4. Розрахунок основних технічних нормативів
При виборі положення траси на місцевості слід враховувати норми відведення земель для автомобільних доріг. Фактична полоса відведень встанов люється в проекті дороги у графіку відведень зімель.
Полосою відведень називають полосу місцевості у плані, яку виділяють для розміщення на ній дороги та всіх допоміжних дорожних споруд транспортного та дорожнього обслуговування.
Полоса відведень залежить від категорії дороги, числа смуг руху, висоти насипу, глибини виїмки, характера місцевості, її похила.
Для перелічених улаштувань та сопруд площа відведень ураховує додаткого на висновках детального обгрунтування їхспоживань у проекті.
Після закінчення будівництва тимчасові відведень землі повинні бути приведені у стан пригодних для сільскогосподарчих робіт та повернені землекористувачам.
4.1 Розрахунок інтенсивності руху на початковий рік
Район проектування характеризується середнім розвитком виробничих сил та середнєю густотою населення. Перспективний рік для доріг загальной сітки при призначенні їх категорії та основних технічних нормативов приймається на 20 літ від початку експлуатації дороги.
Об’єм вантажоперевезень на проектуючий дорозі в ісходному році дорівнює
де n – варіант за списком.
Обчислюють інтенсивність руху вантажних автомобілей, які виконують основний об’єм перевезень Nг на початковий рік.
де qср – середня вантажопідйомність автомобіля, т;
g – коефіциент викристання вантажопідйомності автомобіля, g =0,8;
b – коефіциент використання пробігу автомобілів, b =0,6;
Траб – розрахункова кількість днів роботи автомобільного транспорту за рік.
У розрахунку приймаєм дороги обласного призначення Траб =250діб.
Визначаємо середню вантажопідйомність автомобілів у транспортному потоці
де qi – вантажопідйомність кожної групи автомобілів у потоці, т;
pi – частка автомобілів кожної групи в складі потоку, %.
Характеристики вантажного транспортного потока.
Склад автомобілів | Доля автомобілів, % | Вантажопідйомність, т |
ГАЗ-53А ЗІЛ-130 КАМАЗ МАЗ 500 | 25 45 22 8 | 4 6 8 8 |
Інтенсивність руху вантажних автомобілів, які виконують малі господарчі перевезення
де а – частка господарчих перевезень від потоку основних вантажних автомобілів у розрахунках використовують дані СоюзДорНДІ, а=0,25.
Інтенсивність руху вантажних автомобілів виконуючих спеціальні перевезення (крани, технична допомога, рефрижератори і т.п.)
де b – частка спеціальних перевезень від потоку основних вантажних автомобілів, b=0,05.
Інтенсивність руху легкових автомобілів
де С – частка легкових автомобілів від сумарної інтенсівності руху вантажних автомобілів,С=0,6
Інтенсивність руху автобусів
де d – частка автобусних перевезень від сумарної інтенсівності руху вантажних автомобілів,d=0,1
Сумарна середньорічна будова інтенсивність руху на початковий рік на ділянці автомобільній дороги, що проектується, N0 складає
Перспективну інтенсивність руху встановлюють по результатам економічних вишукувань з урухуванням прогнозу зміни складу руху і об’ємів перевезень в районі будівництва дороги.
Величину перспективної інтенсивності руху на розрахунковий період часу визначають через визначену інтенсивність руху у вихідному році:
де t – перспективний період часу (приймають 20 років);
p – темп щорічного приросту інтенсивності руху (табл. 2.1). (Згідно з табл. 2.1, для слабко розвинутих районів та для доріг обласного та місцевого значення p=0,06-0,07)
За розміром відповідно з [1, Табл. 1.1] установлюємо, що будемо проектувати автомобільну дорогу Іб технічної категорії.
Визначаємо склад потоку
3168 - 100%
186 - хавт х=5,87%
3168 - 100%
1118 - хлег х=35,32%
3168 - 100%
1864 – хвант х=58,81%
Згідно з таблицями [1, Табл. 1.1] при кількості легкових автомобілів більше 30% у складі транспортного потоку необхідно розраховувати перспективну інтенсивність руху приведену до легкового автомобіля.
В таблиці [1, Табл. 1.2] приведені коефіцієнти приведення різних типів автомобілів до легкового Кл=1,0 ; Кс=3,5 ; Кг=2,0 ; Кавт =3,0
N20Л =N20л +N20с Кс+N20г Кг+N20авт Кавт
N20л=3586+11493+817+1789=17685 авт/доб
За розміром відповідно з [1, Табл. 1.1] установлюємо, що будемо проектувати автомобільну дорогу Іб технічної категорії.
Розрахункові швидкості руху приймаємо за [1, Табл. 1.3]
Основне значення розрахункової швидкості , для пагорбкуватого рельєфу , в гірській місцевості
... вирішується питання визначення висотного і планового положення точок, розташованих вздовж осі споруди через певні інтервали (50 - 100 м) і додаткових точок, які відтворюють особливості рельєфу місцевості. Польові роботи при технічному нівелюванні складаються з: підготовчих робіт, рекогностування місцевості, розмічування пікетажу та знімання ситуації вздовж траси, розмічування заокруглень, ...
... І оперативно вирішувати актуальні проблеми дорожньо-будівельної галузі на високому науково-технічному рівні. асфальтобетонна суміш дорожній дослідний Розділ ІІ. Сфера діяльності та структура ДП "Державний дорожній науково - дослідний інститут ім М.П. Шульгіна" (ДерждорНДІ) Державне підприємство "Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна (ДерждорНДІ) заснований на ...
... – час підготовчо-заключних операцій, год. (tпз = 0,15-0,25 год.) lб – середня відстань до бази, км де Lб – відстань між базами зимового утримання доріг, км. 5. Технологія та організація поточного ремонту дорожнього одягу Поточний ремонт дорожнього одягу є планово-попереджувальним видом ремонту. Поточний ремонт проводиться систематично, цілий рік по всій довжині дороги, яка ...
... ів; нерестовищ риб. Природний комплекс заказника має досить високу здатність до самовідновлення. Будь-яке будівництво поблизу його території небажано. Однак транспортна розв'язка перебуває на значному видаленні від заказника (близько 10 км). 2. Вплив транспортної розв'язки на навколишнє середовище 2.1. Забруднення ґрунту свинцем Фонові рівні забруднення ґрунту У ході підготовки дипломної ...
0 комментариев