4.4. Розробка інтерфейсу програми
Автоматизована система по нарахуванню заробітної плати розроблена за допомогою потужного середовища розробки програм «Delphi 7».
Це середовище було обрано для реалізації завдання розробки, тому, що має ряд переваг:
- дане середовище розробки ставиться до систем візуального програмування, які називаються також системами RAD (Rapid Application Development - швидка розробка додатків), що дозволяє з мінімальними витратами часу створити стандартний інтерфейс розроблювальних програм;
- має великий набір інструментів для роботи практично з усіма видами баз даних. BDE (Borland Database Engine - процесор баз даних Borland) - процесор, що дозволяє додаткам одержувати доступ до різних баз даним;
- має набір інструментів для розробки проекту звіту (Rave Report), які дозволяють розробляти звіти та виводити їх на печать або зберігати у файл.
Розробка додатків в «Delphi 7» включає два взаємозалежних етапи:
- створення інтерфейсу додатка;
- визначення функціональності додатка.
Інтерфейс додатка визначає спосіб взаємодії користувача й додатки, тобто зовнішній вигляд форм при виконанні додатків і те, яким образом користувач управляє додатком. Інтерфейс конструюється шляхом розміщення на формі компонентів, називаних керуючими компонентами (елементами). Створюється інтерфейс додатка за допомогою Конструктора форми.
Функціональність додатка визначається процедурами, які виконуються при виникненні певних подій, наприклад, що відбуваються при дії користувача з керуючими елементами форми. Таким чином, у процесі розробки додатка на форму містяться компоненти й для них установлюються необхідні властивості й створюються оброблювачі подій.
Програмний продукт «Нарахування заробітної плати» має стандартний інтерфейс операційної системи Windows, він представлений формою програми, де нараховується заробітна плата. Управління головними функціями програми відбувається за допомогою меню та за допомогою кнопок (рис. 4.1).
Рис. 4.1 Вікно «Нарахування заробітної плати».
Для більш зручного вводу даних у таблицю з зв’язаних таблиць використовується відкривающийся перелік. Завдяки цьому полегшується ввід даних та виключаються помилки при вводі даних (рис. 4.2 та рис. 4.3). При закритті такого переліку відбувається SQL- запит до відповідної таблиці, за рахунок чого у наступному відкривающемуся переліку зменшується кількість записів, що значно полегшує заповнення таблиць.
Рис. 4.2 Вікно «Працівники».
Рис. 4.3 Вікно «Об’єм праці», режим «Додати».
Крім того часто потрібно знайти у таблиці конкретний запис, тому майже усі вікна програми мають відповідні компоненти для пошуку по різним критеріям запиту (рис. 4.4).
Рис. 4.4 Вікно «Об’єм праці», режим «Перегляд».
4.5 Використання програми по нарахуванню заробітної плати
Перед використанням програми необхідно заповнити таблиці які містять постійну інформацію, а саме «Відрахування», «Групи працівників», «Посади», «Працівники» та «Норма оплати відрядної праці». Заповнення таблиці «Групи працівників» є не обов’язкове, але це допомагає при роботі з програмою, зменшуючи перелік посад при заповненні інших таблиць. Перехід до вікон роботи з цими таблицями відбувається за допомогою відповідних кнопок на головному вікна (рис. 4.5), а також за допомогою пункту «Меню» у головному та інших вікнах.
Рис. 4.5 Головне вікно програми.
При змінах у даних, які містяться у цих таблицях, їх можна змінити за допомогою вибору режиму редагування у пункті «Режим» відповідного вікна. Якщо у таблиці багато записів, то для знаходження потрібного запису можна використати пункт меню «Просмотр» та вибрати пошук по відомим даним.
Бухгалтер по заробітної платі заносить дані по часу або виробітку працівників у таблицю «Об’єм праці» (рис. 4.3). Якщо потрібно змінити якийсь запис, то необхідно вибрати у пункті меню «Режим» режим редагування. Вікно «Об’єм праці» у режимі перегляду та редагування містить пошукову систему по різним критеріям пошуку (рис. 4.4).
Аналогічним чином відбувається робота з таблицями «Лікарняний» та «Премії та доплати».
При нарахуванні заробітної плати потрібно перейти до вікна «Начислить заработную плату» натиснувши відповідну кнопку на головному вікні програми, та вибрати підпункт «Начислить заработную плату» у пункті «Файл». У відкрившихся полях вибрати місяць і рік, за який потрібно нарахувати заробітну плату та натиснути кнопку «Начислить заработную плату». Для перерахунку заробітної плати потрібно вибрати підпункт «Пересчитать» пункту «Файл», та вибрати місяць та рік, за які потрібно перерахувати заробітну плату, а також працівника та його посаду, якщо заробітна плата перераховується одному працівнику. Для друку відомості по заробітній платі потрібно вибрати підпункт «Ведомость» пункту «Отчет», та ввести дату, на яку потрібно зробити відомість. Для друку роздруківки по заробітній платі потрібно вибрати підпункт «Обычный» пункту «Отчет» та вибрати дані для роздруківки.
... аудиторський ризик, який становить 1,1 %. Обов’язковою умовою написання другого розділу курсової роботи є фактичне проведення аудиту нарахування та використання заробітної плати. В ході перевірки аудитором для одержання аудиторських доказів проведено наступні процедури: документальну перевірку, спостереження, опитування, арифметичний контроль та аналітичні процедури. В результаті особливих ...
... компенсаційних виплат та заохочень, затверджених положенням про оплату праці ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання». До подальшого контролю відносяться аналіз та ревізія оплати праці. Його в Серговській філії здійснюють працівники відділу праці і заробітної плати з участю працівників бухгалтерії та інших служб. Для здійснення контролю за фондом заробітної плати в цілому по Серговській філії, а ...
... за окладом (3) СрНЗПО (3) Середнє за графою Нараховано премії СрНП 2. Структура електронної таблиці Поряд-ковий номер Назва графи Тип даних Адреса клітин Позначення і математична формула Табличний процесор 1 Відомість нарахування премії за 1 квартал 2010 року текст D1 " Відомість нарахування премії за 1 квартал 2010 року " 2 Минулий квартал ...
... незалежно від її чисельності. Ця форма організації й оплати праці застосовується на роботах з технічного обслуговування устаткування, машин і механізмів на збиранні врожаю. 2 Сучасний стан обліку праці та її оплати в господарстві 2.1 Організаційно - економічна характеристика ТОВ “Агрофірма Мар’янівська” Ширяївського району Одеської області Об`єктом дослідження дипломної роботи є Товариство ...
0 комментариев