Рівненський інститут словянознавства

Київського славістичного університету

Кафедра менеджменту організацій

Та зовнішньоекономічної діяльності

З в і т

Про результати організаційно - технологічної практики

на підприємстві “Продекология”, м. Рівне

Виконав :

Студент ІІІ курсу факультету міжнародних

Економічних відносин та бізнесу

Спеціальності 7.050206 «Менеджмент зовнішньоекономічної

Дільності» групи МЗД – 051

Гамула Сергій Васильович

Керівник від бази практики: Керівник практики від інституту:

Менеджер ЗЕД Охремчук Андрій Борисович

Клімович Надія Анатоліївна

Рівне 2008


Зміст

ВСТУП.. 3

1. Загальна характеристика бази практики. 4

1.1 Характеристика статусу підприємства. 4

1.2 Спеціалізація організації 5

1.3 Виробнича структура організації 6

1.4 Організаційна структура управління підприємством. 7

1.5 Характеристика організації економічної роботи на підприємстві 10

1.6 Характеристика матеріально-технічної бази підприємства. 17

1.7 Забезпечення організації всіма видами ресурсів. 18

1.7.1 Забезпечення відділів оргтехнікою.. 18

1.7.2 Кадрове забезпечення організації 18

1.8 Інформаційне забезпечення процесу управління. 20

1.9 Плани та строки проведення нарад та планових засідань. 21

1.10 Наявність та зміст заходів з охорони праці персоналу. 21

1.11 Зміст заходів з охорони навколишнього середовища. 22

1.12 Характеристика зовнішнього середовища організації 22

1.12.1 Перелік організацій – партнерів та постачальників. 23

1.12.2 Оцінка конкурентного середовища організації 24

1.13 Економічний аналіз діяльності підприємства. 24

1.13.1 Визначення виду бізнесу підприємства. 24

1.13.2 Динаміка показників діяльності за декілька останні років. 25

1.14 Аналіз показників, що характеризують стабільність управління та ефективність управлінських рішень. 26

2. Характеристика зовнішньоекономічної діяльності підприємства. 27

2.1 Опис планування, присутнього в організації в галузі зовнішньоекономічної діяльності 28

2.2 Характеристика маркетингової діяльності організації на зовнішньому ринку 28

2.3 Перелік та характеристика іноземних партнерів організації 31

2.4 Перелік товарів (послуг), що імпортуються (експортуються) 31

2.5 Опис процедури пошуку іноземного партнера. 33

Висновок. 34

Список літератури. 35

Додатки. 36


ВСТУП

Організаційно – технологічна практика є закріпленням теоретичних знань, які були отримані в процесі навчання, формування професійних знань, тощо. Становлення менеджера – економіста визначається не лиши знаннями теоретичних основ, а й практичних навичок.

Метою організаційно – технологічної практики є практичне ознайомлення з підприємствами, що займаються будь – якими видами зовнішньоекономічної діяльності, аналіз процесу складання контрактів із зарубіжними партнерами, процес пошуку іноземного партнера, та формування у студентів професійних знань і навичок щодо прийняття самостійних рішень під час професійної діяльності в реальних ринкових умовах, на базі знань набутих під час навчання. Також поглиблення та закріплення в студентів теоретичних знань з таких предметів, як: економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, управління персоналом, з основ зовнішньоекономічної діяльності, митної справи та митного права; опанування студентами сучасних прийомів, методами та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії; виховання потреби систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати у практичній діяльності.

Завданням практики було вивчення документації на експорт – імпорт, вивчення основних положень контракту, порядок пошуку потенційних клієнтів, формування професійних знань.

Об’єктом дослідження виступає приватне підприємство “Продекологія”, що займається зовнішньоекономічною діяльністю, а саме імпортом сепараторів та металодетекторів. Також підприємство здійснює послуги обслуговування сепараторів та металодетекторів, можливе повне реконструювання обладнання.


1. Загальна характеристика бази практики

Мале приватне підприємство - науково-виробнича фірма "Продекология", далі по тексту Підприємство, керується законами України "Про підприємництво", "Про підприємства в Україні", Ухвалою Ради Міністрів УРСР від 22 1990г вересня. № 278 "Про заходи створення і розлиття .малых підприємств", чинним законодавством і даним Статутом.

Засновником Підприємства, далі по тексту Засновник, є Лозин Андрій Афоньевіч, паспорт серія 111-ГЮ № 699732, виданий 29 липня 1980 року.

  1.1 Характеристика статусу підприємства

Підприємство створено з метою більш повного забезпечення підприємств, організацій, установ, кооперативів і окремих громадян в його товарах і послугах.

Підприємство є юридичною особою і діє на підставі повного госпрозрахунку, має Статутною фундацію, самостійний баланс, розрахунковий і інші рахунки в установах банків, друк і штамп з своїм найменуванням.

Підприємство володіє власним майном і відповідає за своїми зобов'язаннями в межах майна, що йому належить. Підприємство не відповідає за зобов'язаннями держави, таке точне, як і держава не відповідає за зобов'язаннями Підприємства. Засновник не відповідає за зобов'язаннями Підприємства, окрім випадків передбачених законодавчими актами України.

Свою діяльність Підприємство скоює на території України, а також згідно чинному законодавству, за рубежем.

Підприємство має право об'єднуватися з іншими підприємствами, організаціями і громадянами для здійснення спільної діяльності, вступати в асоціації, союзи, створювати дочірній підприємства з правами юридичної особи, включаючи сумісні, з участю вітчизняних і іноземних юридичних осіб і громадян, а також філіали, представництва, відділення і інші відособлені підрозділи з вдачею відкриття потокових і розрахункових рахунків, і затверджувати положення про них, як на території України, так і на території інших держав, згідно чинному законодавству.

Підприємство має право на комерційну таємницю - відомості, які не є державною таємницею, пов'язаними з виробництвом, технологічною інформацією, фінансів і іншою діяльністю підприємства, розкриття (передача, відтік), може заподіяти шкоду його інтересам. Склад і об'єм відомостей, які складають комерційну таємницю, порядок їх захисту керівником Підприємства відповідно до діючому законодавством

Підприємство придбаває права юридичної особи з дня його державної реєстрації у виконкомі Рівненської міської Ради народних депутатів.

Основною сферою діяльності підприємства є проектування, виготовлення, модернізація і ремонт магнітних сепараторів і фільтрів.

  1.2 Спеціалізація організації

Основними напрямами діяльності Підприємства є:

- обслуговування і удосконалення магнітних систем, встановлених на заводах (комбінатах) харчової промисловості, для захисту переробляючого устаткування і на контролі готової продукції;

- розробка і упровадження пріоритетних технологій і апаратів для магнітному сепарації продуктів харчової промисловості;

- позавідомчий аналіз продуктів харчової промисловості на зміст магнітних домішок;

- очищення продуктів харчування від магнітних домішок;

- розробка, проектування, виготовлення і упровадження наукоємких високоефективних технологій і устаткування для фільтрації (сепарації) газів, рідин і сипких речовин;

- створення систем зворотного постачання цехів і підприємств технічною водою, а також систем для очищення питної води

- поставка пані систем очищення заводів необхідних матеріалів, що комплектують і устаткування;

- виконання науково-дослідних, проектний розвідувальних і програмно-інформаційних робот;

- придбання і надання ліцензій і "Ноу-хау";

- організація роздрібної і оптової торгівлі, надання комерційних послуг, здійснення торгово-посередницької діяльності, у тому числі проведення бартерних операцій.

Підприємство може скоювати яку-небудь іншу виробничу діяльність, яка не суперечить чинному законодавству.

  1.3 Виробнича структура організації

Внутрішня побудова підприємства, його виробничої та організаційної системи безпосередньо впливає на створення контуру комунікаційних зв’язків між його підрозділами. Тому питання структуризації відіграють велику роль під час формування його внутрішнього економічного механізму.

Виробнича структура перебуває в процесі постійного розвитку під впливом удосконалення техніки, технології, форм організації виробничих процесів та інших чинників.

У процесі формування виробничої структури необхідно враховувати чинники як зовнішнього, так і внутрішнього впливу, що створюють передумови побудови раціональних структур. До зовнішніх можна віднести економічні, правові, науково-технічні, соціально-культурні, екологічні, до внутрішніх – цілі та стратегії розвитку підприємства, ресурсні обмеження, специфіку продукції та технології її виготовлення, чисельність персоналу, потужність виробництва тощо.

Щодо складу цехів та служб, то вони реалізують виробничий процес виготовлення продукції. Форми їх взаємозв’язків покладені в основу виробничої структури підприємства “Продекологія”. Види структурних підрозділів та цехів зображені на рисунок 1.1

 

Структурні підрозділи

 

Стандартна майстерня

 

Склад

 

Рисунок 1.1 Виробнича структура організації.

Основними рівнями виробничої структури підприємства “Продекологія” є: цех – відділення – дільниця – бригада – робоче місце.

Механічний та конструкторський цех спеціалізується безпосередньо на проектуванні та виробництві деталей сепараторів. Механічному цеху безпосередньо підпорядковуються складські приміщення та стандартна майстерня.

Транспортна дільниця займається доставкою матеріалів та виробів до пункту призначення.

Дана виробнича структура не є досить розгалуженою, отже це сприяє підвищенню управління нею. Максимальне спрощення виробничої структури забезпечує її раціоналізацію та можливість найкращої керованості нею.

  1.4 Організаційна структура управління підприємством

 

Раціональна структура апарату управління є основою планомірного та ритмічного функціонування виробничої структури. На розвиток структур управління впливає ряд чинників, до яких належать виробнича структура, трудомісткість та складність управлінської роботи, вимоги ринку тощо.

Структура управління підприємством “Продекологія” є ієрархічною.

Ієрархічні структури управління (їх ще називають часом: формальні, механістичні, бюрократичні, класичні, традиційні) характеризуються твердою ієрархією влади в організації, формалізацією правил і процедур, які використовуються централізованим прийняттям рішень, вузько визначеною відповідальністю в діяльності.

Для ієрархічної структури підприємства “Продекологія” характерні:

- Стабільність і не складність зовнішнього середовища.

- Цілі і завдання прості та ясні. Завдання піддаються розподілу. Роботи можна вимірювати.

- Постійна повторюваність одних і тих самих робіт, що дозволяє їх регламентувати. Призначається дана влада.

Ієрархічний тип структури має багато різновидів, але самої розповсюдженою є лінійно-функціональна організація управління, до якої належить організаційна структура підприємства “Продекологія” показано на рисунок 1.2



Информация о работе «Про результати організаційно-технологічної практики»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 50444
Количество таблиц: 23
Количество изображений: 6

Похожие работы

Скачать
626537
17
17

... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...

Скачать
192513
27
26

... 2005 році. Відповідно до цього частка відпрацьованих годин на протязі року від загального фонду робочого часу була найвищою у 2006 році (88%), що на 1% більше, ніж у 2005 і 2007 році. 2.2 Аналіз господарсько–фінансової діяльності ЗАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» Якісний аналіз господарсько-фінансової діяльності є передумовою та запорукою розробки ефективних шляхів поліпшення соц ...

Скачать
61291
3
3

... . Відповідно до системи цілей і складу завдань, які потрібно вирішити, формують матричні організаційні структури (що складаються з фахівців різного профілю: маркетологів, економістів, фінансистів, конструкторів, збутових працівників і т.д.) для управління процесами інноваційного розвитку ринкових можливостей. 8 Планування виробничо-збутової і фінансової діяльності за обраними пріоритетними ...

Скачать
63382
0
1

... великий товарний ринок товарів, що діє у визначені строки на протязі обмеженого періоду часу в одному і тому ж місці (наприклад, Сорочинський ярмарок на Полтавщині). [4] 1.2 Роль виставок та ярмарок у розвитку організаційно-комерційних послуг Роль виставок та ярмарок дещо відрізняється залежно від їх масштабів та рівня спеціалізації. Національні виставки (ярмарки) є дзеркалом досягнень нац ...

0 комментариев


Наверх