2.3 Недоліки існуючих технологій на виробництвах

На виробництвах, як займаються виготовленням страв з мяса можуть не дотримуватися технології виробництва, що приводить до зниження вкусових якостей страви. Так, при розмороженнi та вiдтаюваннi мяса треба пам’ятати, що мясо повинно вiдтавати цiлим куском, нарiзання на шматки ще мороженого м’яса недопустиме. Не допустимо застосовувати нагрiвальнi засоби для скорiшого вiдтаювання м’яса, вiд чого портиться структура м’язового волокна та змiнюється хiмічний склад.

Дуже небезпечно використовувати для приготування страв з м’яса продуктiв тваринництва без наявності ветеринарних свідоцтв, з простроковим строком придатності або не відповідачим вимогам нормативних документів. Продукти тваринництва та продукція з них повинні зберігатися у холодильниках з дотриманням чинних санітарних норм, порушення цих правил веде по псування м’ясних виробів.

При недотриманні необхідних умов зберігання м'ясо в результаті дії мікроорганізмів псується (процес гниття). Висока температура, вологе повітря, відсутність вентиляції, скупчення великої маси свіжих і теплих частин м'яса ведуть до швидкого розмноження мікробів. Тому, перед використанням необхідно проведення ветеринарно-санитарної експертизи.

Щодня в ресторанi здійснюється контроль за якістю продукції, що випускається. Якщо в ході контролю виявлена продукція, яка не відповідає вимогам безпеки споживачів, то вона не допускається до реалізації. При реалізації готової продукції витримується температурний режим подачі страв. Не допускається до реалізації готова продукція, яка зосталася від поперднього дня.

Весь персонал ресторану при виробництві та реалізації продукції дотримує правила особистої гігієни та у відповідності з діючими правилами та своєчасно проходять медогляд.

Внутрішній контроль здійснює адміністрація підприємства: директор, завідувач виробництвом, а також кухарі-бригадири. Контроль за якістю їжі називається бракеражем готової продукції.

З метою повсякденного контролю якості продукції, що випускається, повинна бути створена бракеражна комісія. Але в ресторані “Мюнхаузен” така бракеражна комісія відсутня, в цьому випадку за перевірку якості їжі відповідає завідувач виробництвом, який керується у своїй діяльності нормативно -технічною документацією - збірниками рецептур страв, техніко -технологічними картами, технічними умовами і технологічними інструкцій на напівфабрикати та кулінарні вироби, стандартами, вимогами до якості готових страв.

Він проводить органолептичну оцінку якості їжі,визначає фактичну масу штучних виробів і напівфабрикатів. Бракеражу підлягають усі партії приготовлених страв до початку відпустки на роздачу. В ресторані контроль якості порційних страв здійснює завідувач виробництвом вибірково протягом дня.

Найважливішими умовами випуску страв високої якості є чітке дотримання усіма працівниками норм закладки сировини та здійснення технологічного процесу в суворій відповідності до встановлених вимогами. Велике значення мають механізація технологічних процесів, а також розробка нової прогресивної технології приготування страв, розробка технології приготування та використання охолоджених страв, створення оптимальних умов реалізації кулінарної продукції.

Оцінку якості страв здійснюють у такій послідовності. Спочатку пробують страви, які мають слабовираженний смак і запах, а потім більш гострі; солодкі страви дегустую в останню чергу. Кожен з п'яти показників якості страв (зовнішній вигляд, колір, консистенція, запах, смак) оцінюється за п'ятибальною системою. Середня оцінка виводиться, як середнє арифметичне з точністю до одного знака після коми.

Наприклад, блюдо отримало наступні оцінки:

• зовнішній вигляд - добре; • колір - відмінно; • консистенція - добре; • запах - відмінно; • смак - добре; • середній бал - 4,4.

Оцінка «відмінно» дається стравам, приготовленим в суворій відповідності з технологією і в яких по органолептичним показниками немає відхилень. Страва, приготовлена в відповідності з рецептурою, але має незначні відхилення від встановлених вимог, оцінюється, як «добре». Оцінка «задовільно» дається стравам, що мають значні відхилення від вимог технології, але допустимі до реалізації без переробки.

Оцінка «незадовільно» дається стравам з стороннім, не властивим їм смаком, а також різко пересоленним, недоваренним, недожаренним, що мають неповний вихід. Такі страви не допускаються до реалізації.

У тих випадках, коли виявлені недоліки можна усунути, страви направляють на переробку. При неможливості виправити недоліки продукцію браку, оформляють акт.

Результати перевірки якості кулінарної продукції записуються в бракеражний журнал до початку їх реалізації та засвідчуються підписом. Правильність технологічного процесу, дотримання рецептур, якість сировини, а також готової продукції та напівфабрикатів притримується персоналом ресторану.

Не дивлячись на всі доводи про користь і необхідність м'яса в раціоні людини, останнім часом все частіше звучить думка про недоліки м'ясної їжі. Це і занепокоєння з приводу підвищення вмісту холестерину в крові зниження попиту на телятину з приводу нібито методів відгодівлі, що завдають шкоду при використанні м’яса в їжу. Це зниження попиту на субпродукти з-за розмов про їхню здатність концентрувати в собі шкідливі для здоров'я речовини, що надходять з навколишнього середовища. Споживач може надавати благотворний вплив на виробників і поставщиків м'яса, запобігаючи можливі порушення в процесах змісту, відгодівлі, транспортування і забою худоби, пред'являючи наполегливі вимоги до якості м'яса, його ціну та асортименту.

При всіх гідністях страви з м'яса мають і недоліки. При його жарці утворюються різні канцерогенні з'єднання. Гетероциклічні аміни формуються при високих температурах з креатіна та креатиніну і амінокислот.

Як правило, формування цих сполук відбувається на поверхні м'яса при обсмажуванні на сковорідці або грилі, там, де температура максимальна. Запікання м'яса в печі (духовці, грилі) значно зменшує формування гетероциклічних амінів, як і попереднє маринування або жарка при невеликих температурах. Але якщо людина любить добре прожарене м'ясо, треба вживати разом з ним овочі, фрукти і кисломолочні продукти - вони пов'язують гетероциклічні аміни в травному тракті і запобігають нанесені збитки.

Поліциклічні ароматичні вуглеводи утворюються при температурі загоряння майже будь-яких органічних сполук (у тому числі дерева або жиру). Тому жарка над відкритим вогнем створює на м'ясі наліт з поліциклічних елементів.

Жарка над розпеченим вугіллям в цьому сенсі набагато менш шкідлива, хоча краплі на вугілля жиру запалюються і вносять в цей процес свою частку вуглеводнів. Тому рекомендується смажити м'ясо тільки на повністю прогорівшому вугіллі, причому бажано на відкритому повітрі, щоб випаровування розсіювалося, і не допускало появи відкритого полум'я від палаючого жиру.

Невеликі кількості поліциклічних ароматичних вуглеводнів утворюються при високотемпературній жарці. Нітрозаміни - продукти реакції азотовмісних груп амінокислот і нітритів, які використовуються в якості консервантів. Такі реакції можуть відбуватися як при високій температурі, так і в травному тракті людини. Нітрозаміни - сильні канцерогени, але, на щастя, концентрація нітритів у м'ясі дуже мала (нітрити в досить значних кількостях додають у ковбасні вироби для збереження червоного кольору м'яса).


Информация о работе «Удосконалення технології м'ясних запечених страв»
Раздел: Кулинария
Количество знаков с пробелами: 66019
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
70950
1
4

... і в підігрітому посуді (+65 – +75ºС), як і всі інші другі страви і відразу після приходу гостей, а не до їхнього приходу, щоб страва не втратила своїх смакових якостей. 3. Технологічне забезпечення якості кулінарної продукції страв з припущенної риби для ЗРГ Якість готових рибних страв оцінюють за наступнимипоказниками: відповідність виду риби назві блюда, відповідність виду обробки ...

Скачать
55764
7
14

... 800 700 маслини 700 600 сіль 60 60 зелень 300 300 масло оливковое 400 400 Вихід ~4160 ~3800   Висновки по 3 Роздiлу   Запропонована розробка нової технології виготовлення з овочевої продукції в їдальнях заснована на технології включення у виробництво двох етапів - попередньої варки овочів протягом до кількох минут, залежно від виду овоча та подальшого запікання в духовій шаф ...

Скачать
63706
13
7

... для відвідувачів - одна з найважливіших задач, що стоїть перед системою громадського харчування сьогодні. У дипломній роботі ми розглянемо технологічний процес приготування страв з м’яса яловичини, що є досить бажаними у всіх закладах громадського харчування, зокрема на цих стравах спеціалізується ресторан вищого ґатунку «Козачок». В роботі був розглянутий ресторан «Козачок» з боку оснащеності ...

Скачать
47276
0
0

... і – в один ряд, котлетну масу – на лотки шаром 5–7 см. Паніровані котлети зберігають до 24 год, січені вироби – 12, субпродукти, супові набори і кістки – до 18 год. 2. Технології виробництва рублених котлет з м’яса птиці з використанням сухого знежиреного молока 2.1 Розробка повноцінних м'ясних рублених напівфабрикатів для шкільного живлення Усесвітній досвід вирішення проблеми недоліку ...

0 комментариев


Наверх