1.6.1 Азорські острови
Азо́рські острови́ (порт. Ilhas dos Açores) — архіпелаг із 9 гористих вулканічних островів та кількох рифів у північній частині Атлантичного океану на захід від Піренейського півострова, який належить Португалії. З 1976 року архіпелаг отримав статус автономного регіону.
Складається з трьох груп: Західної (острови Корву і Флореш), Центральної (острови Терсейра, Піку, Фаял, Сан-Жорже і Грасіоза) та Східної (острови Сан-Мігел і Санта-Марія). Простягаються із заходу на схід приблизно на 600 км.
Площа архіпелагу становить — 2 247 км2. Населення складає — 254 тис. осіб (1987; 251 тис. в 1981), в основному португальці. Столиця — місто Понта-Делгада, що знаходиться на головному острові Сан-Мігел.
Рельєф
Острови є надводними вершинами Серединноатлантичного хребта, вулканічні за походженням, тому тут часті землетруси. Всі острови мають гірський рельєф, з вершинами висотою до 2000 м. Найвища точка архіпелагу — гора Піку на однойменному острові з висотою 2 351 м. Береги досить обривисті. На островах багато різноманітних проявлень вулканізму — фумарольні та термальні мінеральні джерела.
Клімат
Острови розташовані в області підвищеного атмосферного тиску (так званий Азорський максимум). Клімат субтропічний, океанічний, рівний та м'який, з малими амплітудами температур. Пересічна температура січня становить +14 °C, липня — +22 °C. Опадів випадає 700—800 мм за рік.
Таблиця 2 - Пересічні річні температури та кількість опадів:
Погодні умови протягом року | Середня місячна температура | Опади (дощ), мм | |
°F | °C | ||
Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень | 62 62 62 64 66 71 75 78 76 71 67 64 | 17 17 17 18 19 21 24 25 24 22 19 18 | 75 51 60 40 44 24 14 32 68 79 59 78 |
Органічний світ
На схилах гір поширені субтропічні гірські ліси, а яких домінує криптомерія японська. Чагарникові ж породи представлені лавром, каштаном, ялівцем та ін. Багато здичавілих інтродукованих рослин. На островах вирощують банани, цитрусові, абрикоси, виноград та інші культури.
Острови мають багату флору (55 видів рослин) і фауну і відрізняються чистотою екології: у 1995 році Азори отримали премію ЄС за збереження первозданної природи і розвиток екологічного туризму.
1.6.2 МадейраАрхіпелаг Маде́йра, автономний регіон Мадейра (порт. Arquipélago da Madeira, Região Autónoma da Madeira) — група островів, що утворюють автономний регіон Португалії біля північно-західних берегів Африки, близько 420 км на північ від Канарських островів. Площа 796 км2, населення 269,5 тис. чоловік. Столиця — місто Фуншал на острові Мадейра.
Мадейра (найбільший острів) і Порту-Санту — єдині заселені острови. Дезерташ і Селваженьш — безлюдні острівці. М'який клімат островів зробив їх цілорічними курортами. Рельєф: Піку-Руйву — найвища гора архіпелагу заввишки 1862 м. Виробляється: кріплене вино мадера, цукрова тростина, фрукти, риба, вироби ремесел.
Архіпелаг складається з 11 районів (муніципалітетів):
Адміністративний поділ Мадейри
· Кальєта (порт. Calheta)
· Камара-де-Лобуш (порт. Câmara de Lobos)
· Машіку (порт. Machico)
· Понта-ду-Сол (порт. Ponta do Sol)
· Порту-Моніж (порт. Porto Moniz)
· Порту-Санту (порт. Porto Santo)
· Рібейра-Брава (порт. Ribeira Brava)
· Санта-Круж (порт. Santa Cruz)
· Сантана (порт. Santana)
· Сан-Вісенте (порт. São Vicente)
· Фуншал (порт. Funchal)
1.6.3 Айверу
Адміністративний округ Авейру (порт. Distrito de Aveiro) розташований у західній частині Португалії і за адміністративним поділом цієї країни є одним з 18 округів. Округ складається з 16 адміністративних районів (або муніципалітетів). Територія округу становить 2 808 km2, населення — 752 867 осіб (2006). Густота населения — 268 осіб/kм2. Адміністративним центром є місто Авейру.
Округ Авейру межує:
· на півночі — з округом Порту;
· на сході — з округом Візеу;
· на півдні — з округом Коїмбра;
· на заході — омивається Атлантичним океаном
Округ Авейру складається з 19 адміністративних районів (або муніципалітетів):
· Авейру (порт. Aveiro)
· Агеда (порт. Águeda)
· Албергарія-а-Велья (порт. Albergaria-a-Velha)
· Анадія (порт. Anadia)
· Ароука (порт. Arouca)
· Вагуш (порт. Vagos)
· Вале-де-Камбра (порт. Vale de Cambra)
· Ешпінью (порт. Espinho)
· Ештаррежа (порт. Estarreja)
· Ільяву (порт. Ílhavo)
· Каштелу-де-Пайва (порт. Castelo de Paiva)
· Меальяда (порт. Mealhada)
· Муртоза (порт. Murtosa)
· Олівейра-де-Аземейш (порт. Oliveira de Azeméis)
· Олівейра-ду-Байрру (порт. Oliveira do Bairro)
· Овар (порт. Ovar)
· Санта-Марія-да-Фейра (порт. Santa Maria da Feira)
· Сан-Жуау-да-Мадейра (порт. São João da Madeira)
· Север-ду-Воуга (порт. Sever do Vouga)
1.6.4 ЛісабонЛісабонський адміністративний округ (порт. Distrito de Lisboa) розташований у західній частині Португалії і за адміністративним поділом цієї країни є одним з 18 округів. Округ складається з 16 адміністративних районів (або муніципалітетів). Територія округу становить 2 761 km2, населення — 2,2 млн. осіб. Густота населения — 805 осіб/kм2. Адміністративним центром є місто Лісабон, що одночасно є і столицею держави.
Лісабонський округ межує:
· на півночі — з округом Лейрії;
· на північному сході та на сході — з округом Сантареня;
· на півдні — з округом Сетубалу (через гирло річки Тежу);
· на заході — омивається Атлантичним океаном
Лісабонський округ складається з 16 адміністративних районів (або муніципалітетів):
· Азамбужа (порт. Azambuja)
· Аленкер (порт. Alenquer)
· Амадора (порт. Amadora)
· Арруда-душ-Віньюш (порт. Arruda dos Vinhos)
· Віла-Франка-де-Шіра (порт. Vila Franca de Xira)
· Кадавал (порт. Cadaval)
· Кашкайш (порт. Cascais)
· Лісабон (порт. Lisboa)
· Лоуреш (порт. Loures)
· Лоурінья (порт. Lourinhã)
· Мафра (порт. Mafra)
· Одівелаш (порт. Odivelas)
· Оейраш (порт. Oeiras)
· Сінтра (порт. Sintra)
· Собрал-де-Монте-Аграсу (порт. Sobral de Monte Agraço)
· Торреш-Ведраш (порт. Torres Vedras)
1.6.5 СетубалСетубальський адміністративний округ (порт. Distrito de Setúbal) розташований у західній частині Португалії і за адміністративним поділом цієї країни є одним з 18 округів. Округ складається з 13 адміністративних районів (або муніципалітетів). Територія округу становить 5 064 km2, населення — 815,9 тис. осіб. Густота населения — 160 осіб/kм2. Адміністративним центром є місто Сетубал.
Сетубальський округ межує:
· на півночі — з округами Лісабона і Сантареня;
· на сході — з округами Евори і Бежі;
· на півдні — з округом Бежі;
· на заході — омивається Атлантичним океаном
Сетубальський округ складається з 13 адміністративних районів (або муніципалітетів):
· Алкасер-ду-Сал (порт. Alcácer do Sal)
· Алкошете (порт. Alcochete)
· Алмада (порт. Almada)
· Баррейру (порт. Barreiro)
· Грандола (порт. Grândola)
· Мойта (порт. Moita)
· Монтіжу (порт. Montijo)
· Палмела (порт. Palmela)
· Сантьяґу-ду-Касень (порт. Santiago do Cacém)
· Сезімбра (порт. Sesimbra)
· Сейшал (порт. Seixal)
· Сетубал (порт. Setúbal)
· Сінеш (порт. Sines)
1.6.6 ФаруАдміністративний округ Ф́ару (порт. Distrito de Faro) розташований у південній частині Португалії і за адміністративним поділом цієї країни є одним з 18 округів. Округ складається з 16 адміністративних районів (або муніципалітетів). Територія округу становить 4 960 km2, населення — 421,5 тис. осіб. Густота населения — 85 осіб/kм2. Адміністративним центром є місто Фару, що одночасно є столицею провінції Алгарве (за колишнім територіальним поділом Португалії до конституції 1976 року).
Більшість населення округу зосереджена уздовж його узбережжя, де працює у сфері послуг і туризму. Внутрішні ж муніципалітети мають порівняно низьку густоту населення, при чому більшість людей працює в сільському та лісовому господарствах.
Округ Фару складається з 16 адміністративних районів (або муніципалітетів):
· Албуфейра (порт. Albufeira)
· Алжезур (порт. Aljezur)
· Алкоутін (порт. Alcoutim)
· Віла-ду-Бішпу (порт. Vila do Bispo)
· Віла-Реал-де-Санту-Антоніу (порт. Vila Real de Santo António)
· Каштру-Марін (порт. Castro Marim)
· Лагоа (порт. Lagoa)
· Лагуш (порт. Lagos)
· Лоуле (порт. Loulé)
· Моншіке (порт. Monchique)
· Ольяу (порт. Olhão)
· Портімау (порт. Portimão)
· Сан-Браш-де-Алпортел (порт. São Brás de Alportel)
· Сілвеш (порт. Silves)
· Тавіра (порт. Tavira)
· Фару (порт. Faro)
Провінція Алгарве є єдиним португальським регіоном, який має досконало виділені границі, які повністю співпадають з границями адміністративного округу Фару.
... (ЭКОСОС); - Комітет ООН із питань утворення, науки і культури (ЮНЕСКО); - Міжнародна організація праці (МАРНОТРАТ); - Міжнародна асоціація транспортної авіації (ІАТА). 3. Прогнози на майбутнє у розвитку міжнародного туризму Вивчення розвитку світового туристського сектору пов'язане із двома групами чинників: екзогенні змінні, які включають демографічні, соціальні, політичні й екологічні ...
... стан туристичної галузі в Україні, наявність позитивних зрушень у розвитку сільського зеленого туризму як прибуткового і найменш капіталомісткого виду туризму. Метою дослідження є аналіз стану міжнародного туризму на Херсонщині для розробки проектних рішень щодо його розвитку. Тому в процесі виконання роботи: 1. Проаналізована діяльність суб'єктів туристичної індустрії та зроблено висновок про ...
... сфері діяльності; неурядові спеціалізовані, міжнародні комерційні, національні і регіональні організації по туризму. Відповідно до Статуту ВІД, цілями її діяльності є заохочення туризму як засобу економічного розвитку і міжнародного взаєморозуміння для забезпечення світу, добробуту, поваги і дотримання прав людини поза залежністю від раси, підлоги, мови і релігії, а також дотримання інтересів ...
... є зайнятість. Як і будь-яка інша сфера господарської діяльності, індустрія туризму є дуже складною системою, ступінь розвитку якої залежить від ступеня розвитку економіки країни в цілому. 1.5. Реалії світового туризму На ПРК доводиться понад 60% усіх прибуттів іноземних туристів і 70-75% поїздок, що відбуваються у світі. При цьому на частку ЄС доводиться біля 40% прибуттів туристів і ...
0 комментариев