020 Шліфувальна

Собівартість відновлення деталі Св, грн.

Св = Оз + Дз + Нз + Нв + М;

 

Св =грн

Основна заробітна платня Оз, грн.

Оз = Тн Ст/60;

Оз =2.17 грн

Додаткова заробітна платня Дз, грн.


Дз = 0,1  Оз

Дз =0.1 грн.

Нарахування на заробітну платню Нз, грн.

Нз = 0,1  (Оз + Дз)

Нз = 0.1 грн

Накладні витрати Нв, грн.

Нв = 1,5 Оз.

Нв =1.5 грн

14. Основні вимоги при роботі на верстатах

 

Загальні вимоги

14.1. При виконанні робіт на механічних дільницях, робочих місцях, де розташовані верстати, можуть мати місце такі основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори:

– обертові частини верстатів

– деталі, заготовки та осколки, стружка, а також інструмент, який вилітає.

– частини абразивних кругів, які розлітаються

– різальний інструмент

– ураження електричним струмом

– підвищені рівні шуму

14.2. Організація і виконання робіт на механічній дільниці повинно відповідати Правилам техніки безпеки і виробничої санітарії при холодній обробці металів.

14.3. Вимоги безпеки до процесів обробки різанням повинні бути викладені в технологічних документах і виконуватись протягом усього технологічного процесу.

14.4. верстати при роботі яких виділяються шкідливі речовини, повинні працювати із ввімкненою місцевою вентиляцією для їх видалення із зони різання

14.5 для працюючих, які беруть участь у технологічному процесі різання, повинні бути забезпечені зручні робочі місця, де б ніщо не заважало їх діянням під час виконання.

14.6 на кожному робочому м ісці біля верстата повинні бути деревяні трапи на всю довжину робочої зони і шириною не менше 0.6 м від частин верстата, що виступають.

14.7 верстати повинні приводитись в дію та обслуговуватись тільки тими особами, за якими вони закріплені. Пускати в дію верстата і працювати на них іншим особам заборонено.

Ремонт верстатів повиннен здійснюватися спеціально призначеними особами.

14.8 перед початком роботи на верстаті необхідно перевірити справність та наявність усіх загороджень і пристроїв, надійність закріпленого різального інструменту, а також випробувати верстат на холостому ходу.

14.9 виключення верстата обов’язкове:

– у разі припинення подання струму

– при зміні робочого інструменту, закріпленні або чстановленні деталі, що обробляється, знятті її з верстата, а також при ремонті, чищенні та змащенні верстата, прибиранні ошурок та стружки

14.10 Вироб, що обробляються на верстатах, повинні міцно і надійно закріпляти.

Техніка безпеки при роботі на токарному верстаті

1. Знімаючи (згвинчуючи) патрон або планшайбу, необхідно обертати їх тільки вручну. Забороняється для виконання цієї операції включати шпиндель верстата.

1.  Під час роботи верстата забороняється торкатися обертаючих частин, вводити руку в зону їх руху, класти на верстат деталі та інструменти

3. При обробці в'язких матеріалів (сталей) необхідно застосовувати різці зі спеціальною затонкою або пристрої, що забезпечують роздроблення стружки в процесі різання.

4. При обробці крихких матеріалів і при утворенні роздробленої на малі частини стружки повинні застосовуватись стружковідвідники.

5. Обробка металів, що утворюють зливну стружку, повинна проводитися із застосуванням струж-доломачів для роздроблення стружки.

6. Опиловка, поліровка, зачистка абразивним полотном деталей, що обробляються на верстатах, повинна проводитися за допомогою спеціальних пристроїв (інструменту) і методами, що забезпечують безпеку виконання цих операцій.

7. Прутковий матеріал, що подається для обробки на верстати, не повинен мати кривизни.

8. При роботі на високих швидкостях з метою безпеки необхідно користуватися обертовими центрами.

9. Для створення безпечних умов праці при обробці деталей великої довжини повинні застосовуватись люнет.

 

15. Охорона праці

 

Охорона праці при виконання токарних робіт

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

1.1. До роботи токарем допускаються особи, що досягли 18 років, які пройшли відповідне навчання і медичний огляд.

1.2. Токар, якого приймають на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів і способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомлений під розпис з умовами праці, правилами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, про правила поведінки при виникненні аварій.

До початку роботи безпосередньо на робочому місці токар повинен пройти «первинний інструктаж» з безпечних прийомів виконання робіт. Про проведення вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці робляться відповідні записи в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці.

При цьому необхідний підпис як того, кого інструктованій, так і того, хто інструктував.

1.3. Токар, що приймається на роботу, після первинного інструктажу повинен протягом 2 -15 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) пройти стажування під керівництвом досвідченого, кваліфікованого токаря, який призначається наказом (розпорядженням) по підприємству.

1.4. Позаплановий інструктаж з правил і прийомів безпечного ведення робіт токар повинен проходити:

а) періодично, не рідше одного разу у квартал;

б) при незадовільних знаннях з охорони праці, не пізніше місячного строку;

в) у зв'язку з допущеним випадком травматизму або порушення вимог охорони праці, що не призвело до травми;

1.5. Для токаря, передбачений такий спецодяг і засоби індивідуального захисту: комбінезон віскозно-лавсановий, черевики шкіряні, окуляри захисні.

1.6. Спецодяг повинен бути відповідного розміру і зросту, не утруднювати рухи, бути правильно і акуратно заправленим і не мати вільних кінців і зав'язок.

1.7. Токар зобов'язаний:

- знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці; дотримуватися заходів з охорони праці, передбачених колективним договором (угодою, трудовим договором);

- проходити в установленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;

- співпрацювати з власником у справі організації безпечних і нешкідливих умов праці;

Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для життя людей, які його оточують і навколишнього природного середовища.

1.8.У робочій зоні можливий вплив таких небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

- рухомих і обертових частин устаткування;

- електричного струму (при відсутності або несправності захисного заземлення чи занулення, пошкодженні ізоляції струмоприймачів);

- підвищеного рівня шуму на робочому місці;

- підвищеної запиленості повітря робочої зони.

1.9. Токар повинен додержуватись вимог правил внутрішнього трудового розпорядку:

- дотримуватись технологічної дисципліни;

- дбайливо ставитись до устаткування, інструменту, пристроїв, матеріалів, спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, зберігати їх у спеціально відведених місцях;

- підтримувати чистоту на своєму робочому місці на території підприємства.

1.10. На робочому місці забороняється палити, вживати спиртні напої та інші речовини, що справляють наркотичну дію на організм людини. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;

1.11. Щоб запобігти травмуванню і виникненню травмонебезпечних ситуацій, додержуватись таких вимог:

- не залишати працююче устаткування без догляду і не допускати до роботи. на ньому осіб, які не пройшли навчання і не закріплені за цим устаткуванням;

- працювати на справному устаткуванні, при виявленні несправностей повідомити безпосереднього керівника робіт або ліквідувати їх самому, якщо це входить у обов'язки. Забороняється працювати на устаткуванні зі знятими захисними засобами травмонебезпечних зон;

- не відчиняти дверці електрошаф і не ремонтувати електроустаткування, не наступати на електропровода;

- не виконувати роботи, які не входять у ваші обов'язки.

1.12. На території підприємства пересуватись по пішохідних доріжках, проїзну частину дороги переходити в установлених місцях, дотримуватись вимог знаків безпеки праці.

1.13. Токар повинен вміти надати першу (долікарську) допомогу при кровотечах, переломах, опіках, ураженні електричним струмом, раптовому захворюванні або отруєнні.

Діставши травму, повідомити про це безпосереднього керівника робіт самому або через товариша.

1.14. Додержуватись вимог особистої гігієни:

- верхній одяг, головний убір, вуличне взуття, особисті речі залишати в гардеробній;

- роботу виконувати в чистому спецодязі;

- приймати їжу в спеціально обладнаному місці.

1.15.3а порушення вимог інструкції підприємства, працівник притягається до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно з законодавством України.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Надягнути спецодяг, застебнути його на всі ґудзики, сховати волосся під головний убір.

2.2. Перед включенням верстата слід переконатися, що пуск його нікому не загрожує небезпекою. Оглянути і перевірити:

- огорожу зубчастих коліс, приводних пасів, валиків-приводів а також струмоведучих частин, електричної апаратури (пускачів, рубильників, трансформаторів, кнопок);

- заземлюючих пристроїв;

- запобіжних пристроїв для захисту від стружки, охолоджувальних рідин;

- пристроїв для кріплення інструменту (відсутність тріщин, надломів, міцність кріплення пластинок твердого сплаву або керамічних пластинок стружколамальних порогів тощо);

- різального, вимірювального, кріпильного інструменту і пристосувань і розкласти їх в зручному для користування порядку.

2.3. Перевірити міцність і надійність оброблюваної деталі та інструмента. .

2.4. Перевір йти на холостому ходу верстата:

- справність органів управління (механізмів головного руху, подачі, пуску, зупинки руху та ін.);

- справність системи змащення і охолодження (впевніться в тому, що мастило і охолоджувальна рідина подаються нормально і безперебійно);

- справність фіксації важелів вмикання і перемикання (впевнитись в тому, що можливість мимовільного перемикання з холостого ходу на робочий виключене);

- чи немає заїдань або слабини в рухомих частинах верстата, особливо в шпінделі, у повздовжніх і поперечних полозках супорта.

2.5. Перевір йти і забезпечити достатнє змащення верстата; при змащенні користуватись тільки відповідними пристосуваннями.

2.6. Впевнитись, що шланги, які підводять охолоджувальну рідину, розміщені так, що виключена можливість зіткнення їх з різальним інструментом і рухомими частинами верстата. Охолоджувальну рідину подавати тільки насосом.

2.7. Підготувати гачок для видалення стружки, ключі, інші інструменти, не застосовувати гачків з ручкою у вигляді петлі.

2.8. Не допускати розбризкування рідини і мастил на підлогу.

2.9. При виявленні несправностей або небезпеки негайно повідомити керівника робіт і без його дозволу до роботи не приступати.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

3.1. Виконувати вказівки по обслуговуванню й догляду за верстатом, а також вимоги попереджувальних таблиць, що є на верстаті.

3.2. Виконувати тільки доручену роботу; під час роботи бути уважним, не відволікатися самому і не відволікати інших від роботи.

3.3. Під час роботи верстата не приймати і не подавати через працюючий верстат будь-які предмети, не підтягувати болти, гайки та інші з'єднувальні деталі верстата.

3.4. Перед установленням на верстат очистити від стружки і масла оброблювані деталі і пристосування, особливо стичні базові і кріпильні поверхні для забезпечення правильної установки і міцності кріплення.

3.5. Оброблювану деталь установлювати на верстаті правильно і надійно, щоб під час ходу верстата були виключені можливості вилітання або будь-які інші порушення технологічного процесу.

3.6. Вимірювати оброблювану деталь тільки після повної зупинки верстата.

3.7. Якщо при обробці металу утворюється стружка, що відлітає, то при відсутності спеціальних захисних пристроїв на верстаті надіньте захисні окуляри або запобіжний щиток з прозорого матеріалу.

3.8. Не охолоджувати різальний інструмент мокрими ганчірками або щітками.

3.9. Не здувати стружку з верстата, прибирати її за допомогою спеціальної щітки після його зупинки.

3.10. Не мити руки в бензині, гасі тощо. Для обтирання рук використовувати ганчір'я.

3.11. При закріпленні деталі в кулачковому патроні або використанні план-шайб захоплювати деталь кулачками на можливо більшу величину. Не допускати, щоб після, закріплення деталі кулачки виступали з патрона або план-шайби за межі їх зовнішнього діаметра. Якщо кулачки виступають, замінити патрон або встановити спеціальне огородження.

 


Використана література

 

1.  Методика технического нормирования в ремонтном производстве Ростов-Дон, 1986.

2.  Загальноремонтні роботи. Норми часу на розбирально-складальні та ремонтні роботи. Книга 28.

3.  Читалкин А.М., Аршинкин М.И. Ремонт дорожных машин

Контрольные работы. Специальность 0518. – Ростов-Дон, 1986.

4.  Загально ремонтні роботи. Нормативи часу на розбирально-складальні та ремонтні роботи. «Поліграфника». Київ 1997 р

5.  Правила охорони праці на автомобільному транспорті. Київ.:

Держнаглядохоронпраці, 1997.


Информация о работе «Ремонт штовхача клапана»
Раздел: Промышленность, производство
Количество знаков с пробелами: 34961
Количество таблиц: 7
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
30042
2
9

... кГм 29 Порядок роботи циліндрів 1-5-4-2-6-3-7-8   Вигляд ГАЗ-53 (з переду, ззаду, з боку) Розділ 2. Технологічна частина 2.1 Детальна будова безвальної головки блоку ГАЗ-53 На двигуні встановлюють дві головки циліндрів (Рис.2.1.1). Кожна головка центрується двома фіксуючими втулками-штифтами, запресованими в блок циліндрів. Рисунок 2.1.1 Будова головки циліндрів та деталей, що ...

Скачать
44117
6
20

... При втриманні протягом 3 хв. пропускання керосин через клапани не допускається. У випадку пропускання керосину слід повторювати притирання. 2.7 Перелік інструменту, приладів, які використовувались Під час ремонту газорозподільного механізму використовується велика кількість інструментів, приладів та приспособлень. Для того щоб розібрати та зібрати газорозподільний механізм потрібно мати: ...

Скачать
44951
0
6

... відвала в плані під кутом ліворуч (положення І) і праворуч (положення III) від його прямого положення II. Найбільший кут повороту відвала |3 у кожну сторону становить ±27°. Рис. 2.1. Робоче обладнання бульдозера з поворотним відвалом: 1-  відвал, 2- штовхач, 3- гідроциліндр підйому-опускання відвала, 4 трактор, 7,5 – напіврами, 6- шарнир Для зміни кута встановлення відвала в плані опускають ...

Скачать
27067
3
4

... і швидкість руху, завдяки чому зменшується шум випуску. Тліючі частки сажі труться об стінки труб і, втрачаючи енергію, гаснуть. Гази, що відробили, відводяться по трубі 5 в атмосферу [4]. 2. Технічне обслуговування системи живлення двигуна автомобіля ЗИЛ-130 2.1 Основні несправності Технічне обслуговування системи живлення карбюраторних двигунів. Основні несправності проявляються, як ...

0 комментариев


Наверх