2.2 Аналіз присутності іноземних готельних мереж в Україні

В Україні спостерігається дійсний готельний бум. Про вихід на наш ринок заявляють всі нові й нові мережі зі світовим ім'ям. Однак витрачати власні гроші іноземці не поспішають, воліючи працювати через місцевих партнерів, одержуючи не більше 3-7% можливого прибутку. Причина такого підходу не нова - складності з рішенням земельних питань і бюрократизація погоджувальної системи. Втім, якщо галузь збереже рекордні темпи розвитку, то жадібність може пересилити страх.

Міжнародні готельні мережі усе активніше цікавляться можливістю закріпитися в нашій країні. До уже працюючим у Києві Radisson SAS і Hyatt Regency незабаром обіцяють приєднатися як мінімум три-п'ять їхніх конкурентів. Минулі й нинішній роки можуть стати рекордними по кількості голосних заяв від іноземних готельних магнатів і їхніх українських партнерів.

Зокрема найбільший міжнародний готельний оператор "Residor", що відкрив в 2005 році в Києві 4-зірковий готель під брендом "Radisson SAS", має намір вести агресивну політику завоювання українського ринку готельних послуг. Завдання "Residor" - "зайти" в 12 великих міст України, а також в 22 менш великі міста з поруч своїх брендыв. Про це на форумі, що відбувся, по готельному бізнесі, організованому компанією "Meeting Point Ukraine", заявив директор по розвитку бізнесу "Residor Hotel Group" Даррен Бланчард.

Зокрема, Д.Бланчард відзначив, що протягом найближчих 2-5 років компанія відкриє під брендом "Radisson SAS" 2-3 готелю в Києві, по одній у Харкові, Дніпропетровську й Львові, 1-2 - у Ялті. У довгостроковій перспективі мережа цих готелів збільшиться ще на 2-5, у Харкові й Дніпропетровську - на 2, у Львові - на 1 і в Ялті додасться ще 2-3.

Велика кількість готелів в Україні з'явиться під брендом "Park Inn" рівня "3 зірки". Так, до 2012 року 2-3 таких готелю будуть зведені в Києві (у довгостроковому періоді з'явиться ще 8-10), 2 - у Харкові (+ 4), 1 - в Одесі (+ 2-3), 1 - у Кривому Розі (+2), 1 - у Луганську (+1). Компанія також розглядає варіант будівництва таких готелів у центральних районах Ужгорода. Це невелике місто, як відзначив Д. Бланчард, дуже динамічно розвивається й становить інтерес для компанії. Крім того, за словами Д.Бланчарда, у Києві очікується поява таких брендів, як "Regent" і "Missoni", які позиціюються як модний дизайнерський бренд "5 зірок".

На сьогодні "Residor" управляє готельною нерухомістю з більш ніж 300 готелями на 62 тис. номерів в 50-ти країнах світу.

Група «XXI Століття» анонсувала будівництво під керуванням французької групи Accor п'ятизіркового готелю Sofitel на вулиці Лютеранської в столиці. Компанія DeVision домовилася про співробітництво зі світовою мережею Starwood Hotels, що планує передати в керування кілька своїх готелів.

Очікується, що готель DeVision у Кончі-Заспі в найближчому майбутньому придбає мережне ім'я Le Meridien. Експерти не виключають, що Starwood Hotels спробує вивести в Україну й свій не менш знаменитий бренд Sheraton. Компанія також вела переговори з поруч українських девелоперів про будівництво в Києві мережного готелю St. Regis.

Міжнародна мережа Fairmont Raffles Hotels домовилася з вітчизняною компанією «Ярославів Вал» про зведення в Києві готелю під брендом Fairmon, що є люксовим у лінійці ТМ компанії. Очікується, що об'єкт, у який по самих скромних підрахунках буде вкладено не менш $120 млн, прийме перших відвідувачів уже в 2009 р.

Не збираються зупинятися й ті, хто вже встиг обзавестися активами в нашій країні. Зокрема, Rezidor Group побудує на Бориспільському шосе ще одну чотиризіркову Radisson SAS. Вона також планує реалізувати кілька проектів у регіонах, однак подробиці поки не розголошує. Незабаром обіцяють відкрити й столичні довгобуди - Hilton на бульварі Шевченко й «Інтерконтиненталь» на Великий Житомирській.

Причому якщо донедавна мережевики цікавилися винятково будівництвом в Україні фешенебельних готелів, те зараз всі частіше звертають увагу на економ-сегмент. Керівник відділу аналитики й досліджень Deol Partners Олександр Романишин розповідає, що Wyndham Hotel Group (США) уклав з компанією «Українські готелі» (входить у корпорацію «Астрон-УкраЇна») ексклюзивна угода, що передбачає будівництво мережі тризіркових готелів Ramada Encore у столиці й містах з населенням понад 200 тис. Очікується, що протягом найближчого років буде споруджено, по менше мері, 15 таких об'єктів.

Ледве раніше компанія Clubhouse Group Holdings, заручившись дружбою з одним із власників мережі «Фуршет» Ігорем Баленко оголосила про будівництво мережі тризіркових готелів «7 днів». Їх плануються відкрити в Києві, Львові, Трускавцеві й Криму.

Віце-президент по готельному бізнесі корпорації «ВР Энерджи Интернейшнл Україна» (готелі «Прем'єр Палас», «Ореанда», «Дністер», «Лондонська», «Космополіт», «Стара», «Аврора») Олег Болотов уважає інтерес іноземних мереж до нашої країни цілком закономірним. «Однієї з головних причин їхньої лояльності до нашого ринку є перспективність готельного бізнесу в Україні. На сьогоднішній день внутрішній ринок відчуває дефіцит якісної пропозиції», - говорить він. По його даним, якщо, приміром, у Європі період окупності середньостатистичного готелю становить порядку 12 років, а в США - до 18 років, то в нас цілком реально повернути інвестиції вже протягом шести-дев'яти років. При цьому, по оцінках представника компанії «Астрон-Україна» Владислава Вежніна, інвестиції в готель рівня п'ять зірок можуть досягати $100 млн, а вкладення в об'єкт економа-класу стартують із $5-6 млн. У Європі вони вище як мінімум на 10%. Зрозуміло, що подібні рекорди забезпечує дефіцит готельних номерів і їхня висока вартість. Член ради директорів компанії «XXI Століття» Андрій Миргородський відзначає, що в Києві на тисячу жителів доводиться всього 0,4 готельні номери, тоді як, наприклад, що відповідає коефіцієнт для Москви становить 0,8, Варшави - 5, Берліна - 6, Парижа - 6,4, а Рима - більше 16.

На думку Олега Болотова, найбільш перспективним є сегмент тризіркових готелів, оскільки саме в них бідують порядку 80% потенційних постояльців. «Але з погляду прибутковості вигідніше будувати п'ятизіркові готелі - вони окупаються швидше, а попит на фешенебельні номери поки ще перевищує пропозиція», - вважає Болотов, прогнозуючи, що найближчим часом у столиці може бути зведено не менш п'яти-шести готелів рівня чотирьох і п'яти зірок.

Андрій Миргородський додає, що свою лепту в бум готельних інвестицій вніс і чемпіонат Європи по футболі 2012 р., що, як очікується, залучить в Україну потік клієнтів, у п'ять-сім разів перевищуючі сьогоднішні показники. Поки мережевики не озвучили конкретних планів щодо розвитку у Львові й Донецьку, але Романишин не сумнівається, що вони вже найближчим часом спробують закріпитися в цих містах. Тим більше що влади Львова не раз заявляли, що зацікавлено в дружбі зі світовими готельними операторами. Серед пріоритетних для розвитку готельного бізнесу Романишин називає також Одесу, Дніпропетровськ і Харків.

Втім, поки іноземці все-таки поводяться обережно. За словами Олега Болотова, жоден з них не будує в нашій країні об'єкти за свій рахунок, воліючи витрачати засоби українських партнерів. Максимум, на що вони готові піти, - постачати готелі мережними іменами й брати їх у керування, за що ми повинні сплатити 3-7% від прибутку.

«Головна причина, по якій оператори не хочуть вкладати свої гроші в проекти, - високі ризики ведення бізнесу в Україні, зокрема, розгалужена бюрократична система, дорожнеча землі й складність доступу до ділянок», - пояснює Болотов. Андрій Миргородський додає, що саме із цієї причини міжнародні мережі виходять на наш ринок через місцевих партнерів, які вже мають підходящі земельні ділянки або знають, як полегшити й здешевити процедури погоджень. На думку Владислава Вежніна, земельні питання й непрозорість ринку в цілому змушують міжнародні компанії дозувати своя присутність у нашій країні - більшість із них підписують контракти лише на реалізацію конкретних об'єктів, а не на розвиток мережі в цілому. Варто визнати, що побоювання іноземців не необґрунтовані. Досить згадати невдалий досвід Kempinsky в Україні (мережі так і не вдалося вивести на прийнятну норму прибутковості готель в Одесі) або ж тривалі земельні позови Hilton і «Інтерконтиненталь», які відстрочили відкриття готелів майже на десять років.

Експерти думають, що неготовність міжнародних мереж до ризику може пригальмувати їхню експансію на наш ринок надалі, адже в Україні не так багато девелоперських компаній, які готові працювати з іноземцями на умовах партнерських угод. До того ж, як стверджує Олександр Романишин, для вітчизняних інвесторів житлова й комерційна нерухомість поки залишається більше цікавої, ніж готельна, тому що дозволяє скоротити строки повернення інвестицій майже вдвічі. Втім, все залежить від темпів розвитку ринку. Якщо, як прогнозують аналітики, у нашу країну дійсно заюшить потік туристів і бізнесменів, що забезпечує щорічний ріст попиту на готельні номери на 30-50%, жадібність може перемогти страх, змусивши мережі ще більш активно освоювати Україну, у тому числі й за свій рахунок.


Розділ 3. Бізнес-план створення готельного-ресторанного комплексу в м. Львові

3.1 Опис проекту, оцінка його конкурентоздатності

 

Резюме

Представлений бізнес-план дає загальну оцінку рентабельності проекту по створенню готельно-ресторанного комплексу у місті Львові із залученням іноземних інвестицій.

Основні характеристики комплексу:

Готельно-ресторанний комплекс включає в себе:

1.Споруда готелю:

·  готелі-котеджі

·  ресторан

·  спорт зал

·  конференц-зал

2. Споруда бару

·  бар-кафе

·  медпункт

·  більярд

3. Дитяча площадка

4. Автотранспорт (2 автобуси та 2 легкові автомобілі)

5. Види послуг: екскурсійні поїздки , піші та велосипедні прогулянки

Кількість місць для розміщення туристів – до 600 осіб

Кількість місць: В ресторані на 300 місць – столи на 4 персони: 50 столиків; столи на 2 персони:50 столиків

Бар на 70 місць

Кількість працівників 48 чоловік.

Короткі коментарі до фінансових таблиць:

Необхідні капітальні вкладення: 2 723 700 євро.

З яких кошти інвестора: 1 316 800 євро (50%).

Всі розрахунки наведені в євро.

Розрахунки зроблені у відповідності з податковою системою України. (Податок на прибуток 25%, підприємство платник ПДВ)

Фінансові результати:

1. Термін окупності проекту – 2,5 роки.

2. Чистий щорічний прибуток (після періоду окупності, сер. значення): – 986 000,00 євро.

.В розрахунках бралися до уваги інфляційні процеси.

1. Максимізація прибутку отримується за рахунок розширення ринку збуту, росту об’ємів продажу, не за рахунок високої ціни.

2. Наші клієнти – люди, туристи із країн західної Європи, СНД, футбольні вболівальники, спортсмени, спортивні та урядові делегації.

Загальна характеристика органiзацiї.

Підприємство: ПП «ЛК «Комунал-Транс», м. Львів, вул. Б.Котика, 7. Код ЄДРПОУ 31774021.

Засновниками підприємства виступають фізичні особи.

Мета проекту: Створення із залученням іноземних інвестицій готельно-ресторанного комплексу європейського класу у м. Львові для забезпечення європейських туристів та вболівальників якісними готельними послугами; отримання прибутку від функціонування готелю.

Всі розрахунки в бізнес-плані проведено не у вітчизняній валюті а в євро, це пов’язано із залученням іноземних інвестицій в створення комплексу та його орієнтацією готелю на закордонних (переважно європейців) туристах.

Метою бізнес-плану є вивчення перспективи новоствореного готелю у місті Львові та обсяг інвестицій, необхідних для цього.

Інформацiя про пiдприємство.

Приватне підприємство «Лізингова компанія «Комунал-Транс» створена в лютому 2005 року. Основний вид діяльності компанії – фінансовий лізинг. З 2007 року підприємство вийшло на ринок туристичних послуг: а саме був придбаний готель в м. Почаєві.

В зв’язку із запланованим проведенням Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році прибутковим сьогодні є будівництво готелів з перспективою вводу їх в експлуатацію до вказаного чемпіонату.

Підприємство інформує про свою діяльність в майбутньому, їхні основні майбутні дії по даному проекту. Підприємство має можливість придбати приміщення під будівництво трьох поверхового готельно-ресторанного комплексу на 3 660,3 метрів квадратних. Планується придбати і збудувати та реконструювати наступне:

- реконструювати будівлю, зробити необхідний ремонт євро-класу;

- облаштувати паркінг;

- замінити ліфт;

- створити ресторан на 100 місць та бар на 50 місць;

- більярд (більярдний стіл («американка») буде знаходитися поряд з приміщенням ресторану і бару, ця гра користується великою популярністю як серед українців, росіян, так і серед європейців);

- створити дитячу площадку (дитяче містечко буде місцем розваг дітей, що обов’язково ціниться їх батьками, нашими клієнтами);

- облаштувати бібліотеку та інтернет-кафе;

- створити медпункт;

- створити спортзал.

Готель буде розміщено в спальному районі Львова (франківському) поруч з магістральною вулицею.

Обов’язкова наявність в готелі власних транспортних засобів: 2 автобуси та 2 легкові автомобілі.

Автобуси необхідні для:

- супроводження туристів без автомобіля від пункту прибуття до готелю;

- екскурсійних поїздок;

- транспортування продуктів.

Легкові автомобілі будуь використовуватис дл влансх господарських потреб готелю.

Екскурсійні поїздки. Екскурсійні пізнавально-розважальні поїздки до природних джерел мінеральних вод, історичних пам’яток, фольклорних і архітектурних музеїв на автобусі. Поїздки проводяться 2 рази на тиждень.

Паркування. Стоянка охороняється цілодобово сторожем, і є платною. Ціни диференційовані в залежності від статусу клієнтів.

Складові частини проекту


Информация о работе «Залучення іноземних інвестицій для створення готельно-ресторанного комплексу в м. Львові в світлі підготовки до Євро-2012»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 106449
Количество таблиц: 21
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
283774
14
10

... ії. Протее чинний рівень потоку ПІІ по відношенню до ВВП уже є порівнювальним із показниками більшості країн Східної Європи.   4.1 Аналіз негативних і позитивних тенденцій перебігу взаємної інвестиційної діяльності   Детальніший аналіз процесу залучення польських інвестицій в Україну дозволяє виявити цілу низку негативних тенденцій: 1. Обсяги надходження інвестицій з Польщі в українську ...

Скачать
59727
4
0

... . Це – потужний механізм, що активно функціонує та розвивається, вимагаючи при цьому максимальної підтримки з боку держави та великих інвестицій. У першому розділі курсової роботи описано сучасну індустрію гостинності в контексті розвитку туризму. Тут розкриваються особливості надання послуг гостинності, насамперед при підготовці до проведення Чемпіонату Євро 2012 в Україні. Зокрема приводиться ...

Скачать
245870
36
12

... ї бази туризму країни та регіону (повні тексти з коментарями експертів); ресурсний паспорт регіону (тексти, таблиці, мультимедійні ресурси); бази даних щодо соціально-економічних та інвестиційно-інноваційних факторів впливу на формування та функціонування регіонального ринку туристичних послуг (таблиці, графіки, тексти експертної оцінки); базу даних щодо впливу туризму на економіку регіону, ...

0 комментариев


Наверх