1.3 Системи керування кадрами
Системи керування кадрами дозволяють керівництву підприємства оперативно одержувати об'єктивну інформацію про наявність чи вакансій перевищення штатів, будь-які довідки про персонал, мати безпосередній доступ до особистих справ співробітників, спростити ведення кадрового діловодства і підготовку звітних документів менеджерами по персоналу.
Система надає можливість більш оперативно вести облік кадрів, коректувати структуру і штатний розклад, оформляти документацію, вирішувати питання розміщення і переміщення співробітників, професійної підготовки, підбора кандидатів на вакантні посади.
Система дозволяє створювати і редагувати штатний розклад підприємства, вести особисті справи, картки персонального і військового обліку застосовуючи тестування при підборі кандидатів на вакантні посади. Дає можливість формувати довільні статистичні звіти, довідки і списки співробітників, видавати персональні і групові накази, проводити розсилання кореспонденції співробітникам та виводити дані про керівництво, співробітників чи вакансії будь-якого підрозділу.
Єдиний довідник дозволяє прискорити заповнення документів за рахунок використання даних з довідників і значень по умовчанню, швидко чи додавати змінювати елементи в будь-якій категорії, створювати ієрархічні структури даних. Система захисту даних розмежовує права доступу, попереджає некоректні дії оператора, реєструє дії користувачів при зміні найбільш значимих даних
Ключове поняття програми – Робоче місце. Воно належить визначеному приміщенню, закріплено за конкретним відділом, зв'язано з конкретною посадою, може бути зайняте співробітником чи вакантне, дозволяє враховувати такі характеристики як устаткування, категорію шкідливості, регламент робочого часу й ін.
Система функціонально організується у виді декількох інформаційних блоків, між якими відбувається обмін даними:
1. Структура і план підприємства, робочі місця:
– створення і модифікація структури підприємства;
– план-перелік приміщень, робочих місць.
2. Штатний розклад:
– підтримка діючого і редагування штатних розкладів;
– генерація звітів.
3. Особисті справи:
– доступ до особистої справи з фотокарткою співробітника;
– автоматичний розрахунок стажу роботи, нагромадження інформації про лікарняні і відпустки;
– формування графіка відпусток;
– збереження інформації про посадові обов'язки, кадровому резерві.
4. Накази:
– формування персональних і групових наказів про призначення перекладах, звільненнях, змінах окладів і надбавок, заохоченнях і стягненнях, наданні відпусток, відрядженнях;
– друкування комплектів документації, зв'язаної з відрядженнями і т.д.;
– підготовка наказів по структурі підприємства, правилам внутрішнього розпорядку.
Тексти наказів генеруються в текстовому редакторі Word на основі шаблонів, що містять поля злиття.
5. Кар'єра, заробітна плата:
– зведення про роботу;
– дані, необхідні для нарахування заробітної плати, оплати відпусток по тимчасовій непрацездатності і т.д.
Окремі зведення можуть попадати в цей розділ автоматично при відпрацьовуванні наказів, зв'язаних зі зміною посади, окладу, персональної надбавки й ін.
6. Статистика:
– статистичні дані по наказах, особистих справах, структурі підприємства;
– списки постійних і тимчасових працівників, сумісників, пенсіонерів;
– списки, формовані відповідно до заданої логічної умови добору;
– різні довідки по кадрам;
– телефонні довідники;
– списки устаткування.
7. Підбор кадрів:
– добір персоналу на вакантні посади з числа чи кандидатів співробітників з урахуванням психофізичних властивостей, професійних і ділових якостей.
8. Організації:
– нагромадження даних:
– про контакти для оформлення документів для відрядження;
– колишні місця роботи і навчання;
– формування адресного розсилання кореспонденції.
1.4 Автоматизовані системи ведення документації
Серед автоматизованих систем ведення документації найбільш зручні для освоєння і використання програми, що забезпечують високу інтеграцію з Microsoft Office. Прикладом можуть служити розробки, пропоновані фірмою, що дозволяють:
- завантажувати документи безпосередньо з офісних додатків Microsoft;
- поміщати значки додатків у меню Програми і на панель задач;
- подвійним щигликом миші здійснювати автоматичний запуск, використовуючи асоціацію з типом обраного документа, використовувати метод drag-and-drog;
- переглядати архів документів безпосередньо з оболонки і провідника Windows, застосовувати стандартне меню Пошук, вести список документів, що недавно редагувалися, використовувати при роботі з документами контекстні меню Windows;
- здійснювати пошук завантаження і збереження повідомлень на рівні з іншими типами документів безпосередньо з MS Outlook;
- підтримувати колективну роботу з документами в мережі через Internet Explorer, здійснювати інтеграцію з Microsoft Exchange по списках користувачів і груп.
Системи ведення документації можуть забезпечувати формування пакетів документів, їхній швидкий пошук по різних атрибутах, захист за допомогою резервного копіювання, розмежування доступу, ведення протоколу дій користувача.
0 комментариев