7.3 Організація технічного обслуговування вагонів у сортувальному парку
Оглядачі сортувального парку у процесі розпускання з гірки та копичення вагонів на коліях виявляють пошкодження вагонів, що отримані під час проведення маневрової роботи та розпускання вагонів з гірки, а також вагони з різницею по висоті повздовжніх осей автозчепів більш припустимої норми і завчасно сповіщають по радіозв'язку номер вагона, ви несправності, бік вагона та інші дані оператору ПТО, а про пошкоджені вагони та вагони, які потребують відчеплення, також маневровому диспетчеру або черговому парку. На вагони, у яких виявлені несправності, оглядач наносить крейдові позначки додатково до нанесених в парку прибуття.
На кожний пошкоджений вагон оглядач складає акт форми ВУ-25 а на вагони, які потребують технічного обслуговування з відчепленням, додатково виписують повідомлення форми ВУ-23М для подавання його в залежності від виду несправності на МПТОВ, спеціалізовані колії збільшеного технічного обслуговування вагонів з відчепленням або у вагонне депо.
7.4 Організація технічного обслуговування вагонів у парку відправлення
В парку відправлення виконується ТО сформованого та поданого состава.
Перед виставленням сформованих составів у парк відправлення оператор ПТО формує та видає наряд-замовлення на ремонтні роботи. В наряді вказується інвентарний та порядковий номер вагона в составі, бік, на якому розташована несправність, код та скорочене найменування роботи, кількість робіт цього виду, прізвище оглядача ПТО парку прибуття, який виявив несправність.
Оператор ПТО подає поїзд для підготовки до відправлення з вказуванням порядку його ТО.
Оглядачі, отримавши від оператора інформацію про виставлення з сортувального парку состава, виходять до колії для зустрічі його на ходу. Ремонтно-оглядові групи завчасно приготовляють необхідні запасні частини, матеріали, інструмент у місцях передбаченої зупинки вагонів, які потребують ремонту.
Оператор ПТО після зупинки состава, відчеплення маневрового локомотива та огороджування состава з централізованого пульта сигналами зупинки сповіщає по парковому зв'язку про огороджування состава та початок його ТО.
У сформованих составах у парку відправлення виконується: контрольно-технічний огляд та усунення виявлених при цьому несправностей, зарядження, огляд та ремонт механічної та пневматичної частин гальм та випробування гальм.
При відсутності на ПТО спеціалізованих колій збільшеного технічного обслуговування вагонів з відчепленням виконується контрольно-технічний огляд та усунення несправностей, що вказані в наряді (АСУ ПТО), виявлених та розмічених у парках прибуття, сортувальному та виявлених під час виставлення составів у парк відправлення. При цьому виконуються такі роботи:
1) технічний огляд з перевіркою дії механізму автозчепів, усунення несправностей за крейдовими позначками, що нанесли оглядачі вагонів у парку прибуття та при огляді виставленого в парк відправлення состава свого формування і приймання виконаного ремонту;
2) огляд та ремонт механічної та пневматичної частин гальм. Після закінчення огляду та ремонту виконується випробування гальм.
Старший оглядач, упевнившись у закінченні робіт та відсутності людей біля вагонів, сповіщає оператора ПТО про необхідність зняття сигналів огородження. Про технічну готовність усього состава оператор ПТО доповідає черговому по станції з вказуванням часу закінчення ТО.
При підході до состава поїзного локомотива оператор ПТО попереджує про це ремонтно-оглядові групи, нагадує про зняття огородження та зупинку робіт з огляду та ремонту.
Після з'єднання локомотива та вагонів оглядачі виконують скорочене випробування гальм, якщо попередньо вже було виконано повне випробування гальм від станційної мережі.
Оглядач головної ремонтно-оглядової групи вручає машиністу локомотива довідку про гальма форми ВУ-45.
Старший оглядач вагонів ставить свій підпис у книзі форми ВУ-14 про готовність поїзда.
7.5 Організація технічного обслуговування вагонів в об'єднаних парках
Порядок ТО вагонів на станціях з об'єднаними парками, такий самий, що і на станціях з роздільними парками, за винятком змін, що викликані необхідністю суміщення робіт з ТО вагонів.
Організація робіт на механізованих пунктах технічного вслуговування з відчепленням та спеціалізованих коліях збільшеного технічного обслуговування вагонів з відчепленням від составів.
На станціях, які мають сортувальні гірки, організовують механізовані пункти технічного обслуговування з відчепленням вагонів від составів (МПТОВ).
Додатково до колій МПТОВ можуть виділятися спеціалізовані колії для збільшеного технічного обслуговування з відчепленням вагонів від составів (СКТОВ).
Для нормальної роботи МПТОВ повинен мати не менше двох колій (рисунок 7.4): одна - для технічного обслуговування вагонів, які потребують піднімання вагонів або викочування візків; друга - для виконання робіт що не потребують піднімання вагонів та викочування візків.
На МПТОВ може бути організована дільниця розбирання вагонів, які виключені з інвентарю.
Рисунок 7.4 - Планування та схема розміщення обладнання на МПТОВ
І - відділення для ремонту люків і дверей ; II - комора запчастин; III - деревообробне відділення; IV і XI - побутові кімнати; V - кімната майстра; VI — ділянка ремонту вагонів; VII і X - гардероб; VIII і IX - душові; 1 - канатний конвеєр для пересування вагонів; 2 - механізм відкривання воріт; 3 - стовпчик для підзарядки акумуляторних батарей електрокар; 4 - електрокар ЕК-2; 5 - стелаж для запасних частин і матеріалів; б - стелаж для пристосувань; 7 - козловий кран; 8 - стелаж для збереження литих бічних рам; 9 - пристрій для подачі і збирання колісних пар; 10 - електрогорн; 11 - пульт оператора; 12 - вагоноремонтна машина «Донбас»; 13 - вагоноремонтна машина Т-337; 14 -мостовий кран; 15 -колія для ремонту візків; 16 - стаціонарний електродомкрат; 17 - повітророзподільний стовпчик; 18 - зварювальний стовпчик; 19 - межовий колійний стовпчик; 20 - контейнер для металобрухту; 21 - контейнер для несправних деталей вагонів; 22 - касета для несправних і відремонтованих дверей вагонів; 23 - пересувний гідравлічний домкрат, 24 - касети для несправних і відремонтованих кришок люків піввагонів
Розташування колій на МПТОВ повинно забезпечувати зручне транспортування запасних частин та матеріалів, а міжколійна ширина - вільне розміщення стелажів, обладнання та пристроїв, необхідних для роботи. Транспортування деталей повинно виконуватися за допомогою вагоноремонтних машин (ВРМ), електрокар або автокар та інших транспортних засобів.
На МПТОВ у залежності від місцевих умов, які впливають на постачання запасних частин та матеріалів, можуть бути організовані ремонтно-заготівельні відділення.
Ремонтні колії МПТОВ обладнуються ВРМ типу "Донбас" або Т-337. На ремонтних позиціях необхідно розташовувати стелажі різного призначення з запасними частинами, інструментом, матеріалами та пристосуваннями, переносні гідродомкрати вантажопідйомністю 30т, касети та контейнери для складання знятих з вагона деталей, що підлягають відправленню в ремонт. Позиції, які призначаються для піднімання вагонів, обладнуються стаціонарними електродомкратами вантажопідйомністю 40-45т.
Для збільшеного технічного обслуговування з відчепленням вагонів від составів, на сортувальних станціях виділяються спеціалізовані колії у кількості не менше двох - для почергового накопичення та наступного їх ремонту. Для більш ефективного використання спеціалізованих колій, їх доцільно розташовувати у безпосередній близькості до МПТОВ.
Спеціалізовані колії повинні обладнуватися ремонтними пристроями, пристосуваннями для розсування вагонів, повітророзбиральними колонками, зварювальною лінією та іншим обладнанням.
Поповнення стелажів запасними частинами та матеріалами, які розташовуються на спеціалізованих коліях, виконується транспортними засобами, які має вагонне депо.
Колії, на яких виконується технічне обслуговування вагонів, обов'язково огороджуються.
Кількісний склад ремонтної бригади визначається розрахунковим або дослідним шляхом у залежності від місцевих умов праці, з урахуванням переважного типу вагонів на станції. Керує бригадою майстер, бригадир або старший оглядач вагонів, який забезпечує повноту виконання ремонтних робіт та має право приймання відремонтованих вагонів.
На вагони після їх ремонту оформлюється повідомлення форми ВУ-36, яке підписується майстром, бригадиром або старшим оглядачем вагонів. Якість виконаного ремонту контролюється начальником депо, приймальником вагонів, начальником ПТО.
Порядок накопичення несправних вагонів, постановки їх на ремонтні позиції та прибирання відремонтованих вагонів на МПТОВ та спеціалізованих коліях визначається технологічним процесом роботи станції та ПТО. Графік накопичення, технічного обслуговування та прибирання вагонів, технологічний процес ремонту розробляються з урахуванням місцевих умов керівництвом вагонного депо, узгоджуються з начальником станції та затверджуються на більш вищому рівні.
... робочих годин. 1.6 Спеціалізовані колії для технічного обслуговування та екіпірування вагонів-ресторанів Технічне обслуговування вагонів-ресторанів, екіпірування водою і паливом, а також вантажно-розвантажувальні операції виконуються на спеціалізованих коліях пункту технічного обслуговування пасажирських вагонів пасажирської технічної станції. На цих же коліях проводиться сезонне технічне ...
... час - Зн, святкові дні - Зсв, премії - Зпр (7) де - година тарифна ставка відповідного розряду. - місячний фонд робочого часу працівника ПТО на поточний рік 12- кількість місяців на рік ПТО вантажних вагонів працюють цілодобово. Робота ПТО організована по 4-х змінному графіку. Доплата за роботу в нічний час (з 22 год. до 6 год. ранку) складає 40% за фактично відпрацьований нічний час ...
... ї та маневрової роботи, збереженності рухомого складу та вантажів. У результаті проведення аналізів намічаються організаційно-технічні заходи по усуненню недоліків та поліпшенню технології роботи станції й кар΄єра. Організація єдиних змін Організація єдиних змін є однією з найважливіших форм забезпечення роботи з єдиної технології. З цією метою на станції “Д” та під΄їзній колії кар ...
... і становив 2.30, відповідно збільшився дохід, прибуток і рентабельність перевезень що призвело до зменшення витрат підприємства. 3. Технологія і організація перевезень фанери з міста Рівне (Україна) в місто Мілан (Італія) рухомим складом ТзОВ „Камаз-Транс-Сервіс” 3.1 Дослідження вантажопотоку Згідно договору, укладеного ТзОВ „Камаз-Транс-Сервіс”, на 2006 рік прогнозується обсяг перевезень ...
0 комментариев