2.4 Характеристика інформаційно-керуючих систем фонду
Фонд має доцільну систему інформаційного забезпечення, що об'єктивно відображає сформовану економічну ситуацію.
Інформаційне забезпечення – це зв'язок інформації із системами керування Фондом і управлінським процесом у цілому. Воно може розглядатися не тільки в цілому, охоплюючи усі функції керування, але і по окремих функціональних управлінських роботах, наприклад прогнозуванню і плануванню, обліку й аналізу. Це дає можливість виділити специфічні моменти, властиві інформаційному забезпеченню функціонального керування, розкривши в той же час його загальні властивості, що дозволяє направити дослідження всередину.
У сучасних умовах важливою областю стало інформаційне забезпечення, що складається в зборі і переробці інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Передача інформації про положення і діяльність фонду на вищий рівень керування і взаємний обмін інформацією між усіма взаємозалежними відділами фонду здійснюються на базі сучасної електронно-обчислювальної техніки й інших технічних засобів зв'язку.
Можна затверджувати, що ефективна діяльність фонду можлива тільки при наявності єдиної корпоративної (комплексної) системи, що поєднує керування фінансами, персоналом. Вимоги, пропоновані до корпоративної інформаційної системи, повинні відповідати процесам, функції автоматизованих робочих місць – посадовим обов'язкам співробітників.
Підходячи до сучасних вимог, пропонованих до якості роботи управлінської ланки фонду, не можна не відзначити, що ефективна робота його цілком залежить від рівня оснащення офісу фонду електронним устаткуванням, таким, як комп'ютери, засоби зв'язку, копіювальні пристрої.
Але фонд має чи мало недоліків у цьому відношенні.
У віддалених відділеннях використовується застаріле комп’ютерне обладнання, факси.
Наприклад поганий зв’язок з відділенням в м. Тернівці. Дуже довго йде передача інформації, іноді зв’язок зникає.
Не всі відділення мають в розпорядженні Internet. Застарілі комп’ютери не так швидко обробляють інформацію, як нові, в них частіше бувають збої, що приводить до несвоєчасного надання звітів, затримка працівників на місцях після закінчення робочого дня.
Думаю, закупка нових комп’ютерів, офісного обладнання дозволить виконувати більший обсяг роботи і досягати кращих результатів за більш короткий термін. В добре оснащеному офісі підвищиться якість роботи, а персонал буде відчувати себе комфортніше.
3. Розробка заходів щодо підвищення ефективності роботи інформаційно-керуючих систем
3.1 Необхідність комп’ютерного забезпеченні в сучасних умовах господарювання
Сучасні масштаби і темпи впровадження засобів автоматизації керування в умовах сучасного господарювання з особливою гостротою ставить задачу проведення комплексних досліджень, зв'язаних із усебічним вивченням і узагальненням виникаючих при цьому проблем як практичного, так і теоретичного характеру.
В останні роки виникає концепція розподілених систем керування господарством, де передбачається локальна обробка інформації. Для реалізації ідеї розподіленого керування необхідне створення для кожного рівня керування і кожної предметної області автоматизованих робочих місць (АРМ) на базі професійних персональних ЕОМ.
Для кожного об'єкта керування потрібно передбачити автоматизовані робочі місця, що відповідають їхньому функціональному призначенню. Однак принципи створення АРМ повинні бути загальними: системність, гнучкість, стійкість, ефективність
Принцип гнучкості означає пристосовність системи до можливих перебудов завдяки модульності побудови всіх підсистем і стандартизації їхніх елементів.
Принцип стійкості полягає в тім, що система АРМ повинна виконувати основні функції незалежно від впливу на неї внутрішніх і зовнішніх можливих факторів.
Ефективність АРМ варто розглядати як інтегральний показник рівня реалізації приведених вище принципів, віднесеного до витрат по створенню й експлуатації системи.
3.2 Впровадження єдиного програмного продукту АС «Членство та внески» в робочих органах виконавчої дирекції фонду
Відсутність у відділеннях виконавчої дирекції Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Дніпропетровській області єдиної автоматизованої програми, не дозволяє керівникам та спеціалістам одержувати оперативну інформацію реєстрацію страхувальників та сплату ними страхових внесків.
В даній дипломній роботі пропонується впровадити у користування програму АС «Членство та внески». Цей програмний продукт призначений для створення, формування і ведення електронної Бази Даних щодо суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб та фізичних осіб, що використовують найману працю, а також фізичних осіб, які добровільно зареєструвались у робочому органі виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Програмний продукт має в своєму складі спеціалізоване програмне забезпечення та Базу Даних, що вміщує відповідні дані щодо страхувальників, а також квартальні звіти страхувальників «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду».
Програмний продукт надає такі функціональні можливості:
- завантаження, зберігання та систематизація даних про страхувальників;
- формування та друк страхового свідоцтва;
- формування та друк повідомлення про встановлення страхового тарифу;
- друк опису страхувальників, в т.ч. відібраних відповідно запиту;
- автоматизоване приймання квартальних звітів від страхувальників «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду» з одночасним контролем правильності їх заповнення та завантаженням звітів до Бази Даних;
- відбір квартальних звітів страхувальників відповідно запиту;
- формування зведеного звіту за звітний квартал;
- формування та друк звітів щодо:
- зареєстрованих та знятих з обліку страхувальників;
- відомості щодо реєстрації та звітів;
- страхувальників, які мають регресні виплати;
- страхувальників та причини несплати страхових внесків;
- відомості про страхувальників, яким нараховано за актами;
- про наявність квартальних звітів за звітний квартал (зданих своєчасно або після встановленого терміну, або відпускних);
- формування та друк звітів щодо кількості страхувальників та надходження страхових внесків за класами професійного ризику, в тому числі і за категоріями страхувальників (юридичні особи та фізичні особи, що використовують найману працю, а також добровільно зареєструвались у робочому органі виконавчої дирекції Фонду);
- формування та друк звітів щодо надходження страхових внесків за видами економічної діяльності.
Автоматизовано систему «Членство та внески» призначена для автоматизації процедур реєстрації страхувальників, збору й обліку страхових внесків, роботи з виписками з банку, формування звітних відомостей і проведення аналізу даних за різними критеріями.
Автоматизована система складається з бази даних і автоматизованих робочих місць (АРМ). Склад АРМів відповідає типовим функціям фахівців районних відділень (які ведуть облік справ страхувальників і виконують перевірку нарахувань і перерахувань страхових внесків) і обласних керувань.
Автоматизована система «Членство і внески»:
- реалізована в архітектурі клієнт-серверній архітектурі;
- працює в середовищі Windows;
- використовує Систему Керування Базами Даних FireBird;
- має можливість експорту в офісні програми, зокрема Microsoft Office.
Для оптимальної роботи необхідна установка операційної системи Windows-XP та офісного пакету Microsoft Office-2000.
СУБД FireBird – це некомерційний програмний продукт, вільний у розповсюдженні та використанні. Право на його використання забезпечується ліцензією InterBase Public License v/1/0 компанії InterpriseCorp. СУБД FireBird є повним аналогом СУБД InterBase 6.0. компанії InterpriseCorp. СУБД FireBird є можливість отримати безкоштовно в мережі Internet за адресою: http://prdownloads.sourceforge.net/firebird.
Автоматизована система побудована на основі клієнт-серверної архітектури, передбачає наявність сервера (виділеного або не виділеного) та клієнтських робочих місць.
На серверу встановлюється СУБД FireBird, функціональні програмні модулі та база даних.
На клієнтському робочому місці встановлюються лише функціональні програмні модулі (не включаючи адміністративних утиліт).
АС «Членство та внески» створена з метою автоматизації управлінської діяльності при виконанні статутних завдань Фонду відповідно до вимог статті 24 базового Закону в частині ведення реєстру платників страхових внесків та статті 46 в частині збору та акумулювання страхових внесків та інших доходів до Фонду.
АС «Членство та внески» автоматизує технологію:
– взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і надання їм статусу платника страхових внесків на підставі відомостей з ЄДР про вчинення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і відомостей регіональних центрів зайнятості щодо реєстрації трудових договорів між працівником і фізичною особою;
– обліку та контролю повноти і достовірності відомостей про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду;
– розрахунку, зведення та аналізу показників звітності щодо взяття на облік страхувальників та стану сплати ними страхових внесків;
– контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати страхових внесків, інших платежів до Фонду та цільовим використанням коштів страхувальників;
– формування подань про здійснення заходів з погашення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, штрафних (фінансових) санкцій та пені, нарахованої на недоїмку, страхувальником.
АС «Членство та внески» застосовується в роботі управління обліку страхувальників та надходження доходів центрального апарату виконавчої дирекції Фонду, відділів збору страхових внесків та взяття на облік платників страхових внесків управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду.
За організаційною структурою АС «Членство та внески» – розподілена ієрархічна в трьох рівнях система відповідно до організаційної структури виконавчої дирекції Фонду, а саме:
– в центральному апараті виконавчої дирекції Фонду – АС центрального рівня;
– в управліннях виконавчої дирекції Фонду – АС обласного рівня;
– в відділеннях виконавчої дирекції Фонду – АС районного рівня.
За функціональною структурою АС є багатофункціональною системою відповідно до покладених на виконавчу дирекцію Фонду статутних завдань щодо забезпечення обліку страхувальників та формування доходної частини бюджету Фонду і включає такі підсистеми:
– обліку страхувальників та ведення реєстру платників страхових внесків («Реєстр платників страхових внесків»);
– обліку та аналізу надходження доходів («Внески»);
– службових та сервісних функцій («Сервіс»).
Підсистеми «Реєстр платників страхових внесків» та «Внески» складаються з функціональних задач, кожна з яких вирішується на відповідному рівні АС у визначеній технологічній послідовності.
На центральному рівні підсистема «Реєстр платників страхових внесків» вирішуює такі функціональні задачі:
– ведення державних класифікаторів для забезпечення уніфікованої обробки відомостей з ЄДР;
– розподіл відомостей з ЄДР про вчинення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
– формування та ведення реєстру платників страхових внесків (по Україні в цілому).
На обласному рівні вирішуються такі функціональні задачі:
– актуалізація державних класифікаторів;
– формування та ведення реєстру платників страхових внесків (по області в цілому).
На районному рівні:
– актуалізація державних класифікаторів;
– облік відомостей з ЄДР про вчинення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
– облік відомостей щодо реєстрації трудових договорів між працівником і фізичною особою;
– взяття на облік юридичних осіб, а також їх відокремлених підрозділів, фізичних осіб та надання їм статусу страхувальника.
На центральному рівні АС у складі підсистеми «Внески» вирішуються такі функціональні задачі:
– зведення та аналіз звітності про стан взяття на облік страхувальників та сплати ними страхових внесків (в цілому по Україні та в розрізі управлінь виконавчої дирекції Фонду).
На обласному рівні вирішуються такі функціональні задачі:
– розподіл платежів страхувальників за виписками управлінь Державного Казначейства (по відділеннях виконавчої дирекції Фонду);
– зведення та аналіз звітності про стан взяття на облік страхувальників та сплати ними страхових внесків (по управлінню виконавчої дирекції Фонду в цілому та в розрізі відділень виконавчої дирекції Фонду).
На районному рівні:
– облік платежів страхувальників за виписками управлінь Державного Казначейства;
– облік нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду страхувальниками;
– контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати страхових внесків, інших платежів до Фонду та цільовим використанням коштів страхувальників;
– визначення суми боргу та облік погашення заборгованості страхувальниками;
– формування звітності про стан взяття на облік страхувальників та сплати ними страхових внесків (по відділенню виконавчої дирекції Фонду в цілому).
Підсистема «Сервіс» створюється як допоміжна підсистема у складі Ас «Членство та внески» складається з функцій, призначених для адміністрування АС на всіх рівнях. Кожна службова або сервісна функція виконується в разі потреби, незалежно від виконання інших службових та сервісних функцій.
На центральному, обласному та районному рівнях АС у складі підсистеми «Сервіс» виконуються такі функції:
– ведення реєстраційних даних робочих органів виконавчої дирекції Фонду;
– надання прав користувачів системи робітникам робочих органів виконавчої дирекції Фонду;
– автоматичне оновлення бази даних робочих органів виконавчої дирекції Фонду;
– завантаження реєстру платників страхових внесків до бази даних АС;
– вивантаження реєстру платників страхових внесків з бази даних АС;
– автоматичне ведення журналу обліку операцій з базою даних робочих органів виконавчої дирекції Фонду;
– автоматичне ведення журналу обліку операцій з реєстром платників страхових внесків в базі даних робочих органів виконавчої дирекції Фонду;
– резервне копіювання бази даних АС.
Використання автоматизованої системи можливе при наявності знань користувача щодо операційної системи комп’ютера (Microsoft Windows 2000/XP/2003) та володіння базовими навичками роботи в ній.
Користувачеві мають бути знайомі наступні поняття та навички:
– використання меню «Пуск» («Start») для того щоб визвати програми;
– прийоми роботи з вікнами;
– робота з меню;
– використання управляючих елементів діалогів;
– стандартні діалоги;
– поняття «Буфера обміну» Windows та прийоми роботи з ним;
– налаштування операційної системи за допомогою «Панелі управління» (Control Panel).
Якщо користувач недостатньо знається на перерахованих вище поняттях та навичках, то необхідно звернутися до документації по операційній системі.
У більшості вікон системи присутні наступні елементи:
– інформаційне поле – поле, що обведено рамкою та має колір панелі екрану, призначене для виводу на екран текстової інформації;
– поле вводу – частина екрану, призначена для вводу інформації (зазвичай з клавіатури); зовні схожа на інформаційне поле, але виділена більш світлим кольором по відношенню до кольору панелі екрану;
– поле вводу за допомогою списку вибору (комбобокс) – представляє собою поле вводу з кнопкою, при натисканні якої відкривається список вибору, що представляє записи відповідного довідника для обрання необхідного значення;
– поле однозначного вибору – поле вибору, використовується для вибору лише одної властивості об’єкту з групи властивостей (кнопок) або тільки одного значення (наприклад, так\ні). Якщо в полі встановлено відмітку, то його значення відповідає надпису справа;
– поле багатозначного вибору;
– поле, що призначене для обрання будь-якої кількості властивостей об’єкту з запропонованої групи властивостей;
– список-таблиця – перелік однорідних обертів (елементів списку), кожний рядок якого відтворює інформацію про один з обертів даного списку; перелік всіх елементів таблиці відбувається за допомогою стрілок прокрутки (скроллера);
– кнопка – елемент екрану, що призначений для управління та редагування;
– контекстне меню – меню, що викликається кликом правої кнопки миші на будь-якому з інформаційних елементів системи та відображає список можливих операцій із зазначеним елементом. Вибором пункту меню здійснюється виконання відповідної операції;
– блокнот – принцип організації вікна, що зовні нагадує блокнот із закладками. Вибір необхідної сторінки вікна здійснюється кликом лівої кнопки миші на закладці що відповідає сторінці;
– індикатор стану – виділений кольором напис на екрані (зазвичай вгорі вікна картки РВ), що вказує на поточний режим роботи даного вікна – наприклад, знаходяться дані в режимі перегляду, редагування або вводу нової інформації.
В багатьох вікнах системи інформація подається у вигляді списків-таблиць, при роботі з якими надаються наступні можливості:
– зміна ширини стовпчиків таблиці. Для цього слід підвести курсор до границі шапки стовпчику; коли курсор зовні змінить вигляд на двонаправлену стрілку, натисніть лівою кнопкою миші та, не відпускаючи її, змініть ширину стовпчику;
– сортування записів списку-таблиць по зростанню чи зменшенню значень однієї з колонок – для цього слід підвести курсор до шапки цієї колонки та натисніть ліву кнопку миші;
фонд страхування програма управління
Вимоги до апаратного забезпечення
Сервер бази даних | Мінімальні | Рекомендується |
1. Тип процесора | Intel C2Q6600 | Intel C2Q9770 |
2. Обсяг оперативної пам'яті | 2 Гб | 4 Гб |
3. Обсяг твердого диска | 200 Гб | 400 Гб |
4. Клавіатура, маніпулятор миша, дисковод 3,5» | Стандартні | |
5. Пристрій для копіювання інформації | DVD-RW | DVD-RW |
6. Монітор | LCD-17» | LCD-19» |
7. Відеокарта | 256 Мб | 512 Мб |
8. Джерело безперебійного живлення | 750 VA | 1000 VA |
Вимоги до клієнтського робочого місця
Клієнтське робоче місце | Мінімальні | Рекомендується |
1. Тип процесора | Intel C2DE6300 | Intel C2DE8500 |
2. Об’єм оперативної пам'яті | 1 Гб | 2 Гб |
3. Об’єм твердого диска | 200 Гб | 320 Гб |
4. Клавіатура, маніпулятор миша, дисковод 3,5» | Стандартні | |
5. Монітор | LCD-17» | LCD-20» |
6. Відеокарта | 256 Мб | 512 Мб |
Автоматизована система «Членство і внески» – програмний засіб, призначений для рішення широкого кола задач по автоматизації різних видів операцій при роботі зі страхувальниками.
Впровадження автоматизованого продукту є єдиним з факторів поліпшення фінансового стану Фонду.
Для визначення економічної ефективності організаційно-технічних заходів необхідно порівняти базовий період (до впровадження організаційно-технічних заходів) і прогнозні показники після впровадження нової програми.
Реєстр страхувальників у відділеннях Фонду ведуть 120 спеціалістів. Згідно з інструкціями супроводжуючих інсталяційний пакет АС «Членство і внески», після впровадження програми цей штат буде скорочено на 12 – 13%, тобто
|
чпр = чб ( ), (3.1)
де чпр – чисельність працюючих у проектному варіанті, осіб;
чб – чисельність працюючих у базовому варіанті, осіб.
чпр = 120 х0,875 = 105 осіб
Скорочення чисельності працюючих становить:
Дч = чб – чпр, (3.2)
Дч = 120 – 105 = 15 осіб
Визначимо трудовитрати по формулі:
Т = ч Ч tc Ч tм (3.3)
де Т – трудовитрати, людино-година;
ч – чисельність працюючих, осіб;
tc – тривалість зміни, годин;
tм – місячний фонд робочого часу, дні.
До впровадження організаційно-керуючих систем:
Тб = 120 Ч 8 Ч 24 = 23040 л год / міс.
Після впровадження організаційно-керуючих систем:
Тпр = 105 Ч 8 Ч 24 = 20160 л год / міс.
У вартісному виразі витрати на ведення реєстру страхувальників наведено у таблиці 3.3.
Витрати на ведення реєстру у відділеннях Фонду (грн.)
№ з/п | Стаття витрат | Базовий варіант | Проектний варіант | Відхилення | |
абсолютна | Відн., % | ||||
1 | Електроенергія | 5760 | 5184 | 576 | 10 |
2 | Допоміжні матеріали | 5000 | 4500 | 500 | 10 |
3 | Заробітна плата | 1026000 | 897750 | 128250 | 12,5 |
4 | Нарахування на заробітну плату | 318470,4 | 278661,6 | 39808,8 | 12,5 |
5 | Амортизація обчислювальної техніки | 50000 | 45000 | 5000 | 10 |
6 | Накладні витрати | 307800 | 269325 | 38475 | 12,5 |
Разом: | 1713030,4 | 1500420,6 | 212609,8 | 12,4 |
Вартість електроенергії визначимо за формулою:
Се = Пк Ч Теф Чn, (3.4)
де Пк – потужність, що споживає комп’ютер, кВт;
Теф – ефективний фонд робочого часу, час;
В-тариф, грн. / кВт год;
n – кількість комп’ютерів, шт.
Сбе = 0,2 Ч 5 Ч 24 Ч 100 Ч 0,2 = 480 грн / міс., за рік 480 х 12 = 5760 грн.
Спре = 0,2 Ч5 Ч 24 Ч 90 Ч 0,2 = 432 грн / міс., за рік 432 х 12 = 5184 грн.
Витрати на електроенергію зменшились, оскільки ліквідовано повторні набори інформації, паралельні обчислення, як це було у базовому варіанті у випадку використання локальних програм.
Сеабс = Сбе – Спре, (3.5)
або:
Севідн = Сеабс / Сбе х 100, (3.6)
Сеабс = 5760 – 5184 = 576 грн.,
Севідн = 576 / 5760 х 100 = 10%.
Допоміжні матеріали (папір, дискети, картриджі, інше) коштують за даними базового підприємства 500 грн. на рік. З розрахунку на один комп’ютер.
Мб = 500 Ч n, (3.7)
Мпр = 500 Ч n, (3.8)
Мб = 500 Ч 100 = 5000 грн.
Мпр = 500 1 90 = 4500 грн.
Заробітна плата працюючих за рік:
З = Зср. м. Ч ч Ч 12, (3.9)
де Зср. м. – середньомісячна заробітна плата, для спеціалістів відділу збору внесків та реєстрації страхувальників вона становить 570 грн./міс.
У базовому варіанті заробітна плата робітників відділу становитиме:
Зб = 570 Ч 120 Ч 12 = 820800 грн./рік
Для проектного варіанту вона складатиме:
Зпр = 570 Ч 105 Ч 12 = 718200 грн.
Премії складають 25% від суми заробітної плати:
Пб = Зб Ч 0,25, (3.10)
Ппр = Зпр Ч 0, 25, (3.11)
Пб = 820800 Ч 0,25 = 205200 грн.
Ппр = 718200 Ч 0,25 = 179550 грн.
Нарахування складають 38, % від суми заробітної плати:
Нб = Зб Ч 0,388, (3.12)
Нпр = Зпр Ч 0,388, (3.13)
Нб = 820800 Ч 0,388 = 318470,4 грн.
Нпр = 718200 Ч 0,388 = 278661,6 грн.
Амортизація обладнання становить:
А = Ф Ч Н / 100*n, (3.14)
де Ф – вартість одного комп’ютера, грн.,
Н – норма амортизації, %;
n – кількість комп’ютерів, шт.
Тоді,
Аб = 2000 Ч 0,25 Ч 100 = 50000 грн.,
Апр = 2000 Ч 0,25 Ч 90 = 45000 грн.
Накладні витрати за даними базового підприємства становлять 30% від суми заробітної плати, тобто
Для базового варіанту:
НВб = (Зб +Пб) х 0,3, (3.15)
НВпр = (Зпр + Ппр) Ч 0,3, (3.16)
НВб = (820800 + 205200) Ч 0,3 = 307800 грн.,
НВпр = (718200 + 179550) Ч 0,3 = 269325 грн.,
Загальна сума витрат по обробці інформації становить:
В = Се + М + З + Н + А + НВ, (3.17)
Таким чином, до впровадження організаційно-технічних заходів ці витрати становлять:
Вб = 5760 + 5000 + 1026000 + 318470,4 + 50000 + 307800 = 1713030 грн.
Після впровадження організаційно-технічних заходів:
Впр = 5184 + 4500 + 897750 + 278661,6 + 45 000 + 260325 = 1500420,6 грн.
Економія по трудовим ресурсам становить:
ДТабс = Тб – Тпр, (3.18)
ДТабс = 23040 – 20160 = 2880 л год / міс.
За рік,
ДТр = ДТабс Ч 12, (3.19)
ДТр = 2880 Ч 12 = 34560 л год / рік.
Або 12,5%
Індекс зниження трудових витрат:
Іт = Тб / Тпр, (3.20)
Іт = 23040 / 20160 = 1,143
Зниження вартісних витрат:
ДВабс = Впр – Вб, (3.21)
ДВабс = 1713030 – 1500420,6 = 212609,4 грн.
дн = ДВабс / Вб Ч 100, (3.22)
ДВвідн = 212609,4 / 1713030 Ч 100 = 12,4%
Індекс зниження вартості витрат:
Ів = Вб / Впр, (3.23)
Ів = 1713030 / 1500420,6 = 1,142.
Кошторис витрат на впровадження організаційно-технічних заходів складається з витрат на придбання комп’ютерного забезпечення та впровадження програми.
Кошторис витрат на впровадження організаційно-технічних заходів
Стаття витрат | Сума, грн. | |
1 | Програма | 2430 |
2 | Робота по створенню єдиного реєстру | 2700 |
3 | Стажировка персоналу | 25000 |
4 | Накладні витрати | 5000 |
Разом: | 35130 |
Термін окупності капітальних вкладень:
Ток = К / ДВабс, (3.24)
Ток = 35130 / 212609,4 = 0,16 рік, або 2 місяці.
Коефіцієнт ефективності капітальних вкладень:
Епр = ДВабс / К, (3.25)
Епр = 1 / 0,16 = 6,25.
Таким чином, витрати на впровадження організаційно-технічних заходів окупляться в продовж 2 двох місяців. При цьому трудові витрати скоротяться на 12,5%, економія фонду робочого часу становить 34560 людино-годин на рік. Зниження вартості витрат відбувається у 1,14 раз або 12,5%.
Суттєво зросте якість постановки на облік страхувальників, відповідно, підвищиться ефективність використання трудових ресурсів, що приведе до їх економії. Показники, що свідчать про це, наведені у таблиці 3.5.
Показники економічної ефективності організаційно-технічних заходів
№ п/п | Показники | Одиниці виміру | Абсолютне значення |
Трудові: | |||
1 | Економія трудових ресурсів | людино-год | 34560 |
2 | Індекс зниження трудових витрат | 1,143 | |
3 | Зниження трудових витрат | % | 12,5 |
Вартісні: | |||
4 | Капітальні вкладення | грн. | 35130 |
5 | Економія економічних витрат | грн. | 212609,4 |
6 | Індекс зниження вартості витрат | 1,142 | |
7 | Зниження вартісних витрат, | % | 12,5 |
8 | Термін окупності ОТЗ | рік | 0,16 |
Наведені дані свідчать про економічну доцільність організаційно-технічних заходів.
0 комментариев