4. Визначення потужності за допомогою приладу ІМД-Ц
Прилад ІМД-Ц (індикатор потужності двигуна цифровий) розроблений замість ІМД-2М, в порівнянні з яким володіє рядом переваг: виконаний на інтегральних мікросхемах (ІМД-2М на транзисторах), інформативне, більш універсальний, приблизно в три рази менше по габаритах і в чотири — по масі.
Вимірювана величина з первинного перетворювача подається на вхід перетворювача вимірюваних величин в напругу, яка, у свою чергу, подається на перетворювач напруги в інтервал часу. При цьому лічильник відкривається нульовим потенціалом, що поступає з виходу перетворювача напруги в інтервал часу, і залишається відкритим протягом часу, пропорційного вимірюваній величині. В той момент, коли лічильник відкритий, на його вхід безперервно поступають імпульси постійної частоти, що виробляються генератором імпульсів. Кількість імпульсів, що пройшли на лічильник, є закодованим результатом вимірювання, який після дешифровки висвічується на цифровому табло.
Загальний вид приладу ІМД-Ц показаний на малюнку 2.
Потужність дизеля вимірюють таким чином.
Готують, пристрій до роботи: підключають до роз’єму "вхід" первинний перетворювач; поворотом ручки "вкл." за годинниковою стрілкою включають живлення. За відсутності або несправності внутрішнього живлення (батарей 3336Л) підключають зовнішнє живлення — від акумуляторної батареї трактора.
Калібрують прилад по частоті обертання: натискуючи на клавішу калібрування п, поворотом ручки відповідного потенціометра встановлюють по цифровому табло калібрувальне значення частоти обертання для дизеля даної марки; повторним натисненням на клавішу п переводять її в початкове положення.
Калібрують прилад по потужності: натискуючи на клавішу рівня фіксації nN, встановлюють обертанням ручки відповідного потенціометра по цифровому табло калібрувальне значення рівня фіксації частоти обертання колінчастого валу, приведене в паспорті приладу; повторним натисненням на клавішу nN переводять її у вихідну позицію; натискуючи на клавішу калібрування прискорення N, обертанням ручки відповідного потенціометра встановлюють калібрувальне значення потужності для дизеля даної марки; повторним натисненням на клавішу N переводять її у вихідну позицію.
Пускають дизель і встановлюють середню частоту обертання колінчастого валу.
Рис. 2. Загальний вид індикатора потужності ІМД-Ц:
1 — роз'їм "вхід" для підключення первинного перетворювача; 2, 3, 4 — ручки потенціометрів установки калібрувальних значень прискорення "N", рівня фіксації "nN" і частоти обертання "n"; 5 — тумблер "живлення"; 6 — ручка "вкл." для включення приладу і регулювання временя індикації результатів вимірювання на цифровому табло; 7...14 – клавіші перемикання виду робіт; 15 – цифрове табло; 16 – роз'їм "живлення" 12 В для підключення зовнішнього джерела живлення; 17 – первинний перетворювач.
Загвинчують в різьбовий отвір (M16 X 1,5) на кожусі маховика первинний перетворювач і спостерігають за свідченням цифрового табло. Як тільки на табло встановиться стійке свідчення, первинний перетворювач загвинчують приблизно ще на півоберта і законтривают.
Натискують клавішу вимірювання частоти обертання і прискорення . Встановлюють клавішу числа циліндрів позицію, відповідну числу працюючих циліндрів: при числі працюючих циліндрів 1...4 клавіша повинна знаходитися у вихідній позиції, а при числі 6...12 — натискує.
Встановлюють мінімальну стійку частоту обертання колінчастого валу, різко переводять важіль управління дизелем в позицію, відповідну максимальному швидкісному режиму, і по свідченню цифрового табло відлічують потужність.
При випробуванні дизелів з ГТН набуте значення потужності умножають на поправочний коефіцієнт, залежний від тиску надуву.
5. Визначення потужності і оцінка економічності дизеля по витраті палива
Оцінюють економічність дизеля по витраті палива на холостому ходу. Для цього підключають до дизеля расходомер палива КИ - 8955 або КИ - 8940. У разі випробування дизеля з ГТН підключають до системи воздухоподачи пристрій для вимірювання тиску надуву.
Пускають і прогрівають дизель. Потім вимірюють витрату палива при роботі дизеля вхолосту на максимальному швидкісному режимі. При випробуванні дизеля з ГТН вимірюють тиск надуву.
Відповідній номограмі визначають розрахункове значення питомої витрати g'eдля дизеля з ГТН.
З номограми, приведеної на малюнку 3 (розроблена Р. М. Ахмедовим), знаходять значення поправочного коефіцієнта Кх при GTN= GTH .
Підраховують питому витрату палива з урахуванням поправки на тиск надуву.
Якщо витрата палива на холостому ходу (біля дизелів з вільним впусканням) або питома витрата палива (біля дизелів з ГТН) перевищує значення, що допускається, необхідно виявити і усунути несправності. Якщо вказані параметри знаходяться в межах, що допускаються, визначають потужність дизеля і питому витрату палива.
При визначенні потужності по ефективній витраті палива навантажують дизель за допомогою пристрою навантаження до максимальної подачі палива (початки дії регулятора частоти обертання), а при його відсутності навантаження імітують тим, що дроселює повітря в повітряній системі впускання за допомогою дросельної заслінки, встановлюваної на трубі впускання очисника повітря.
Якщо є можливість часткового завантаження дизеля, наприклад за допомогою гідросистеми навісного пристрою трактора або малопотужного пристрою навантаження, то GTN можна одержати при меншому ступені дроселює повітря. В цьому випадку дизель працює стійкіше, ніж при використовуванні тільки пристосування, що дроселює.
Рис. 3. Номограма для знаходження поправочного коефіцієнта Кх=f'(Ркx/Ркp) (тут Ркx – тиск надуву, зміряний на холостому ходу; PKP = f(GTH/GTN) розрахункове значення тиску надуву).
Змірявши витрату палива при роботі дизеля вхолосту і привівши набуті значення GTN і GTX, до стандартних умов (ГОСТ 1859—73), підраховують різницю витрат Δ GTN = GTN — GTX і по таблиці або номограмі знаходять шукану потужність.
Для дизелів з ГТН набуте значення потужності умножають на поправочний коефіцієнт (мал. 3).
Якщо питома витрата палива перевищує значення, що допускається, то це свідчить про несправність дизеля. При недоліку або надлишку потужності і масової витрати палива і значенні питомої витрати палива, що допускається, необхідно відповідно збільшити або зменшити подачу палива.
... і в них яких-небудь дефектів порушуються запроектовані кінематичні зв'язки між Деталями, унаслідок чого характер шуму і вібрації змінюється. Цю властивість використовують для оцінки технічного полягання об'єктів по параметрах шуму і вібрації. Сигнали, порушувані коливаннями працюючих механізмів, носять імпульсний характер. Енергія акустичного сигналу зростає із збільшенням зазора між деталями. ...
... , складу суміші, мінімально устойчивих частот обертання та ін.) на роботу двигуна при часткових навантаженнях та дають можливість поліпшити його міцністні таекономічні показники. У курсовому проекті ЗШХ проектованого двигуна будуємо по максимальніій потужності Nemax, емпірічних формулах, що забезпечують достатній рівень точності.Криві швидкісної характеристики будуємо в інтервалі від 500 до 5000 ...
... , мм, Hc= мм де S - хiд поршня у мм. Умовна висота камери згоряння у момент початку розширення , мм, Hz= Hc=12,27мм де r - ступінь попереднього розширення у вiдповiдностi з пунктом 2.29. Для бензинових двигунів . Розрахункові точки по куту повороту кривошипа для визначення проміжних даних тиску на лінії стиску. Для розрахунку приймаються значення кута повороту кривошипа на лінії ...
... S - хiд поршня у мм. 7.2 Умовна висота камери згоряння у момент початку розширення , мм, Hz= Hc=14,11мм де r - ступінь попереднього розширення у вiдповiдностi з пунктом 2.29. Для бензинових двигунів . 7.3 Розрахункові точки по куту повороту кривошипа для визначення проміжних даних тиску на лінії стиску Для розрахунку приймаються значення кута повороту кривошипа на лінії ...
0 комментариев