Призначення інформаційної системи

Підвищення ефективності інноваційної діяльності в умовах ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод"
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ АНАЛІЗУ Й ЕКОНОМІЧНОГО ОБҐРУНТУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА Державне регулювання інноваційної діяльності в Україні АНАЛІЗ ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА Аналіз господарської діяльності ВАТ «ДЛФЗ» Аналіз фінансового стану ВАТ «ДЛФЗ» МЕТОДИКА ОПТИМІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ Розрахунок інвестиційних проектів Виробництво базових пігментних паст; Розрахунок графіка обслуговування боргу Прогноз балансу інвестиційного проекту Чиста приведена вартість (NPV) Дисконтований строк окупності (DPP) Модель оптимізації інноваційних проектів Загальна характеристика інформаційної системи Створення інтерфейсу користувача Призначення інформаційної системи Охорона праці на підприємстві Оцінка умов, в яких проводилася дипломна робота Характеристика приміщення за вибухо- та пожежною небезпекою
192829
знаков
34
таблицы
16
изображений

4.5 Призначення інформаційної системи

У даному дипломі створена система підтримки ухвалення рішення «ВАТ Дніпропетровський лакофарбовий завод», що містить дві підсистеми «Оптимізаційне моделювання» і «Аналіз господарської діяльності».

СППР ВАТ ДЛФЗ розроблена для:

§   ефективної обробки даних (Форма 1 і Форма 2);

§   розрахунку технико – економічних показників;

§   розрахунку фінансових коефіцієнтів;

§   графічного представлення отриманих результатів;

§   розрахунку інноваційних проектів, що у свою чергу включає

·           складання таблиці інвестиційних потреб;

·           складання таблиці джерел фінансування (власні фінансові засоби, позикові фінансові засоби);

·           складання графіка обслуговування боргу;

·           прогноз прибутку;

·           прогноз балансу інвестиційного проекту;

·           прогноз грошових потоків;

·           розрахунок показників ефективності інвестиційного проекту;

§ оптимізації інноваційних проектів;

§ оцінки ефективності інноваційних проектів.

C обліком рекомендацій, приведених вище, у розробленій системі використовується кнопковий інтерфейс робочого листа Excel. Система містить заставку і головне меню.

4.6 Інструкція користувача

 

Кожна технологічна схема супроводжується документацією. Документація по розробленій інформаційній системі містить у собі Інструкцію для користувача.

Інструкція для користувача містить:

1.      Уведення;

2.      Призначення й умова використання;

3.      Підготовка до роботи;

4.      Опис операції;

5.      Аварійні ситуації;

6.      Рекомендації з освоєння.

1.   Дана система надає можливість оцінити фінансовий стан підприємства, зробити його аналіз і виконати оцінку ефективності інноваційних проектів, а також оптимізувати інноваційні проекти. Система функціонує на окремому комп'ютері або локальній обчислювальній мережі. Мережа поєднує комп'ютери, установлені на робочих місцях працівників структурних підрозділів, що беруть участь у технологічних процесах діловодної діяльності.

Уважно прочитайте дану інструкцію перед тим, як приступати до роботи із системою. Тільки в цьому випадку у Вас не виникне ніяких ускладненням з її використанням.

2.    Інформаційна система призначена для оцінки стану підприємства, розрахунку фінансових показників і фінансової стійкості підприємства, оцінки ефективності інноваційних проектів, а також їхньої оптимізації.

Задача вирішується на автоматизованому робочому місці економіста.

3.    Попереднім етапом підготовки до роботи в системі можна вважати установку даної системи на АРМ економіста і її настроювання. Цю роботу повинні виконати співробітники, що відповідають за експлуатацію електронно-обчислювальної техніки. На робочому столі повинний бути створений ярлик з посиланням на інформаційну систему.

4.    Для того щоб запустити ІС відкрийте ярлик «ВАТ ДЛФЗ» на робочому столі.

Щоб почати роботу натисніть кнопку <Вхід> на робочому листі. Якщо натиснути кнопку <Об авторі> з’явиться форма з даними про тему дипломної роботи, ФІП автора та його фотокартка, яка теж є кнопкою, що викликає особисті данні. Якщо треба вийти із системи натисніть <Вихід>.

Після натиснення кнопки <Вхід> відкривається лист Головне меню (рис. 4.1), де знаходяться кнопки переходу до двох підсистем, повернення до Заставки та гіперсилка на сайт ВАТ ДЛФЗ http://www.dlkz.com.ua/.

Рисунок 4.1 – Головне меню

Вам запропонований вибір виконати:

1. аналіз господарської діяльності:

- розрахунок техніко-економічних показників;

- розрахунок фінансових коефіцієнтів;

- графічне представлення розрахунків;

2. оптимізаціїне моделювання:

- розрахунок інноваційних проектів;

- оптимізація інноваційних проектів;

- оцінка ефективності проектів.

Ви натискаєте відповідну кнопку в залежності від того, що Вам потрібно виконати.

Далі у Вас маються наступні можливості:

·     На підставі бухгалтерської звітності зробити потрібні Вам фінансові розрахунки. Особливість використання полягає в тім, що змінюючи дані бухгалтерської звітності Ви автоматично одержуєте різні фінансові розрахунки (ТЕП, фін. коефіцієнтів). Таким чином, дана ІС дозволяє заощадити час і зусилля.

·     На підставі вихідних даних (рис. 4.2) виробляється розрахунок інноваційних проектів і подальша оптимізація, а також оцінка ефективності рис. (4.3).

Рисунок 4.2 – Вихідні данні

При цьому в будь-який момент Ви можете в головне меню – натисканням кнопки <Головне меню>, а також переходити на необхідний крок розрахунку без повернення в <Головне меню>, а прямим натисканням кнопки.

Після того як Ви закінчили роботу в системі і хочете вийти з неї, необхідно натиснути кнопку <Заставка>, на даному листі вибрати <Вихід> і відповісти на запитання «Зберегти зміни?». Якщо Ви упевнені в тім, що усі зробили правильно, і Вам потрібно зберегти дану інформацію і розрахунки – потрібно натиснути «ТАК». В іншому випадку – натиснути «Ні». Але якщо ви дійшли останнього кроку розрахунку, то вам немає потреби повертатись до Головного меню, тому що там теж є кнопка <Вихід>.


Рисунок 4.3 – Оцінка ефективності

5.    У випадку виникнення яких-небудь неполадок у роботі із системою, варто звернутися до особи, відповідальному за експлуатацію електронно-обчислювальної техніки.

6.    Для того щоб ефективно працювати в системі, необхідно ознайомитися з інструкцією з користування системою.

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 4

У четвертому розділі розроблена система підтримки ухвалення рішення «ВАТ Дніпропетровський лакофарбовий завод», що призначений для оцінки стану підприємства, розрахунку фінансових показників і фінансової стійкості підприємства, оцінки ефективності інноваційних проектів, а також їхньої оптимізації.

Для створення застосовується Microsoft Excel, що є найбільш могутнім засобом розробки інформаційних систем, що сполучає в собі переваги як табличного процесора, та і засобів візуального програмування - убудованої мови Visual Basic for Applications.

Для розробки інтерфейсу користувача обраний кнопковий інтерфейс, тому що він задовольняє усім вимогам (простота використання і можливість модифікації), а також є досить наочному й ефективним у використанні.

Розроблена система складається з двох підсистем:

1. аналіз господарської діяльності:

- розрахунок техніко-економічних показників;

- розрахунок фінансових коефіцієнтів;

- графічне представлення розрахунків;

2. оптимізаційне моделювання:

- розрахунок інноваційних проектів;

- оптимізація інноваційних проектів;

- оцінка ефективності проектів.

Система підтримки ухвалення рішення «ВАТ Дніпропетровський лакофарбовий завод» функціональна, проста в звертанні, здатна швидко модернізуватися, а так само має ергономічний дизайн


РОЗДІЛ 5 ОХОРОНА ПРАЦІ


Информация о работе «Підвищення ефективності інноваційної діяльності в умовах ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 192829
Количество таблиц: 34
Количество изображений: 16

Похожие работы

Скачать
46659
1
0

... . осіб, що на 19,0% більше 2004 року, підвищено кваліфікацію 12,6 тис. осіб (на 8,9% більше).   РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ МІСЦЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В ГОСПОДАРСЬКОМУ КОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ   3.1. Характеристика основних напрямків розвитку промисловості в області Область має потужний промисловий потенціал. Він характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії. В регіоні діє більше 700 ...

Скачать
83427
19
18

... стар". Згідно проекту "Наземний старт" підприємство постачає ракетоносії "Зеніт" для запуску супутників з космодрому "Байконур". 1.2 Характеристика продукції підприємства та ринків її збуту   Сьогодні державне виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова” головне державне підприємство ракетно-космічної галузі машинобудування. Підприємство багатопрофільне, виробляє: ...

Скачать
777715
34
6

... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...

Скачать
99104
19
0

... і 1124,0 тис. Рівень зайнятості населення в Кіровоградській області 1997 р. становив 65,1 %, Черкаській - 64,6% (по Україні - 62,8%). За останні роки він зменшився з 75% у 1990р. до 72%. у 1997р. через занепад промислового виробництва. (табл. 2). Таблиця 2.2.2 Зайнятість населений Центральноукраїнського економічного району у сферах матеріального виробництва [ 8 ] Область Всього, тис. осіб У ...

0 комментариев


Наверх