2.4 Краватка

Кінець краватки має знаходитися на рівні середини паска, але не вище, ніж його верхній край. Слід бути дуже обережним з краваткою-метеликом. Краватка такого типу, як правило, асоціюється з відповідним (офіційним, вечірнім) вбранням — смокінгом або фраком, і тому одягнута вдень у ділових ситуаціях може розцінюватися як вияв ексцентризму. Ширина краватки має дорівнювати приблизно 7,5 см, при цьому варто не забувати, що з часом вона змінюється.

Вибір кольорів.

Колір краватки і колір костюма мають доповнювати один одного, але при цьому не збігатися. Найбільш поширені кольори основи — бургунді, червоний та темно-синій. Додаткові кольори (кольори деталей або візерунка), як і самі деталі та візерунок, мають бути витонченими і при цьому різко не виділятися, "не кричати".

Вибір тканини.

Перевага віддається виробам з 100 % шовку. Такі краватки елегантні, і їх можна носити протягом року в будь-якому кліматі.

Геометричні фігури та смужка — хороший вибір, альтернативним варіантом є м'який візерунок.

Комбінуючи костюм, краватку та сорочку, виходьте з таких можливих варіантів: 1) дві однотонні речі, одна — з малюнком; 2) одна однотонна річ, дві — з малюнком. Поєднання трьох речей з малюнком вимагає високого вміння та смаку, але при цьому може виглядати надзвичайно привабливо (або ж стати, без належного вміння, катастрофою стилю).

Краватка та носовичок мають доповнювати один одного, не маючи при цьому подібного/ідентичного малюнка.

 

2.5 Прикраси/годинник

Чоловіки повинні носити не більше однієї каблучки на руці.

Ділові люди можуть носити високої якості золоті, срібні або сталеві (stainless steel) годинники.

Носіть годинник навіть тоді, коли ваш внутрішній таймер працює відмінно: відсутність годинника у ділової людини може бути розцінена іншими (діловими партнерами, клієнтами) як недостатня увага і повага до часу.

 

2.6 Пасок

Паски мають бути шкіряними (можливо зі шкіри крокодила) чорного, коричневого кольорів або кольору бургунді. Колір паска повинен збігатися з кольором взуття. Слід вибирати паски з пряжкою, що не впадає в очі.

2.7 Шкарпетки

Найбільш поширені шкарпетки з нейлону чи тонкої бавовни. Вони повинні сягати середини литки (закінчуватися на висоті 20—25 см від вашої підошви): тоді вам ніколи не доведеться, демонструвати голі ноги, сидячи навіть заклавши ногу за ногу.

Прийнятний колір — чорний, коричневий або темно-синій. Шкарпетки білого, бежевого або будь-якого яскравого кольору чи з великим візерунком можуть привернути до ваших ніг зайву увагу оточуючих.

Вибирайте колір, який збігається з кольором брюк або підходить до нього. Винятком є бежеві брюки, у такому випадку шкарпетки мають підходити до кольору взуття.

 

2.8 Взуття

Оточуючі завжди дивляться на ваше взуття, тому вам варто звертати на нього не меншу (якщо не більшу) увагу, ніж на одяг, та намагатися дотримуватися існуючих правил.

Вашим вибором може бути як шкіряне взуття зі шнурками, так і без них. При цьому будьте дуже обережні з черевиками без шнурків, спереду на яких висить пара декоративних вузликів. У принципі, вони є менш офіційними, а у деяких сферах/галузях професійної діяльності взагалі сприймаються як "домашні капці". В офісі бажано уникати черевиків на товстій підошві, хоч вони можливі протягом холодного сезону.

Колір черевиків не повинен бути світлішим за колір брюк.

Чорне взуття одягається до костюмів сірого, темно-синього та чорного кольорів. До костюмів коричневого або бежевого кольору підходить темно-коричневе взуття.

 


2.9 Портфель/гаманець

Портфель має бути зі шкіри коричневого та чорного кольорів або кольору бургунді.

Гаманець рекомендується носити у внутрішній кишені піджака. Коли він лежить у кишенях брюк (не має значення, бокових чи ззаду), загальний вигляд костюма від цього значно страждає.

Нижче наведено базовий традиційний гардероб ділового чоловіка. Пам'ятайте, що він є загальним орієнтиром і може змінюватися/варіюватися залежно від вашого місця проживання, сфери професійної діяльності та посади, яку ви обіймаєте.


Література

1.  Casperson D.M. Power Etiquette: What You Don't Know Can Kill Your Career. — N.Y., 1999; Pease A. Questions Are the Answers: How to Get to "Yes" in Network Marketing. — Buderim, 2000.

2.  Тимошенко НЛ. Одяг ділової людини // Політика і час. — 2000. — № 1-2. — С. 102—105

3.  Morgan J. Debrett's New Guide to Etiquette and Modern Manners. — London, 1996

4.  Post P., Post P. The Etiquette Advantage in Business: Personal Skills for Professional Success. — N. Y., 1999

5.  Sabath M. Business Etiquette: 101 Ways to Conduct Business with Charm and Savvy. — Franklin Lakes, 1998

6.  Sabath M. International Business Etiquette: Europe. — Franklin Lakes, 1999.

7.  Pease A. Questions Are the Answers: How to Get to "Yes" in Network Marketing. — Buderim, 2000

8.  Axtelt E.R. Gestures: The Do's and Taboos of Body Language Around the World. — N. Y., 1998

9.  Zheng S. Enhance Your Image Quotient: Your Guide to Personal Branding. — Singapore

10.  Карнеги Д. Как завоевать друзей и оказывать влияние на людей. — М., 1990.


Информация о работе «Традиційний діловий гардероб»
Раздел: Этика
Количество знаков с пробелами: 20717
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
46323
0
0

... , тому що маєте важливий діловий ланч, не варто зупинятися на чорному вечірньому платті з шарфом. Один із перших уроків корпоративної культури, який повинна засвоїти кожна ділова людина, — визначення типу, стилю одягу, підходящого, прийнятого для роботи (яка є денною) у певному конкретному місці. 3. Принципи та критерії підбору ділового гардеробу - Не слід ставати жертвою моди. Ваш робочий ...

Скачать
51742
9
1

засади організації та проведення ділової програми виставкових заходів 1.1 Сутність та значення ділової програми виставок і ярмарків Ділова програма виставок зазвичай включає тематичні семінари, конференції, круглі столи. Заходи ділової програми дозволяють обмінятися досвідом і встановити нові бізнес-контакти. Участь у діловій програмі виставок - це дієвий спосіб привернути увагу та закріпити ...

Скачать
118662
1
3

... першу чергу орієнтована на свої особистісні погляди і уявлення про те, як треба вдягатися хоча певний облік ситуації, відбувається. РОЗДІЛ 3 ПРАКТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ГЕНДЕРНИХ ВІДМІННОСТЕЙ В ПСИХОЛОГІЇ МОДИ В рамках даної дипломної роботи було проведено експериментальне дослідження. Мета дослідження: експериментальне вивчення гендерних відмінностей в концепції самопрезентації. Завдання досл ...

Скачать
60983
1
0

... для обговорення о другій.» Ввічливо, але твердо давайте колегам (не начальству) зрозуміти, коли ви матимете час для спілкування з ними, а коли будете абсолютно зайняті і не зможете допустити Ділові люди усього світу кожного робочого дня гають значну кількість часу, шукаючи загублені або покладені у невідповідне місце матеріали та документи. Дослідження, проведені у США, свідчать, що посадові ...

0 комментариев


Наверх