4.7 Програмне забезпечення
Для розробки АІС використовувалось наступне ПЗ:
Операційна система Windows ХР Home Edition;
Програма Microsoft Excel 2000;
Інтегрована функція Microsoft Excel 2000 „Пошук рішення”;
Інтегрований пакет Microsoft Visual Basic.
Windows XP Home Edition має збільшені можливості для роботи програм у фоновому режимі. Загальний захист набагато покращено, тому зараз можна більш безпечно використовувати Інтернет. Швидка робота дозволяє запускати велику кількість програм водночас, при цьому програми працюють із максимальною швидкістю. Windows XP Home Edition надійна та стійка, тому завжди можна розраховувати на бистру дію та ефективну роботу комп’ютера. Окрім цього досягнуто максимально можливого рівня сумісності з іншими програмами.
Програма Microsoft Excel 2000 дає нам можливість швидко й зручно виконувати розрахунки навіть великих масивів даних за допомогою інтегрованих формул та функцій.
5. Охорона праці на підприємстві ДПТД «Сандора»
5.1 Охорона праці, протипожежна й екологічна безпека
Термін охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Відповідно до колективного договору, укладеного на загальних зборах робочі підприємства 1 раз у рік, затверджуються пункти про охорону праці. Вони полягають у соціальних пільгах і гарантіях, забезпеченні спецодягом працівників (вантажники, комірники). Згідно КЗОТ робітником надаються 1 раз у рік оплата відпусток, оплата лікарняних аркушів, допомога з вагітності й родів, додаткові відпустки за ненормований робочий день. Надається матеріальна допомога 1 раз у рік на оздоровлення. Також забезпечується наявність медикаментів у кожному структурному підрозділі ( на складах й в офісах) і щоденне живлення для працівників.
По охороні праці й техніку безпеки проводяться вступні інструктажі при прийомі на роботу, потім вони проводяться 1 раз у півроку начальниками структурних підрозділів на робочих місцях. Крім цього проводяться інструктажі з електричної й пожежної безпеки. Відповідно до вимог пожежної безпеки в структурних підрозділах є в наявності пожежні щити, укомплектовані відповідним інвентарем і вогнегасники, у кількості, передбаченій нормами пожежної безпеки. На складі обов'язкові ящики з піском. Умови зберігання товару чітко відповідають вимогам санепідемстанції по температурному режиму, вологості й т.д.
Т.к. даний вид діяльності - торгівля -не є екологічно небезпечним для навколишнього середовища, то дане питання не стоїть гостро на підприємстві.
В умовах сучасного виробництва окремі приватні заходи щодо поліпшення умов праці, для попередження травматизації є неефективними. Тому їх здійснюють комплексно, створюючи в загальній системі керування виробництвом, підсистему керування безпекою праці. Таким чином, керування охороною праці це програмно-цільовий комплекс по підготуванню, прийняттю і реалізації вирішень (організаційно-технічних, і лікувально-профілактичних заходів), спрямованих на забезпечення безпеки, зберігання здоров'я і працездатності людини в процесі праці.
Об'єкт керування - це безпека праці на робочому місці, ділянці, цеху, у всій системі людина - виробництво, характеризується взаємодією людей із предметами і знаряддями праці і виробничого середовища.
Керуюча частина містить у собі керівників підприємства, керівників підрозділів, службу охорони праці. При цьому тут закладені принципи системного підходу, коли виходи об'єкта керування (показники безпеки) через систему збору й опрацювання інформації пов'язані, тобто інформація про відхилення в процесі контролю надходить у керуючий орган, де вона аналізується і приймається адекватне вирішення. Таким чином, СКОП діє за принципом зворотної зв'язок.
Планування здійснюється на основі складених планів:
перспективний (5 літній) - комплекс планового поліпшення умов по охороні праці. Вони є частиною бізнес-плану;
поточні (річні) - вони включаються в щорічну угоду по охороні праці колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом;
оперативно-календарні плани по охороні праці (ОКП), місячні і квартальні.
У комплекс заходів щодо охорони праці входять:
боротьба зі шкідливими і небезпечними чинниками (шум, випромінювання, вібрація і т.д.);
соціальні заходи.
Мета атестації робочого міста визначити всі фактори виробничого середовища і трудового процесу, які шкідливі фактори впливають на працівника, як їх усунути або послабити їх дію. Також визначити пільги та компенсації які на даються працівникові під час роботи та пільги при визначенні пенсійного забезпечення.
З метою послаблення негативних факторів необхідно розробляти колективні та індивідуальні заходи по забезпеченню нормативних умов по охороні праці ( розподіл обов’язків між службами, посадові обов’язки). Необхідні умови освітлення, опалення, заземлення електроприладів та електроустановок, огородження та блокування, світлова та звукова сигналізація.
Необхідно проводити заходи по зменшенню шкідливих речовин, противібраційні засоби, протишумові, протипожежні, електробезпечність.
... усі ті слабкі сторони, котрі притаманні окремим підструктурам, що включені в єдину комбіновану структуру організації маркетингової діяльності підприємства. [7;5;26.]. Розглянувши всі види організації служби маркетингу і досліджуване нами підприємство, можна зробити висновок, що ТМ «Смак» працює за сигментной побудовою організації служби маркетингу, що веде до великих затрат коштів.Так як пі ...
... Чарка, стакан 4 320 2 80 400 Столові прибори (комплект) 4 320 2 80 400 Далі наведемо характеристику посуду, який будуть використовувати в комплексному закладі ресторанного господарства (табл. 2.8–2.11). Таблиця 2.8. Характеристика та призначення класичного вітчизняного порцелянового та фаянсового посуду Найменування Розміри, мм Місткість, см3, порцій Призначення ...
... дослідний зразок вина. Мікробіологічним аналізом визначають стан мікрофлори, природу помутніння і осаду. 3. Дослідницько – аналітична частина 3.1 Соціально – економічні аспекти ринку виноградних вин в Україні Вирощування виноградної лози та виробництво виноробної продукції зосереджено в країнах з помірним і субтропічним кліматом, точніше на території між 30 і 500 північної широти, в ...
0 комментариев