2. Діагностування двигунів методом проф. Ждановського М.С.

При використовуванні даного методу необхідно мати тахометр, а також вимикачі подачі палива, які встановлюють на паливний насос між насосними секціями і паливопроводом високого тиску. Якщо немає вимикачів подачі, циліндри вимикають ослабленням затягування накидних гайок паливопроводу високого тиску.

Випробування ведуть в наступному порядку.

Пускають і прогрівають дизель. Встановивши максимальний швидкісний режим, вимірюють частоту обертання колінчастого валу при роботі на кожному циліндрі окремо.

Змінивши частоту обертання ВОМ, частоту обертання колінчастого валу підраховують або визначають по номограмі. Потім підраховують середню частоту обертання колінчастого валу при роботі на окремих циліндрах:


де n1, n2, n3, n4 — частота обертання колінчастого валу при роботі дизеля на відповідному циліндрі.

Ефективна потужність дизеля

де NeH — номінальна потужність дизеля; n'н—номінальна частота обертання колінчастого валу при роботі на одному циліндрі; K — коефіцієнт пропорційності.

Значення NeH, n'н, K беруть з таблиць.

При випробуванні дизелів з газотурбінним надувом (ГТН) набуте значення потужності умножають на поправочний коефіцієнт Кx, залежний від тиску наддуву і витрати палива.

Набуте значення потужності приводять до стандартних умов відповідно до ГОСТ 18509—73.

Зменшення потужності в порівнянні з номінальним значенням допускається на 5%, а збільшення на 7%.

При недоліку потужності в першу чергу перевіряють і, якщо необхідно, регулюють зазори клапанів газорозподілу, форсунки і кут випередження подачі палива; очищають і промивають очисник повітря; контролюють полягання фільтру і при необхідності замінюють фільтруючі елементи тонкого очищення палива. Після цього знову визначають потужності показники і у разі потреби перевіряють і регулюють подачу палива.


3. Визначення потужності дизеля за допомогою приладу ІМД

Прилад складається з наступних основних складових частин: індукційного первинного перетворювача, формуючого пристрою, генератора тимчасових імпульсів, блоку обчислення і управління, аналогового перетворювача, тумблера режиму роботи, стрілочного індикатора потужності і частоти обертання колінчастого валу і блоку живлення.

Всі складові частини, окрім первинного перетворювача, розташовані в загальному корпусі, на передній панелі якого розміщені стрілочний покажчик потужності і частоти обертання, а також всі органи управління приладом. Первинний перетворювач на час випробування дизеля закріплюють в просвердлюваному для цієї мети отворі кожуха маховика проти зубчатого вінця на відстані 2...4 мм від поверхні торця головок зубів. За відсутності на кожусі такого отвору необхідно просвердлити отвір проти зубчатого вінця і нарізувати різьблення М16х1,5. Потужність дизеля вимірюють в наступному порядку.

Пускають і прогрівають дизель до температури картерного масла 75...85° З і охолоджуючої води 85...95° С. Установлюють трактор на рівний горизонтальний майданчик. Приєднують до вимірника потужності мережний шнур (при живленні від мережі напругою 220 В) або акумуляторний дріт (при живленні від акумуляторної батареї напругою 12 В) і кабель первинного перетворювача.

Встановлюють рукоятку перемикача марок дизелів в позицію, відповідну марці випробовуваного дизеля, ручку тумблера "мережа" в нижню (вимкнену) позицію, ручку тумблера "оберти-потужності" — в положення "обороти". Включають прилад в мережу або підключають до акумуляторної батареї.

Включають живлення, переводячи ручку тумблера "мережа" у верхню позицію, і прогрівають прилад протягом 2...3 мін. Встановлюють середню частоту обертання колінчастого валу і, натискуючи на кнопку "скидання", обережно угвинчують первинний перетворювач в різьбовий отвір кожуха маховика. Після того, як спалахне сигнальна лампочка, первинний перетворювач необхідно угвинтити ще на півоберта і зафіксувати в цьому положенні контргайкою.

Встановлюють мінімальну стійку частоту обертання колінчастого валу. Перемикають ручку тумблера "обороти — потужність" в позицію "потужність" і натискують на кнопку "скидання". Потім, натискуючи на кнопку "калібрування", поворотом рукоятки потенціометра "калібрування" встановлюють калібрувальне значення потужності, вказане в паспорті приладу.

Натискуючи кнопку "скидання", різко переводять важіль управління дизелем в позицію, відповідну максимальній частоті обертання колінчастого валу. При цьому стрілка індикатора відхилиться на величину, рівну ефективній потужності дизеля.

При випробуванні дизелів з ГТН набуте значення потужності умножають на поправочний коефіцієнт Кх, залежний від тиску надуву.


Информация о работе «Визначення потужності і паливних показників дизельних двигунів»
Раздел: Транспорт
Количество знаков с пробелами: 22751
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
21486
0
0

... і в них яких-небудь дефектів порушуються запроектовані кінематичні зв'язки між Деталями, унаслідок чого характер шуму і вібрації змінюється. Цю властивість використовують для оцінки технічного полягання об'єктів по параметрах шуму і вібрації. Сигнали, порушувані коливаннями працюючих механізмів, носять імпульсний характер. Енергія акустичного сигналу зростає із збільшенням зазора між деталями. ...

Скачать
32621
5
2

... , складу суміші, мінімально устойчивих частот обертання та ін.) на роботу двигуна при часткових навантаженнях та дають можливість поліпшити його міцністні таекономічні показники. У курсовому проекті ЗШХ проектованого двигуна будуємо по максимальніій потужності Nemax, емпірічних формулах, що забезпечують достатній рівень точності.Криві швидкісної характеристики будуємо в інтервалі від 500 до 5000 ...

Скачать
34708
19
14

...   , мм, Hc= мм де S - хiд поршня у мм. Умовна висота камери згоряння у момент початку розширення   , мм, Hz= Hc=12,27мм де r - ступінь попереднього розширення у вiдповiдностi з пунктом 2.29. Для бензинових двигунів . Розрахункові точки по куту повороту кривошипа для визначення проміжних даних тиску на лінії стиску. Для розрахунку приймаються значення кута повороту кривошипа на лінії ...

Скачать
27736
9
5

... S - хiд поршня у мм.   7.2 Умовна висота камери згоряння у момент початку розширення , мм, Hz= Hc=14,11мм де r - ступінь попереднього розширення у вiдповiдностi з пунктом 2.29. Для бензинових двигунів .   7.3 Розрахункові точки по куту повороту кривошипа для визначення проміжних даних тиску на лінії стиску Для розрахунку приймаються значення кута повороту кривошипа на лінії ...

0 комментариев


Наверх