Взаємини ВТК із підрозділами підприємства

132042
знака
6
таблиц
4
изображения

2.1.6 Взаємини ВТК із підрозділами підприємства

У питаннях якості продукції ВТК постійно взаємодіє з усіма підрозділами.

ВТК має право залучати підрозділу з питань якості продукції для виявлення причин браку і вживання заходів по їх усуненню.

ВТК надається право вносити свої пропозиції по поліпшенню й удосконалюванню методів контролю.

ВТК має право, у разі потреби, залучати для консультації по контролі якості і безпосереднього контролю необхідні підрозділи і представників незацікавленої сторони.

2.1.7 Порядок проходження, обробки і збереження документів, що підтверджують якість продукції в процесі її виготовлення

У процесі роботи працівники ВТК оформляють чи беруть участь в оформленні наступних документів:

- паспортів технічних і технологічних;

- операційно-здавальних карт зборки;

- убрань;

- убрань на роботу, не передбачену технологічним процесом;

- листків на доплату;

- доплатних листків;

- супровідних ярликів;

- накладних;

- пред'явок;

- пред'явницьких записок;

- актів на непоправний брак;

- актів на поправний брак;

- карт технічного рішення на відступи від вимог технічної і нормативної документації;

- актів на готову продукцію;

- протоколів механічних іспитів;

- сертифікатів;

- особистих карток виконавців;

- службових записок – заявок на проведення досліджень;

- паспортів на посадки з натягом;

- експлуатаційних документів.

Паспорти технічні і технологічні розробляються конструкторськими і технологічними підрозділами і направляються в технічні бюро (ТБ) цехів при видачі замовлення.

Технологічні паспорти ТБ цеху видає на виробничу ділянку для відображення в них результатів контролю виробничим персоналом і працівниками СТК у міру виготовлення продукції. Технологічний паспорт супроводжує деталь, складальну одиницю по всьому циклі виготовлення і після повного виготовлення надходить у СТК цехи для збереження. Термін збереження – 3 роки.

Операційно-здавальна карта зборки вузлів і машин заповнюється технологічною службою цеху і видається на ділянку, де будуть вестися роботи зі зборки вузла, машини.

Після виконання і здачі всіх операцій зборки вузла, машини виробляється остаточна здача й оформлення операційно-здавальної карти.

Оплата праці відрядників виробляється по убраннях на відрядні роботи, що оформляються одночасно з технічним прийманням продукції. Оформлення убрань виробляється відповідно до «Інструкції про контроль за використанням фондів заробітної плати в цехах і відділах».

Супровідний ярлик є документом, що супроводжує деталь чи партію деталей по технологічному маршруті. Супровідний ярлик виписується працівником планово-диспетчерського бюро (ПДБ) цеху в міру надходження в цех заготівок і при наявності документів, що підтверджують їхню якість.

Накладна виписується працівником ПДБ, що веде замовлення, для відправлення деталей і складальних одиниць в інші цехи для подальшого проходження циклу виготовлення чи після повного виготовлення і пред'являється працівнику СТК разом з деталями, складальними одиницями і документами, що підтверджують якість і приймання виконаних робіт. Працівник СТК перевіряє наявність клейм приймання, правильність маркірування на деталях і складальних одиницях, відповідність документів якості, зазначених у накладній, і підписує накладну, підтверджуючи штампом ВТК.

Пред'явницькі записки виписуються виробничим майстром для технічного приймання працівником СТК деталей, складальних одиниць після повного їхнього виготовлення.

Пред'явницька записка служить підставою для проведення технічного контролю працівниками СТК деталей і складальних одиниць.

Пред'явка є первинним документом при оформленні готової продукції, що складається працівником ПДБ цеху і передається на виробничу ділянку.

«Акт на непоправний брак» складається працівником СТК цеху, у якому виявлений брак, у повній відповідності з вимогами СТП 25.6.18. Після оформлення акта і реєстрації його в журналі він здається в ПДБ цехи працівнику, що веде замовлення, під розпис у цьому журналі.

Аналогічно виробляється оформлення «Актів на поправний брак».

«Карта технічного рішення на відступ у виробі від вимог технічної документації», «Рішення на заміну матеріалів і комплектуючих виробів» складаються підрозділом-винуватцем, що допустив відступ від вимог нормативної і технічної документації, із заповненням усіх передбачених формою даних про виріб (деталі), характері, причині і винуватці відступу, а також мірах, терміну і відповідальному виконавці.

«Акти» технічного приймання готової продукції в трьох екземплярах складаються працівниками ПДБ цехів при наявності оформленої пред'явки і підписуються начальником цеху і начальником СТК цеху. Зворотний бік акта заповнюється працівниками ПДБ на окремі деталі, кооперовані постачання, запасні частини на підставі документів, що підтверджують якість, і завіряється начальником СТК цеху.

Протокол механічних іспитів заповнюється працівником ПДБ цеху на кожну деталь (кування, виливок, партію деталей), хімічний аналіз, номер проби і зразка підтверджуються підписом працівника СТК цеху і завіряється штампом. При позитивних результатах механічних іспитів працівник СТК дає висновок про придатність деталі. При одержанні незадовільних результатів механічних іспитів хоча б по одному з показників працівник ПДБ робить позначку на протоколі про проведення повторного випробування на подвоєній кількості зразків.

Сертифікат є документом, що підтверджує якість металу, матеріалу деталі, прокату, напівфабрикатів, виробу, виписується працівником ПДБ цеху на підставі первинного паспорта, хімічного аналізу і підписується працівником СТК цеху. Сертифікат супроводжує деталь (партію) по всьому технологічному маршруті і зберігається в ПДБ цехи. Сертифікат додається до акта технічного приймання на окремі деталі чи передається в СТК цехи при остаточній здачі продукції для контролю відповідності встановлених деталей документам якості і збереження в СТК цехи з іншими документами якості.

Особиста картка виконавця, що має особисте клеймо ВТК, ведеться працівником СТК, за яким закріплений виконавець, і зберігається в начальника СТК. Перевірка якості виготовленої продукції (роботи) здійснюється не рідше двох разів на місяць з обов'язковою оцінкою в особистій картці результатів летучого контролю. При виявленні порушень вимог СТП 25.5.06 виконавцем, що має особисте клеймо, працівник СТК доводить до відома про порушення начальника СТК, яким приймається остаточне рішення про міру відповідальності винного.

Службові записки на проведення хімічного аналізу металу, травлення поверхонь після видалення дефектів, ультразвуковий контроль, окремих вимірів твердості, розмірів, геометричних параметрів, не передбачених технологічним процесом, видаються працівником сектора технічного контролю і направляються через працівника виробничої ділянки у відповідну лабораторію.

Паспорт на посадки з натягом заповнюється працівником СТК цеху виготовлювача деталей, що направляються на з'єднання в інший цех. У паспорт заносяться дані маркірування деталей, способи виміру, дійсні розміри, розміри по кресленню, шорсткість поверхні, допуски овальності і конусоподібний.

Результати вимірів підтверджуються підписом виробничого майстра (бригадира) і працівника СТК. Паспорт прикладається до накладної і передається в цех, де буде вироблятися нагрівання і з'єднання деталей. Результати нагрівання вносяться в паспорт працівником СТК цеху, де виробляється нагрівання деталі, що охоплює. Після з'єднання паспорт повертається у випускний цех і передається в СТК для збереження в справах замовлення.

Комплект експлуатаційних документів, що підлягають відправленню замовнику, установлюється конструкторським відділом. Працівники ВТК підписують паспорти на відповідальні деталі і складальні одиниці, якщо це передбачено вимогами конструкторської документації.


Информация о работе «Дослідження аспектів управління якістю продукції»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 132042
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
73519
0
3

... , чим вище рівень концентрації виробництва, його спеціалізації і кооперування, тим вище рівень системи якості, а, отже, складніше механізм, що забезпечує її функціонування.   1.4 Категорії управління якістю продукції. Органи управління якістю продукції на підприємстві Для ефективної організації управління якістю продукції необхідно, щоб був не тільки ясно виділений об'єкт управління, але й ...

Скачать
235961
5
27

... дприємства, напрямків підвищення кваліфікації окремих категорій співробітників. 1.2 Показники і критерії оцінювання ефективності менеджменту персоналу підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Основу концепції управління персоналом підприємства складають [19]:  розробка принципів, напрямків та методів управління персоналом;  урахування роботи з персоналом на всіх рівнях ...

Скачать
163721
29
18

... висока продуктивність праці низький імідж підприємства РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ВАТ "ЮНІСТЬ"   3.1 Формування механізмів управління конкурентоспроможністю підприємства при виході на зовнішній ринок Кожне підприємство функціонує в певному зовнішньому середовищі, з елементами якого воно взаємодіє. Це середовище постійно змінюється, а тому і підприємству ...

Скачать
66027
5
1

... причин відхилень та їх реалізацію; §   перевірку, яка передбачає підтвердження ефекту від контрзаходів та їх стандартизацію; §   реакцію, що включає оцінювання всієї процедури. Як уже зазначалось, організація системи управління якістю на підприємстві полягає у створенні організаційної структури в межах підприємства, яка охоплює всі сфери його діяльності й підрозділи в сукупності з відповідними ...

0 комментариев


Наверх