2.8  Охорона праці на дільниці намотування обмоток

До виконання робіт по намотуванню обмоток допускаються робітники, які пройшли навчання та перевірку знання з питань охорони праці на робочому місці, пожежної безпеки та електробезпеки.

До роботи допускаються тільки робітники, які знають безпечні методи робіт на верстаті й успішно здали іспити кваліфікаційної комісії. Верстат повинний бути справний. Усі частини верстата, що рухаються й обертаються, повинні бути надійно обгороджені. Забороняється чистити, змащувати і ремонтувати верстат під час його роботи, а також робити обмірювання обмотки під час роботи верстата.

Кріпильні пристосування (повідкова планшайба, універсальний шаблон) повинні бути встановлені на верстаті так, щоб виключалася можливість їх самовідгвинчування чи зриву зі шпинделя при роботі і реверсуванні верстата. Встановлення і намотування обмоток на оправках варто робити відповідно їх вантажопідйомності. Необхідно пам'ятати, що металеві циліндри і розтискні оправки є вантажопідйомним оснащенням і повинні експлуатуватися з дотриманням усіх правил і норм, установлених для грузонесучих пристосувань (своєчасне випробування, маркірування тощо). Перевантаження верстата категорично забороняється.

Завантаження і розвантаження кареток обмотувальним проводом, установку шаблонів і знімання обмоток повинен робити стропальник. Намотувальник виконує підкранові операції при наявності посвідчення стропальника. Стропування і транспортування вантажів дозволяється робити тільки справними вантажопідйомними засобами, що мають відповідну оцінку про дату іспиту вантажопідйомного пристосування. Стропи і гаки повинні відповідати масі вантажу, що піднімається.

Працювати дозволяється тільки справним інструментом. Напилок і ніж повинні бути з рукояткою. При установці і затягуванні бандажів з бавовняної стрічки можна не розрахувати силу натягу і при обриві стрічки травмувати себе ножем. Тому при затягуванні бандажів забороняється тримати в руках ніж. При різанні кіперної чи тафтяної стрічки напрямок ножа повинен бути тільки “від себе”, тому що при різанні стрічки “на себе” може відбутися травма.

Кінці обмотки, відгалуження, петлі, в міру їх виконання, необхідно загинати (тимчасово) таким чином, щоб вони не були причиною захоплення за спецодяг або частини тіла при обертанні обмотки.

Необхідно бути уважним при намотуванні витків обмотки. Втрата пильності може привести до захоплення пальців проводом намотуваних витків. При намотуванні обмоток рекомендується знімати ручний годинник, тому що вони можуть бути причиною захоплення руки. Під час роботи рукава і підлоги одягу, а також головний убір повинні бути ретельно підв'язані.

Організаційні рішення: палити у спеціально відведених для цього місцях, працювати потрібно на тому обладнанні, до якого робочий допущений, виконувати роботу, яка доручена майстром або бригадиром.

При знаходженні в цеху необхідно: пересуватися по території цеху тільки по доріжці, переходом та проходом, звертати увагу на сигнали, які подаються з вантажопідйомних кранів та транспорту, що рухається, і не стояти і не ходити під вантажем, піднятим краном, а також між верстатами, каркасами, шафами, колонами, стінами, які розташовані близько від транспорту, який рухається.

Необхідно завжди пам'ятати про небезпеку, зв'язану з виконанням паяння. Бризи розпеченого металу при влученні на тіло людини можуть заподіяти опіки, а потрапивши на легкозаймисту ізоляцію з папера або картону, що звичайно знаходиться поблизу, можуть з'явитися причиною пожежі.

Дільниця намотування обмоток повинна бути забезпечена первинними засобами гасіння пожежі згідно норм: один пожежний лом, багор, крюк, дві пожежні сокири, два відра, вогнегасники та інше. Все це обладнання входить до пожежного щиту, який встановлюється на території об’єкта з розрахунку один щит на площу до 5000 м3.

Первинні засоби гасіння пожежі повинні утримуватися в опалювальних приміщеннях. В чистоті та працездатності, розміщені на видних місцях і треба мати підходи до них.

Кожний робітник чи службовець, який виявив спалах чи пожежу повинен: негайно сповістити про це по телефону 01, приступити до гасіння пожежі засобами гасіння пожежі, що є на дільниці, прийняти міри по виклику до місця спалаху начальника цеху, зміни, дільниці, чи іншої посадової особи.


2.9  Аналіз технологічного процесу та дільниці на екологічну чистоту

Велике значення для здоров’я людини і для охорони праці має якість повітря у виробничих приміщеннях, тому на дільниці повинно бути дотримано:

– склад кисню у повітрі дільниці повинен бути не менш, як 21 %;

– атмосферний тиск повітря дорівнює 760 ± 10 Па;

– температура повітря 20°С ±1,0°С.

На організм людини також впливає рухомість повітря. Легкий рух повітря, при швидкості 0,1 м/с при звичайних температурах від плюс 19 до плюс 21°С сприяє гарному самопочуттю. Відносна вологість повітря повинна відповідати нормам нормального стану виробництва і складатиме від 40 до 60%. Склад повітря повинен бути нешкідливим для роботи людини.

Мікроклімат повинен відповідати допустимим нормам. Для теплого періоду року: температура не більш 27°С, відносна вологість не більш 60 %, швидкість руху повітря від 0,2 до 0,4 м/с; для холодного періоду року: температура не менш плюс 17°С, відносна вологість не більш 50 %, швидкість руху повітря не більш 0,3 м/с.

На дільниці застосовується природна вентиляція, яка здійснює повітрообмін за рахунок різниці густини теплого повітря, яке знаходиться у приміщенні і більш холодного повітря, яке знаходиться зовні.

Виробниче освітлення повинне знаходитись у межах від 1000 до 2000 Лк. При необхідності у нічний час бути вмикатися локальне освітлення з лампами накалювання до 200 Вт.

Шум на виробничій дільниці може виникнути при роботі електродвигунів крану, але шум незначний і не перешкоджає розбірливості мови. Вібрація на дільниці практично відсутня.

На дільниці намотування обмоток концентрація пилу в зоні дихання повинна відповідати вимогам ГОСТ 12.1.005-88 “Повітря робочої зони” і складати не більш 4мг/м3.

Періодичний контроль робочої зони за складом у повітрі шкідливих речовин повинен виконуватись силами лабораторії підприємства або санітарно - епідеміологічної станції (СЕС).

В цілому дільниця намотування обмоток є екологічно чистою, безпечною для здоров’я людини.


Висновки

В даному курсовому проекті був розроблений технологічний процес намотування гвинтовий обмоток та оформлена відповідна технологічна документація.

Були розраховані норми часу на операції. Час на підготовчу операцію становить 0,5 год., на намотувальну – 6,5 год., на контрольну операцію – 0,2 год. Намотування обмоток здійснюють шістнадцять робітників, які працюють за восьми верстатами в дві зміни.

Коефіцієнт завантаження обладнання дорівнює 0,945; це являється задовільним до серійного типу виробництва. Показником використання виробничої площі дільниці є коефіцієнт використання площі, який становить 0,58. Також були розглянуті питання охорони праці на дільниці намотування обмоток та проведений аналіз дільниці на екологічну чистоту. В цілому дільниця намотування обмоток є екологічно чистою, безпечною для здоров’я людини.

Результати роботи відповідають сучасним вимогам і можуть бути частково використані в цеху при намотування гвинтовий обмоток трансформатора третього габариту.


Список літератури

1  Коваль В.П., Пачколін Ю.Е., Білий В.О. Російсько-український електротехнічний словник. – Запоріжжя: Просвіта, 2004 – 416 с.

2  Герасимова Л.С., Дейнега И.А. Технология и оборудование производства трансформаторов. – М.: Энергия, 1972 – 264 с.

3  Справочник нормировщика. Под общ. ред. А. В. Ахумоваа, - М.: Энергоатомиздат, 1987 – 458 с.

4  Чекалин Н.А., Полухина Г.Н., Чекалина С.А. Охрана труда в електрохозяйствах промышленных предприятий.–М.:Энергоиздат,1990–256с.

5  ГОСТ 3.1118 - 82. ЕСТД. Формы и правила оформления маршрутных карт.- М.: Изд-во стандартов, 1983 – 22 с.

6  ГОСТ 12.1005-85 Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны. - М.: Изд-во стандартов, 1986 – 22 с.


Информация о работе «Технологія намотування гвинтових обмоток силових трансформаторів»
Раздел: Физика
Количество знаков с пробелами: 45079
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 5

Похожие работы

Скачать
58200
92
1

... деталей, вузлів і механізмів, що також позитивно позначається на його виготовленні і обслуговуванні. 2. ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБКУ ТРАНСФОРМАТОРА 2.1 Найменування розробки Трансформатор двообмоточний трифазний силовою потужністю 740 кВА для промислових розподільних мереж 6,0/0,40 кВ. 2.2 Мета виконання розробки і призначення виробу Проектування силового трифазного ...

Скачать
30602
1
17

... і стержнем. Планки одночасно служать для кріплення обмоток на стержні і запобіганню їх зміщень при дії електродинамічних зусиль. Від нижнього і верхнього ярем обмотки ізолюють масляними каналами і бар'єром, що утворюються ярмовою ізоляцією (рис.15, а). Ярмова ізоляція - це електрокартонна шайба 1 товщиною 2-Змм з закріпленими на ній прокладками. Рис.16. Монтаж обмоток трансформатора: а -

Скачать
777715
34
6

... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...

0 комментариев


Наверх