5хв.

Шум у приміщенні ділиться по походженню на механічний (робота принтеру) і аеродинамічний (робота кулерів у ПК).

Розрахунок загального шуму в кімнаті:

, (7.3)

де Li – рівень звуку і-го джерела;

ti – час роботи за зміну і-го джерела;

Т – час роботи (8 годин);

LEKB =46,26 дБА<50 дБА.

Рівень шуму на робочому місці в момент роботи принтеру не перевищує 50дБА, відповідно до його документації. DVD-RW ставиться до класу високошвидкісних і створює шум до 40 дБА, що також у нормі.

Адже загальний шум LEKB =46,26 дБА не перевищує допустиме значення 50 дБА.


7.5 Випромінювання ВДТ

Електромагнітне випромінювання є невід'ємною частиною всіх електроприладів, особливо ПК. Відповідно до ДСанПіН 3.3. 2.007-98, припустима інтенсивність потоку енергії 10Вт/м2, а напруженість електромагнітного поля по електричній складовій на відстані 50см. від екрана – 10 В/м [12].

Рівень інтенсивності потоку сучасних комп'ютерів не перевищує 1Вт/м2.

Застосування останніх моделей комп'ютера, що мають маленький рівень ЕМВ дозволило значно знизити рівень випромінювання.

7.6 Електробезпека

Дане приміщення відноситься до категорії приміщень без підвищеної електричної небезпеки, оскільки в ньому відсутні наступні фактори:

– відносна вологість повітря більше 75%;

– температура повітря більше 35 С;

– наявність струмопровідного пилу;

– наявність струмопровідних статей;

– наявність хімічно агресивного й біологічного середовища, що може стати причиною руйнування ізоляції;

– можливість одночасного доторкання до заземлених металевих конструкцій і струмопровідних частин.

Живлення до приміщення підведено від загального розподільного щитка. У приміщенні використовується одна фаза трифазної мережі напругою 220 В и частотою 50 Гц. Споживачами електроенергії є п’ять персональних комп'ютерів, кондиціонер, принтер. освітлювальні прилади.

Електромережа виконана за допомогою трьох провідників - фазового, нульового, захісного провідника, які проведені по підлозі поруч зі стінами приміщення, у гнучких металевих рукавах з відводами до чотирьох груп розеток.

Використання нульового робочого провідника як нульового захисного провідника забороняється, а також не припустиме підключення цих провідників на щитку до одного контактного затискача.

Розетки монтуються на негорючих пластинах і мають сучасну трьох фазну конструкцію, захисний контакт виконаний у вигляді бічних контактів, які взаємодіють першими, при включені вилки в розетку й відключаються останніми при витягуванні вилки з розетки, які відповідає умовам ДНАОП 0.00-1.31-99, п.2.3.10.

Для сприятливих умов роботи всі елементи електроприладів й устаткування виконані відповідно до умов техніки електробезпеки, мають необхідне ізоляційне покриття (подвійна ізоляція) і властивості, що виключає можливість поразки електричним струмом при підключенні й експлуатації встаткування.

7.7 Пожежна безпека

Дане приміщення, згідно НАПББ 07.005-86 та ОНТП 24-86, відноситься до категорії В, тому що містить тверді горючі речовини, пил і волокна:

-  меблі;

-  комп’ютерна техніка, обладнана пластмасами приблизно на 22%;

-  паркет;

-  паперові документи й т.п.

Робочі зони приміщення згідно з ДНАОП 6.00-1ю32-01 відносяться до класу П-ІІа – простір у приміщенні, у якому знаходяться тверді горючі речовини та матеріали (пожежонебезпечні).

Можливими причинами виникнення пожежі в приміщенні можуть бути коротке замикання або перевантаження електромережі, несправність електроустаткування, порушення умов техніки пожежної безпеки (використання відкритого вогню, побутових обігрівачів, паління й т.п.).

Як спосіб гасіння пожежі згідно вимогам ISO0394-77, використовується вогнегасник ОУ-3 у кількості – 2 шт. Згідно ППБУ-95 на кожні 20 м2 приміщення необхідно встановити 2 вогнегасники. Дане приміщення має площа – 18 м2, їхня кількість відповідає нормі.

Також у приміщенні проводиться періодичний огляд ЕОМ на предмет деяких несправностей.

Висновки.

Після проведення аналізу умов праці в розглянутому приміщенні були отримані наступні результати:

– площа й обсяг, що приходяться на одного працюючого, задовольняють нормативним показникам;

– показники мікроклімату відповідають нормативним вимогам;

– установлено відповідність розглянутого приміщення вимогам електробезпечності;

– розрахункове значення Есер вище нормативного, що задовольняє вимогам освітлення приміщень;

– рівень шуму не перевищує нормативних 50 дБА;

– офіс, у якому проходить дипломне проектування, згідно ОПТП 20-86 відноситься до категорії В, класу П-IIа ПУЭ 76/87 по пожежонебезпеці. Для запобігання пожежі в офісі встановлено один кондиціонер, один приймально-контрольний пожежний прилад та 3 вогнегасники..

Отже дане приміщення задовольняє ДНАОП 0.00.1.31-99 “Правила охорони праці на час експлуатації ЕОМ”, а також відповідає ДСанПіН 3.3.2-007-98 “Державні санітарні правила й норми роботи з візуальними дисплейними терміналами ЕОМ”.


ВИСНОВКИ

Результатом даної дипломної роботи є система валютного контрою за митними деклараціями інших банків. Даний програмний продукт дає можливість автоматизувати процес ведення контролю по імпортно-експортним деклараціям, суми яких погашені в різних банках. В рамках даної роботи реалізовано формування платежів за вантажними митними деклараціями, переданими на контроль в інші банки в двох режимах: при ручному формуванні звітів за ВМД та в результаті імпорту EXCEL файлу з сумами цих ВМД; автоматичне квитування дат декларацій, обробку файлів імпорту з перевіркою на коректність; автоматичне формування запитів за ВМД за певний період; автоматизовано процес відправки файлів запитів до інших банків.

Був розроблений зручний, зрозумілий інтерфейс з можливістю налаштування кольорів для більш комфортнішого користування системою.

Таким чином, розроблена система відповідає поставленій задачі та підтримує всі необхідні функції.


Информация о работе «Ведення валютного контролю за митними деклараціями банків»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 93439
Количество таблиц: 33
Количество изображений: 22

Похожие работы

Скачать
213951
5
4

... фінансових операцій та надання у встановленому порядку відповідної інформації до регіонального підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом; 5 КОНТРОЛЬ ЗА СПРАВЛЯННЯМ ПРЯМИХ ПОДАТКІВ. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК   Справляння податку на прибуток підприємств в Україні регулюється наступними законодавчими актами : а) Основні : -  Закон України “Про систему оподаткування в ...

Скачать
242448
6
24

... ів і зборів. Розділ 3. Напрямки підвищення рівня організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці 3.1 Напрями вдосконалення організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці Основні напрями розвитку Державної митної служби України координу-ються «Концепцією створення багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця" в ...

Скачать
57498
0
0

... , а інша — з поставкою у майбутньому, але на вже обумовлених підставах. 3. Валютний контроль Валютний контроль представляє собою діяльність держави з приводу забезпечення валютного законодавства. Держава не тільки встановлює правила поведінки суб'єктів в формі правових норм при користуванні валютними цінностями, а й забезпечує виконання ними цих правових норм. Це є підставою законності ді ...

Скачать
61646
0
0

... форма митного контролю може бути проведений за рішенням начальника митного органа або особи, його що заміщає, при наявності підстав припускати, що фізична особа, що випливає через Державний кордон України й, що перебуває в зоні митного контролю або транзитній зоні аеропорту, відкритого для міжнародного повідомлення, приховує при собі й добровільно не видає товари, заборонені відповідно до ввозу ...

0 комментариев


Наверх