Проектування і розробка інформаційного, програмного, технічного і організаційного забезпечення інформаційної системи

Економіко-математичне обґрунтування підвищення ефективності виробництва МКВП "Дніпроводоканалу"
Загальна організаційно-економічна характеристика МКВП "ДНІПРОВОДОКАНАЛУ" Організаційна структура підприємства Аналіз фінансової звітності Горизонтальний та вертикальний аналіз балансу Розрахунок фінансових коефіцієнтів Оцінка ліквідності Аналіз фінансової стабільності Оцінка ділової активності Аналіз рівня рентабельності Розробка економіко-математичної моделі оптимального розподілу коштів методом динамічного програмування £ x £ 195; £ x £ 195; £ x £ 195; £ x £ 195; Результати моделювання платоспроможного попиту споживачів комунальних послуг у м. Дніпропетровську Прогнозування платоспроможного попиту споживачів комунальних послуг на основі функції корисності Проектування і розробка інформаційного, програмного, технічного і організаційного забезпечення інформаційної системи Програмне забезпечення ОХОРОНА ПРАЦІ Аналіз умов праці і виявлення небезпечних і шкідливих виробничих факторів
135325
знаков
38
таблиц
7
изображений

4                   Проектування і розробка інформаційного, програмного, технічного і організаційного забезпечення інформаційної системи

Розвиток комп’ютерної інформаційної технології нерозривно пов’язаний з розвитком інформаційних систем, які в економіці використовуються для автоматизованого (людини-машинного) розв’язування економічних задач. Для розв’язування будь-якої задачі з допомогою комп’ютера необхідно створити інформаційне забезпечення (забезпечити розрахунки потрібними даними) і математичне забезпечення (створити математичну модель розв’язування задачі, за якою складається програма для електронно-обчислювальної машини (ЕОМ). Спрощену схему розв’язування економічної задачі, у даному випадку, оптимального розподілу інвестицій, зображено на рисунку 4.1. Необхідна для розв’язування інформація може надходити безпосередньо (вхідна інформація) або через систему інформаційного забезпечення, яка може поповнюватися за рахунок нової інформації.

Рисунок 4.1 - Схема автоматизованого розв’язування економічних задач


4.1            Інформаційне забезпечення

Загальна характеристика інформаційного забезпечення

Загальну структуру інформаційного забезпечення представлено на рисунку 4.2. Важливою складовою інформаційного забезпечення є інформаційна база, що складається з машинної і позамашинної інформаційної бази.

Рисунок 4.2 - Структура інформаційного забезпечення

Машинна інформаційна база – частина інформаційної бази ІС, що являє собою сукупність інформаційних файлів, що зберігаються в пам'яті ЕОМ і на магнітних носіях.

Машинна інформаційна база складається з інформаційних файлів, що можуть бути організовані у виді окремих незалежних між собою, локальних інформаційних чи файлів у виді бази даних, тобто інтегрованої сукупності зв'язаних між собою файлів, якими керує система керування базами даних (СУБД).

Файл – це ідентифікована сукупність логічно зв'язаних між собою даних, що розташовані поза програмою в зовнішній пам'яті і доступні програмі за допомогою спеціальних операцій.

Організація збирання й передавання первинної інформації

Первинна інформація збирається автоматизовано, тобто виписування первинного документа відбувається за допомогою технічного устаткування що доповнюється рівнобіжним формуванням машинного носія. У випадку автоматичного збору інформації вона автоматично реєструється.

Перелік джерел та носіїв інформації:

-                    продуктивність об’єктів, яка установлена на основі техніко-економічних розрахунків;

-                    оцінки доходів і витрат домогосподарств (одержані методом "малих територій" на підставі даних Держкомстату за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств у 2005 році);

-                    результати вибіркового обстеження споживачів комунальних послуг у м. Дніпропетровську, проведеного у грудні 2006 року;

-                    дані про суми нарахувань комунальних підприємств за надані населенню послуги станом на лютий 2007 року.

Побудова системи класифікації та кодування

Класифікація і кодування – це дві невід'ємні частини одного процесу – перекладу різної економічної інформації з природної мови на формалізовану мову ЕОМ.

Класифікація – це поділ об'єктів на частині по їхній подобі чи відмінності згідно з прийнятими методами.

Кодування – це створення і присвоєння коду класифікаційному групуванню й об'єкту класифікації (чи присвоєння об'єкту визначеного коду).

Класифікатори техніко-економічної інформації можуть створюватися системним чи локальним способом. По системному способі інформація класифікується з урахуванням вимог різних рівнів керування (підприємство, міністерство, відомство й ін.), по локальному – у рамках одного підприємства, чи організації установи.

Класифікація та кодування об’єктів відбувається за допомогою абревіатур їх повної назви, а також нумерування. Кодування відбувається локальним способом.

Проектування форм первинних документів, машинограм та відеокадрів

Всі форми документів розроблені відповідно до державних стандартів та узгоджені відповідно.

4.2           Організаційне забезпечення

Посібник користувача наведений у додатку Е і має такі підрозділи:

§  вступ;

§  системні вимоги

§  підготовка до роботи;

§  опис операцій;

§  аварійні ситуації.

4.3           Технічне забезпечення

Для створення інформаційної системи управління для вирішення задач економіко-математичного моделювання може використовуватися на автоматизованому робочому місці (АРМ) будь-якого працівника управління МКВП "Дніпроводоканалу". Установлена на АРМ комп’ютерна техніка має відповідати таким мінімальним вимогам:

-   процесор AMD Athlon XP;

-   системна плата;

-   оперативна пам’ять не менше 32 Мбайт;

-   жорсткий диск (об’їм не менше 6 Гбайт);

-   накопичувач гнучких магнітних дисків;

-   привід CD-ROM;

-   клавіатура;

-   маніпулятор "миша";

-   монітор;

-   принтер;

-   модем.


Информация о работе «Економіко-математичне обґрунтування підвищення ефективності виробництва МКВП "Дніпроводоканалу"»
Раздел: Экономико-математическое моделирование
Количество знаков с пробелами: 135325
Количество таблиц: 38
Количество изображений: 7

0 комментариев


Наверх