4.2 Створення форм

Форми - це об'єкти, в які ви поміщаєте інші об'єкти для створення призначеного для користувача інтерфейсу вашого додатку. Модулі складаються з коду, який реалізує функціонування вашого додатку, обробники подій для форм і їх компонент.

Інформація про форми зберігається в двох типах файлів - .dfm і .pas, причому перший тип файлу - двійковий - зберігає образ форми і її властивості, другий тип описує функціонування обробників подій і поведінку компонент. Обидва файли автоматично синхронізуються Delphi, так що якщо додати нову форму у ваш проект, пов'язаний з ним файл .pas автоматично буде створений, і його ім'я буде додано в проект.

Така синхронізація і робить Delphi two-way-інструментом, забезпечуючи повну відповідність між кодом і візуальним уявленням. Як тільки ви додасте новий об'єкт або код, Delphi встановлює т.з. “кодову синхронізацію” між візуальними елементами і відповідними їм кодовими уявленнями.

Наприклад, припустимо, ви додали опис поведінки форми (обробник подій), щоб показувати вікно повідомлення по натисненню кнопки. Такий опис з'являється, якщо двічі клацнути мишкою безпосередньо на о'ект Button у формі або двічі клацнути мишею на строчку OnClick на сторінці Events в Інспекторі об'єктів. У будь-якому випадку Delphi створить процедуру або заголовок методу, куди ви можете додати код.

 

Рис. 4.2 - Головна кнопкова форма

У головній кнопковій формі (ГКФ), представлені кнопки, які посилаються на основні категорії БД (Звіти, Форми), а оскільки база даних орієнтована на продаж товарів, то форми, необхідні в першу чергу для продажу, також представлені на ГКФ. Кнопка «Вихід» дозволяє закрити БД.

При натисненні кнопок, що посилаються на категорії, відкриватимуться підлеглі кнопкові форми. Розглянемо роботу кнопкових форм.

4.2.1 Підлегла кнопкова форма «Звіти»

У даній кнопковій формі містяться звіти, що створюються для аналізу роботи магазина і надання даних по товарах (Рис. 4.3).

Рис. 4.3 - Зовнішній вигляд форми «Звіти»

4.2.2 Підлегла кнопкова форма «Склад»

Оскільки кількість товарів, що знаходяться на складі, постійно змінюється, створена підлегла форма Склад (Рис. 4.4), що містить звіти про кількість товарів на складі з можливістю пошуку певного товару (кількість техніки на складі, кількість техніки на складі (по моделі), кількість техніки на складі (по назві)).


Рис. 4.4 - Зовнішній вигляд форми «Склад»

4.2.3 Підлегла кнопкова форма «Введення даних»

Дана кнопкова форма призначена для введення даних в таблиці (Рис. 4.5) через форми для введення даних (Партії товару, Покупці). Заповнення даних таблиць неможливе без заповнення даними деяких другорядних таблиць, тому створена підлегла кнопкова форма Базисні дані.

Рис. 4.5 - Зовнішній вигляд форми «Введення даних»


4.2.4 Підлегла кнопкова форма «Базисні дані»

Дана форма (Рис. 4.6) призначена для введення інформації в деякі другорядні таблиці за допомогою форм (Назви техніки, Постачальники, Виробники).

Рис. 4.6 - Зовнішній вигляд форми «Базисні дані»

4.2.5 Рахунки

Дана форма (Рис. 4.7) призначена для введення інформації про рахунки: хто і на яку суму розплатився по рахунку за певне число з певною знижкою і який товар проданий по даному рахунку. На даній формі так само розташовані кнопки додавання запису, виходу з форми і друку даної форми. Для спрощення введення даних використаний Майстер підстановок, що реалізовує вибір номера за допомогою спливаючого списку з набором даних.

Рис. 4.7 - Зовнішній вигляд форми «Рахунку»


4.2.6 Техніка

Дана форма (Рис. 4.8) призначена для введення інформації про техніку: Номер техніки - однозначний ідентифікатор товару до БД, Номера виробника (вводиться за допомогою спливаючого списку), Номера назви (вводиться за допомогою спливаючого списку), моделі, дата випуску, термін гарантії, ціна, номер партії (вводиться за допомогою спливаючого списку), кількість на складі - первинна кількість товару на складі, Зображення товару. На даній формі так само розташовані кнопки додавання запису, виходу з форми і друку даної форми.

Рис. 4.8 - Зовнішній вигляд форми «Техніка»

4.3 Керівництво користувача

При запуску бази даних автоматично відкриється Головна кнопкова форма (Рис. 4.9). На ній представлені кнопки:


Рис. 4.9 - Головна кнопкова форма

- Продаж - необхідна для відкриття форми продажу товару;

- Звіти - відкриває однойменну кнопкову форму Звіти;

- Введення даних - відкриває однойменну кнопкову форму;

- Техніка - відкриває форму Техніка;

- Вихід - служить для закриття БД.

Дані розбиті на головні (таблиця Техніка), основні (представлені на кнопковій формі Введення даних) і базисні (представлені на кнопковій формі (Рис. 4.10), що відкривається з кнопкової форми Введення даних шляхом натиснення на кнопку Базисні дані). Для роботи необхідно ввести базисні дані (форми Назви техніки, Постачальники і Виробники).

Рис. 4.10 - Базисні дані


Після введення базисних даних необхідно ввести основні дані за допомогою форм Партії товару і Покупці, що відкриваються однойменними кнопками на формі Введення даних (Рис. 4.11). При цьому раніше введені базисні дані необхідні для заповнення .

Рис. 4.11 - Введення даних

Після введення даних необхідно заповнити таблицю Техніка. Виконується дана операція за допомогою однойменної форми, кнопкою Техніка, що відкривається, в Головній кнопковій формі. Після виконання всіх описаних операцій можна приступати до торгівлі.

Для продажу товару продавцю необхідно:

1. Переконатися, що даний товар присутній на складі за допомогою одного із звітів: Кількість техніки на складі, Кількість техніки на складі (по моделі) і Кількість техніки на складі (по назві).

2. Перевірити наявність покупця в списках покупців, і при необхідності додати його за допомогою форми Покупці.

3. Відкрити форму Продаж. Оскільки дана форма є основним засобом для роботи магазина, дозволено тільки додавання запису.

4. Заповнити дану форму.

5. При необхідності роздрукувати звіт Рахунок, розташований на кнопковій формі Звіти.

Для аналізу ефективності роботи магазина був розроблений раю звітів:

- П'ятірка популярної техніки - виводить п'ять товарів, що найбільш продаються;

- Продаж техніки по датах - виводить кількість техніку і суму, виручену за певну дату;

- Кількість проданої техніки за день - виводить кількість проданої техніки по датах;

- Сума витрачена покупцем - виводить загальну суму, витрачену покупцем.


ВИСНОВКИ

Метою роботи була розробка бази даних для магазину побутової техніки «Електрон».

В ході даної курсової роботи була створена база даних із застосуванням в IBExpert, і реалізована в середовищі Borland Delphi 7.0.

1. Були створені таблиці в IB Expert;

2. Були встановлені звязки між таблицями;

3. Автоматизація необхідних розрахунків;

4. Легкий спосіб введення або видалення товару або клієнта;

5. Наявність у формі «Товари» кольорових зображень товару;

6. Зручний дизайн програми із зрозумілим інтерфейсом і оригінальними кнопковими формами;

7. Можливість перегляду або висновку на друк звітів, що наочно демонструють інформацію по основних категоріях.

Вся необхідна робота по здійсненню методів доступу до інформації тієї, що зберігається в базі даних, її модифікації, підтримці бази даних в цілісному вигляді прихована всередині і користувачу немає необхідності знати про неї, щоб успішно вирішувати весь круг виникаючих завдань зв'язаних з використанням інформації базі даних, що зберігається. Більш того, програмний інтерфейс максимально полегшує роботу по поводженню з базою даних (аж до вибору із запропонованого числа варіантів). Навіть звернення до бази даних з складними запитами здійснюється у такому вигляді, що структура повертаних даних видно ще до його виконання. СУБД самостійно тестує записи, що знаходяться в базі даних, і проводить приведення бази даних до цілісного стану, усуваючи можливі помилки. Всі рутинні операції подібного роду бере на себе машина, що без сумніву економить зусилля і час кінцевого користувача.

Таким чином, БД є найважливішою складовою частиною інформаційних систем, які призначені для зберігання і обробки інформації. Спочатку такі системи існували письмово. Для цього використовувалися різні картотеки, теки, журнали, бібліотечні каталоги. Розвиток засобів обчислювальної техніки забезпечив можливість для створення і широкого використання автоматизованих інформаційних систем.

В ході роботи над програмою були вивчені методи проектування баз даних і робота з ними, досліджена методологія проектування по наочній області «Склад», база даних реалізована в середовищі програмування Delphi 7.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.  Шумаков А.И. «Базы данных в среде Delphi 5», Электронная версия.

2.  Симонович С.В. «Язык структурированных запросов SQL», СПб «Питер», 2000.

3.  Понамарёв В. «Базы данных в DELPHI 7», СПб «Питер», 2003.

4.  Кирстен В. «СУБД Cache. Объектно-ориентированная разработка приложений», - СПб.: «Питер», 2001.

5.  Фаронов В.В. Программирование баз данных в Delphi 7. Учебный курс. – СПб.: Питер, 2004. – 459 с.

6.  Гофман В.Э., Хомоненко А. Д. Работа с базами данных В Delphi. 2-е изд. – спб.: БХВ – Петербург, 2002. 624 с.

7.  Використані матеріали з сайту http://www.cit-forum.ru/

8.  Матеріали з сайту http://www.ibex.ch/


Информация о работе «База даних магазину побутової техніки на прикладі магазину "Електрон"»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 30673
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 17

Похожие работы

Скачать
96502
19
5

... АТ “Тепловодомер” м. Митищі, завод “Точмаш” м. Володимир. Однак, по потужних лічильниках, таким як СТ - 50Х,Г - 01 для гарячої й холодної води завод є лідером на ринку. 3. МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ ВОДОЛІЧИЛЬНИКІВ ПІДПРИЄМСТВА ДП “ХЗЕА”   3.1 Проведення маркетингових досліджень   Виявлення проблеми й формування цілей маркетингового дослідження. Останнім часом в Укра ...

Скачать
40160
1
1

... ів важко визначити, оскільки офіційна статистика відсутня та ігноруються такі важливі його фактори, як місцеве виробництва та тіньовий ринок. Дослідивши ринок комп’ютерної техніки міста, я відібрав 76 організацій, які займаються продажем комп’ютерів та комплектуючих і наданням супровідних послуг (їх адреси і назви в додатку 1). Всіх продавців комп’ютерної техніки в Рівному можна поділити на 3 ...

Скачать
55194
2
17

... що забув зберегти файли перед вимиканням комп'ютера, не від перебоїв в електромережі. Проблема безпеки баз даних вирішується тим, що в СКБД для збереження інформації використовується подвійний підхід. У частині операцій, як звичайно, бере участь операційна система комп'ютера, але деякі операції збереження відбуваються в обхід операційної системи. Методично правильно починати роботу з олівцем й ...

Скачать
152581
11
12

... івельною системою, Ваше підприємство зможе отримати всі позитивні результати, які дані рішення можуть принести. ВИСНОВКИ В дипломній роботі проведено аналіз стану електронної торгівлі в агропромисловому комплексі України і встановлено наступне: 1. Електронна торгівля – оптова, роздрібна торгівля, що характеризується замовленням, покупкою, продажем товарів з використанням інформаційних ...

0 комментариев


Наверх