Представлена інформація про технологічні особ­ливості виробничої діяльності та відомості про характе­ристики праці, пов'язані з цими особливостями

Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків (Внешнеэкономическая деятельность комерческих банков)
Характеристика зовнішньоекономічної діяльності в Україні Правові основи валютного регулювання зовнішньоекономічної діяльності Ліцензування зовнішньоекономічних операцій Укрексімбанк у системі банків України Характеристика міжнародних розрахунків по експортно-імпортним операціях Оформлення, облік і контроль операцій по банківському переказу Оформлення, облік і контроль операцій по документарному акредитиву Оформлення, облік і контроль операцій по інкасо Аналіз міжнародних розрахунків; Атестація робочих місць Представлена інформація про технологічні особ­ливості виробничої діяльності та відомості про характе­ристики праці, пов'язані з цими особливостями Розумова працездатність та особливості її психофізіологічного забезпечення Аналіз міжнародних розрахунків; Охорона праці в Україні на початку ХХІ століття Аналіз умов праці на підприємстві Аналіз повітряного середовища на підприємстві Оцінка електробезпеки Аналіз пожежної безпеки та засобів пожежегасіння
196351
знак
24
таблицы
6
изображений

2. Представлена інформація про технологічні особ­ливості виробничої діяльності та відомості про характе­ристики праці, пов'язані з цими особливостями.

3. Зосереджені атестаційні характеристики робо­чого місця:

відомості про технологічну документацію, пов'яза­ну з даним робочим місцем (інструкції щодо експлуатації програм, що застосовуються, та ін.), хронокарти, що да­ють інформацію про часові параметри робочих операцій;

дані про відповідність конкретного устаткування, розташованого на робочому місці, виробничим завдан­ням, що виконуються, та вимогам наукової організації праці;

відомості про напруженість та важкість праці на робочому місці;

відображає забезпеченість робочого місця засоба­ми захисту (екранні фільтри та ін.) та містить номер інструкції з техніки безпеки (пожежобезпека, електро­безпека та ін.). Має відомості про рівень охорони праці на робочому місці;

відомості про умови праці. У випадку наявності пільг через шкідливі або особливо шкідливі умови праці на робочому місці (які для переважної більшості користу­вачів ВДТ не встановлені) наводиться перелік належних пільг (пенсійні пільги, тривалість додаткової відпустки через існуючі шкідливі умови праці, тривалість скороче­ного робочого дня, необхідність лікувально-профілактич­ного харчування та ін.). Введення таких пільг установ­люється галузевими нормативними документами.

4. Формується система оформлення паспорта та пра­вила атестації робочого місця.

5. Вказуються дані про виробничі операції, що ви­конуються на даному робочому місці, пов'язані з ними техніко-економічні показники, що характеризують органі­зацію (коефіцієнт зайнятості) та оплату праці користува­ча ВДТ.

При нерівномірному розподілі робочих завдань по змінах паспорт складається на кожну з них.

4.2. Труднощі нормування факторів трудової діяльності

Виробничі приміщення, устаткування, технології по­винні відповідати всім вимогам охорони праці. Ці вимоги повинні виконувати будівельники, проектувальники тех­нологій, працівники, які керують експлуатаційним про­цесом. При цьому повинні дотримуватися санітарно-гігієнічні норми, що регламентують ступінь впливу шкідли­вих факторів виробництва на організм користувача ВДТ, а також режими його праці та відпочинку.

Ці вимоги законодавства про працю забезпечуються системою санітарного нагляду, органами Держнагляду та охорони праці, а також контролем служб охорони праці та профспілкових органів. Проте дотримання вимог норму­вання наштовхується на ряд об'єктивних труднощів, пов'я­заних з дискусійністю проблеми визначення норми здоро­в'я та норми впливу того або іншого виробничого фактору.

Існують різні підходи до визначення норми, зумовлені як потребами практики, так і рівнем сучасних знань про норму, та ступінь відхилення від неї. Проте погляд на норму як на умовне, суб'єктивне уявлення про існуючі явища призводить до вкрай непродуктивної уяви про норму як про формальний феномен.

Одним з підходів до визначення норми є середньою статистичний спосіб. Він слабо враховує багатогранність, специфічність, динамічність, варіабельність та індивіду­альність норми, а також вияв різних аномалій.

На думку багатьох сучасних авторів, найбільш прийнятним визначенням норми є її характеристика як функціо­нального оптимуму життєдіяльності організму, коли протікан­ня всіх процесів у його системах відбувається з найбільшою узгодженістю, надійністю, економічністю та ефективністю.

Відомий авторитет у галузі фізіології праці В. І. Медведєв вказує, що проблема фізіологічного нормування перетворюється у проблему, кількісного опису діапазону можливостей фізіологічних процесів, що забезпечують системну відповідь при здійсненні професійної діяльності. Під гігієнічним нормуванням він розуміє кількісну регла­ментацію тих факторів трудового середовища, з якими безпосередньо взаємодіє людина, а основним критерієм такого нормування є збереження її здоров'я шляхом за­безпечення оптимальних або субоптимальних умов на­вколишнього середовища. Проте, як підкреслює автор, і у цьому випадку дослідники обмежені головною теоре­тичною трудністю — відсутністю чіткої та ясної концепції здоров'я та хвороби.

Таким чином, між гігієнічним та фізіологічним нор­муванням установлюються такі співвідношення: якщо гігієнічне нормування спрямоване на визначення припус­тимих параметрів зовнішніх умов за критеріями фізіоло­гічного нормування, то фізіологічне нормування визна­чає умови оптимального функціонування та перетворень в організмі людини у процесі виробничої діяльності, роз­глядаючи гігієнічні норми та відхилення від них як такі, що підтримують або порушують цю оптимальність.

Вирішення цієї принадливої проблеми пов'язане з індивідуальними характеристиками особистості, вияв яких зумовлений особливостями різних видів та форм діяль­ності, що в свою чергу впливає на рівень працездатності. Урахування особливостей людини та індивідуально-типо­логічних фізіологічних якостей (свідоме або підсвідоме) допомагає працівнику виробити таку стратегію діяльності, яка є компромісним оптимумом у конкретних умовах діяльності. Такий вибір стратегій діяльності у деяких ви­падках компенсує вади у фізіологічній або психологічній сфері при виконанні професійних обов'язків.

Таким чином, для раціонального використання ро­бочої сили необхідно суворо дотримуватися вимог охо­рони праці шляхом застосування технічних, гігієнічних, фізіологічних та психологічних нормативів. Проте, вра­ховуючи труднощі при створенні та застосуванні цих нор­мативів для різних професійних груп, невирішеність тео­ретичних питань визначення гігієнічної та фізіологічної норми, існування особливостей професійної діяльності у різних галузях, необхідно творчо підходити до їх розвит­ку — активізувати роботу по створенню галузевих норм умов та режимів праці, розробляти адекватні способи профілактики функціональних порушень, захворювань та реабілітації здоров'я.


Информация о работе «Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків (Внешнеэкономическая деятельность комерческих банков)»
Раздел: Банковское дело
Количество знаков с пробелами: 196351
Количество таблиц: 24
Количество изображений: 6

Похожие работы

Скачать
128687
7
0

... Оскільки показники діяльності товариства свідчать, що в разі кризи воно може стати банкрутом, а вкладники втратити свої заощадження. 2.2 Дослідження стану формування розподілу прибутку підприємства при зовнішньоекономічній діяльності Розглядаючи прибуток ТОВ «Банк Ренесанс Капітал» як джерело фінансування зростання підприємства доцільно детальніше зупинитися на проблемах аналізу його розпод ...

Скачать
41415
0
0

... ринку валютних кредитів. // Економіка та підприємництво. Збірник наукових праць молодих вчених та аспірантів. Вип.1. К.: КНЕУ, 2005. - с.151-154. - 0,2 др. арк. АНОТАЦІЯ Боришкевич О.В. Банки на валютному ринку України. - Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.04.01. - Фінанси грошовий обіг і кредит, - Київський національний економ ...

Скачать
127063
9
0

... законів, їх змін та доповнень. 3. Шляхи вдосконалення управління прибутком на підприємстві при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності   3.1 Пропозиції щодо вдосконалення управління прибутком підприємства при здійснення зовнішньоекономічної діяльності Низька результативність зовнішньоекономічної діяльності багато в чому пов'язана з недостатньо компетентними діями підприємств на зовні ...

0 комментариев


Наверх